Anglo-Sakson ile Büyü Yapmak

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Arkadaşlar ne konuda büyü yapmak istiyorsanız ( örneğin; güzellik istiyorum ) alfabe ile papirus üzerine yazın.

Sonra burç gününüzdeki şanslı gününüz ne ise o gün uygun saatte denize atın.

Kısa bir zamanda gerçekleşeceğine inanılıyor.

Alıntı.Ekli dosyayı görüntüle 4098

Keira

Moderator
Rune ile yapılan muska ve plakalar vardır. Bu majikal uygulamalarda doğru alfabeyi kullanıp astrolojik konumu doğru yazarsanız, uygulamalarınız başarılı olur. Sevgiler..

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
İsmi çok komik olmuş Rune alfabesinin neredeyse aynısı. Majikal bir dil olan rune ile talismanlar yapılabilir. Genelikle taşların üzerine yazılır ve kehanet için kullanılır. Her kehanet aracı aynı zamanda majikal bir güç taşır. Rune doğa ile uyumludur. Enerjisel bir varlıktan ziyade, gücünü harfin kendisinden ve doğadan alır. Mutlaka bu harfler sezgisel kullanılmalıdır. Alfabede karşılık gelen harf yerine her harfin kadersel anlamları tercih edilmelidir. Ben bazı çalışmalarımda rune kartlarımı kullanıyorum.

Piraldyne

Kayıtlı Üye
İş
liseLi .)
Burada değil deniz, göl yok nereye atacağız bunu :D

Keira

Moderator
Eğer bir dere ya da ırmak varsa oraya da majikal uygulamanızı atabilirsiniz. Eğer bu şekilde bir imkanınız da yok ise diğer alternatifler denenebilir. Örneğin yine sık kullanılan bir yöntem olan toprağa gömmek. Hatta isterseniz uygulamanızı toprağa gömerken biraz saf su da dökebilirsiniz.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Alfabeden çok rune taşlarının kendi anlamları konusunda sayın Urum ile hemfikirim. O taşların yazıldığı alfabede bizdeki gibi harfler yok,yani harf sistemi farklı bizdeki isimlerde kullanılan alfabetik harfler de yok mesela,bu nedenle taşların kendi anlamları+ niyet edilen şeye konsantre olunarak taşlarla çalışma yapılabilinir veya olay ya da kişiyi temsil eden sembol seçilebilir.Kişi+ niyet edilen şey + sonuçta olması beklenen gibi bir sıralama yapılıp bu üç konum için birer taş seçilebilir mesela.Bu taşlar daha doğrusu rune setinizi bozmanız da anlamsız ağaç parçalarına bu harfleri kazırsınız,mesela yapacağınız majiye uygun ağaçlara; aşk-elma ağacı gibi...ve o ağaç runelarınızı kullanırsınız uygulamada,niyeti koyar ve siyah bir temiz+kalın kumaşa sararsınız,açmadan muhafaza edersiniz.Dileğiniz olunca ya açar enerjisini havaya bırakırsınız uygun bir tütsü ile tütsüleyerek,ya yakarsınız küllerini el-ayak değmeyecek yere saçarsınız;yamaç-uçurum vb ya da suya atarsınız ,toprağa gömersiniz...ve etik olarak ta hiçbir şekilde arkasından bakmaz,izlemezsiniz.

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
1.Papirüsü nereden bulacağız?
2.Mürekkep türü önemli mi?
3.Birden fazla bir şey yazsak olur mu?
4.Denize atınca yazılar silinecektir büyük ihtimal...Yoksa Papirüs'e yazıldığı için yazı kaybolmayacak mı?

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
1.Papirüsü nereden bulacağız?
2.Mürekkep türü önemli mi?
3.Birden fazla bir şey yazsak olur mu?
4.Denize atınca yazılar silinecektir büyük ihtimal...Yoksa Papirüs'e yazıldığı için yazı kaybolmayacak mı?

Papirüs yerine normal kağıt kullanabilirsin. Mürekkeb bu tür majikal uygulamalarda önemlidir. Sitede bu konuyla ilgili konular mevcut.
Tek bir konu üzerine dileğinizi yazarsanız iyi olur. Ayrıca yazıların silinmesi önemli değil.

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
ne tarz mürekkep kullanacağız? konuda çok fazla konu var hepsine girmeye kalksam çok uzun sürer hem bazıları yalan yanlış şeyler yazıyor :(

Ayrı ayrı kağıtlara istediğimiz şeyleri yazıp atsak olur mu yoksa sadece 1 tane mi ve noktalama işaretlerine dikkat etmek önemli mi?

