Ağrıyan Bölge İçin

Enochian1

Banlı Kullanıcı
Tuzsuz Tereyağı :90 gr
Karabiber:20
Sarımsak:20
Toz Zencefil:İstenirse 1 Kaşık Sıcak Suya Eklenip İçilebilir
Haricinde Tereyağı,Karabiber,Sarımsak Bunlar Kaynatılıp Ağrıyan Yere Sürülürse Ağrıyı Alır Ve Rahatlatır

Acil Şifalar Dilerim :)

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Tuzsuz Tereyağı :90 gr
Karabiber:20
Sarımsak:20
Toz Zencefil:İstenirse 1 Kaşık Sıcak Suya Eklenip İçilebilir
Haricinde Tereyağı,Karabiber,Sarımsak Bunlar Kaynatılıp Ağrıyan Yere Sürülürse Ağrıyı Alır Ve Rahatlatır

Acil Şifalar Dilerim :)

Bu nerenin uygulaması?Türkiye mi değil mi,yoksa sizin ailenize mi özgü?Karabiber dövülecek mi?Sarmısak bölünecek mi?Kaynatılınca sonrasında püre yapılıp merhem haline mi getirilecek?Baş ağrısına mı adele ağrısına mı diş ağrısına mı?Hepsi farklı hepsine olmaz herhalde? Konuyu biraz daha açarsanız sevinirim ağrı problemi sık olan biri olarak :)

Enochian1

Banlı Kullanıcı
Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Kaynatılmadan önce hepsi dövülecek ve kaynatılacaktır, yağ ile ağrıyan yer sürülecektir deri üzerinde ağrıyan yerlere sürülebilir. Örnek: Darbe aldınız ve aldığınız yer ağrıyor, ağrıyan bölgeye sürülecektir.örnek2: mideniz ağrıyor mide bölgesinin deri üstündeki konumuna sürülecektir.

albus

Kayıtlı Üye
Bu nerenin uygulaması?Türkiye mi değil mi,yoksa sizin ailenize mi özgü?Karabiber dövülecek mi?Sarmısak bölünecek mi?Kaynatılınca sonrasında püre yapılıp merhem haline mi getirilecek?Baş ağrısına mı adele ağrısına mı diş ağrısına mı?Hepsi farklı hepsine olmaz herhalde?
Soru meleği gibi :D

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Öncelikle Geçmiş Olsun Dileklerimi Sunuyorum Kaynatılmadan Önce Hepsi Dövülecek Ve Kaynatılacaktır Yağ İle Ağrıyan Yer Sürülecektir Deri Üzerinde Ağrıyan Yerlere Sürülebilir Örnek:Darbe Aldınız Ve Aldığınız Yer Ağrıyor Ağrıyan Bölgeye Sürülecektir Örnek2:Mideniz Ağrıyor Mide Bölgesinin Deri Üstündeki Konumuna Sürülecektir
Peki ne kadar suda ne kadar süreyle kaynatıyoruz?Kokusu aroması çıkınca mı ateşten alıyoruz yoksa aroma uçmadan buharlar çıkmaya başlamadan mı?Şimdi ilk mesajda yağ da kaynatılacak gibi anlamıştım ben ama bu mesajınızda sanki bu maddeleri kaynatıp çıkan posayı oda sıcaklığında yağ ile karıştırıp merhem edip ağrıyan yere koyuyoruz gibi anladım ?Hangisi doğru bilemedim :D Herşey için çok teşekkür ederim.Albus ne yapayım doğru öğrenip uygulayalım ki sonra demeyelim bu tarif işe yaramıyor diye :D

Enochian1

Banlı Kullanıcı
Bu Maddeleri Su İle Karıştırıp Kaynatıyoruz Kaynadıktan 1 Dakika Kadar Süre Sonra Ateşten Alıp Kullanabilirsiniz :)