Geçmiş Negatif Kalıplardan Kurtulma Olumlamaları

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Arkadaşlar olumlamalara yeni başlıyorum ve ilk olarak bu olumlamaları seçtim, sizce iyi mi?

Geçmiş Negatif Kalıplardan Kurtulma Olumlamaları:

- Geçmiş görevini yapıp sona erdi ve ben artık özgürüm…
- Şimdi tüm olumsuz, sınırlayıcı inançları terk ediyorum. Artık onların benim üzerimde hiçbir güçleri yok…
- Artık hayatımda ki herkesi bağışlıyor ve serbest bırakıyorum. Artık hepimiz mutlu ve özgürüz…
- Başkalarını mutlu etmek için çabalamak zorunda değilim, ben sevilen ve beğenilen bir insanım…
- Birikmiş tüm suçluluk duygularını, korkuları, kızgınlıkları, düş kırıklıklarını, kin ve kıskançlıkları salıveriyorum. Şimdi arınmış ve özgür durumdayım…
- Kendimle ilgili tüm olumsuz imajlarım ve yaklaşımlarım artık yok oldu. Kendimi seviyor ve takdir ediyorum…
- Kendimi bütünüyle ifade etmemi ve yaşamın tadını çıkarmamı engelleyen her şey artık yok oldu…
- Dünya yaşanacak güzel bir yer…
- Evren tüm ihtiyaçlarımızı daima karşılar…

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Seçtiğiniz olumlamalar iyi yazmıştım, ama daha dikkatli okuyunca yanıldığımı anladım:)
Olumlama yaparken olumsuz duygu ve kelime kullanmamalısınız, vereceğim örnekleri inceleyin ve arasından isterseniz seçim yapın.

Suçluluk Duygusu için olumlama: Geçmişimi sevgiyle arkamda bırakıyorum, kendimi affediyorum, huzur içindeyim.

Güvensizlik Duygusu: Kendimi seviyor ve onaylıyorum. Kendi değerimi görmeyi seçiyorum. Ben güçlüyüm.

Yaşam korkularının olması: Güvendeyim, her şey olması gerektiği gibi, huzur içindeyim

Bağımlıkların olması: Özgür olmayı seçiyorum, geçmişi arkamda bırakıyorum, kendimden zevk alıyorum.

Güçlü öfke duygusunun olması: Kendimi bağışlıyorum, kendimi seviyorum ve kendi iyiliğim için herkesi bağışlıyorum.

İletişim Sorunları: Rahatça konuşuyorum, kendimi anlatıyorum ve insanları anlıyorum.

Başarısızlıklar yaşama: Kendimi seviyorum ve onaylıyorum. Ben her zaman ve tamamen yeterliyim.

Kendini çirkin bulma: Ben güzelim, değerliyim ve mutlu olmayı seçiyorum.

Kendini pis hissetme: Bedenimi ve zihnimi seviyor ve onaylıyorum. Geçmişi arkada bırakıyorum, ben harikayım.

Konsantrasyon Sorunu: Düşüncelerimi istediğim yerde odaklıyorum ve merkezimdeyim. Her şey yolunda.

Stres: Tamamen gevşiyorum ve rahatlıyorum. Her şey olması gerektiği gibi oluyor. Ben yeterliyim.

Kararsızlık: Ben kararlıyım, kararlarıma sadığım ve kendimi destekliyorum.

Geçmiş saplantısı: Geçmişi bırakıyor ve yeni olanı sevgiyle kabul ediyorum. Her şey benim hayrıma çalışıyor.

Duygusal sorunlar: Kendimi seviyor ve onaylıyorum. Mutlu olmayı seçiyorum ve sevgiyi her yerde buluyorum.

Mükemmellik ihtiyacı: Yaşamımda her şey yeterli ve kendimi seviyorum. Her şey olması gerektiği gibi kolayca oluyor.

Başkalarınca yönetilme: Gücümü geri alıyorum ve kendi kendimi yönetiyorum. Ben özgürüm.

Gereksiz Endişeler: Yasama güveniyorum, yaşamımda her şey yeterli ve her şey yolunda.

Elbette bunlardan başka da olumsuz duygu formları olabilir. Sizin hangi konuda daha fazla çalışmaya ihtiyacınız varsa onu seçebilirsiniz. Öncelikle en çok hangisine ihtiyacınız olduğuna karar verin ve onunla başlayın. Biri bitmeden diğerine geçmeyin. İstikrarlı çalışma ile mutlaka sonuç alacağınıza inanın.

