Bana Musallat Mı Oldular?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Babafaca

Kayıtlı Üye
Gece yatıyordum, biri geldi üstümü açmak istedi, ben de yorganı tuttum ve beni yorganla birlikte öbür yatağa fırlattı. Ben de korktum, diğer odaya gittim. Babamla kardeşim yatıyorlardı, sonra biraz korkum geçti, geri odama döndüm. Bir baktım yatağın birinde annem, birinde babam yatıyor, Nas suresini okumaya başladım ve bir baktım yataktayım ve nas suresinin devamını okuyorum...
Bunu bana anlatan annem ve bana senin odanda bir daha yatmam dedi. Odamda tek başına yatan kim olursa olsun, sabaha doğru odayı terk ediyor. Ben de tek yatınca acayip olaylar oluyor, ben alıştım artık. Bana musallat mı oldu bunlar şimdi?

Afrasiyab

Kayıtlı Üye
Zamanın da türkçe, kompozisyon vs derslerden kaytarmanın hazin sonunu bu örnekte görebiliriz :) Kişinin anlatacaklarını yazıya dökememesi, yazdıklarının anlaşılmaması, kelimeleri yanlış kunlanma vs vs hepsine bu örnekte rastlıyoruz.
Emin olun o derslerde dedikleriniz öğretilmiyor, test çözer öğrenciler mecburen, zaten pek siz de o derslerden verim alamamışsınız gibi çünkü "zamanında" yazmanız gerekir -da bulunma hali ekidir bağlaç değil ayrı yazılmaz yani, ama şu da var burda yardım isteyenleri paylamak için şartlamışsınız kendinizi zira benim konumda önce hayal aleminden çık vs. bu tarz bi yorum yapıp daha sonraki mesajınızda ben sana hayal görüyorsun demedim yazmıştınız.İnsanlar burda yardım istiyorsa gerçekten ihtiyacı var demektir yardımcı olmayacaksanız boş yorum yapmayınız bence saygılar.

aksamci

Banlı Kullanıcı
Arkadaşın derdini anlayan varsa bana da anlatsın.

