meditasyon yaparken

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ptaah

Kayıtlı Üye
İnternette bir video görmüştüm adı Sprituel Reality.Orada gördüğümü uyguluyorum 2 yıldır yapasım gelince.Sessizce oturup gözümü kapatıyorum ve düşüncelerimi izliyorum.Arada nefesime odaklanmaya çalışıyorum.Giderek yoğunlaşınca kuvvetli bir beyaz ışık görüyorum.O ışık beni içine çekecekmiş gibi geliyor.Işığı görünce korkuyorum kalbim hızlı atmaya başlıyor ve meditasyon bitiyor benim için.2 yada 3 kez bu ışığı gördüm.Bu ışık nedir?Hangi aşamadayım.Işıktan korkmamam gerekiyor heralde?

Bu konuda deneyimli kişilerden yorum ve tavsiye bekliyorum.
Şimdiden teşekkür ederim.

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Deneyimli değilim ama ben olsam o ışığa giderdim..Ben meditasyon yaparken başım yukarı doğru kalkıyor ve eğiliyorum..Ama yinede vazgeçmiyorum düzeldiğimi düşünüyorum ve dik duruyorum yine(sanki önümde bir rüzgar beni ileri geri itiyor.)

alin

Kayıtlı Üye
Sayın ptaah, trans deneyimi yaşamak üzere olmanız olasıdır. O ışık astralde de kullanılır. Trans deneyimlemek isteyenler de kullanır. Korku duygusuna odaklanmamanızı öneririm.

Sevgiyle...

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Fiziki bedenimizde ki gözler dış dünyaya açılan pencerelerimiz, dışarıya ışık tutan fenerlerimizdir. Bizler fizik beden haricinde zaten enerji ve saf ışığın parçalarıyız, meditasyon sırasında meditatif durumda 3. gözünüzle baktığınızda her şeyden önce kendi gerçeğinizle, madde ötesi alemle tanışırsınız. Sevgili alin'in de dediği gibi sakın korkmayın, kendinizi rahat bırakın ve göreceksiniz huzur her yanınızı kaplayacak.

AJA

Elit Üye
Trans ile benimde bazı sorunlarım var,bir konu içinde sormuştum hatta sanırım..Meditasyonun sonlarına doğru yükselmeyle hissiyle beraber derin bir karanlığa giriyor gibi yaşıyorum.Bu suyun üzerine çıkma duygusu gibi bir hafifleme.Ama aynı zamanda da uyanma ayılma .Bunun ne olduğunu anlayamadım,aslında pek hoşuma gitmiyor...Astral prejeksiyon çalışmalarımda da aynı şey oluyor ve devam edemiyorum.Bir yerde kapanıyor tıkanıyorum sanki..

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Trans ile benimde bazı sorunlarım var,bir konu içinde sormuştum hatta sanırım..Meditasyonun sonlarına doğru yükselmeyle hissiyle beraber derin bir karanlığa giriyor gibi yaşıyorum.Bu suyun üzerine çıkma duygusu gibi bir hafifleme.Ama aynı zamanda da uyanma ayılma .Bunun ne olduğunu anlayamadım,aslında pek hoşuma gitmiyor...Astral prejeksiyon çalışmalarımda da aynı şey oluyor ve devam edemiyorum.Bir yerde kapanıyor tıkanıyorum sanki..

Hoşunuza gitmemesi doğaldır, çünkü o an alışık olduğunuz deneyimlerden farklı bir şey yaşıyorsunuz. Astralle meditasyonda benzer meditatif durum söz konusudur, hafifleme alışık olduğunuz maddesel beden algısından sıyrılmanızdan olur. Kendinizi bu histen hoşlanmadığınızı söyleyerek şartlandırdığınızın farkındasınızdır sanırım. Halbuki kendinizi akışa bıraksanız, daha keyifli olacaktır.
Birde gözünüz kapalıyken, içerden sanki iki gözünüzü açıyor gibi yapıp, ama şaşı bakar gibi iki kaşın arasına odaklanın. Zamanla orada mavi- mor yuvarlak adacık gibi renk görebilir, karanlığa renk katabilirsiniz. Göze benzer olabilir, etrafında altın rengi halka da olabilir. Kişiden kişiye gördüğü değişebilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...