Yeşil Kuranı Kerim

Maksimilyanus

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Yıllar önce,daha çocuk yaşlardayken Kuranı Kerim almak için para biriktirmiştim.Kitapçıdan Yeşil deri kılıfı olan sayfalarının kenarları altın sarısı bir Kuranı Kerimi alıp eve geldim.Hem arapça ve hemde türkçe açıklamalı idi.Abdest aldıktan sonra hem arapçasını ve hemde türkçe açıklamasını okudum.Sonra Kuranı Kerimi dolabıma koydum.Sonra koltuğa oturdum.Oturduğum yerde uyuklamışım,tam o anda sakallı ve beyaz takkeli hoca gibi bir adam,sen türkçe açıklaması güzel bir Kuranı Kerim almışsın.Bunun türkçe açıklamasını yapanlar peygamber dostlarıdır dedi ve kayboldu o an birden uyandım.Hayırdır inşallah dedim.Hemen Kuranı Kerimin açıklamasını yapan kişilerin isimlerine baktım.O günden sonra her zaman Kuranı Kerimin türkçe açıklamasını okurken,bu yeşil Kuranı kerimden okuyorum.Evet farklı alimlerin açıklamaları olan Kuranı Kerim'lerimde var alimlerin hepsine saygı duyuyorum ama bunu okuyunca daha iyi anlıyorum ve huzurlu oluyorum.Kuranı Kerimi okumayı ve ezberlemeyi çok seviyorum.Gerçekten çok ilginç bir durumdu ve zaman zaman yaşadığımı hatırladıkça düşünüyorum ve dolabımda saklıyorum...

Maksimilyanus...

HerakleSs

Kayıtlı Üye
Sayın Maksimilyanus o Allah dostlarının ismini yazsaydın keşke daha iyi olurdu :)

Maksimilyanus

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Sn.Yabgu,Yazacaktım ama Yazmak uygun olurmu diye düşünmüştüm.Keşke yazabilseydim herkes de faydalanırdı.Reklam yapıyorsun sözleri ile karşılaşmak istemedim.

albus

Kayıtlı Üye
Bende bir gün uyuyordum sonra yavaşça gözlerimi açtım karşımda bembeyaz bir adam. Bana gülümsedi.
Çok uykuluydum ve daha 12 yaşında felandım ne yapacağımı bilemedim bende ona gülümsedim ve yattım.
Seninkiyle tek ortak noktası; beyaz sakallı dede olsada... :D

codzombi

Kayıtlı Üye
Ben de çok merak ettim , arıca reklama girmez yazacağınız şey. Aksi halde üyelerin sizin anlattığınız şeyin bir uydurmadan ibaret olduğunu sanıp,önyargı ile yaklaşmasına sebeb olursunuz.

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Sn.Yabgu,Yazacaktım ama Yazmak uygun olurmu diye düşünmüştüm.Keşke yazabilseydim herkes de faydalanırdı.Reklam yapıyorsun sözleri ile karşılaşmak istemedim.

Neden reklam olsun ki? Burada bir sürü yazar ve kitap adı paylaşılıyor. Yararlı olduğu sürece paylaşmak güzeldir. Çevirisini kim yapmış, yazarsanız sevinirim. Bir arkadaşım Kur'an istiyordu, ona alırım hem.

Maksimilyanus

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Bu sitede birçok kitap paylaşılıyor.Kuranı Kerim bunların en başında gelmesinin gerektiğini düşündüm ve sizlerin isteği için ve diğer arkadaşlara faydalı olması için Kuranı Kerim in türkçe açıklamasını yapan ALLAH dostları : (......Yönetim notu: Yazar adı değil, doğrudan site yönlendirmesi var.) 'dır.

gümüş

Kayıtlı Üye
Bu sitede birçok kitap paylaşılıyor.Kuranı Kerim bunların en başında gelmesinin gerektiğini düşündüm ve sizlerin isteği için ve diğer arkadaşlara faydalı olması için Kuranı Kerim in türkçe açıklamasını yapan ALLAH dostları : (......) 'dır.

Sayın Maksimilyanus,madem ki iddialı bir giriş yaptık

Bunun türkçe açıklamasını yapanlar peygamber dostlarıdır dedi ve kayboldu o an birden uyandım.Hayırdır inşallah dedim.Hemen Kuranı Kerimin açıklamasını yapan kişilerin isimlerine baktım.

cümlesinin ardından ben tevafuku yapan,emek harcayan ve ardından meali için emek sarfeden insanların isimlerini yad etmenizi beklerdim,basımı gerçekleştirip, dağıtımını üstlenen matbaanın ismi yerine...

codzombi

Kayıtlı Üye
Sayın Maksimilyanus,madem ki iddialı bir giriş yaptık

Bunun türkçe açıklamasını yapanlar peygamber dostlarıdır dedi ve kayboldu o an birden uyandım.Hayırdır inşallah dedim.Hemen Kuranı Kerimin açıklamasını yapan kişilerin isimlerine baktım.

cümlesinin ardından ben tevafuku yapan,emek harcayan ve ardından meali için emek sarfeden insanların isimlerini yad etmenizi beklerdim,basımı gerçekleştirip, dağıtımını üstlenen matbaanın ismi yerine...

Ben de arıyorum arıyorum bu adam kim diye... Sonra baktım da tekrardan uludağ sözlükte "tevafuklu kuran basımı yapan hayrat vakfı bünyesindeki yayın grubu. ısparta barla'da basım yapıyorlar sanırım." diye yazmışlar.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Sayın Maksimilyanus, sitemizde forumda yazar veya kitap adlarını rahatlıkla verebilirsiniz. Ancak başka bir site adı veya linki vermek yasaktır, sizin verdiğiniz isim doğrudan web adresi! Bundan sonra daha dikkatli olacağınızı umarım.

İlgilenenler vereceğim linkten sevgili İkbal1505'in paylaştığı 4 kutsal kitabı e-book olarak okuyabilirler.

http://www.gizlimabet.com/threads/32508-4-Kutsal-Kitap-V3

Aşağıdakiler verdiğim linkten alıntıdır.

" Dört kutsal kitap programı ve hadislerin bulunduğu kaynak bir program, tüm hadisler ve sureler Türkçe olarak bulunuyor.. 6 farklı mealden istediğiniz meali seçebilirsiniz."

İçindekiler:
# Kuran
# İncil
# Tevrat
# Zebur
# Hadisler

Kuran Mealleri:
# Diyanet
# Elmalılı Hamdi
# Edip Yüksel
# Abdulbaki Gölpınarlı
# Süleyman Ateş
# Yaşar Nuri Öztürk
# Muhammed Esed tarafından yapılmış.

İyi forumlar:)

sehvayil

Kayıtlı Üye
Ben de arıyorum arıyorum bu adam kim diye... Sonra baktım da tekrardan uludağ sözlükte "tevafuklu kuran basımı yapan hayrat vakfı bünyesindeki yayın grubu. ısparta barla'da basım yapıyorlar sanırım." diye yazmışlar.
ısparta barla dediğine göre bediüzzaman'ın öğrencileridir onları araştırın bence...

Maksimilyanus

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Sanırım o varlık,Peygamber dostları diye bediüzzaman'ın öğrencilerini anlatmak istedi.Öğrencilerinden biri Hz.Ebubekir'in soyundan geliyormuş.