Perilerle İlgili

Merlın1

Banlı Kullanıcı
İyi günler değerli forum üyeleri.Ben perilerle ilgili birşeyler sormak istiyorum.Periler iyilik ve yardımsever olurlar deniliyor.Bu doğru mu?Ve onların insanlara pek zarar vermedikleri söyleniyor.Doğru mudur?Eğer doğruysa onları korkmadan davet edebilir miyim?

Bir de güvenilir,dili Türkçe olan bir peri daveti kitabı(sadece peri olacak)varsa bana tavsiye edebilirseniz çok minnettar kalırım.Çok teşekkür ediyorum.Hepinize iyi forumlar...

Merlın1

Banlı Kullanıcı
Evet sevgili dostlarım,değerli yardımlarınızı bekliyorum.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Konuda ki gereksiz ve tartışmaya yönelik mesajlar silinmiştir. Sayın Merlin, üyemizin mesajı kendisi için iyi bir temennidir, lütfen bu kadar alıngan olmayalım. Sabır ve öfke kontrolü en önemli erdemlerdendir, her sözde art niyet aranmamalıdır. Öfkenizi yenmeden ve kalbinizde sevgiye yeterince yer açmadan ruhani bağlantı yapmaya kalkmanız sizce ne kadar sonuç verir.

Her üye açılan konular hakkında istediği şekilde yorum yapmakta özgürdür, sonuçta burası forum. Konuyu buraya taşıdığınız noktada artık sizden çıkmıştır. Üyelere yönelik yorum, aşağılama veya tartışmaya yönelik, konuyla alakasız mesajlar silinmekte, devam ettiği takdirde konular kilitlenmektedir. Uyarıya rağmen tartışmaya devam eden üyelerimiz de uzaklaştırma cezası almaktadır, bilginize!

Merlın1

Banlı Kullanıcı
Konuda ki gereksiz ve tartışmaya yönelik mesajlar silinmiştir. Sayın Merlin, üyemizin mesajı kendisi için iyi bir temennidir, lütfen bu kadar alıngan olmayalım. Sabır ve öfke kontrolü en önemli erdemlerdendir, her sözde art niyet aranmamalıdır. Öfkenizi yenmeden ve kalbinizde sevgiye yeterince yer açmadan ruhani bağlantı yapmaya kalkmanız sizce ne kadar sonuç verir.

Her üye açılan konular hakkında istediği şekilde yorum yapmakta özgürdür, sonuçta burası forum. Konuyu buraya taşıdığınız noktada artık sizden çıkmıştır. Üyelere yönelik yorum, aşağılama veya tartışmaya yönelik, konuyla alakasız mesajlar silinmekte, devam ettiği takdirde konular kilitlenmektedir. Uyarıya rağmen tartışmaya devam eden üyelerimiz de uzaklaştırma cezası almaktadır, bilginize!

Özür dilerim Sayın Embriyo.Niyetim tartışma kimseye hakaret,aşağılama veya tartışma yaratmak vs.değildi.Olay bir yanlış anlamadan ibarettir.Ben benim için çok önemli bir konuda yardım istemişken arkadaşımızın gelip "hayatıma peri gibi insanları davet etmek istiyorum" yazısını yazması takdir edersiniz ki,yanlış anlaşılmaya gayet müsait.Alay ediyor sandım.Çünkü öyle bir söz,takdir edersiniz ki kendisi için iyi bir temenni olarak görülmekten çok uzak.Ve de perilerle ilgili bir sorunun altına yazılması da bence gayet mantıksız.Vaktim kıymetli,bilen varsa cevap verme nezaketini göstersin yoksa beni hayal kırıklığına uğratmasın.Yaptığımdan dolayı başta ptaah kardeşten ve sizden olmak üzere tüm forumdan özür diliyor ve aynısının bir daha tekrarlanmayacağını garanti ediyorum.Sevgiler,iyi forumlar...

Merlın1

Banlı Kullanıcı
Bende bu tür olaylara sebebiyet verdiğim için üzüldüm.Bundan sonra yazılarıma dikkat edeceğim.

Estağfurullah kardeşim.Hata bende,özür dilerim.Ve inşallah hayatına peri gibi insanları,hatta gerçek perileri de çekersin.Sevgiler...

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
İyi günler değerli forum üyeleri.Ben perilerle ilgili birşeyler sormak istiyorum.Periler iyilik ve yardımsever olurlar deniliyor.Bu doğru mu?Ve onların insanlara pek zarar vermedikleri söyleniyor.Doğru mudur?Eğer doğruysa onları korkmadan davet edebilir miyim?

