Değerli Taşlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yeşim62

Kayıtlı Üye
Taşlar hakkında bilgi edinmek istiyorum. Sitede yeniyim. Yardımcı olabilir misiniz? Örneğin eklediğim taş Tibet civarlarından geldi. Kahverengi, açık mavi renkler var. Bıçakla basit bir şekilde çiziliyor. Selamlar.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Taşlar hakkında bilgi edinmek istiyorum. Sitede yeniyim. Yardımcı olabilir misiniz? Örneğin eklediğim taş Tibet civarlarından geldi. Kahverengi, açık mavi renkler var. Bıçakla basit bir şekilde çiziliyor. Selamlar.

Forumda taşlarla ilgili bilgi yeteri kadar var 20-25 dakikanızı ayırıp bulabilirsiniz. :)
Arama motoruna yazıp arayabilirsiniz . :) ya da http://www.gizlimabet.com/forums/521-%C5%9Eifal%C4%B1-Ta%C5%9Flar bu linke tıklayıp orada bulabilirsiniz. :)
Araştırmanız lazım . :)

yeşim62

Kayıtlı Üye
Mermer olamaz, jade de değil, ağır çünkü. Akik olmalı. bir müzayide evine vereceğin, fiyatı kaçtan başlasın? Biri değer biçilir mi?

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
İşlenebilir bir taş. Kaydadeğer bir fiyat biçilebilir.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Ama bence satmayın.Saklayın ileride kullanabilirsiniz belki . :)

yeşim62

Kayıtlı Üye
Harika, cevap gelmiş. iyi bir fiyat nedir sizce? Bu taş nasıl işlenir? Ne yapılır hiç bir fikrim yok. Bu haliyle çok hoş görünüyor. Kıyumcu bir kadana götürdüm. Kadın bunu bana sat dedi. Taşı satmak için değil, ne olduğunu bilmek için götürmüştüm. Kadın ısrar etseydi, hediye edecektim. Beni gönülsüz sandı. Ben de ses etmedim. :) Biri 500 ile 1000 eur arası gider dedi. Bir diğeri 300 EUR dedi. Baktım kaldım. Sizin nasıl değer biçeceğinizi merak ediyorum. Alıcı gözüyle değil, satıcı gözüyle fiyat biçseniz. Olmazsa bu taş işine gireyim. :) Selamlar

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Şimdi kesim değeri bakımından iyi para eder. Ama taşın cinsini ve kalitesini yakından görmek gerekir. Ağırlığı da satış fiyatı üzerinde rol oynar. O nedenle buradan fiyat biçmem doğru olmaz. Zaten bu işin ehli değilim çok, bilen birine sormanız daha doğru olur fakat internet üzerinden kimse fiyat veremez. Dediğim gibi, fiyat verecek kişi, taşı yakından incelemeli.

yeşim62

Kayıtlı Üye
Sizi anlıyorum. Genel olarak şöyle bir tehlike var. Bu sadece bu taş için değil genel olarak ticaretin doğasında var. Şimdi taş altın olsa ve ben bilmesen benden çakıl taşı fiyatına alırlar. Bu bağlamda biraz bilgi sahibi olmak gerek. Ne var ki, insan nerden başlayacağını bilemiyor. Ben antika işleri ile ilgilenirim ama çok mücevhr düşkünü biri değilim. Bu durumun kötü yanı taşları birbirinden ayırt edememem oluyor. Genellikle hoby olarak anadolu kilimine bakarım. Sonra bir baktım ki, yeşim taşı figürleri çok gözde ve çok güzeller. Bu sitede veya diğer yerlerde taşlarla ilgili bilgileri okumaya başladım. Taşlara dokunmaya ve bir mümkünatını bulup duruşlarındaki asilliği anlamaya başadım diyebilir miyim. Hayır. Eee, bir yerden başlamak gerek. Bilginin sağlığa zararı yok bildiğim kadrıyla. Siz kafanızda yine de ilginç bir yol tarifi varsa bi söyleyin lütfen. Belli mi olur, belki de kafama yatar. Selamlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

[XTR] Similar Threads

Cevaplar
1
Görüntüleme
215
Cevaplar
20
Görüntüleme
697
S
Cevaplar
5