Afrasiyab

Kayıtlı Üye
Hatamı düzelttiğin için teşekkürler. -de-da larda hep sıkıntım var refleks olarak bazen ayırıyorum bazen ayırmıyorum. Ne kadar dikkat etsem de olmuyor. "etsemde"ki de ayrımı yazılacak birleşikmi!!! Ancak -de -da ları ayrı yada birleşik yazsam da ne demek istediğim gayet anlaşılıyor. Demek istediğim bu arkadaşın yazdığının anlaşılmasıydı, şimdi bende senin msjlarına bakarak dilbilgisi hataları arayabilirim ancak bunu yapmam çünkü ne demek istediğin anlaşılıyor ancak yukardaki msjı bir zahmet tercüme et bana çok karışık ve anlamsız geldi...bağlaçlar konusunda değil ne yaşadığını ne demek istediği anlaşılmıyor. Aslında böyle konulara yorum yazmaktan kaçınırım çünkü halledebileceğim bir olay değil ancak senin konunu hatırlıyorum, mümkün olduğunca kibarca uyarmıştım , ama içine dert olmuş anlaşılan... Ancak çok net bir şekilde görülüyordu söylediklerinin gerçek dışı olduğu.. Hiçbir psikiyatrist senin dediklerini söylemez kusura bakma ama madem gerçekleri duymak istiyorsun söylediklerin tamamen saçma ve gerçek dışıydı. Bu yüzden hayal dünyasından çık dedim böyle şeyler düşünmemen senin için daha faydalı olacaktı. Burada o kadar buna benzer konular görüyorum ki senin konunun gayet normaldi. Kimisi cin çağırmış kimisi doğaüstü bir varlıkla anlaşma yapmış vs vs ama çoğu uyduruyor bazılarıda etkilenip uyduruyor birileride doğru söylüyor! ancak bunları ayırt etmek kişinin msjını okuduğunda çokta zor olmuyor. Örneğin bir arkadaş diyor ki psikiyatrist hastasına demonlar musallat olmuş papaza git derdinin çaresi papazda diyor buna inanırmısın, varmı öyle bir psikiyatrist ? Başka birisi diyor ki azazelle anlaşma yaptım bıçağı kalbime saplayacaktım ancak Azazel kimdir nedir bilmeyen bu arkadaşa inanırmısın, biri ışıkları söndür demonun ismini söyle gelir diyor buna inanırmısın, bu durumda ben kimi paylamışım, seni mi ? tüm msjlarımı incele genelde tüm inanışlara saygıyla yaklaşırım ancak birinin söyledikleri bir inancı aşağılama çizgisine girerse orda dur derim. Senin söylediklerin de hem psikiyatriste hemde kilise papazına yakışmayacak şeylerdi. Bunu da msjımda açıkladım ayrıca senin konunu okuyup değerlendirmek isteyen için link bu; http://www.gizlimabet.com/threads/32033-Allah-R%C4%B1zas%C4%B1-%C4%B0%C3%A7in-Yard%C4%B1m-L%C3%BCtfen?p=216388#post216388 burdan bakabilir.
Arkadaşım siz inanıp inanmamakta özgürsünüz benim konuma ,hiç işim gücüm yok ben hayal ürünü şeyler ortaya çıkarıp konu mu açayım burda ,ikinci olarak madem orda yazdıklarım sana saçma geldi neden mesaj yazdın öyleyse? Ben başlıkta yardım istediğimi açıkça belirttim madem edemeyeceksin konuyu oku sonra çık eyvallah veya de ki bana "mantıklı şeyler yazmamışsın" ona da eyvallah ,sonra konunun linkini vermişsin zaten orda inanan biri de var okuyanlar görmüştür, son olarak ben belki hayal aleminde yaşıyorum belki de çok saçmalıyorum ama inan bana senin kişiliğinde problem var yaşını bilmiyorum belki benden büyüksün ama insanlar yardım isteyenlere yardım etmeye çalışır bu her inançta her felsefede bir erdemdir ,sen yardım edemiyorsan konudan uzaklaşacaksın o kadar, öyle bir ona bir buna saçma ,anlaşılmaz vs, şeyler yazmaya senin ne hakkın var .

damonbl

Kayıtlı Üye
Arkadaşın annesi bir gün arkadaşın odasında yatmış. Sonra yukarıda söylediği gibi yataktan fırlatılmış, yorganı çekilmiş, kendi başka odada görmüş ve nas suresini okurken kendini birden yatağında görmüş. Ailenin diğer fertleri de onun odasında kalırken, aynı şeyleri yaşamış.
vs vs.

Afrasiyab

Kayıtlı Üye
Yazdıklarım sana saçma gelmiş ancak senin konunda nedense benim msjıma teşekkür edilmiş, dediğin gibi de bir ona bir buna laf atmıyorum, ne oldu sen neden bu kadar alındında böyle msjlar atma ihtiyacı duydun... Bu kadar takma herşeyi ruh sağlığın için iyi değil. Benim kişiliğimin analizini yapmışsın ne güzel kendin içinde yap, uyarılarını dikkate alıyorum... Gayet sana yardımcı olacak şeyler yazdım.. Senin söylediklerinde ki mantık hatalarını gösterdim ki böylece başka birisi aynı mantık hatasına düşmesin... Daha fazla yorum yapmayacağım istediğin gibi yazıp çizebilirsin Allah sana ve bu konuyu açan arkadaşa şifa versin kal sağlıcakla...

