Galiba 3.gözümü açtım :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Stream62

Banlı Kullanıcı
İyi akşamlar arkadaşlar, bundan bir kaç saat önce, eve geldiğimde başım ağrıyordu ve dönüyordu. Halsizlik vardı, herhalde karnımın açlığından diye düşünüyorum. Konuya gelirsek;
Gözlerimi ellerimle kapattım ve bir kaç kere gözlerimi açmadan o karanlığa bakmak istedim. İşin garip yani karanlık tam karanlık değil, bir takım şekiller vs. bir şeyler geçiyor devamlı gözümün önünden. Sanki girdap gibi hipnotize olmuş gibi, tek noktaya akıyor. Her şey ve bir şeyler belirmeye başlıyor. Emin değilim forumda okumuştum "eğer tam karanlık değil de bir şeyler beliriyorsa geliştirmek gerekiyor" . Bende bir kaç gündür bunun üzerinde çok duruyorum. Devamlı gözlerimi kapatıp odaklanıyorum ve bir şeyler görüyorum. Bugünkü biraz garipti. :/ Bir şeyler gördüm evet çokta uzun süre açık kaldı gözüm ve baktım oraya. Gözümün kararması geçmişti, beyaz gri siyah renkler ve dediğim gibi girdap gibi şeyler gördüm. Bunun yanında ellerim yüzümdeyken sanki akıyormuş gibi astral seyahat yaparken astral bedenin yukarı çıkması. Ellerimin altında balon varmış gibi iniyor ve kalkıyordu. Sonra o görüntülere odaklandım. Uyandım ve nabzıma baktım yine çok yavaşlamıştı ve ellerim buz gibiydi. Bir an yine ölüyorum sandım. :/Asıl konuya gelirsek;
Benim bu yaptığım duru görümü acaba, (düşündüğüm kişi gözümün önünde belirdi sanki).
Yardımcı olursanız mutlu olurum. Yoksa yanlış mı yapıyorum her şeyi? :willy_nilly:

by_bug

Kayıtlı Üye
Astral projeksiyon yapmış olabilirsin diye düşünüyorum ama yinede yetkililere bir sormakta fayda var.

Stream62

Banlı Kullanıcı
İyi akşamlar arkadaşlar, bugün duru görü çalışması denemiştim, 3.gözümü açmayı birtakım bir şeyler görmüştüm, şimdi ise garip hissediyorum sanki ruhum bedenimden ayrılacak gibi şuan bunları yazarken bile öyle... dua okudum ama.... işe yarayacağını sanmıyorum, bana ne oluyor biri anlatsın. garip hissediyorum tuhaf şeyler duyuyorum nefes alıp verir gibi bedenimin bir öne bir arkaya gittiğini hissediyorum. Korkmuyorum çünkü biz insanlar çok güçlüyüz. Saf enerjiyiz, bunun bilincindeyim, lakin şu anki olayı anlatamıyorum. Kitlenip kalıyorum sanki ışık parlaması oluyor, nabzıma bakıyorum yavaşlamış oluyor. Çok garip daha önce böyle şeyler yaşamamıştım yardımcı olursanız bana ne oluyor ?? ( acaba diyorum transtan çıkamadım mı hala daha, kaç saat oldu halbu ki:S :willy_nilly:

Tekrar yazmam yasak biliyorum ama gerçekten çok garip şeyler oluyor sanki bir şeyler geçiyor arkamdan önümden yanımdaki televizyon ekranında bir şeyler beliriyor gibi. s kendime baktım ekrandan yüzüm değişiyor. bana ne oluyor, uyumalı mıyım sizce ?

Bilmiyorum ne yaptığımı, lakin şuan çok garip hissediyorum. Sanki ruhum bedenimden çıkacakmış gibi. Devamlı gözümün önüne bir şeyler geliyor nasıl desem; sağımdan solumdan bir şeyler geçiyor gibi. Televizyon ekranına bakamıyorum yüzüm değişti. Dua okudum ama faydalı olmadı. Gözümün önüne beyaz çarşaf düşer ya yüzüne onun gibi bir şeyler oluyor. Bir ara bir şey okurken sağ gözümde ışık parlaması oldu. Ben ne yaptım acaba kendime, bedenim nefes alıyor gibi, devamlı ileri geri gidip geliyor. Nabzımda çok yavaş ayrıca. Ne oluyor bana? Bunun bir açıklaması olmalı.

dmavisi35

Banlı Kullanıcı
sen kendini baya kaptırmışsın bencede biraz uyu .s

AJA

Elit Üye
Durugörü çalısması denedim demişsiniz nasıl bir deneme bu ?

