Hasta/Şans.. için okunacak dua

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Elimde bir kitap var ve içinde bu duayı buldum..Birisi istediği için özel mesaj atacaktım fakat bütün forum yararlansın istedim..Kitaptan direk yazdım umarım doğru yazmışımdır..

4444 DUÂ - SALÂT-I TEFRİCİYYE

'' Allâhümme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ seyyidinâ Muhammedinillezî tanhallü bihi'l-ukadü ve tenfericü bihi'l kurebû ve tukdâ bihi'l-havâicü ve tünâlü bihirreğaibü ve hüsnü'l-havâtîmi ve yusteska'l- ğamâmü bivechihi'l-keriymi ve alâ âlihi ve sahbihi fiy külli lemhatin ve nefesin biadedi külli mâ'lûmin lek ''

***Bu salâvât-ı şerîfeye.İmâm Kurtûbî rahmetullahi aleyh Hazretleri ''Salât-ı Tefriciyye'', diğer ulemâ -bu salâvât-ı şerîfe hürmetine murâdlarının âcilen meydana geldiğini gördükleri için-''Salât-ı Nâriyye'', tasavvuf ehli de - kalb gözlerinin açılmasına vesîle olduğu için-''Miftâh-u Kenzi'l-Muhît'' adını vermişlerdir.

***İmâm Kurtûbî rahmetullahi aleyh Hazretleri bu konuda şöyle buyurmuşlardır:

--''bir mü'min, çok öenmli bir işinin yapılmasını veya devamlı belânın ortadan kalkmasına vesîle olması için Salatât-ı Tefriciyye'yi 4444 defa okumalıdır.hiç şüphesiz ki Cenâb-ı Hakk,kulunun niyyet ettiği şeye onu muvaffak kılar,matlûbuna ulaştırır. Her gün 41 defa okuyan kimsenin Allâhü Teâlâ sıkıntıyı giderir, bağlı işlerini açar ve gelecek zararları ondan uzaklaştırır.Büyün işlerini kolaylaştırır.Rızkına bolluk verir.''

***Şeyh Muhammed Tûnûsî kuddise sırruhu şöyle buyurmuşlardır:

-''Kim Salât-ı tefriciyye'yi her gün 21 defa okursa, sanki tızkı semâdan yağmur gibi yağar, yerden de nebâtât gibi biter.''

***İmâm Deynûrî rahmetullahi aleyh Hazretleri şöyle buyurmuştur:

--'' Bir Mü'min her beş vakit namazdan sonra bu salâvât-ı şerîfeyi 11 defa okuayı kendine vird edinirse, rızkı kesilmez, maddî ve ma'nevî yüce mertebelere ulaşır.''

BU SALÂVÂT-I ŞERÎFEYİ HULUS-U KALB İLE

**Günde 100 defa okumaya devam eden maksadına ulaşır.arzu ettiği şeye nâil olur
**Günde 1000 defa okumaya devam eden kimse, hatır ve hayaline gelmeyen şeylere nâil olur.
**Günde 4444 kere okuyan,idâm mahkûmu bile olsa.Allâhü Teâlâ'nın izniyle kurtulur
**Hastaya okunmaya devam edilirse, Allâhü Teâlâ'nın izniyle şifâ bulur.

ŞÖYLE OKUNUR;

*Önce ihlâsla, 21 defa:''Estağfirullâh eş-Azîym ve etûbü ileyh'' diye istiğfâr edilir.
*Sonra, ne için okunuyorsa kalben ona niyyet(niyette olabilir fakat kitapta 2 'y' ile yazılıyor) edilir.
*Sonra: ''Eûzü billahimineşşeytânirracîm,Bismillahi'r-Rahmâni'r Rahîm'' denir.
*Sonra okunmaya başlanır.
*Okuma sırasında yüzünüz Kıble'ye dönük olursa, daha etkili olur.Ayrıca, okuyuş sırasında, z,hn,n,z,n başka bir şeyle meşgûl olmaması için gözlerinizi kapatın.(Ben ezberlediğimden için direk kitaptan okuyordum)
*Yorulduğunuz zaman dinlenin, sonra ddevam edin.
*Okunacak adete dikkat etmek gerekir.Çünkü, adetler tıpkı bir kilidin anahtarları gibi önemlidir.
*Kendi kendine okuyacak güçte olmayan, kendi hâceti için başkalarına okutturabilir.