Kimin ne kadar alındığı senin attığın bir önceki mesajın boyutundan net bir şekilde anlaşılmakta zaten boş laf kalabalığı 2-3 cümleyle anlatılabileceği yerde neden öyle 1 paragraf yazdığını anlamak zor.Zaten insanlar anlamadıkları ya da kibirlerine yediremedikleri diğer insanları hep aynı şeylerle yaftalar bu hiç değişmez "hayalperest, deli vs." senin yaptığının da bundan farkı yok ,bence elinden birşey gelmeyeceğini bildiğin konulara maydonoz olma yeter.

alin

Kayıtlı Üye
Yine konulara değil, üyelere yorum yazılıyor ve yine ikili tartışmalarla konular uzayıp gidiyor. Defalarca rica ettiğimiz gibi lütfen ikili tartışmalarla siteye fayda sağlamayacak, konu kirliliği oluşturacak, yanıtlar yazmayınız. Yazılarınızı sadece siz okumuyorsunuz, bilgisi olan/ olmayan sayısız üye ve hatta misafir üye tarafından okunuyor. Çıkarımları da sadece kişisel tartışma oluyor.

Konuyu açan üyemizin mesajını, olabildiğince düzenledim. Evet ciddi anlatım bozukluğu vardı ve imlaya da mesajlarımızın anlaşılır olmasına da dikkat etmeliyiz. Hem sorularımız yanıtsız kalmaz, hem de varsa fayda sağlayacağımız bir durum, diğer üyeler de yarar görür.

Son olarak, kim nerede doğru söylüyor ya da hayal ürünü yazıyor, bunun ayrımını yapamayacağınız gibi lütfen saygı gösterelim. Burada defalarca benzeri konular açıldı ancak siz yalan ya da doğru söylüyorsunuz demek bize düşmedi. Bunun kararını da okuyan kişi kendince verir ve devamında inancı yoksa, diğer konularına ilgi göstermez.

Sizlerle birlikte tüm üyelerimize, kurallarımızla ilgili hatırlatma olsun...

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
eğer arkadaşın dediğini anlamıyorsanız hiç bir şey yazmayın! kisme sizin bu boş konuşmalarınızı okumak zorunda değil! Bir kişi uyarsın o arkadaş da düzeltsin ne gerek var 4-5 tane yanlış yazıyorsun vs... sözlerine bir kere de herkes anlar.Neyse gelelim konumuza

Kardeşim sana musallat olsaydılar her şey çok farklı olurdu ne biliyim rüyalarında karşılaşırsın yada sesler duyar konuşursun musallat bunlar da olur ve kontrol edemezsen de kendine yada çevrene herşeye zarar verirsin senle sadece dalga geçmişler ve korkutmuşlar mutlaka birşey yapmışsındır bir anlık dalga geçmiş olabilirsin küçümsemiş olabilirsin dinsel bir şey uygulamış olabilirsin onları kızdırıcak her hangi bir şey..Ben çok küfrederim onlara bir gün de benim başıma geldi uyucağım zaman kapım açıldıı kalbim yerindne çıkıcakmış gibi atmaya başladı annemin yan odadan sesleri geldi ama her şey bitince annemin yanına gittiğim de annem mışıl mışıl uyuyordu yatağıma geri döndüm yine küfür ettim ve uyudum :) Ben dua etmem ama madem ki korkuyorsun her sabah öğle akşam ne zaman aklına gelirse oku dua ama emin ol ki bazı durumlar olur dua bile edemezsin bir şey düşünemezsin ağzını kıpırdatamazsın beynin hiç bir şeye odaklanamaz bir çok arkadaş bunları yaşamadı ve bu yüzden sana rahat ol gibi şeyler söyleyenler de olur çevren de yada forumlar da ama sakın ola ki dua okuyunca bir daha yanıma yaklaşamazlar gibisinden hiç düşünme en kötü anında seni çok kötü yakalarlar bu tuvalet olur cinsel birşey yaptığın sıra da olur yada aklına gelebilecek her olumsuz yer de olur bu yüzden mümkün olduğunca onları aklına getirme ve duanı da eksik etme..

Babafaca

Kayıtlı Üye
Anlattıklarım o kadar karışık değil arkadaşlar, lütfen anlayarak okuyun.:)

Arkadaşlar yaşamayan anlatmaz, istemeyen inanmaz. Ben de inanlardan yorum istedim o kadar, yardım edebilecek bilgilendirsin....

