Şerli Cin Daveti Hakkında

Maksimilyanus

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Bazı cin davetine meraklı insanları aydınlatmak amcı ile bu yazıyı hazırladım.Faydalı olması dileğiyle.İnsanlar merak ettikleri ve dünyevi istekleri için,cin daveti denilen tehlikeli ve bir o kadar da hayatı tehdit eden yollara başvuruyorlar.
Kimileri zengin olurmuyum,cinler bana altın getirirmi,geçmiş ve gelecekten haber alabilirmiyim,o cini bütün işlerimde kullanabilirmiyim diye ne olduğunu ve başına gelebileceklerden habersiz hatta hayatını bile tehlikeye atarak davetler yapmaya kalkışıyorlar.Gerçekten çok üzücü bir durum.
Bir konuda yine bahsettiğim gibi davet yapan kişi,kafesin içindeki saldırgan bir aslanın kapısını açmaya benzer.Kapıyı açtığında,ya o aslan seni parçalar,yada sen o aslanı uslu bir kediye çevirisin.İlmi yönden hiçbir bilgisi olmayan insanlar,malesef kendini tehlikeye atarak maddi ve manevi zararlara uğruyorlar.
Özellikle şerli varlıklar sizin hata yapmanızı dört gözle beklerler.Aynı kedinin ciğere baktığı gibi size bakarlar.Zaten varlıklar aramızdalar çağırma ile sadece aradaki perdeyi kaldırmış oluyorlar.Şerli varlıklar hiçbir zaman insanlara fayda vermezler.İnsanlara çok oyunlar oynayıp ele geçirmeye çalışırlar.
Elinizi verirseniz,kolunuzu alamazsınız.Sakın bu işlere bulaşmayın,gerçekten çok acı çekersiniz.Sonrada size yardım edecekleri bulamazsınız.Bulsanız dahi artık çok geç olabilir.Ne istiyorsanız ALLAH'tan isteyin.Çalışın kazanın alnınızın teriyle hak edin.İlim öğrenin,faydalı işler yapın.ALLAH yolunda çalışarak ve edepli ve iyi bir hayat yaşamak varken,hem dünya ve hemde ahireti kazanmak varken neden bu varlıkların oyuncağı olunuyor.Akıllı insan zaten bu karanlık yola girmez
bu işlere bulaşmaz.Şeytandan yardım isteyen kişi imanını ve ruhunu satmış demektir ve şeytan ve yardım kelimesi ikisi bir araya gelmeyecek sözlerdir.
Boşuna kendinizi tehlikeye atıp hayatınızı karartmayın.İnsan hayatı bu kadar değersiz olmamalı.Sen ilmi ve takva yönünden üstün ol başkaları seni çağırsın.Nasıl yaşarsan öyle ölür ve öylede anılırsın.
Geleceğinin iyi olması insanın davranışlarına bağlıdır.Hangi yola girmek istediğini iyi bilmelisin.
Bir abi ve bir dost sözü olarak lütfen yukarıdaki yazılanları iyi benimseyin.

Sağlık ve huzur sizlerle olsun.

Maksimilyanus.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
İyide o zaman aradaki denge nasıl kontrol edilcek.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Ama bazı insanlar meraklıdır, ötesini ararlar.Cin daveti yaparlar. Cinler var mı yok mu bilmek isterler.
Bunun sonunda yaşanıcak şey kişiyi aslında hayra da çıkarabilir.Mesela cin gelir görüşürse, sonucunda bir yaratıcı inancına da inanmaya başlayabilir.
İblis davetleri de aslında böyle.Kişi iblis gelir onunla görüşürse ne olur.
Şeytanın varlığından emin olduktan sonra Tanrıya da inanabilir.Aslında kötü olabileceği gibi, iyi olma ihtimali de vardır.
Yani kısaca kendimden de bildiğim üzere bu davetlerin birincil amacı, öğrenmek inanmaktır.Sonra birşeyler istemek, anlaşma yapmak kısımları gelir.
Kimileri sorgulamadan inanır görünmez şeylere. Kimi de görmeden inanmaz, şüphede kalır.Melek,cin,şeytan görünenin ötesinde birşeyler görmek lazım gelir bazısına.Peygamber bile meleği görmese yaratıcıya inanır mıydı? Hiç sanmıyorum.O zamandaki insanlar peygamber mucizesi görmese inanır mıydı? Hiç sanmıyorum.Bu zamandaki insanın da hayatında mucizevi, gizemli birşeyler görmeye halen ihtiyacı olabiliyor.
Özetle hayra da çıkabilme ihtimali vardır bunların. Birde bu açıdan düşünmenizi rica ederim.

SeherYeli.

Kayıtlı Üye
Ne demek Peygmber meleği görmese inanmazdı? Bu ne cehalet. Peygamlerlerin hepsi melekleri görmeden yani peygamber olmadan önce de Allaha inanırdı. İkincisi Peygamberin mucizelerini görüp inanmayan da var biz gibi görmeden inanan da. Sen iman için cinleri görmeyi beklemişsen vay haline. Şeytan gelince iman miman bırakmaz bu şler de çocuk oyuncağı değil cin çağırdım iman etmek için diye bir şey olabilir mi. Onlardan birşey istenmez bir şey alır on şey verirsin akln imanın başta. Allah hidayet etsin !