Garip güçlere sahip 'özel' insanlar

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Garip yetenekleri ile görenlere parmak ısırtan ve 'vay be' dedirten ilginç insanlar yaşıyor aramızda. Hatta belki mahallenizde bile vardır kimbilir, ama siz bilmiyorsunuzdur...

829420090428121756209.jpg

110 desibel gücünde el çırpıyor. cam, metal ne bulursa yiyor. Gözleri yok ama görüyor. Özel güçleri olan bu insanlar aklınızın almayacağı şeyleri yapıyorlar. İşte bu insanüstü özellikleri olanlar.

396720090428121809524.jpg

Her şeyi yiyen adam Cam, metal ve toksik maddeleri bile yiyebiliyor. Michel Lotito isimli adamın midesi normalden iki kat daha kalın. Bu nedenle aklınıza gelebilecek herşeyi yiyebiliyor.

116120090428121829187.jpg

Helikopter gücüyle el çırpabiliyor Çinli Zhang Quan sahip olduğu özellikle rekorlar kitabına bile girmeyi başardı. 70 yaşındaki bu adam 107 desibel gücüyle el çırpıyor. Bu seviye de helikopterden çıkan ses gücüne oldukça yakın.

553820090428121842670.jpg

Acı hissetmeyen adam Tim Cridland isimli bu adam acı hissetmiyor. Kendini kılıçla kesen ve çivi yatağı üzerinde yatabilen bu adam hiçbir şekilde acı hissetmiyor. Doğuştan böyle bir mutasyona sahip olan Cridland'in beyne giden acı reseptörleri yok.

370120090428121905484.jpg

İnanılmaz ısı enerjisi yayabiliyorlar Özel bir meditasyon tekniği kullanan budist rahipler 'Turn-mo' adı verilen bir yöntemle metabolizma hızlarını yüzde 64 oranında düşürebiliyorlar. Aynı zamanda vücut ısılarını da 17 derece kadar arttırma gücüne sahipler

715620090428121929790.jpg

110 Desibel ses gücünde gülüyor Tayland'da yaşayan 55 yaşındaki Jittarat Wongsomboon, gülünce adeta dağları deviriyor. 110 desibel gücüyle gülebilen bu kahkaha makinası kadın, bugüne kadar birçok gülme yarışmasına katılmış ve ödül kazanmış.

164720090428122002874.jpg

Beyin gücüyle eşyaları yerinden oynatıyor Miroslaw Magola isimli bu adam manyetik bir enerjiye sahip. Her türlü objeyi beyin gücüyle havaya kaldıran ve yerini değiştirebilen bu adam kinetik güçleri gelişmiş bir yaratık..

924220090428122036227.jpg

Süper hafızalı Unutmayan kadın Jill Price'ın son 25 yılı üzerinde araştırma yürüten doktorlar kadının en ince detayları bile hatırladığını ortaya çıkardılar. Kadın 25 yıl önce bugün havanın nasıl olduğunu bile hatırlıyor

585920090428122050462.jpg

Beyni ultra hızlı bir güce sahip Daniel Tammet aslında otistik fakat en zor matematiksel işlemleri ışık hızıyla yapabiliyor. 10 bine kadar olan sayıları özel bir algılama kabiliyetiyle algılayan bu biyonik adam ilginç bir işlem yeteneğine sahip

798320090428122106762.jpg

Soğuğu hissetmiyor Hollanda'da yaşayan Wim Hof 'buz adam' olarak da anılıyor. Buzun altında yüzebiliyor ve buz dolu bir varilin içinde saatlerce kalabiliyor. Blanc dağına bile çok kısa bir sürede tırmanan Hof, bu konuda dünya rekorlarına da imza attı.

488620090428122125354.jpg

Gözü yok ama görüyor Ben Underwood isimli bu adamın gözleri üç yaşındayken alınmış. Kanser teşhisi konan genç adam gözleri olmadığı halde aynı yunus balıkları gibi kendi kendine geliştirdiği sese dayalı özel bir yetenekle görmeyi başardı.

----ALINTI------

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Konu daha önce açılmıştı. :)

Bu arada konu paylaşırken standart yazı rengiyle ve boyutuyla paylaşın.Okumakta güçlük çekiyoruz. :)

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Konu daha önce açılmıştı. :)

Bu arada konu paylaşırken standart yazı rengiyle ve boyutuyla paylaşın.Okumakta güçlük çekiyoruz. :)

özür dilerim normalda öyle açmıştım ama son anda ne olduysa olmuş :D mesaj değiştirme yetkim olmadığı içinde değiştiremedim :D

leon ex

Kayıtlı Üye
benim bir arkadaşım vardı şu anda almanya da çocuğun bi sırrı vardı tek benim bildiğim maddeye hükmediyodu suyu buza çeviriyo ateşi elinde yanmaksızın tutuyoo ve rüzgar enerjisini kullanarak cisimler üzerinde etkileşim yapıyor bazen düşünceleri okuduğunu da bana kanıtladı ... ama nedense gücünün bilinmesini istemiyodu benimde hiç bir fikrim yok ama muhtemelen telekinezi olsa gerek

