Duru Görüm Olabilir Mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kose

Kayıtlı Üye
Çok Küçük Yaştan Beri Gözüm Kapalıyken Önümden Çizgiler Geçtiğini Farkederdim.Bu Çok Ama Çok nadir Bir Şekilde Gözümü Açtığımdada olurdu tabi gözümü açtığımda çok ışık varsa olabiliyordu.Ben Bunu Hep Gözümle İlgili Problem Sanıyordum.Nerdeyse Her Gözümü Kapadığımda Belirsiz Çizgiler Düzlemler Karanlığın İçinde Gezer Dururdu.Hatta İyi hatırlıyorum sanırım 11 yaşındaydım.Bunu Anneme Belirtmiştim.Hatta Beni Doktora Götürmelerini Söylemiştim :D (Gitmedim) Bu Yaşa Geldim Ama Bu Hala Oluyordu.Fakat Ben hala Duru Görü Nedir Falan Hiçbir Bilgim Yoktu.Bunu Şimdi Öğrendim Acaba Olabilirmi Diye Düşündüm.Ama tek problem yaklaşık 1.5-2 aydır bunları görmüyorum sadece gözümü kapattığımda aşırı ışık oluyor.Ne olduğunu anlayamıyorum.Ve Gözümü Kapattığımda Bunları Görmeyi Kestiğimden Beri Göz Kapaklarım Tir Tir Titriyor.Bilgisi Olan yardımcı olabilir mi? Bu Bir Yetenek Miydi? Yeniden Ortaya Çıkartıp Geliştirebilir Miyim?

Kose

Kayıtlı Üye
Bu Arada Şimdi Farkettim Şu Sıralar Gözlerimi Kapattığımda Aşırı Işık Oluyor Demiştim.Işıkla Beraber Hafif Karıncalaşmalar Görüyorum.Hani Televizyon Çekmediğinde Olur Ya Onun Gibisinden Birşeyler...

hsncn154

Kayıtlı Üye
Neden olmasın sonuçta hiçbir insan yeteneksiz değildir bence bir duru görü sahibisiniz gördüğünüz ışık enerjiniz olabilir belkide bu yetenek artık size göz kırpmaya başlamıştır araştırın bu mabette bir çok bilgi var tabi ki buraylada sınırlı kalmayın her kaynağı okuyun meditasyon yapın yeteneğinize yoğunlaşın böylelikle zaten bazı belirtiler baş gösterecektir :)

Sevgi ve ışıkla...

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Durugörü'de genellikle tanımlanabilen olaylar, durumlar, nesne ya da eylemler görülür. Anlaşılabilir, açık. Durugörünün temeli zaten bilmek, bildirmekten gelir. Çizgi görmenin bir mantığı yok. Ortada bildirilen bir şey yok yani. Ben şu an için durugörü yeteneğinizin olduğunu düşünmüyorum.

hsncn154

Kayıtlı Üye
Durugörü'de genellikle tanımlanabilen olaylar, durumlar, nesne ya da eylemler görülür. Anlaşılabilir, açık. Durugörünün temeli zaten bilmek, bildirmekten gelir. Çizgi görmenin bir mantığı yok. Ortada bildirilen bir şey yok yani. Ben şu an için durugörü yeteneğinizin olduğunu düşünmüyorum.

Sn.Bella size katılmıyorum çünkü duru görünün psişik yeteneklerin seviyeleri vardır önce anlamsız şekiller çizgiler görürsünüz sonra şimşek çakması gibi görürtü bir an gelir gider en son seviyede bir mekanı net bir biçimde görebilirsiniz bende ilk başladığında çizgiler görürken şimdi en ince ayrıntıya kadar verebilirim o yüzden teorikten çok bence deneyim bilgileri daha doğrudur saygılar.

Kose

Kayıtlı Üye

Fakat Birkaç Farklı Yerden Baktım Yeteneğin Başlangıcı Bu Şekilde Diyorlar.Herhangi Bir İnsanın Hiç Çabalamadan Hiç Yeteneğini Geliştirmeye Yönelik Birşey Yapmadan Gözünü Kapadığı Gibi Bir Olay Görmesi Çok Garip Değilmi?

hsncn154

Kayıtlı Üye
Fakat Birkaç Farklı Yerden Baktım Yeteneğin Başlangıcı Bu Şekilde Diyorlar.Herhangi Bir İnsanın Hiç Çabalamadan Hiç Yeteneğini Geliştirmeye Yönelik Birşey Yapmadan Gözünü Kapadığı Gibi Bir Olay Görmesi Çok Garip Değilmi?
Kesinlikle size katılıyorum. Hiçbir insan gökten elma düşer gibi pat diye bir yeteneğe olduğu gibi sahip olamaz.

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Sn.Bella size katılmıyorum çünkü duru görünün psişik yeteneklerin seviyeleri vardır önce anlamsız şekiller çizgiler görürsünüz sonra şimşek çakması gibi görürtü bir an gelir gider en son seviyede bir mekanı net bir biçimde görebilirsiniz bende ilk başladığında çizgiler görürken şimdi en ince ayrıntıya kadar verebilirim o yüzden teorikten çok bence deneyim bilgileri daha doğrudur saygılar.