Bir de güvenilir,dili Türkçe olan bir peri daveti kitabı(sadece peri olacak)varsa bana tavsiye edebilirseniz çok minnettar kalırım.Çok teşekkür ediyorum.Hepinize iyi forumlar...
Konumuzdaki yanlış anlamalar iki üyemiz tarafından da tatlıya bağlandığına göre sorumuza da cevap verelim:)Her peri bahsettiğiniz gibi iyi ve yardımsever değildir.İyi ve yardımsever bir varlıkta sizi sevmeyebilir,tıpkı insanlar gibi iyi diye bir insan herkese iyi davranmayabilir mesela:)Perileri İslamda ki Cin kavramına benzetebiliriz,öyle algılamaya çalışın olayı.Biraz daha süslü püslü sunuluyor sadece ama o süslü kısmının da masallarda olduğunu unutmamak lazım.Türkçe kaynak davet için "Peri Tarotu" destesini alın orada her peri ile çalışmanın yöntemi anlatılıyor hatta çalışılmaması gerekenlerden de bahsediliyor.Gerçi bu kitap ta bu yüzyıla ait ve biraz Harry Potter kokuyor ama kartları sadece kitaba bağlı kalmayıp olası isim ve varyasyonları ile internetten araştırırsanız daha sağlam bir sonuca ulaşırsınız.

Merlın1

Banlı Kullanıcı
Konumuzdaki yanlış anlamalar iki üyemiz tarafından da tatlıya bağlandığına göre sorumuza da cevap verelim:)Her peri bahsettiğiniz gibi iyi ve yardımsever değildir.İyi ve yardımsever bir varlıkta sizi sevmeyebilir,tıpkı insanlar gibi iyi diye bir insan herkese iyi davranmayabilir mesela:)Perileri İslamda ki Cin kavramına benzetebiliriz,öyle algılamaya çalışın olayı.Biraz daha süslü püslü sunuluyor sadece ama o süslü kısmının da masallarda olduğunu unutmamak lazım.Türkçe kaynak davet için "Peri Tarotu" destesini alın orada her peri ile çalışmanın yöntemi anlatılıyor hatta çalışılmaması gerekenlerden de bahsediliyor.Gerçi bu kitap ta bu yüzyıla ait ve biraz Harry Potter kokuyor ama kartları sadece kitaba bağlı kalmayıp olası isim ve varyasyonları ile internetten araştırırsanız daha sağlam bir sonuca ulaşırsınız.

Sevgili Lavander,çok teşekkür ederim.Periler zaten cinlerin dişi olanlarına verilen isim,her yerde bu şekilde yazıyor.Ama bazı havasçılar bu konuda hemfikir değil.Onlar perilerin dişi cin olmadığını ve perilerin cinlerden daha farklı bir varlık türü olduğunu yazıyor.Hangisi doğrudur bilinmez ama her iki durumda da(ister cinin dişisi olsun,ister cinden farklı olsun)perilerin varolduğu bir gerçek.Her iki durumda da periler gerçek.
Yardımınız için çok minnettar olduğumu bilmenizi istiyorum.Özellikle bana önerdiğiniz davet kitabı için.Ama bununla ilgili sorum olacak.Peri Tarotu kitabı iletişim için bilgiler veriyor mu?İletişim ve davet bilgileri sunuyor mu?Bir de ben peri daveti için bir havas kitabı istemiştim.Dili Türkçe olan,peri davetleri formülleri içeren bir havas kitabı varsa tavsiye ederseniz minnettar kalırım.Yoksa da sizin önerdiğiniz kitabı mutlaka tedarik edeceğim.Çok teşekkür ediyorum.Allah razı olsun.Sevgiler,iyi forumlar...

