Element Egzersizleri

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Merhabalar. :)

Bu egzersizler hem Cadılar hem de Wiccanlar içindir. :) Elementlerle olan bağınızı onlara olan inancınızı kuvvetlendirecektir. :)

Ekli dosyayı görüntüle 4494

Ekli dosyayı görüntüle 4495

Günün en güzel saatlerinde bahçenize yada çıkabileceğiniz bir toprak vb biyere gidin ve çoraplarınızı çıkarın.Çıplak ayakla toprağa basın ve hissedin.Gözlerinizi kapayın ve sanki görüşünüz birden en yukarıdan en aşağıya karşı iniyormuş gibi toprağın altına kendi bakış açınızdan indiğinizi hayal edin. Her bir taş parçasını imgeleyin ve bitkilerin köklerini gözünüzde canlandırın. Topraktan bağlayıcı ipler sizin ayaklarınıza ulaşsın.Hayal edin, siz toprağa basıyorsunuz ve toprak size güç yüklüyor. Yaklaşık bir 20 dakika konsantre olup bu egzersizi yapın. Kendinizi daha iyi hissedecek ve toprağa olan inancınız artacaktır .

Odanızda yada rahat edebileceğiniz bir yerde oturun ve uzanın. İçinizden yaklaşık 20 ye kadar (ben öyle yapıyorum ) yada gevşeyene kadar derin derin nefes alın ,bunu sakince yapın,alın,verin,alın verin.Hava tüm çiğerlerinize dolsun , kulaklarınızı odaklayın ve havayı vücudunuza alırken çıkan o sesi dinleyin. Sonra gözlerinizi kapayın ve kendinizi hayal edin .Her özelliğinizle,saç göz, üstünüzdekileri,burnunuzun yada elinizin üstündeki beni ,kısaca kendiniz zihninizde oluşsun. Ardından zihninizde etrafınıza bakın sarı çizgilerin gökyüzünden size doğru geldiği,önce ağzınızdan sonrada göğüs kafesine doğru çarpıp girdiğini hayal edin . Bu çizgiler önce saydam derecesinde olsun,fakat siz imgelemenizi her ilerlettiğinizi düşündüğünüzde,çizgilerde keskinleşsin. Zihninizde iyice odaklayın ,emin olduğunuz zaman yavaşça gevşeyin ve derin fakat ağır ağır nefes almaya başlayın. Önce düzensiz başlayıp sonunda düzene sokarcasına. Havaya olan inancınızda artacak.

Bir bardak su alıp önünüze koyun Gevşeyin ve gözlerinizi kapayın .Okyanusların ,denizlerin o coşkulu akıntısını , enerji veren görüntüsünü hayal edin . Dalgaların akışını ve yükselişini, denizlerde yaşayan canlıların deniz olmassa öleceğini hayal edin ve şükredin. Ardından gözlerinizi açın. Birkaç saniye sonra tekrar kapayın. Bu sefer bir çöldesiniz ve orada kalmışsınız. Kimse yok ,yanlızsınız .Susamışsınız ve gözlerinizde kum taneleri giriyor.O anı yaşayın ,iyice konsantre olun.Damağınızda o susuzluğu hissedeceksiniz.. Çöl arazisinde yürüdüğünüzü ve ayağınızı sertçe yere bastığınızı hayal edin. Birden yerden masmavi ışıklar süzülsün ve her yerinizi sarsın.Acele etmeyin, yavaş yavaş. Her anı hissederek, ışıkların bedeninizle temasını yavaşça yaşarak görün.Elementin rahatlatıcı ferahlığını hissedin,ağzınızdan burnunuzdan giren mavi çizgilerin sizi rahatlatmasını,susuzluğunuzu gidermesine izin verin ve şükredin.Su elementine olan inancınız artacak.

Kırmızı bir mum yakın ve bir süre onu izleyin. Elinizi hafifçe yaklaştırın ve verdiği o ısıyı hissedin.Mumun üstünde elinizi gezdirin ve sanki güç toplarcasına onun tüm enerjisini ve ısısını,ateş elementini elinize geçirdiğinizi hayal edin.Ama yavaş yavaş.Önce sağ tarafının üstünde gezdirin ,kırmızı ışınları toplayın.Sonra sol ve sonunda bir yumruk yapar gibi tamamlayın ve geriye yaslanın.Gözlerinizi kapayın.Elementin size verdiği gücü hissedin,ısıyı ve yakıcılığı.Ateş elementine olan inancınız artacak.

Yazı alıntıdır. :)

Sevgiyle kalın. :) Not : Egzersizlere kendinizden bir şeyler katarak yaparsanız daha başarılı olursunuz. :)

hsncn154

Kayıtlı Üye
Bu uygulama çok sık yaptığım bir uygulama değil ama çünkü zaman istiyor yaptığım zaman kendimi çok güzel hissediyorum elinize sağlık sn.Tai :)

Sevgi ve Işıkla

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Amacım flood yapmak değil .Konuyla ilgili bir şey söyleyeceğim.

