İnsanoğlunun 4 Yıllık Ömrü mü Kaldı?

Diagramma

Kayıtlı Üye
ABD’de geçtiğimiz kış da arıların yüzde 35’i kayboldu. 87 temel ürün arılar sayesinde üretiliyor. Elma ve salatalığı bile arılar sayesinde yiyoruz. Bal arılarının sayısı geçen yıl nedeni anlaşılamayan bir şekilde azalmaya başlayınca dünya genelinde büyük bir panik başlamıştı. Aradan geçen zaman içerisinde arıların yok oluşu konusunda yapılan araştırmalar sonuç vermedi. Bunun bir sendromdan kaynaklandığı sonucuna varıldı, ancak bu sendroma yol açan etkenin ne olduğu bir türlü tespit edilemedi. Dünyaca ünlü haber dergisi Newsweek son sayısında arı krizinin son hızıyla devam ettiğini yazdı.

İngiltere’de panik raporu

Dergiye göre iki yıl önce arılarının yüzde 30’unu kaybeden Amerikalı arıcılar, geçtiğimiz kış da yüzde 35’lik kayıp yaşadı.
Newsweek’e göre bitkilerin döllenmesinde büyük rol oynayan arıların yok oluşu büyük bir gıda krizinin habercisi. Kanada, Brezilya, Hindistan, Çin ve Avrupa’da da panik devam ediyor. İngiltere Arıcılar Birliği, “2018 yılında İngiltere sınırlarında tek bir arı bile kalmayabilir. 330 milyon dolarlık tarım endüstrisi çökebilir” açıklamasıyla tehlikenin boyutlarını gözler önüne serdi. Amerikan Bal Üreticileri Birliği ise “Trilyon dolarlık tarım endüstrisi tek bir sendelemede parça parça olmaya hazır kristal gibi” diyerek tehlikeye dikkat çekti.
Uzmanlar, arıların nüfusu azalmaya devam ederse gıda krizini de daha korkutucu boyutlara ulaşabileceği uyarısı yapıyor. Çünkü insanlar için hayati öneme sahip 115 tarım ürünün 87’si arılar tarafından döllenerek üretiliyor. Bu ürünler dünya genelindeki 3 trilyon dolarlık tarım ürünleri satışının 1 trilyon dolarını oluşturuyor. İnsanlar bu ürünlerden kalori ihtiyaçlarının yüzde 35’ini sağlıyor; vitamin, mineral ve antioksidan ihtiyaçlarının büyük kısmını da bunlardan alıyor. Arıların ortadan yok olması kiraz, elma, greyfrut, avokado, salatalık, lahana, badem ve brokoli üretimini tehlikeye atıyor.

Alman bilim adamı Albert Einstein, “Eğer arılar yeryüzünden kaybolursa insanın sadece 4 yıl ömrü kalır. Arı olmazsa döllenme, bitki, hayvan, insan olmaz” demişti.

peril

Kayıtlı Üye
sacmalık bi amerikada yasamıyor arılar ve 4 yıllık ömür bitmedi daha kendi qörüsüm olarak buna hiç inanmıyorum ama baskalarını bilemem

lunatic

Kayıtlı Üye
Arıların kayboluşuyla ilgili haberi bende duymuştum.Einstein ın teoriside oldukça mantıklı küçük görünsede gerçekten büyük işler yapıyorlar detaylı araştırdığında hayret ediyor insan.Şimdi birşey dikkatimi çekti.Arı krizi bu yıl içinde çıkan bir kriz 2008 de ve 4 yıllık ömür biçilen insanın sonu 2012 yi gösteriyor.İlginç.Bu geldi aklıma direkt ama alakası bile olmayabilir elbette sizin fikirleriniz nedir?

Diagramma

Kayıtlı Üye
Açıkçası benimde 2012 geldi ilk olarak aklıma ama bu görüş benim 2012'yle ilgili olan fikrimle çelişiyor... Çünkü bence 2012 de insanoğlunun yok olmasından ziyade farkındalık anlamında bir gelişim olucak ama atlantisi falanda hesaba katar ve nasıl yok olduklarını düşünürsek belki yukarıdaki senaryoda gerçekleşebilir...

lunatic

Kayıtlı Üye
Evet bende farklı bir bilinç düzeyine erişileceğini düşünüyorum yinede tarihler ilginç belki de teoride bahsedilen son farklı bir başlangıca işaret ediyordur.

kizil-ejder

Kayıtlı Üye
Bildiğimiz üzere mayalaın takviminde de 2012 insanların yok oluşudur.
Şöyle bir bakarsak arıların 2008 yılında yok yavaş yavaş azalmaya başladığı görüldü.Bunun üzerine bilim insanları bu olayın sonucundu 4 yıl sonra hiç kalmayacağı söylendi.Bu olayın başlangıcı 2008 tarihiydi.

