sembol yarışması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
ilk yarışmamızın keyifliği geçtiğini düşünüyorum çok güzledi ikinci çalışmayı biraz daha farklı düşündüm .

sembollere olan düşkünlüğümü anlamışsınızdır sanırım.

bir uygulama yapacağız şimdi. büyü uygulaması.

mısır büyüsü yapacağız.

ama biz mısırlı değil türküz.

türk bir büyücünün mısır sembolleri ile bir tılsım hazırladığını düşünün.

konu majikal gücü geliştirme olsun

tılsımı oluşturacaksınınız duasını oluşturacaksınız. işte bir büyü ritüeli oluşturacaksınız.

toparlayalım

türk bir büyücü olarak mısır mistizmini kullanarak majikal gücü geliştirme büyü ritüeli oluşturacaksınız.

ve mantığınızı hissinizide anlatacakınız.

resim eklemeyi bilmeyen site kullanımlardan baksın. yada bana söylesin ben yardımcı olurum .

1, 2, ve 3, olacak ödül bu defa süleymanın ahdinden istediğini bir tılsım ve dua oluşturmak olacak.

2, kazanan kişiye özel kasem oluşturulacak.

3, ye majikal gücü geliştirmek için tılsım hazırlayıp yollayacağım.

jüri üyesi belirliyorum şimdi.

angel dream. gizlimabet perisi. dynamic. crepaa. nasrettinhoca. şaman.
Diagramma

jüri üyeleride yarışmaya katılabilir tabiki ama yarışmaya katılacağını düşünmediğim ve bilgilerine değer verdiğim kişileri seçmeye çalıştım

bu kişiler dışında bilgisine değer vermediğim kişi yok gibi düşünülmesin bir jüri seçmem gerekiyordu:D

hadi kolay gelsin

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
teşekkürler urum. Ben de hazırlayacağım ancak yarişmaya katılmayacağım.
Son katılım tarihi de verirsen heyecanlanıp acele etmeyiz arkadaşlarla.

Herkesin nefesine kuvvet, diline güç, parmaklarına ahenk diliyorum.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
bende sabırsızlıka bekliyorum kim bilir ne güzel şeyler çıkacak

dido06

Banlı Kullanıcı
o değil de öduller cok guzel umarım yeteneklı arkadaslardan ıyı olan kazansın bız su an bunun ıcın yetersisiz heralde ama elımde bir mısır buyu kıtabı var orda ınceleyıp kafamda bırsey tasarlamaya calısacağım yınede

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
zaten tasarı bu yani büyücü olmanız gerekmiyor amaç oydu herkez katılabilmesi için özetle en güzel uyduran kazanacak