Bu konuda ki egzersizleri sadece psişik yetenekler ile ilgilenenlerde yapabilir ama kendilerine uyarlayarak .

5.Element ruh ile aranızdaki bağı yükseltmek için Meditasyon yapmalısınız. :)

AkuJuk

Banlı Kullanıcı
Bu işe yarar diye düşünüyorum.Pratik ve imajinasyon üzerine kurulu.
Paylaşım için teşekkürler.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Gün içinde de elementlerle çalışıyoruz farkında olmadan,farkına varırsak daha verimli olabiliyor.Bütün ve eksiksiz hale getirebiliriz enerjimizi.
Toprak için örnekler;
Sahilde kum ile oynamak,Bahçe ekim/dikim/toplama,Kayalık/yamaç bir alana sırtını dayamak ve oturmak (Kayalar Dünya ananın kemikleridir derler),Hamur işi yapmak/yoğurmak :) garip gelebilir ama buğday yoğuruyorsunuz ve buğday hem temel yaşam maddemiz hemde Toprak ananın sembolü (Ör; Demeter) eminim okuyanların çoğu hamurişi yaparken aklına toprak elementini getirmemiştir....

Hava; Nefes alıp vermek, çocukken kağıttan uçak yaptığında süzülüşünü nasılda izlerdik hatırlayın:), Ağaç ve yaprakların sallanışı veya yaprağın düşüşünü izlemek,Dua etmek ve konuşmak, Kuşları ve kanatlı canlıları seyretmek (çok dinlendiricidir,hava gibi alır götürür insanı.

Ateş; Güneşlenmek, Ateş yakmak etrafında eğlenmek/yemek/dans etmek (Türk insanı ve mangal sevgisi),Dünyanın çekirdeği ve magma gezegenin iç ateşi ve yaşam kaynağı...

Su; Denize girmek,Yıkanmak, Yağmur yağması/ıslanmak,Su içmek,Çamaşır/bulaşık yıkamak(Artık bu devirde arada da olsa elde yıkıyoruz),Bahçe sulamak...

Örnekler hayatın içinde çeşitleniyor önemli olan anı yakalayıp farkedebilmek sanırım.

ekcs

Banlı Kullanıcı
Burda Cadılar ve Wiccanlar yazılmış ama ben bir cadının yada Wiccanın buna çok ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum zaten cadı olmuşsan onlarla derin bir bağın vardır ama cadı olmak için çalışıyorsan oldukça verimli bir çalışma olabilir :)

dexter

Elit Üye
Burda Cadılar ve Wiccanlar yazılmış ama ben bir cadının yada Wiccanın buna çok ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum zaten cadı olmuşsan onlarla derin bir bağın vardır ama cadı olmak için çalışıyorsan oldukça verimli bir çalışma olabilir :)

Sevgili ekcs;
Aslında Tai'nin de belirttiği gibi, bu uygulama Wiccanların ve Cadıların elementlerle olan bağlarını ve onlara olan inançlarını kuvvetlendirecektir.
Bir Wiccan veya Cadının bunlara ihtiyaç duymaması için kendini çok geliştirmiş olması lazım. Bu uygulama da egzersiz niteliğinde.
Her şey önümüze hazır gelmez, bizlerinde çabalaması lazım:)

ekcs

Banlı Kullanıcı
Sizde bilirsiniz cadılık olayında hazırda gelebiliyor. (Doğuştan)

dexter

Elit Üye
Sizde bilirsiniz cadılık olayında hazırda gelebiliyor. (Doğuştan)

Kişi doğar doğmaz cadı olduğunun bilinciyle doğmuyor, kendini keşfederek görüyor yeteneklerini, ya da her şeyin bilgisi önüne sunulmuş olmuyor, kendi keşfedeceği bir çok şey var elbette içgüdüsel olarak hissedeceği bir çok ayrıntı olacak. Bu uygulamayı şöyle düşünün, bir cadının ya da wiccanın kendi özgün uygulaması mutlaka olacaktır, bu da onlardan biri, yol gösterici bir egzersiz.

ekcs

Banlı Kullanıcı
Doğuştan cadılık ile ilgili sizden çok şey bildiyor olabilirim çünkü insan yaşadığı şeyleri daha iyi bilir evet kendini geliştirerek cadı olduğunun farkına varabilirsin ama kendiliğindende anlıyabilirsin bunlar cadı olma yolunda size çok faydalıdır kabul ediyorum ama bir cadı için gereksiz buluyorum söylediğim gibi bazı hazır sunulan doğuştan cadılık durumlarında zaten onlarla mevcut bir bağla doğarsın en azından benim ki öyle.

dexter

Elit Üye
Doğuştan cadılık ile ilgili sizden çok şey bildiyor olabilirim çünkü insan yaşadığı şeyleri daha iyi bilir evet kendini geliştirerek cadı olduğunun farkına varabilirsin ama kendiliğindende anlıyabilirsin bunlar cadı olma yolunda size çok faydalıdır kabul ediyorum ama bir cadı için gereksiz buluyorum söylediğim gibi bazı hazır sunulan doğuştan cadılık durumlarında zaten onlarla mevcut bir bağla doğarsın en azından benim ki öyle.