Bilinçaltında eskiden beri oluşmuş kodların değiştirilebilmesi için 21 gün ara vermeden söylemeniz lazım. En etkili saatler sabah kalkınca ve gece yatmadan öncedir, ancak gün içinde de yapabilirsiniz. Önemli olan gönülden ve inanarak söylemenizdir.

alin

Kayıtlı Üye
Sayın embriyo'nun örnekleri, doğru- yanlış olumlamaya gayet net ışık tutmuş. Önerildiği gibi gün sayısını, ve sabah gece uygulamasını yaparsanız ve doğru kalıplar kullanırsanız, kesinlikle işe yarayacaktır. Bir de gün içerisinde ara sıra aklınıza tümünü getirmeden, sadece olumlamayı düşünerek de tekrar yapmış olursunuz. Siz sadece ana başlığı ya da içindeki bir kaç kelimeyi yinelediğinizde, bilinçaltı size bütünü hatırlatacaktır, siz fark etmeseniz de. Bilinçaltı hayal ile gerçeği de zor ayırt eder. Niyetlerinizi sadece vizyonlamak bile olumlamalarınıza katkıda bulunacaktır. Sesli de sessiz de uygulanabilir ama fırsatınız var ise ara sıra da olsa sesin enerjisini de katmanızı öneririm.

Bir çok olumlama hatalı ve negatif duyguları hatırlatıcı olduğundan, kişide işe yaramıyor gibi inançlar oluşturuyor. Olumlamayı doğru seçmek, bu anlamda önemlidir. İnanarak doğru kalıplarla yapıldığında, mutlak işe yarayacaktır.

Sevgiyle...

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Teşekkürler bende ordaki olumsuz kelimel aklıma takıldığı için sizlere sormak istedim. Teşekkürler şimdi baştan mı başlamalıyım 21. gün boyunca :)

alin

Kayıtlı Üye
Evet sayın karanlık, şu an okuduğunuz, içinde size yararsız olabilecek kalıp barındırdığından, yeniden başka bir olumlamayla başlamalısınız. Çünkü aynı yazının düzenli tekrarı olmalı. Dilerseniz, buraya ya da özelden seçtiğiniz olumlamaları yazın, düzenleyip size derleme yaparız.

Sevgiyle...

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Ek olarak, 21 gün seçeceğiniz bir negatif kalıp için çalışın. Tamamlandığından emin olduktan sonra başka bir tane için çalışabilirsiniz. Aynı anda 2-3 tane farklı kalıp için uygulama yapmayın. Bunları yukarıda da yazmıştık, ancak gözden kaçmaması gereken önemli bir ayrıntı.

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Teşekkür ederim. Aslında ilk olarak bilinçaltımı olumsuz düşüncelerden kurtarmak istiyorum. İnternette araştırırken şöyle bir olumlama buldum ilk olarak bundan başlamak istiyorum :

Bilinçaltını Olumsuz Düşüncelerden Temizleme Olumlaması:

Bu hayatımın dönüm noktası.
Geçmişi siliyorum, gelecek ise seçimimi yapmamı bekliyor.
İşte bu anda yarınlarıma yön veriyorum.
Geçmişte yaptığım tüm hatalar için kendimi bağışlıyorum.
Geçmişi unutarak yeni bir hayata başlıyorum.
Kendim için yalnızca deneyimlemek istediğim şeyleri seçiyorum.
Seçtiklerim :( kendiniz seçin) (sağlık, zenginlik, bolluk, mutluluk, arkadaşlık, başarı,)

Doğru bir olumlama değil mi?

alin

Kayıtlı Üye
Geçmişi unutuyorum ya da geçmişi siliyorum da maalesef... Sizde de tedirginlik oluşturmadı mı? Neden geçmişimizi siliyoruz, geçmişimizin tümüyle lekeli, karanlık, kötü olduğu da nereden çıktı? Ayrıca geçmişi silmek değil, geçmişten gerekli dersleri alıp kendimizi ve bütünü affedip hayatımıza devam etmeliyiz. Geçmişte yaşanması gereken bizi şu anki gücümüze ulaştıran sayısız katkının yanı sıra, hafıza ile ilgili bile sorun yaşatabilir.

Geçmişimde yaşanan her durumdan hayırlısıyla ders aldım, olgunlaştım... Geçmişimde yaşanan tüm acıları ve kaynaklarını affediyorum... Kendimi bütünüyle kabulleniyor, affediyorum... Her geçen gün daha hayırlı, daha mutlu deneyimler yaşıyorum...Kendim için ve bütün için sadece mutlu ve hayırlı seçenekleri tercih ediyorum... tarzı değiştirilebilir. Örneğin bolluk gibi motive edecek bir seçenek de eklenebilir. Evrenden sevgi enerjisini seçiyorum, hızla çekiyorum ve sevgiye layığım.. Artık tüm hayırlı olaylar/işler/kişiler hızla beni buluyor... Evrenin bolluk ve bereketi benimle... En sonuna da şükür ekleyebilirsiniz.

Direk böyle olmalı demiyorum zaten örnekler halinde karışık yazdım ancak aklınıza okuduğunuzda negatif duygular getiren, düşünün ki bilinçaltı tekrarlarla nerelere ulaşabilir?

Sevgiyle...