Enerjiyi hissedememek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Biokinesis16

Kayıtlı Üye
Enerjimi hissedemiyorum, yani ha fotoğraf karesinin canlısı, ha ben. Yani enerjimi hissedemiyorum, nasıl olacak, nasıl gidecek? Yani bir yol gösterin nasıl enerjimi hissedebilirim, nasıl yönlendiririm?

treworax

Kayıtlı Üye
Daha çok araştırma yapsaydın enerji meditasyonlarını görebilirdin.Sana çok basit bir yöntem vereyim ; Hazır yaz ayları gelmişken,önce soğuk suyla bir duş al(sıcakta olur ama soğuk tercihimdir),olmadı elini yüzünü yıka.Sonra havalandırılmış bir odaya geç üzerine rahat bir şeyler giyin,eğer kendini rahat hissedeceksen hiçbir şey giyinme.Lotus pozisyonuna geç veya bağdaş kur ,önemli olan sırtının dik olması ve rahat nefes alabilmen.Pozisyonunu yaptıktan sonra burnundan nefes alıp ağızdan veya yine burundan vereceksin ama göğüs yerine karnını şişireceksin(diyafram nefesi).Sitede bir sürü nefes çalışması var,onlardan da faydalanabilirsin.Bu işlemi yaparken aldığın her nefeste,içine biraz daha enerji dolduğunu düşünmen gerekiyor.Bu işlemde ilerleme kaydettikten sonra renklerle,mantralarla ve mandalalarla çalışmaya başlayabilirsin.Bu uygulama,enerjiyi hissetmeyi geliştirmenin en basit yollarından biridir.Bu uygulamayı Güneş altında yapsan daha iyi olur hatta.Enerjiyi kaynağından almış olursun(dolaylı yoldan kaynak).Ve çok daha etkili olur.Aynı şekilde Dolunay varken de yapabilirsin.

Umarım bundan sonra "enerjimi" gibi anlam yoksunu başlıklar koymazsın.Koyduğun başlığın,yazacağın yazıyı kısmen de olsa anlatması lazımdır.Ve 'enerjimi' diye bir şey yoktur,'enerjiyi' vardır.Enerji bizlerin değildir,bize bir süre için verilendir.

AJA

Elit Üye
Sayın treworax bilge ve eğitmen edası ile size yanıt vermiş fakat ben size daha farklı henüz ''olmamış'' olma erdemiyle cevap veriyim en azında mütevazi ve usluba uygun olsun :)
Yapacağınız meditasyonlar sizi derinleştireceği gibi sessizleştirir ve enerjinizi yükseltirsiniz.Yaşam sürecinde bazı dönemler donukluk verimsizlik yorgunluk gibi haller yaşandığında enerjimiz düştüğü için hissetmemiz de zorlaşır bu değişecektir emin olun.Enerjim ya da enerji kelimeleri konuya göre anlam değiştirebilir evet ama biz sizin ne manada yazdığınızı anladık en azından ben :)

Sevgiler iyi forumlar..

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Sayın Biokinesis16, enerjiyi hissetmeniz için en basit yöntem,
Enerjiyi aktive etmek için iki elinizi birbirine iyice sürtün, daha sonra iki elinizi yavaş yavaş birbirine 3-4 cm yaklaştırıp, uzaklaştırın. Zamanla iki elinizin arasında enerji topu (psi-ball) varmış gibi de hissedebilirsiniz.
Ayrıca sürtünmeden sonra avuç içlerinizi çıplak kolunuzdan 2 cm kadar yukarıda tutarak gezdirin ve sessizce bedeninizi dinleyin.

Sayın treworax, ilk paragrafta faydalı bilgiler yazarken, ikinci pragrafınızda tavrınız hoş olmamış. Üyelere karşı üslubunuzu biraz daha yumuşatmalısınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...