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Ya astral projeksiyon belirtisi ya da sayın "dmavisi35" haklı :)
Bence astral projeksiyonu bir deneyin. Eğer uyanık halde iken bunları hissediyorsanız çıkış yapmanız çok rahat olacaktır.

by_bug

Kayıtlı Üye
Bence yaptığınız çalışmanın etkisi halen sürüyor olmalı anlattıklarınıza göre. Ama yinede uyuyup bi dinlenin en azından aklınız ve vücudunuz dinlensin eminim kalktığınızda bu etkileri hissetmiyeceksiniz...

Tabiki açıklaması vardır elbet ama yaptığın herhangi bir uygulama oldumu duru görü için?

janet

Kayıtlı Üye
Tansiyonla alakalı olabilir.

Bence ilk iş tansiyon aletine ihtiyacınız var. Nabız yavaş atması ani olaylar ve heyecan yapılınca meydana gelir ve tıp dilinde bradikardi denir. Sinir sistemi ile alakalı. Kendiliğinden de geçebiliyor, fakat bir check up yaptırmakta yarar vardır.

• Beğendim
Tepkiler: AJA

Ori

Kayıtlı Üye
Benim başıma gelse şuan müzik dinliyor ve boş bir duvara bakıp oturuyor olurdum herhalde. Heyecandan güzel anlatamamışsınız belli ki en iyisi gidin elinizi yüzünüzü soguk suyla bır yıkayın ve oturup dınlenın. Vucut ne yapıyorsa yapsın engellemeyın.

Stream62

Banlı Kullanıcı
Durugörü çalısması denedim demişsiniz nasıl bir deneme bu ?
elime bir nesne aldım ve ona baktım, sonra gözlerimi kapatıp nesneyi gözümün önünde canlandırmaya çalıştım.siteden okuduklarımı uyguladım. Herşey de ozaman başladı yanılmıyorsam, iş yeirnde dahil çalışırken bacakklarım sağa sola kayıyıormuş gib ibir his üzerimden çarşaf kalkar gibi bir his. Gözlerimi kapatıp bir şeyler görmeye çalışıyordum. Geceleri ise astral seyahat yapmaya çalışıyordum. Hiç bir şekilde çıkamadım lakin etkileri yaşadım. Ürperme hissinden sonrasını getiremiyorum.s

Bence yaptığınız çalışmanın etkisi halen sürüyor olmalı anlattıklarınıza göre. Ama yinede uyuyup bi dinlenin en azından aklınız ve vücudunuz dinlensin eminim kalktığınızda bu etkileri hissetmiyeceksiniz...

Tabiki açıklaması vardır elbet ama yaptığın herhangi bir uygulama oldumu duru görü için?
Gece uykuya yatmadan önce görüntüler hareketleniyordu, Perdeler sallanıyor gibiydi odamda, pencereden dışarı baktım ışıklar çiçek gibi çok güzel göründü gözüme, hoşuma gitti, yıldızlara baktım parçacıklara ayrılıyor gibiydi, anlatamıyorum tam olalrak, öyle garip ti ki dedim kesin bir şeyler var ne oluyor. Uykuya yattım ve odamı seyrettim odada siyah bir gölge geziyor gibi beyaz bir ışık birde bu ikisine anlam veremiyorum. Astral seyehat ve duru görü çalışmalarına başladıktan sonra bunları yaşamaya başladım. Gece uykuya yattım ve birşeyler devamlı gözümü açmama neden oluyor gibiydi. Tam kapatıyordum gözümün yan tarafımdan birşey geçiyor gölge geçiyor gibi oluyor ve gözlerimi açıyordum. En son dayanamadım artık yorganın altına girdim uyuduğumu düşünmek istedim. Ama olmuyordu uyuyamıyordum bir türlü. Gözlerimi açtım yorganın altındayım, karanlıkta şekiller oynuyor böyle birşeyler görünüyor kayboluyor gibiydi. Kafamdan birisiyle konuştum sanki, dedim ne göstermek istiyorsun bana göster hadi. Karanlık bir şey gözümün önüne gelip gidiyordu, ve hareketliydi dalgalanır gibiydi. sonra düz yatmam gerektiğini düşündüm, sanki bir şey bana dümdüz yatmamı söyledi. Yattım ve dedim astral seyahat denemeliyim. Denedim yine çıkamadım fakat üzerimden bir şeyler kalktığını hissettim.Sanki ruhum bedenimden ayrılıyor nefesim kesiliyor gibi hisiediyordum, ölüyormuş gibiydim sanki kopuyordum yavaş yavaş bu dünyadan. Uyumaya çalıştım, sonrasını hatırlamıyorum sanırsam uyudum ama uyuyana kadar çok zorlandım. Yan yattığım zaman bedenim öne doğru gidiyormuş gibiydi. Şuan bunları yazarken öyle öyle hissediyorum, bedenim öne doğru çekiliyor ve sonra geri geliyor gibi. Nefes alıp veriyor gibi gairp bir his. Başımda hafiften dönüyor. Çok garip geliyor tüm bu olanlar bir anlam veremiyorum :(

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Ellerdeki enerji gözlerinize geçerken böyle şeyler yaşamanız doğaldır. Tepegöz ve hızlı okuma çalışmalarımızda, gözlerimiz açık şekilde avuçlarımızda karanlığa bakardık. Gözleri dinlendirmek için. Etkili ve güzel bir yöntemdir. Olan biten bu. Üçüncü gözünüzü açmak için meditasyon ve çakra temizleme, dengeleme çalışmalarına yönelin. Sevgiler.