2008+4=2012
Mayalara göre yok oluş 2012.
Bilim insanlarına göre arıların tamamen yok oluşu 4 yıl sonra.Buolay 2008 tarihinde başladı.2008+4=2012

Sizce bunlar bir tesaduf mu? Bence hayır...

whitekristal

Kayıtlı Üye
İş
Yönetici
Bu 2012 takıntısını anlamadım ....arıların yok oluş sebebi ilaçlamadır.Sadece arılar değil artık geceyi aydınlatan ateşböcekleride yok.Kelebek çeşitleri kalmadı neredeyse...!

likeufo

Kayıtlı Üye
İş
inşaat mühendisliği
Arıların yok oluşunun bilimsel açıklaması ilaçlama olabilir veya 2012 tarihi de bu konuyla ilgili sadece raslantı olabilirki (benim her konu için genel görüşüm: raslantı diye bişey yoktur); yine de önümüzdeki günlerin yaşamımızda daha önce tanık olmadığımız olaylara gebe olduğu bir gerçek. Zamanı gelince bunları hepimiz görüp, tanık olacağız zaten.

Baranov

Kayıtlı Üye
Peril arkadaşım adam arıla amerika da kayboldu demiyor :D tüm dünya da yok oluyor diyor. en son istanbul da mecidiyeköy ve bakırköy de arıların oğul verme dönemi olduğundan toplanmasından rahatsız olan belediye onları tarım ilacı ile yok etti. Arılar dünyanın ömründe büyük yer oluşuturuyor. Fareler, yılanlar, arılar ve 2 tırnaklı hayvanlar(inek, bufallo vs..) olmasa besin ihtiyacımız sağlanamaz. Bu hayvanları yok eden insanlar olarak bizler, kendi sonumuzu da yavaş yavaş hazırlıyoruz. Ancak sana hak verdiğim nokta zaman vermesi yanlış bilim adamlarının... Kimse allah değil zaman veremez, zaman bilemez. Ancak görüş tamamen doğru. Paylaşım için teşekkürler. Parfüm kullanımını azaltırsak ozonu da kurtarırız dünya olarak ancak biz yasak olan veya zararlı olan şeyleri kullanmayı seven canlılarız. Sigara öldürüyor ama içiyoruz, Parfümler ve karbonmonoksit gazlar egsoz vs. gibi şeyşer ozounu yok ediyor ama buzulların erimesi bize ilginç geldiği için olayı daha da hızlandırıyoruz. Var oluş amacımızın sınavında çaktık. Allah cümlemizi islah etsin :D Yeni paylaşımlarınızı merakla bekliyorum.

orhan24

Kayıtlı Üye
Ya bırak kötülere birşey olmaz. :biggrinjester:

yasemin

Kayıtlı Üye
Merhaba, bidiğim kadarıyla arıların yok oluşunun en önemli sebebi , arılar bal özü toplamak için yuvadan ayrıldıktan sonra geri dönemiyorlar. Bunun en önemli sebebi de baz istasyonları...Arıların geri dönüş yolunu bulmaları için sahip oldukları o inanılmaz yön duygusunu , yaydıkları dalgalarla bozuyorlar, arılar da yolu bulup kovana giremeyince telef oluyor. Şansı olan başka kovanlara gidiyor ... Hani her birimizin elinde en az bir cep telefonu var ya, dağların tepelerinde , apartman çatılarında baz istasyonları... Bunun yanında İstanbul'da gerçekten bilinçli olarak ilaçla yokedildilerse bunun adına sadece cehalet demek az kalır ama yerine ne denir bilmiyorum. Elinde yetki olan insanların önce "insan" olmaları gerekiyor.

johann1970

Kayıtlı Üye
baz istasyonu vs vs bu önemli değil benim 25 sandık arım baz istasyonlarından uzak bir dağın tepesindeyken geçen yıl yok oldular ,öldüler vs bu yıl yine biraz arı edindim ama yok oluşun sebebinden ziyade doğacak sonuçlar önemli ,3 yıl öncede baz istasyonları vardı ama zayiyat bu kadar değildi,bence ters giden birşeyler var doğada, bu kern olayı veya haarp projesi ile alakası olabilir ,çünkü bu projelerle insanlar tanrıyı oynamak istiyor ama helak olan:hang: kavimlerde oynamıştı allah sonumuzu hayır etsin