dido06

Banlı Kullanıcı
hım süper o zaman düşünmeye baslayalım..:)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ekli dosyayı görüntüle 35 Bu Akbaba Tılsımıdır.Bu Akbaba simgesini temiz bir yere katkısız malzemeyle çizebilir ve deriyle kaplayıp muskaya çevirebilirsiniz veya gümüş veya ahşaptan yaptırıp bir kolye ucu şekline getirirsiniz.Takmadan önce gün boyunca rahat ve katkı maddesi içermeyen temiz elbiseler giyeceksiniz.Gün boyunca 5 kere suya bütün vücudunuzu temas ettirip arınacaksınız.Mümkünse fazla sıcak olmayacak su.Bu arınma ritüelleri esnasında stresten uzak,rahat bir düşünce ile,huzur içinde şu sözleri tekrarlayacaksınız:
Nehes,Nehes Nehes
uyan,uyan,uyan
Nehes em Hotep
uyan barışla
Nehes em neferu
uyan güzellikle
Nebet hotepet
huzur kraliçesi
Weben en hotep
yüksel barışla
Weben en Neferu
yüksel güzellikle
Nutjert en ankh
hayat tanrıçası
Nefer em pet
cennet güzeli
Pet em hotep
gökler barışta
Ta em hotep
yeryüzü barışta
Nutjert sat Nut
gece göğünün kızı
Sat Geb
yeryüzünün kızı
Merit Ausar
tanrı Ausar'ın sevgilisi
Nutjert asha renu
isimleri çok olan
Anekh hrak
tüm övgüler sana
Anekh hrak
tüm övgüler sana
Tu a atu
tapıyorum sana
Tu a atu
tapıyorum sana
Nebet Aset
melike İsis
Gökyüzünün tanrıçası Nuit'in ve toprağın tanrısı Geb'in kızı,Osirisin karısı ve kız kardeşi yüce İSİS!Beni de oğlunu koruduğun gibi korumana alman için ve gözetmen için arınıyorum.Sen ki Horus'a sözlerin gücüyle yeniden hayat verdin.Akrebin zehrinden ve diğer kötülüklerden korudun.Bu tılsımla çocuklarından biri,Horus'un kardeşi oldum.Yüce gücünle beni de öteki dünyanın güçlü sözleriyle koru ve kolla.Akrebin zehrinden ve bütün kötülüklerden bu tılsımı taşıdıkça beni koru yüce İsis.
Sonra hazırlanan akbaba simgesini de takmadan önce son kez bu sözleri tekrarlıyoruz.Bu tılsımı kullandığınız zaman,kendinizi Horus ile bir tutar,onun sonsuz mutluluğu ve kötülüklere karşı iyi talihini paylaşmış olursunuz,onunla yürürsünüz.Bu arada gerçekten tanrıça İsis'in üzüntüsüyle tanrı Toth,tanrıça İsis'in oğlu Horus'u akrep sokmasından sonra bu akbaba tılsımıyla koruduğu söylenir.Tılsım simgesi akbaba ve mısır dilindeki dua dışındakiler tarafımdan hazırlandı.Mısır dilindeki ön duayı ve Akbaba simgesini ben birleştirdim.Burada Ay tanrısı ve ilahların katibi Thot'a seslenmedik çünkü Thot,İsis'in üzüntüsü ve isteği üzerine hareket edip Horus'u kurtarmıştır.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Arkadaşlar katılın ki değerlendirmeler başlasın :) Bu arada birden fazla çalışmayla katılabiliyor muyuz?

Diagramma

Kayıtlı Üye
Bende aslında araştırma yaptım biraz ama Mısır sembolleriyle yada mısır arapçasıyla yazı bulmak gerçekten zor... Elinizde kaynak olmayınca (benim gibi) nette pek bir şey bulamıyorsunuz... Sanskritçe / İbranice yada Latincede yazmak istemiyorum bakalım biraz daha araştıralım belki birşeyler çıkar...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bende aslında araştırma yaptım biraz ama Mısır sembolleriyle yada mısır arapçasıyla yazı bulmak gerçekten zor... Elinizde kaynak olmayınca (benim gibi) nette pek bir şey bulamıyorsunuz... Sanskritçe / İbranice yada Latincede yazmak istemiyorum bakalım biraz daha araştıralım belki birşeyler çıkar...
Bende de kaynak yoktu :) Hadi bütün yarışmacı arkadaşlara kolay gelsin.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Senin o yazını buldum bir forumda ama başka yazı yoktu... :D
Zaten 2 şey bana ait değil demiştim.Mısır dilinde olan dua ve orijinal akbaba simgesi.İkisini de ayrı ayrı buldum,hikayeleri birleştirdim ve kurguladım.Şu an birşey üzerinde daha çalışıyorum.Birden fazla çalışmayla katılma hakkımız olursa onu da ekleyeceğim.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
evet birden fazla çalışma olabilir

deli_i

Kayıtlı Üye
son katılım ne zaman söylermisin Urum
ona göre bizde hazırlıklarımızı yapalim. bende katılmayı düşünüyorum en yeni üyeniz olarak.