Böyle yazmamız mı gerekir;

Kusursuz bir şekilde japonca konuşmak ve anlamak istiyorum
Onun bana aşık olmasını istiyorum(onun yerine isim yazılacak tabii)

Bu şekil mi yazacağız?
Başkasına kötülük için kullanılabilir mi?(ona göre arkadaşıma göstereceğim bu konuyu :) )

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
"Konuda çok fazla konu" da olsa bakmalısınız,ayrıca çok ta fazla değil,sağ üst köşede bulunan arama motoruna "mürekkep" yazınca şunu görürsünüz ; http://www.gizlimabet.com/threads/10358-Bazı-Majikal-Mürekkepler?highlight=m%C3%BCrekkep bu size yardımcı olur. 2 dakikamı falan aldı sanırım bulmak,çok ta sürmüyor :) Yazdığınız şeyi bir varlık açıp ta okumaya kalkıp noktalama hatasından yanlış okumayacağına göre ; : gibi işaretler kullanmasanızda olur,sadece kendiniz okuduğunuzda anlayın yeter,tabi yazıyı okurken ses ve vurgu açısından önemli,en azından "ç" yazacakken "c" yazmayın. Her niyet için ayrı kağıt oluşturun ve ayrı zamanlarda yapın,ard arda yapmayın. Edeceğiniz niyetin günü ve astrolojik saatinin uygunluğuna bakmalısınız sayın Karanlığın konuda belirttiği gibi,bu saatleri de gene arama motorunu kullanarak sitemizde bulabilirsiniz.Niyet ettiğiniz şeye dikkat edin; "-Kusursuz bir şekilde Japonca konuşmak ve anlamak istiyorum" deyip Türkçenizi bozmayın:) " Anadilim kadar iyi bir biçimde Japonca konuşabilmeyi ve anlayabilmeyi diliyorum" gibi olmalı.Ha tabi örneğin Türkçeyi aksanlı konuşuyorsanız veya yabancı kelimeleri bol bozuk bir Türkçeniz varsa(örnek veriyorum yanlış anlamayın) Japoncanızında bu niyetten sonra böyle olması muhtemel olacaktır.Bir majikal uygulama yapılırken niyetin sonuçlarında ne alıp ne vereceğimizi kestirmek zor olabiliyor onun için kurulan cümleler niyetin enerjisini ses ile uzaya yaydığından kelimeleri cımbızla seçsek yeridir.

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Teşekkürler ve üzgünüm :)

Yaptığımız büyüyü başkasına söylemek bu büyüyü bozar mı?

Flood oldu fakat...Bunu yazmak için wicca olmak şart mı?Çünkü Konu wicca bölümünde..Birde tutma olasılıgı ne kadar?

Keira

Moderator
Rune'yi cadılar kullanırdı. Günümüzde majisyenler de kullanıyor. Cadı olmanız tabiki size enerji anlamında daha çok yardımcı olurdu. Ayrıca yaptığınız büyüyü başkasına söylemenin doğuracağı olumsuz sonuçları başka bir konuda size açıklamıştım. O yüzden burada tekrarlamayacağım. Sizi majikal uygulamalara hevesli görüyorum ancak bu uygulamaları yapmak ve başarılı olmak için hevesten çok daha önemli şeyler var. Bunların başında yetenek, inanç ve uzun uzun yıllar hiç usanmadan çalışılarak, emek harcanarak kazanılmış deneyim. Ancak bunların hepsine sahip olduğunuzda majikal çalışmalarınız başarılı olacaktır. Sevgiler.

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Rune'yi cadılar kullanırdı. Günümüzde majisyenler de kullanıyor. Cadı olmanız tabiki size enerji anlamında daha çok yardımcı olurdu. Ayrıca yaptığınız büyüyü başkasına söylemenin doğuracağı olumsuz sonuçları başka bir konuda size açıklamıştım. O yüzden burada tekrarlamayacağım. Sizi majikal uygulamalara hevesli görüyorum ancak bu uygulamaları yapmak ve başarılı olmak için hevesten çok daha önemli şeyler var. Bunların başında yetenek, inanç ve uzun uzun yıllar hiç usanmadan çalışılarak, emek harcanarak kazanılmış deneyim. Ancak bunların hepsine sahip olduğunuzda majikal çalışmalarınız başarılı olacaktır. Sevgiler.

(Yanlış anlamayın.)Sizin söylediklerinizi hatırlıyorum..Fakat ben tutma olasılığını sordum ve Wicca olmak şart mı diye sormuştum..İkisininde cevabını aldım(sayılır).

Uzun yıllar boyunca usanmadan çalışmak ve inanç falan lazım..İnancım tam ve uzun yıllar boyunca çalışmak..Bir yerden başlamazsam o uzun yıllar hiç geçmez.. :) İlginiz için teşekkürler

telekinezi06

Kayıtlı Üye
Bir şeyi anlamadım, İ harfi Ş harfi Ğ gibi harfler yok. Onların yerine I, S, G mi kullanacağız?

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Eğer bir dere ya da ırmak varsa oraya da majikal uygulamanızı atabilirsiniz. Eğer bu şekilde bir imkanınız da yok ise diğer alternatifler denenebilir. Örneğin yine sık kullanılan bir yöntem olan toprağa gömmek. Hatta isterseniz uygulamanızı toprağa gömerken biraz saf su da dökebilirsiniz.

Sevgili üyemiz,

Lütfen konuları dikkatlice inceledikten sonra aklımızda kalan kısmı soralım. Bu şekilde hem sizler hem de bizlerin işini kolaylaştırmış olacağız. Alıntı yaptığım mesajda sorunuzun cevabı mevcuttur.

İyi forumlar.