Stream62

Banlı Kullanıcı
anladım peki o karanlığa baktığımda gördüğüm nedir ? birtakım görüntüler beyazlı siyahlı garip şekilller dalgalanmalar vs..... ve böyle şeyleri denerken evde duyduğum sesler, tıkırtılar ve üzerime gölge çöküyor hissi nedir tüm bunların anlamı :(

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
anladım peki o karanlığa baktığımda gördüğüm nedir ? birtakım görüntüler beyazlı siyahlı garip şekilller dalgalanmalar vs..... ve böyle şeyleri denerken evde duyduğum sesler, tıkırtılar ve üzerime gölge çöküyor hissi nedir tüm bunların anlamı :(
O garip sekiller, aydinliktan karanliga gecen gozun alisma asamasinda gorunur. Noktalar, degisik sekiller, cizgiler vs. Deneme yaparken evde bazi sesler duymaniz duyulan sese gore degisir. Gumbur gumbur sesler duymadiginiz surece sorun yok, diger turlu dusuk sesli patirtilar her evde olur. Ucuncu gozunuzu acmayi istiyorsaniz acarsiniz, neden olmasin? Dedigim gibi meditasyon ve cakra calismalari yapin. Ucuncu gozu acmaya yonelik mp3lu calismada vardi sitede hatirladigim kadariyla. Arastirip, indirin isterseniz. Size baya fayda saglayacagini dusunuyorum.

Vasilis1st

Kayıtlı Üye
İş
σπουδαστής (αμεÏ￾ικανικές μελέτες /4)
Senin anlattığın olaya göre 3. gözün açılmış demek çok güç olur. Ama gözlerini kapattığında sadece zifiri karanlık görmediğin ve çeşitli şekiller gördüğünden yola çıkarak 3. gözünün sana göz kırptığı söylenebilir ama açılmış demek için daha çok erken.

zengindenizxx

Kayıtlı Üye
Tecrübeli değilim , zaman zaman bu tür denemeler yapıyorum sonrası başım çok ağrıyor ve uyuduğumda sanki biri sırtımda davulumsu bir gürültü ile beni uyanduruyor.Ben bunu bilinçsiz tecrübeye bağlıyorum, tam manası ile bu tecrübe hazırlanmadığım için.

Bence Stream62 arkadaşım da anladığım kadarı ile kendini biraz fazla zorluyor bu tür çalışmalarla, biraz daha sukunetle ve araştırarak tecrübe ederse daha iyi olur diyorum , çünkü görüntüler nedir ne değildir diye seçmeye çalışarak ve anlamlı görüntüler görmeye çalışarak beynini yoruyor ve belkide nasıl kullanacağını bilemedi enerjiyi yükleniyor.

Bende

hsncn154

Kayıtlı Üye
Bir durugörücü olarak yorum yapma gereksinimi duydum bas dönmesi ve karın ağrısı kesinlikle açlık durumundan kaynaklanmış bu belirli bişey gelelim gözleri kapadığımızda girdap oluşması durumu bence tansiyon değişimleriniz ani düşüyor ve çıkıyor bir doktora gitmelisiniz kan şekerinizde oynuyor olabilir. Diğer ihtimale gelirsek durugörü oturayım gözümü kapatayım göreyim diye olmaz belirli şekiller görmeye başlarsınız ilk zamanlar bu odaklanmayla olur durugörü çalışması yapmışsınız ve düşündüğüm kisiyi gördüm gibi demişsiniz beyin görülen herkesi kaydeder bunu gözünde herkes canlandırabilir durugörüyle alakası yoktur tekrar vurguluyorum bir doktora görünün. Hayatınıza devam edin bu durumu çok takmayın.