38life

Kayıtlı Üye
Ben bu tür söylentilere sıfır ön yargıyla yaklaşırım ve inanma potansiyelim yüksektir. fakat aynı zamanda ciddi olmak gerek. dünyanın 4 yıl ömrü falan kalmadı! nereden mi biliyorum kutsal kitaplarda ve hadislerde belirtilen kıyamet alametleri gerçekleşmedi. bu yüzden bir müslümanın buna inanması kesinlikle söz konusu değildir. eğer olurda buna inanmaya kapılırsanız göğsünüzdeki imanı bir yoklayın derim.

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Ben bu tür söylentilere sıfır ön yargıyla yaklaşırım ve inanma potansiyelim yüksektir. fakat aynı zamanda ciddi olmak gerek. dünyanın 4 yıl ömrü falan kalmadı! nereden mi biliyorum kutsal kitaplarda ve hadislerde belirtilen kıyamet alametleri gerçekleşmedi. bu yüzden bir müslümanın buna inanması kesinlikle söz konusu değildir. eğer olurda buna inanmaya kapılırsanız göğsünüzdeki imanı bir yoklayın derim.
Bırakalım da herkes inanç çizgisini kendi çizdiği gibi yaşasın. Kimsenin dini kimliğini eleştirmek ve akıl vermek kimseye düşmez. Paylaşımlarınızı bunu göz önüne alarak yapın.

Angel777

Kayıtlı Üye

Alametler gerçekleşmedi mi?!Bildiğim kadarıyla Kuranda alametler açık açık yazılmış.Bu alametlerin en az %90-nı gerçekleşti.4 yıl içinde diğerlerinin gerçekleşmeyeceği ne malum??
Ayrıca müslümanlığın ve kutsal kitapların bu konuyla alakası yok.Zaten her 3 kitapta kıyametin her an kopa bileceği söyleniyor.Ben şahsen 2012-nin son yılımız olacağını düşünüyorum.

38life

Kayıtlı Üye
angel777 mantıklı bir cevap vermişsin bende aynı şekilde düşünmüştüm fakat sonra 7 büyük kıyamet alametinde olayların aralarındaki süreler verilmiş onları görünce en azından birazdaha vakit var diye düşündüm :) ama sona yaklaşıyoruz bence bide şey var kıyamet koparken yeryüzünde hiç müslüman olmuycakmış bunuda kaynaklardan okudum.

birde Yesil Cingene editörümden eğer yalnış şeyler yazdıysam özür dilemek isterim. ben sadece kendi fikirlerimi belirtmek istemiştim.

Angel777

Kayıtlı Üye
angel777 mantıklı bir cevap vermişsin bende aynı şekilde düşünmüştüm fakat sonra 7 büyük kıyamet alametinde olayların aralarındaki süreler verilmiş onları görünce en azından birazdaha vakit var diye düşündüm :) ama sona yaklaşıyoruz bence bide şey var kıyamet koparken yeryüzünde hiç müslüman olmuycakmış bunuda kaynaklardan okudum.
Hmm.Bu konuda haklısın.Ama konumuz 2012.2012-ye kadar daha 3 yıl var.3 yıl içinde neler olabileceğini Tanrıdan başka kimse bilmiyor.O yüzden en basit alamet Hz.İsa`nın kıyametden 40 vakit önce görünmesidir.Onu beklemek bence en mantıklısı...
Kıyametin ne zaman kopacağını bilsen daha mı iyi olur hem??Ne zaman koparsa kopsun.Bence her günümüzü son günümüzmüş gibi yaşamak lazım...

Mortho

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Hmm.Bu konuda haklısın.Ama konumuz 2012.2012-ye kadar daha 3 yıl var.3 yıl içinde neler olabileceğini Tanrıdan başka kimse bilmiyor.O yüzden en basit alamet Hz.İsa`nın kıyametden 40 vakit önce görünmesidir.Onu beklemek bence en mantıklısı...
Kıyametin ne zaman kopacağını bilsen daha mı iyi olur hem??Ne zaman koparsa kopsun.Bence her günümüzü son günümüzmüş gibi yaşamak lazım...

Katılıyorum.