Bir Annenin Sevgisi Sonsuza Dek Sürer...

xalpx

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar biraz önce ailece bir film izliyorduk filmi kısaca özetleyecek olursak ölen bir annenin ruhunun çocuklarla ilişkisi diyebiliriz spoiler vermek istemiyorum.Film bittikten sonra annem bir olay anlattı sizlerle paylaşmak istedim.Annemin anlattığına göre bir zamanlar çocuk esirgeme kurumunda çalışan bir arkadaşı varmış.Kadın borçlar,aile sıkıntısı derken bayağı bunalmış.Son derece sinirliymiş cocuklara ve arkadaşlarına karşı.Kuruma günün birinde annesi yeni doğumda ölen küçük bir bebek getirmişler.Çok tatlıymış ama sürekli ağlıyormuş.Annem annesinin kokusunu aradığını söylüyor :) Neyse işte arkadaşının nöbeti sırasında bebek yine ağlama krizine tutulmuş sürekli ağlıyormuş kadında zaten sinirli gergin.Kucağına almış pışpışlamış derken ehhh yetti ama diyerek beşiğine biraz hışımla bebeği bırakmış.Tam o anda büyük bir güç kadını duvara savururken beyninde ''Senin gözlerini oyarım!'' şeklinde bir kadın sesi işitmiş.Kadın korku ve duvara savrulmanın etkisiyle sersemlemiş dizlerinin bağı çözülmüş biraz toparlandığında bağırarak odasına kaçmış.İlerleyen zamanlarda bir ev oturmasında annemle bu konuyu paylaşmış ve bebeği bir daha asla eline bile alamadığını söylemiş.Sesin hala kulağında çınladığını asla unutamayacağını anlatıyormuş.Bilmiyorum yalan mı değilmi ama bana yalan gibi gelmiyor.Koskoca kadınların oturup birbirine hikaye anlatacağını düşünmüyorum ancak etkileyici buldum paylaşmak istedim :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

AJA

Elit Üye
Annelik çok kutsaldır ve öyle de kılınmıştır.Fakat her insanın insan olamadığı gibi her anne de anne olmayabiliyor..

lisi

Kayıtlı Üye
bence dogrudur yoksa kadincagiz neden bir cocuga kötü davrandigini bir baskasina hikaye olarak anlatsinki, delimi bu :)

Salick

Kayıtlı Üye
Guzel bir paylasim olmus. Anne ve cocugun arasinda baska turden bir bag olduguna inaniyorum. Senelerce once annem Turkiye de ben yurtdisinda yasiyorduk. O gun annemle uzun uzun telefonda konustum. Cok iyiydi. Ayni gece yarisi elimi oksayan bir elin hissiyle uyandim, elim halen bir el tarafindan oksaniyordu, elimi cevirip avucuma elini bastirdigini farkettim, icimden annem oldugunu hissettim, anne anne diye seslendim, el son kez elimin ustunu oksadi. Yatagin ustunde dogruldum, esim de uyandi ne oluyor der demez ilk soyledigim sey annem bana veda etti, annem oluyor dedim. Esim bugun konustuk, iyiydi kabus gormussundur dedi. Bir kac saat sonra haberi geldi. Cok gencti. Nur olsun canim annem benim. Halen cok zor, stresli zamanlarimda ne zaman annemi dusunsem hic olmayacak yerlerde ve zamanlarda bir kelebek gelir etrafimda bir tur atar. Yakin cevremde sahit olmustur. En son uc sene once babamin cenazesinde artik buyumus olan kizimla son kez Ana-kiz bir kez daha dua edelim dedik, mezara yaklastik, kizim ananem burda der demez eflatun/ mor renklerde bir kelebek once mezarin basinda sonra kizim ve benim etrafimizda ucer kez turladi, gitti mezar basina kondu. Ta ki bizim duamizi bitirene kadar mezarin basinda durdu. Halen bazen ben veya kizim kelebegi zor anlarimizda goruyoruz. Icimizi bir huzur kapliyor. Mekanlari cennet olsun...

thinkerbell

Kayıtlı Üye
Senelerce once annem Turkiye de ben yurtdisinda yasiyorduk. O gun annemle uzun uzun telefonda konustum. Cok iyiydi. Ayni gece yarisi elimi oksayan bir elin hissiyle uyandim, elim halen bir el tarafindan oksaniyordu, elimi cevirip avucuma elini bastirdigini farkettim, icimden annem oldugunu hissettim, anne anne diye seslendim, el son kez elimin ustunu oksadi. Yatagin ustunde dogruldum, esim de uyandi ne oluyor der demez ilk soyledigim sey annem bana veda etti, annem oluyor dedim. Esim bugun konustuk, iyiydi kabus gormussundur dedi. Bir kac saat sonra haberi geldi. Cok gencti. Nur olsun canim annem benim.
Akşam akşam ağlattın beni :(

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
İspanyol yapımı bir korku filminde de vardı böyle bir konu kadının hayaleti yıllarca çocuklara bakıyordu koruyordu onları annelik dünyada tarifi olmayan bir duygu bence.

ENDORA

Kayıtlı Üye
Ben çok geç anne oldum çünkü pek istekli değildim biliyordum ki annelik ölünceye dek süren bir paranoya. Daha gebeliğini anladığın gün başlıyor o delilik. Huzurlu uykuların bittiği an. Ondan uzak kaldığın her an felaket senaryoları yazmaya başlarsın ya merdivenden düşerse, ya zıplarken kolduğun köşesine kafası çarparsa veya o tatlı tatlı uyurken yüzüne bakıp bir an onu kaybettiğini düşünürsün ve bütün dünya dipsiz bir cehennem çukuru olur senin içzin dedim ya annelik sonu gelmez bir paranoya ve delilik o yüzden bir anneden herşey beklenir. Öylesine güçlü bir duygu ki en iyi huylu kadının bile yavrusuna dokunursanız ömrünüzde gördüğünüz en tehlikeli psikopata dönüşebilir. Herkesi düşman edebilirsiniz ama tavsiyem sakın bir annenin düşmanlığını kazanmayın. Bebeğim için bir değil binkere ölebilirim ama şunu çok iyi biliyorum ki sadece kendi bebeğim için değil başkasının bebeği de olsa bir bebek için hiç düşünmeden yangının ortasına dalarım. Yani sizin anlayacağınız kendinizden vazgeçmeye hazır değilseniz anne olmayın derim.