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Havasla ilgili ne demek ve ne olduğu dışında bir fikrim yok,bu konunun Havas içinde olup olmadığını ve nasıl işlendiğini de bilmem doğrusu.Peri tarotu kitapçık ve kartlardan oluşan bir kutunun içinde satın alınıyor.Kartlarda günümüze uyarlanıp photoshopta çizilmiş peri resimleri var,onları sembolize eden duygu durumları ve nesneler yer alıyor.Kart ve perinin anlamı ve hikayesi anlatıldıktan sonra bu peri ile nasıl iletişim kurulur kısmı yer alıyor,hatta bazıları için bu varlıkla çalışılmamalıdır diyerek belirtiyor yazar.Yanlız şunu unutmayın periler doğayla bütünleşebilmenize ve ona gösterdiğiniz saygı oranına göre size cevap verir.Bir başarı elde edersenz veya bir sorunuzun cevabı konu ile ilgili;onlara teşekkürlerinizi sadece sözle sunmamalı armağan vermelisiniz geleneklere göre.Örneğin çalıştğınız varlığın sevdiği renk,yiyecek,yaz perisi ise yaz çiçeklerinden bir demet veya ona adanan bir bitkinin dikilip yetiştirilmesi,ormana gidip bir poşet alıp yerdeki çöpleri toplamak,ırmak veya akarsu gibi alanlarda çöpleri toplamak hoşlarına gittiğine inanılan teşekkür mahiyetindeki karşılıklarımızdır.

egeyaren

Kayıtlı Üye
bende bişey sormak istiyorum sitede bağzı konular gördüm bu sitemüslümanık dışımı acaba

hürem

Kayıtlı Üye
bende bişey sormak istiyorum sitede bağzı konular gördüm bu sitemüslümanık dışımı acaba

Neden bu kadar merak ediyorsunuz ki benim resim albümümde bile aynı soruyu sormuşsunuz her şeyin bir yolu adabı vardır. Forumu iyi incelemeni öneririm müslümanlıkla ilgili konular da var başka dinlerle ilgili de. Bu kadar mı düşünme fakirisiniz.

AJA

Elit Üye
Sitemize hoşgeldiniz öncelikle :) Bu site müslümanlık dışımı acaba sorunuza şöyle cevap veriyim ; bu sitede her dinden üyeler var. Ateist ,deist ,müslüman,hristiyan vs vs..Ve en önemlisi de dinsel kimlikle insanları soruşturmayan yargılamayan bir yerdesiniz..Herkesin birbirine sonsuz saygısı var.Forum kurallarını gözden geçirirseniz din ile ilgili ayrıntıları da öğrenmiş olursunuz.
İyi forumlar :)

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
Sitemize hoşgeldiniz öncelikle :) Bu site müslümanlık dışımı acaba sorunuza şöyle cevap veriyim ; bu sitede her dinden üyeler var. Ateist ,deist ,müslüman,hristiyan vs vs..Ve en önemlisi de dinsel kimlikle insanları soruşturmayan yargılamayan bir yerdesiniz..Herkesin birbirine sonsuz saygısı var.Forum kurallarını gözden geçirirseniz din ile ilgili ayrıntıları da öğrenmiş olursunuz.
İyi forumlar :)

Şimdi aja din denilen olgu bir tane doğru çıkışına karşılık birçok girişi bulunan yol ve rehber seçme hakkı kişinin kendisine ait olduğu içerisi bir çok çıkmaz sokaklar ve girdaplarla dolu koskoca bir labirenttir bence, yol ve rehber seçme hakkı kişinin kendisine ait olacağı bu labirentten oluşacak bütün sonuçlar da kişinin kendisine ait olacaktır sonuçta.

alin

Kayıtlı Üye
Sayın egeyaren, burası tüm inançların ve her çeşit uygulamanın içinde barındığı, geniş yelpazeli bir parapsikoloji sitesidir. Tüm forumlara göz atarsanız şayet, tüm inanç ve inançsızlıklara yer verilmiş. Tasavvufla ilgilenen de bilgisini alabilir, majiyle ilgilenen de. Neyi ne kadar alacağınız size kalmış. Yalnız amacınız salt Müslümanlığın anlatıldığı bir siteyse yanlış yerdesiniz. O tarz sayısız site zaten var ve kimseye mutlaka bu sitede olmalısınız diyemeyiz.

Ayrıca henüz bir sayfa öncesi sayın embriyo, konu dışı yorum yazılmaması için uyarmış ancak konu Müslümanlığa yönlendirilmiştir. Bu tarz konu dışı yazışmalar site kurallarımızca doğru bulunmamaktadır. Tüm üyelerimize yeniden bir hatırlatma olsun.

Sevgiyle...

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Sanırım sayın Merlin artık konuyla ilgili sorularınız bitti,yardım edebildiysek ne mutlu:)

Ra_

Banlı Kullanıcı
İş
Araştırmacı Yazar
Bir kitap tavsiye edebilirim bu konu hakkında farkındalığınızı arttırır d & n da bulabilirsiniz veya internette

Perilerin Gerçek Hayatı - Dora Van Gelder