Benden çok ya da az şey bilip bilmemeniz değil buradaki mesele Sevgili ekcs:)
İşlemeyen demir pas tutar sözü boşa söylenmemiştir. Siz işlemişsiniz demirinizi demekki. Bu uygulamayı bu yönden değerlendiriyorum, bazı şeylerin aktifliğini sağlamak için gerekli uygulamalardır. Ki cadılık ve wiccanlık yolunda doğuştan olmasada ilerleyen arkadaşlarımıza yol göstericidir diye düşünüyorum. İyi forumlar:)

Retronom

Kayıtlı Üye
İlginç bilgiler. Astrolojik açıdan bakmak istediğimizde, zaten bir kişinin yükseleni yani asc'si onun yönetebileceği veya yönetildiği elementi gösterir. Bazen ben içimde kor alevi hissediyorum bazen de ellerime doğru bir hava akımı hissediyorum. Zira benim kullanabileceğim ve kullanabildiğim elementin ateş olduğu ve ateşin o ezoterik yapısı karşısında doğuştan bilgili olduğumu biliyorum. Tabi ki içinizden 4 element ustası avatar hakkında da sorular olabilir. O noktaya varabilmek için içsel özgürlük noktasına tam bağlılık gerekir. Ateş elementi bu arada kişinin insanlar ile olan bağını güçlendirmek yerine o kişinin insanlar üzerindeki dominant etkisini gösterir ki, bu yine ileri ki aşamalarda sizlerle paylaşmak istediğim, melekler ile elementlerin bağlatıları hakkında ki konu size ışık tutabilecektir. Benim doğuştan sahip olduğum ve kullanabildiğim ateş elementinin çok kuvvetli tesiri vardır, ve eğer bir kişi bu element ile bir bağ kurduysa insanların üzerinde korku yaratabilecek çeşitli reaksiyonlara da sebep olabilir. Ateş elementi, kısaca yıkım ve yeniden yaratma gücünü gösterir.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Evet sizden fiir istemiştin ve egodan bahsetmiyorum ve sizden çok şey biiyorum demedim ben cadılık hakkında pek şoy bilmiyorum kabulum ama doğal cadıların elementlerle ve doğayla olan bağını çok iyi biliyorum çünkü bunu hissediyorum ben bunu hep hissederdim ama önceden ne anlama geldiğini bilmezdim yaptığınız çalışmaya gereksiz demedim sadece cadı olan bir kişi zaten ya doğuştan bu bağa sahiptir ya da cadı olurken bunları yapıp bağını kurmuştur aksi halde cadı olamaz farkettiyseniz bende cadı olmak isteyenlerin bunu kullanmasının çok önemli ve geliştirici olduğunu söyledim daha fazlada birşey söylemek istemiyorum eğer gerçekten cadı olan bir kişi bunlara ihtiyaç duymaz o bağ zaten mevcuttur ama cadı olmaya çalışanlarda bunu yapmazsa cadı olmaz cadılar doğayla hareket eder bu nedenle doğa ve elementlerle olan bağ çok önemlidirki bende bunları yapmadığım halde elementleri çok güzel hissedip yönetebiliyorum buda cadıların zaten bağının olduğunu gösterir siz başkasından duyduğnuz şeylerle cadıların elementlerle olan bağını yorumlarken ben bunu yaşayarak yorumluyorum buda aradaki fark.

Elementleri yönetebilmek için 3.seviye bir Cadı Başrahip ya da Başrahibe olmanız lazım.O tür kişiler cadılar nadir bulunur.

Ben başkasından duyduğum şeyleri cadılığa göre yorumlamıyorum. Ve nereden biliyorsunuz benim Cadı olup olmadığımı ?

Bakın bunu bir daha söyleyeyim '' Hiç bir Cadı doğuştan doğayla ve elementler bir bütün halinde doğmaz '' Her cadı bunun için tüm hayatını verir ve çalışır.Diğer insanlardan daha iyi ilerlerler,bağları daha iyi olur ama doğuştan bir bütünleşmiş halinde doğmazlar.