Sevgi ve ışıkla...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bir durugörücü olarak yorum yapma gereksinimi duydum bas dönmesi ve karın ağrısı kesinlikle açlık durumundan kaynaklanmış bu belirli bişey gelelim gözleri kapadığımızda girdap oluşması durumu bence tansiyon değişimleriniz ani düşüyor ve çıkıyor bir doktora gitmelisiniz kan şekerinizde oynuyor olabilir. Diğer ihtimale gelirsek durugörü oturayım gözümü kapatayım göreyim diye olmaz belirli şekiller görmeye başlarsınız ilk zamanlar bu odaklanmayla olur durugörü çalışması yapmışsınız ve düşündüğüm kisiyi gördüm gibi demişsiniz beyin görülen herkesi kaydeder bunu gözünde herkes canlandırabilir durugörüyle alakası yoktur tekrar vurguluyorum bir doktora görünün. Hayatınıza devam edin bu durumu çok takmayın.

Sevgi ve ışıkla...

Yazdıklarınıza ek olarak bir şey ekleyeyim ve kısa bir düzeltme yapayım . :)

Baş dönmesi ve karın ağrısı enerjiyle alakalıdır.Çünkü psişik yetenekler çalışmasında,meditasyon bile bağ dönmesi ya da karın ağrısı olabilir.
Duru görü sadece ileriye yönelik bir şey görmek değildir.Aklınızdan geçen bir şeyi görebiliyorsanız yetenek size göz kırpıyordur.. Ya da belirli bir yer görüyorsanız yetenek körelmemiştir. :)

Diğer dedikleriniz doğru duru görü istenildiği zaman yapılmaz. :)

hsncn154

Kayıtlı Üye
Yazdıklarınıza ek olarak bir şey ekleyeyim ve kısa bir düzeltme yapayım . :)

Baş dönmesi ve karın ağrısı enerjiyle alakalıdır.Çünkü psişik yetenekler çalışmasında,meditasyon bile bağ dönmesi ya da karın ağrısı olabilir.
Duru görü sadece ileriye yönelik bir şey görmek değildir.Aklınızdan geçen bir şeyi görebiliyorsanız yetenek size göz kırpıyordur.. Ya da belirli bir yer görüyorsanız yetenek körelmemiştir. :)

Diğer dedikleriniz doğru duru görü istenildiği zaman yapılmaz. :)

Tabi ki dediğiniz doğru eklediğiniz bilgiler için teşekkür ederim fakat ben bir olayı değerlendirirken önce fiziksel olarak değerlendirmeyi tercih ediyorum karşımdaki kişi degerli olduğu için herşeyi araştırdıktan sonra parapsikolojik yanından bakıyorum çünkü biz bilinç üstü olaylarla ilgileniyonuz yapılan şeylerin bir testi yok gidelim kan verelim durugörü yeteneğim varmı baksınlar gibi değil dediğiniz gibi belirli belirtilerle ilerliyoruz bu belirtilerin başka bir husustan oluşmadığını anladıktan sonra ümitlendirmeliyiz karşımızdaki kişiyi tekrar teşekkürler :)

Sevgi ve ışıkla...

AJA

Elit Üye
Meditasyon sırasında yada daha basit hallerde ( yoğunlaşma istem dışı derinleşme ) bile astral bedende dalgalanmalar olur.Bunu bazıları hiç deneyimlememiştir bazıları da bilmese bile yaşıyor hissediyordur. Tansiyon hastası değilim herghangi bir tedavi de görmüyorum ne ruhsal nede fiziksel fakat yukarıda belirttiğim zamanlarda ve buna ek olarak enerjim yükseldiğinde bana da çok olur bu dalgalanmalar.Mesela otururken yada yattığımda sağa sola gitgeller olur.Buna tansiyon diyemeyiz.Nabız atışına gelince, yine kendimden örnek veriyim ; normalde nabzı yüksek olan biriyim ve bu benim bendenime hiç bir rahatsızlık vermez ,meditasyon yada trans hallerinde bazı enerji çalışmaları sırasında astral denemelerinin ilk dk.larında nabız düşer.Bu bedenin rahatlama gevşeme evresine geçtiğini gösterir.
Eğer burası bir sağlık yada tıp platformu olsa idi kalkıp bunu yaşayan birine aaa siz de yetenek var denilmesi ne kadar ironik ve nadir olacağı gibi ,Gmpp 'da bu belirtileri anlatan birine bradikardi var sizde yada şekeriniz düşmüştür demek beni güldürüyor :D

Ayrıca konuyu açan syn stream arkadaşımız ; çalışmalarınıza devam edin fakat kendinizi yormadan .Daha bilinçli ve zaman aralıklarını biraz daha geniş tutarak.Astrale çıkmak istediğiniz zaman durugörüye yoğunlaşırsanız ortaya saçma sapan görüntüler çıkar elbet.Karıştırmadan yapın.Mesela durugörüyü gündüze bırakın astral denemelerinizi gece ye..

İyi forumlar.

şüphe

Kayıtlı Üye
ne yapıyorsunuz siz hastasınız bu yaptıgınız ne

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...