Sizce bu ne olabilir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yıldırım

Kayıtlı Üye
Merhaba sitenizde de bu konularda da yeni ve çok tecrübesizim bilgilerinize ve yorumlarınıza ihtiyacım var.

Benim 15 yaşındaki kız kardeşimin doğumdan kaynaklanan sorunları var yani yaşıtları gibi değil orta derecede zihinsel engelli! yani en azından biz yıllarca öyle zannettik aslında herşeyi anlıyor algılıyor ama sorun ne bi türlü anlayamıyoruz görebiliyor ama bakamıyor (yani bişeye direk bakamıyor ama zorladığımız zaman 1-2 sn baktığıda görüyor).

Yıllarca Türkiye'nin heryerinde onlarca doktora gittik Doktor olan kuzenim kardeşimin hastalığıyla çok yakından ilgilendi çok hocalarına danıştı ve sonuç olarak geçen yıl tıpta boyle bi hastalık yok dedi. Sonra birisi bu çocuğa doğumda musallat olmuşlar demişti, başka birisi 3 tane musallat olmuş onları yakacağım demişti ve daha sonra yaktığını söylemişti.

Şu sıralar ayağa kaldımamaya çalışıyoruz çünkü kalktığı anda genellikle düşüyor gözleri hafif dönüyor ve hırıltıyla zorla nefes alıyor özellikle üzerini değiştirirken, tuvalete banyoya girdiğinde mutlaka bu şekilde yığılıyor. Sonuç olarak ben bunun tıbbi bir hastalık olmadığına inanıyorum ama ne olduğunu bilmiyorum. Bu durumda sizlerin değerli tecrübe ve yorumlarını bekliyorum.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
http://www.gizlimabet.com/announcement.php?f=416 burayı inceleyebilirsiniz.Site yöneticilerimizden Yule bakım yapıyor ve bakım yapılan üyelerden olumlu dönüşler alınıyor.Bunun dışında görmeden,olayın geçmişini tam bilemeden sadece bir yazıyla sizden öğrendiklerimizle biz doğru bir sonuca varamayız. Yazdığınız gibi biri öyle der biri böyle,güveneceğiniz birine bakım yaptırın ve ona göre çözüm arayın derim.

İyi forumlar

Maksimilyanus

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Kardeşinin iyileşene kadar her gün Kuranı Kerim ayetlerinden okunmasını ve dua edilmesini tavsiye ederim.
Özellikle şifa ayetelerini ve ayetel kürsiyi.Kuranı Kerim öyle büyük ve yüce bir kitaptır ki kalpten okunulduğunda,
sırlarını görürsün ve isteklerin gelir ve seni bulur.İsteğin ne olursa olsun,sağlıkmı?zenginlikmi?bereketmi?
korunmakmı?en önemlisi cennetmi? İste verilsin.Sen yeterki ALLAH'tan iste.
Ama önce isteme hakkını kazan ondan sonra iste.Kazanmakta takva ile olur.ALLAH şifa versin kardeşine.
İnşallahu teala

vildann

Banlı Kullanıcı
geçmiş olsun kardeşinizin hastalığı neyle ilgiliydi tam anlamadım ama ümmü sübyan diye bir hastalık varmış.anne karnındaki bebeğe ve anneye cin musallat oluyormuş.bebek ya doğmadan ölüyor yada doğsa bile hastalıklı olarak doğuyormuş.

yıldırım

Kayıtlı Üye
Kardeşinin iyileşene kadar her gün Kuranı Kerim ayetlerinden okunmasını ve dua edilmesini tavsiye ederim.
Özellikle şifa ayetelerini ve ayetel kürsiyi.Kuranı Kerim öyle büyük ve yüce bir kitaptır ki kalpten okunulduğunda,
sırlarını görürsün ve isteklerin gelir ve seni bulur.İsteğin ne olursa olsun,sağlıkmı?zenginlikmi?bereketmi?
korunmakmı?en önemlisi cennetmi? İste verilsin.Sen yeterki ALLAH'tan iste.
Ama önce isteme hakkını kazan ondan sonra iste.Kazanmakta takva ile olur.ALLAH şifa versin kardeşine.
İnşallahu teala

Allah razı olsun elimizden geldiğince okuyoruz Rabbim kabul etsin İnşallah.

geçmiş olsun kardeşinizin hastalığı neyle ilgiliydi tam anlamadım ama ümmü sübyan diye bir hastalık varmış.anne karnındaki bebeğe ve anneye cin musallat oluyormuş.bebek ya doğmadan ölüyor yada doğsa bile hastalıklı olarak doğuyormuş.

teşekkür ederim anne karnında değilde doğumda musallat olmuş demişlerdi :eek:fftopic:

http://www.gizlimabet.com/announcement.php?f=416 burayı inceleyebilirsiniz.Site yöneticilerimizden Yule bakım yapıyor ve bakım yapılan üyelerden olumlu dönüşler alınıyor.Bunun dışında görmeden,olayın geçmişini tam bilemeden sadece bir yazıyla sizden öğrendiklerimizle biz doğru bir sonuca varamayız. Yazdığınız gibi biri öyle der biri böyle,güveneceğiniz birine bakım yaptırın ve ona göre çözüm arayın derim.

İyi forumlar

haklısınız teşekkürler.

vildann

Banlı Kullanıcı
Kardeşim bakım yaptırın bişey demiyoruz.biz birşey deyince suçlu oluyoruz.neyse sana bir önerim daha var.arapça bilen birisi bir kağıda 22 besmele,1 fatiha,1 ayetel kürsi,1 ihlas,1 felak,1 nas,kalem suresinin 51.52.ayetlerini arapça olarak yazın.muska şeklinde katlayıp,kardeşinizin üstüne asın.

yıldırım

Kayıtlı Üye
Kardeşim bakım yaptırın bişey demiyoruz.biz birşey deyince suçlu oluyoruz.neyse sana bir önerim daha var.arapça bilen birisi bir kağıda 22 besmele,1 fatiha,1 ayetel kürsi,1 ihlas,1 felak,1 nas,kalem suresinin 51.52.ayetlerini arapça olarak yazın.muska şeklinde katlayıp,kardeşinizin üstüne asın.

Sayın vildann neye kızdığınızı anlayamadım. Kimseyi suçlamadım. Önerileriniz için tekrar teşekkür ediyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...