Daha ayrıntılı bir şekilde anlatayım isterseniz. :)

Cadılar doğuştan elementler ve doğayla daha iyi bağ kuracak şekilde olurlar.Ama bütünleşmiş olarak doğmazlar.Ya da elementleri kontrol edecek şekilde.Elementleri kontrol eden bir cadı dediğim dediğim gibi 3.seviye bir Başrahip Cadı ya Başrahibe Cadıdır.

Benim bu paylaştığım çalışma Cadılar için egzersizdir,bağı güçlendirici bir çalışmadır.

Bu arada sonradan cadı olunmaz unutmayın. :)

Şunu da unutmayın Cadı olduğunuzu keşfettiğinizde,İnisiyenis olduğunda iş bitmiyor.Tüm hayatınız boyunca çalışacaksınız.Cadılık zorlu,sıkı çalışmalar isteyen doğuştan yetenek gerektiren bir yaşam biçimidir. :)

ekcs

Banlı Kullanıcı
Cadı olmadığınızı siz bana cadı olmaya çalışıyorum ama henüz insiye geçirmedim demenizden biliyorum ayrıca ben kendimden eminim gayet bağlı bir şekilde doğdum siz böyle cadılar görmediyseniz bu sizin ve onların sorunu bu arada element kontrolü derken Avatar'la karıştırmayın :D taşları falan yerden kaldırmıyorum o kadar uçuk kaçık değil.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Cadı olmadığınızı siz bana cadı olmaya çalışıyorum ama henüz insiye geçirmedim demenizden biliyorum ayrıca ben kendimden eminim gayet bağlı bir şekilde doğdum siz böyle cadılar görmediyseniz bu sizin ve onların sorunu bu arada element kontrolü derken Avatar'la karıştırmayın :D taşları falan yerden kaldırmıyorum o kadar uçuk kaçık değil.

Karıştıracak değilim zaten. Bu arada ben Cadı olmaya çalışıyorum demedim.Cadıyım onu biliyorum dedim ve İnisiye olacağım zamanı bekliyorum dedim.Şuan sizde inisiye olmadınız onu da biliyorum.Yani sizinde Cadı olup olmadığınız belli değil net olarak.

Ve hala inat ediyorsunuz.Hiç bir Cadı doğayla bütünleşmiş,elementlerle bütünleşmiş şekilde doğmaz !! Siz galiba bu cadılığı çok olay bir şey zannediyorsunuz.Eğer öyle bir şey olsaydı hiç bir cadı hayatı boyunca doğayla ve elementler bütünleşmek için çalışmazdı.

Ve dediğim gibi ''Elementleri kontrol etmek için 3.Seviye Başrahip,Başrahibe Cadı olmalısınız.Tamam elementleri hissedebilirsiniz.Ama hepsini kontrol etmeniz imkansız.Çünkü daha inisiyeniz olmadı,Cadı olup olmadığınız belli değil.İleri derece bir cadı değilsiniz.Yapamazsınız yani. :)

Konu daha fazla uzamasın. Ve konu kapanmasın bu yüzden.

Not : Dediğim gibi Syn.Keira'ya da sorabilirsiniz.Ben de bildiğim bir çok şeyi ondan öğrendim.İnat etmeden. :)

Sevgiyle Kalın. :)

ekcs

Banlı Kullanıcı
İnsiye olmadığımı nerden biliyorsunuz cadılıkla ilgili yaşadığım tek olay o olmadı eğer bu denli fütursuzca konuşmasaydınız yine söylemezdiniz bana özel olan bişeyi sizinle paylaşmak istemedim elementleri gayet güzel kontrol edebiliyorum suyu soğutup ısıtabiliyor veya hareket ettiriyorum kapalı alanlarda rüzgar yaratabiliyorum ateşi bazen mumdaki ipten bile koparıyorum taşları oynatabiliyorym bu bence gayet element kontrolü ben inatçı değilim ve siz bana insiye geçirmediniz cadı olduğunuz meçhul dediniz ama bana cadı olduğumu biliyorum ama insiye olmayı bekliyorum diyebiliyorsunuz sizinde söylediğiniz gibi bu konu daha fazla uzamasın her cadının yetenekleri ve güçleri birbirnden farklıdır belki yapabildiklerimizin farklı olmasının sebebide budur belkide ben ististanıyımdır onu bilemeyeceğim ama tek bildiğim şey cadı olduğum ve elementleri hissedebildiğim.

codzombi

Kayıtlı Üye
Konuya direk girdigim icin ozur diliyorum. Cadi olmak icin inisiye falan gerekmiyordu sanirim ? Cadiysan cadisindir, cadi degilsen degilsindir dogustan gelen gelen bir yetenek zaten. Eski zamanin cadilarini arastirin , burdaki gibi yok inisiye ol yok cadilik calisinca falan oluyor pek inanmiyorum :) Cadi kavraminin cok farkli oldugunu dusunuyorum. Majisyenlerde buyuculerde o zaman cadi ? Sonucta o kadar elementlerle calisma yapiyolar?