Şaman

Kayıtlı Üye
Ekli dosyayı görüntüle 35 Bu Akbaba Tılsımıdır.Bu Akbaba simgesini temiz bir yere katkısız malzemeyle çizebilir ve deriyle kaplayıp muskaya çevirebilirsiniz veya gümüş veya ahşaptan yaptırıp bir kolye ucu şekline getirirsiniz.Takmadan önce gün boyunca rahat ve katkı maddesi içermeyen temiz elbiseler giyeceksiniz.Gün boyunca 5 kere suya bütün vücudunuzu temas ettirip arınacaksınız.Mümkünse fazla sıcak olmayacak su.Bu arınma ritüelleri esnasında stresten uzak,rahat bir düşünce ile,huzur içinde şu sözleri tekrarlayacaksınız:
Nehes,Nehes Nehes
uyan,uyan,uyan
Nehes em Hotep
uyan barışla
Nehes em neferu
uyan güzellikle
Nebet hotepet
huzur kraliçesi
Weben en hotep
yüksel barışla
Weben en Neferu
yüksel güzellikle
Nutjert en ankh
hayat tanrıçası
Nefer em pet
cennet güzeli
Pet em hotep
gökler barışta
Ta em hotep
yeryüzü barışta
Nutjert sat Nut
gece göğünün kızı
Sat Geb
yeryüzünün kızı
Merit Ausar
tanrı Ausar'ın sevgilisi
Nutjert asha renu
isimleri çok olan
Anekh hrak
tüm övgüler sana
Anekh hrak
tüm övgüler sana
Tu a atu
tapıyorum sana
Tu a atu
tapıyorum sana
Nebet Aset
melike İsis
Gökyüzünün tanrıçası Nuit'in ve toprağın tanrısı Geb'in kızı,Osirisin karısı ve kız kardeşi yüce İSİS!Beni de oğlunu koruduğun gibi korumana alman için ve gözetmen için arınıyorum.Sen ki Horus'a sözlerin gücüyle yeniden hayat verdin.Akrebin zehrinden ve diğer kötülüklerden korudun.Bu tılsımla çocuklarından biri,Horus'un kardeşi oldum.Yüce gücünle beni de öteki dünyanın güçlü sözleriyle koru ve kolla.Akrebin zehrinden ve bütün kötülüklerden bu tılsımı taşıdıkça beni koru yüce İsis.
Sonra hazırlanan akbaba simgesini de takmadan önce son kez bu sözleri tekrarlıyoruz.Bu tılsımı kullandığınız zaman,kendinizi Horus ile bir tutar,onun sonsuz mutluluğu ve kötülüklere karşı iyi talihini paylaşmış olursunuz,onunla yürürsünüz.Bu arada gerçekten tanrıça İsis'in üzüntüsüyle tanrı Toth,tanrıça İsis'in oğlu Horus'u akrep sokmasından sonra bu akbaba tılsımıyla koruduğu söylenir.Tılsım simgesi akbaba ve mısır dilindeki dua dışındakiler tarafımdan hazırlandı.Mısır dilindeki ön duayı ve Akbaba simgesini ben birleştirdim.Burada Ay tanrısı ve ilahların katibi Thot'a seslenmedik çünkü Thot,İsis'in üzüntüsü ve isteği üzerine hareket edip Horus'u kurtarmıştır.
çok güzel olmuş.yalnız ben akbaba tılsımı yerine bu konuda ankh tılsımını öneriyorum.
osiris yerine koyma ile tanrısal formlara bürünmeyi gerçekleştirmişsin bravo bu mısır büyülerinin temelini oluşturur.
yalnız şu var bunun tütsüsü eksik.mısırlılar ve hintlilerde hatta her medeniyette tütsü duaları tanrıya ulaştıran bir aracı olarak görülür ve içinde sözler olan her ayinde tütsü kullanılırdı.
en sonunda hazırladığın dua da güzel olmuş.yalnız şu da var bu büyünün içine mısırdaki ayinlerde kullanılan bedensel hareketleri de eklesen daha ii olurdu
10 üzerinden 8 veriom sana:)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
çok güzel olmuş.yalnız ben akbaba tılsımı yerine bu konuda ankh tılsımını öneriyorum.
osiris yerine koyma ile tanrısal formlara bürünmeyi gerçekleştirmişsin bravo bu mısır büyülerinin temelini oluşturur.
yalnız şu var bunun tütsüsü eksik.mısırlılar ve hintlilerde hatta her medeniyette tütsü duaları tanrıya ulaştıran bir aracı olarak görülür ve içinde sözler olan her ayinde tütsü kullanılırdı.
en sonunda hazırladığın dua da güzel olmuş.yalnız şu da var bu büyünün içine mısırdaki ayinlerde kullanılan bedensel hareketleri de eklesen daha ii olurdu
10 üzerinden 8 veriom sana:)
Ehem teşekkür ederim sayın jüri üyesi :) Bir dahaki daha iyi olacak.Gerekirse gidip mumyaları konuşturacağım :D

Oinonee

Kayıtlı Üye
................................................

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
son tarih yok aslında biraz uzasın istiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...