Sağolasın Cenk kardeş..

alin

Kayıtlı Üye
Sayın cenk_sago, bölüm moderatörü uyarısını yaptıktan sonra, siz de aynı şeyleri daha dik bir üslupla söylediğinizde, yine uzatılmış olmuyor mu? İkili tartışma ve üyelere yorum yapılmaması uyarısından sonra, siz yazdığınızda, diğer üyelere söz hakkı doğmuyor mu? Lütfen biraz daha özen gösterelim.

Sayın Balotelli, anlattıklarınız o kadar karışık durmuyor çünkü düzenledim. Siz yazı boyunca, kardeşim diyeceğinize kardeşin, annen / annem vb. tüm özneler, hatta yüklemler birbirine girmişti. Gerçi hala bir kısım varsa da anlamını değiştiremeyeceğimiz için düzenlemedim. Site kurallarını lütfen yeniden okuyunuz. Şimdi de belirli bir zaman geçtikten sonra, arka arkaya mesaj yazıp duruyorsunuz üçüncü defa, onu da düzenleyeceğim, bu da kural dışıdır. Ve lütfen sizin adınıza üyeleri uyarmamızdan sonra, konuyu uzatmayın, aksi takdirde konularınızı kapatmak zorunda kalıyoruz ve siz beklediğiniz faydayı göremiyorsunuz...

Hepinizden biraz daha anlayış beklemekteyiz...
İyi Forumlar...

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bu ifadem biraz komik gibi gelebilir ama amacımın alay etmek olmadığını şimdi'den belirtmek isterim.
O gelen her ney ise senin yatağı bayağı bi sevmiş bence siz aile'ce başka odalara taşının :)

lizz

Kayıtlı Üye
Bulunduğun odayla ilgili ola bilir .Böyle durumlarda korkmamaya çalış varlık senin güçsüz olduğunu anlayıp sana zarar vere bilir.Ayrıca sana aşık olan bi varlıkta olabilir eğer seni bi şeyden yada birinden kıskandıysa zarar vermek isteye bilir. Tahmin.

black_sheep

Banlı Kullanıcı
@balotelli...olay gerceklestiginde yari uyku uyaniklik halimiydi yoksa uyanikmiydiniz? eger bu durum uyanikken vukuu bulduysa size musallat olmuslar bunun odayla alakasi yok siz hangi odada kalsaniz orda istedikleri gibi davranirlar tabiiki yattiginiz kaldiginiz mekan oldugundan orada olayin dikkat cekmesi gerceklesmesi normal, musallat durumu zaten kendini böylesi durumlarla belli eder..

La-edri

Kayıtlı Üye
Yok sana henüz musallat olan yok, oldugunda zaten buraya yazamayacak kadar dengesi bozuk birisi olacaksin, yazim saka gibi gelmis olabilir ama degil.
Biri olumsuz ruya görür öbürü yakaza halinde bir olay"cik" yasar derki hemen bana musallat mi oldular, musallatin m harfini tatmis olsaydiniz direk alfabeyi hemde her lisanda ,hafizanizdan silerdiniz, cok basite aliyorsunuz cook...

VECİHA

Kayıtlı Üye
Arkadaşım , yinede emin olmamakla birlikte kendi yorumum , sen galiba istem dışı olarak astral seyahat yapmışsın galiba. Gerçi sitedeki bu konudaki bilgili arkadaşların yorumunuda almak gerekir tabiki. Sanırım öyle oldu. İstersen astral hakkında biraz bilgilen ve birde bilinçli olarak dene istersen derim.

Pendragon

Kayıtlı Üye
Bu tür laf atmaya meraklı insanlar canı sıkılan insanlar. Yapcak başka bir şeyleri yok n'apsınlar... bunlardan her yerde, her sitede mevcut! Konuya gelirsek; bu bir varlık olabilir elbette ama olay hep yatakta geçiyor.Sana musallat olunmasından çok yatakta bir şey var bence.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...