Kişi küçükken aynı çizgileri gördüğü gibi şimdi de aynı çizgileri görüyor. O kadar yılda belirli bir aşamada yeteneğinin gelişmesi gerekiyor değil mi? Ben sizin gibi çizgiler görerek başlamamıştım, her şey direkt, belirgin ve netti daima. Sizinkisi öyle başlamış olabilir, herkesin deneyimleri farklı. Fakat yeteneklerin çoğu çocukken ortaya çıkar zaten, bazılarının yaşı ilerledikçe kaybolur ya da azalır. Çocukken tecrübe ettiği önemli, kaydadeğer bir şey olmadıysa şimdi o kadar da büyük bir şey beklememeli.
Yoo garip değil, çünkü benim ki öyle oldu.

Kesinlikle size katılıyorum. Hiçbir insan gökten elma düşer gibi pat diye bir yeteneğe olduğu gibi sahip olamaz.
Ben pat diye sahip olmuştum, pat diye sahip olabildiğiniz gibi birden bire yeteneğiniz pat diye ortadan kalkabilir. Bu da oldu çünkü bende. Yaşadıklarım yüzünden. Sonra pat diye ortaya yine çıktı. Bu işlerin çatı patı olmuyor. Pat diye insanlar ölebiliyor.

alin

Kayıtlı Üye
Aslında sürekli tartışılan bu konu tam netleşmiyor sanırım bizlerde. Şöyle ki; hangi yetenek olursa olsun, evet bir başlangıcı vardır ancak hayat boyu çizgi gören kişi, hayat boyu çöp adam çizen kişinin, ressam olması kadar yeti sahibi kalır. Başlangıcıdır ama sanat eseri midir? Bununla birlikte bu görüler artarsa, anlamı olmaya başlarsa, hatta bizi gerçekleşecek ya da gerçekleşmiş ancak bilmediğimiz olaylarla ilgili bilgilendiriyorsa bu işte durugörüdür.

Sizin yapacağınız, durugörü ile ilgili kendinizi geliştirmektir, devamının gelip gelmeyeceğine bakmaktır. Şu an için size durugörürsünüz demek doğru olmaz ancak durugörü yeteneğinizin varlığı sizin ne kadar geliştirebileceğinize bağlıdır. Bundan seneler sonra da sadece bu çizgilerle kalırsa, başlamak üzere olan atıl bir yetiden söz edilir ki bu da pek bir anlam taşımayacaktır.

Kose

Kayıtlı Üye
Aslında sürekli tartışılan bu konu tam netleşmiyor sanırım bizlerde. Şöyle ki; hangi yetenek olursa olsun, evet bir başlangıcı vardır ancak hayat boyu çizgi gören kişi, hayat boyu çöp adam çizen kişinin, ressam olması kadar yeti sahibi kalır. Başlangıcıdır ama sanat eseri midir? Bununla birlikte bu görüler artarsa, anlamı olmaya başlarsa, hatta bizi gerçekleşecek ya da gerçekleşmiş ancak bilmediğimiz olaylarla ilgili bilgilendiriyorsa bu işte durugörüdür.

Sizin yapacağınız, durugörü ile ilgili kendinizi geliştirmektir, devamının gelip gelmeyeceğine bakmaktır. Şu an için size durugörürsünüz demek doğru olmaz ancak durugörü yeteneğinizin varlığı sizin ne kadar geliştirebileceğinize bağlıdır. Bundan seneler sonra da sadece bu çizgilerle kalırsa, başlamak üzere olan atıl bir yetiden söz edilir ki bu da pek bir anlam taşımayacaktır.

Dedikleriniz Tamamen Doğru.Geliştirmeden Çizgiler Birşey İfade Etmiyor Biliyorum.Benim Zaten Yazımda Demek İstediğim Bu Bir Başlangıç Mı Geliştirebilir Miyim İdi.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Bunun bir yetenek mi veya durugörü mü olup olmadığını zamanla çalışarak siz keşfedebilirsiniz:)Ben de küçükken (9-10yaş) kampta arkadaşlaımla gözlerimi kapar ovuşturur oluşan ışık hüzmeleri ve gölgelere anlamlar yüklemeye çalışırdım,çok hoşumuza gitmişti bu oyun.Sonrasında bu yolla(muhtemelen geleceği görmeye o kadar konsantre olduk ki bu yöntemi kendimize aracı yaptık)önümüzdeki 5-10 dakika içerisinde gerçekleşecek bizimle alakası olmayan spontane olayları,daha doğrusu olayı da değil şekil ve sembolleri almaya başladık.Misal tenis öğretmeni içeri girecek ve üzerinde yeşil bir şort olsun.Biz gözlerimizi ovuşturur ve ; yeşil tenis topu gördüm derdik öğretmen de alakasız yere içeri girerdi..gibi
Bu aslında zihnin ve gözümüzün ışık karşısında yarattığı bir oyun.Göz bebeklerimiz kapanır kapanmaz zifiri karanlığa gömülmüyor,kedi gözü gibi ancak çok daha yavaş bir şekilde ışık karşısında büyüyüp küçülüyor,bunu yaparken de bu ışık oyunları zihnimize yansıyor.Biz çocukken dediğim gibi bunu aracı haline getirmiş ve bir şekilde olayları önceden algılamaya başlamıştık haliyle korkmuş ve bırakmıştık :D Sitemizdeki durugörü çalışmalarına bir göz atın,zamanla denedikçe gerçekten bu yeteneğinizin olup olmadığını en iyi siz çözersiniz.

Kolay gelsin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...