Lokasenna

Kayıtlı Üye
Acı hissetmeyen vatandaşınki özel yetenek değil, sipa isimli bir hastalıktır. Bu hastalarda doğuştan acı sinyallerinin beyne iletilmesini sağlayan reseptörler olmaz. Acı duymadıkları için yaralandıklarında kolay kolay farkedemezler. Mesela elbisesi arkadan tutuşsa ve derisi yansa, acı duymadığı için i işten geçtikten sonra farkedebilir. Bu tür insanların her yeri yara bere içinededir ve yaralandıklarını kolay kolay farketmedikleri için iltihap kapabilirler. Ağrı duymadıkları için bir.ok hastalığı da zamanında farkedemezler. Aslında yetenek ya da özenilecek birşey değil, çok kötü bir hastalık.

SlnY.

Kayıtlı Üye
Acı hissetmeyen vatandaşınki özel yetenek değil, sipa isimli bir hastalıktır. Bu hastalarda doğuştan acı sinyallerinin beyne iletilmesini sağlayan reseptörler olmaz. Acı duymadıkları için yaralandıklarında kolay kolay farkedemezler. Mesela elbisesi arkadan tutuşsa ve derisi yansa, acı duymadığı için i işten geçtikten sonra farkedebilir. Bu tür insanların her yeri yara bere içinededir ve yaralandıklarını kolay kolay farketmedikleri için iltihap kapabilirler. Ağrı duymadıkları için bir.ok hastalığı da zamanında farkedemezler. Aslında yetenek ya da özenilecek birşey değil, çok kötü bir hastalık.

Bende okuyunca direkt bunu düşünmüştüm.Garip güçlere sahip 'özel' birisi değil.Belki özeldir -hastalığı dolayısıyla-ama garip güçlere sahip olduğu için değil.Sanıldığı kadar da,kolay bir hastalık değil adamınki.Özellikle hiç bir acı hissetmediğinden,yaraları vücut dışında değilse-yani belli olabilecek bir şey değilse-ve organlarıyla ilgili bir durum söz konusuysa,geç fark ediliyor buda uygulanılabilecek tedaviyi olduğunca zor kılıyor.Kötü bir hastalıktan ibaret başka bir şey değil ne yazık ki.

bluecat

Kayıtlı Üye
Bu benim arkadaşımın çektiği fotoğraf, nasıl yaptığını bilen var mı?

Synergy

Kayıtlı Üye
İş
ogrenci
Bu benim arkadaşımın çektiği fotoğraf, nasıl yaptığını bilen var mı?
bunun mekanizması var o uzun sopaya bağlı bir oturak var adamın altında o sopa yere sabit bildiğim kadarı ile bir televizyon programında izlemiştim yabancılar yapıyordu nasıl yaptığını gösteriyorlardı özel bir durum yok yani :)

bluecat

Kayıtlı Üye
GFBMuhammed foto gerçek, arkadaşım da anlayamamıştı nasıl olduğunu, sadece ilüzyon diyormuş o kişi. Teşekkür ederim Synergy, merak edip araştırdığımda onun anlattığın gibi bir mekanizması olduğunu görmüştüm, soruma cevap yazıldığını farketmediğim için açıklamadım, merak eden arkadaslar youtube'ta levitation/ guru levitation olarak arayabilir :)

01anavarza

Banlı Kullanıcı
GFBMuhammed foto gerçek, arkadaşım da anlayamamıştı nasıl olduğunu, sadece ilüzyon diyormuş o kişi. Teşekkür ederim Synergy, merak edip araştırdığımda onun anlattığın gibi bir mekanizması olduğunu görmüştüm, soruma cevap yazıldığını farketmediğim için açıklamadım, merak eden arkadaslar youtube'ta levitation/ guru levitation olarak arayabilir :)

Bu adamın yaptığına levitasyon deniyor tabi hilesiz olanına.O da her yiğidin harcı değildir.Foto bana hiç inandırıcı gelmedi yani montaj olmasa bile hile olduğu çok açık.Böyle tipler yüzünden çoğu kişi levitasyonların olamayacağını düşünüyor...

bluecat

Kayıtlı Üye
Haklısınız, etrafında olan bitenin bu denli farkında bir insanın, levitasyon yaptığına inanamadık biz de, o nedenle bu işin hilesini merak ettik :) İşin aslı gerçekten levitasyon yapabilen var mı ondan da şüpheliyim.

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Haklısınız, etrafında olan bitenin bu denli farkında bir insanın, levitasyon yaptığına inanamadık biz de, o nedenle bu işin hilesini merak ettik :) İşin aslı gerçekten levitasyon yapabilen var mı ondan da şüpheliyim.

Ben olduğuna inanıyorum fakat düşüncem şudur ki levitasyon yapabilecek kadar yetenekli olan insanın hiç insanlara hava atmak falan gibi bir çabası olmadığı için bilmediğimizi düşünüyorum...