Mücerrebati Nasreddinhoca

nasreddinhoca

Kayıtlı Üye
28- Ağız Kokusu olan bir kimse
Herhangi bir arabi ayın 21ci günü 2 omuz küreği arasından Kan aldırırsa Ağız kokusu kalmaz.

29- Gögüs tutkunluğu için 526 defa besmele ile (Yaa şekuur) ismi şerifi bir suya okunur ve içilir.

30- Burun kanı için Kan durmazsa veya kan gelirse bir kalemle kağıda yazılıp alna yapıştırılır. (اسكن يادم بحق آدم) Kan anında durur

31- Bir kimsenin mide si yemeği içmeyi kabul etmeyip durmadan kusarsa, Nane yapragı ile limon kabugunu kaynatıp sogunca içmesi lazımdır gecer.

32- Nezle için
Yarım bardak tendürdüyotla suyu karıştırıp Çay rengi kararında olunca ağza koyup gargara yapılır ve birazcık ta burna cekilecek derhal nezle kesilir. (Bir cok defa ben kendimde tecrübe ettim) (Ancak içilmemesi lazım)

33- Bele kupa vurmak (yani bardak cekmek) Bu iş halk arasında yaygın olarak yapılır ancak çok tehlikelidir. Çünkü insanın belinde gayet ince ve ufak damarlar vardır onları kırar,bu damarlar kırılıncada o insanın vucudu ufak tefek hastalıklardan kurtulmaz.

34- Romatizma yı temelden gecirmek için Ağrıyan yerlere iyice defne yağı sürmek lazımdır.

35- Ekşi Ayran ve limon cok yiyen kişide Şeker hastalığı olmaz. Hatta ekşi ayran limon ve biber yemek Şeker hastalığına iyi gelir. Bunları cok tüketen memleketlerde fazla şeker hastalıgı görülmez, Çobanlarda şeker hastalığının olmamasının sebebi Ekşi ayran içmelerindendir. (Şiddetle uygulanmasını tavsiye ediyor kitap)

36- Meşhur 11 Adım Dua sı.
Yapılışını bizzat kitap tan yazıyorum kesinlikle bir eksiklik yoktur. 100 de 100 etkilidir. Ancak öyle fasa fiso şeyler için yapılamamalıdır. Çok Sıkıntılı anlarda Çok kötü hastalıklarda veya Çok muhtac olunan bir anda yapılmalıdır. Hele hele kesinlikle Gayrı meşru işlerde kullanılmaz tehlikelidir.
Mesela bir hastalıgın tedavisi için: Allah rızası için Cuma gecesi 2 rekat namaz kılınır her rekatte Fatiha dan sonra 11 ihlas okunur namazdan sonra güneşin doğdugu tarafa (doguya doğru) 11 adım veya 11 ayak yürür orada 11 Fatiha ve 11 ihlas okunur ve oldugun yerde sağ elini sağ yüzüne koyarak (mede yaa seyyid abdul kadir geylaanii) veya (medet yaa zel eşeb) denilerek bu vasıta ile C.Hakka iltica edilir. ve o gece Abdulkdir geylani H.Z leri gelir icab ederse ameliyyat (manevi)yapar. Şeker nefes darlığı kanser buna benzer aklınıza ne geliyorsa.veya baska bir hacetiniz varsa iltica ederken onu söyleyin. Bu dua defalarca tecrübe olunmuştur.hepsindede sonuç alınmıştır. (bu da 2.ci kıymetli hediyem olsun forumdaki herkese)

37- İdrarı tutalan (prostat hastalığı için) Bu isimler sağ elin tırnak larına yazılır, Zarurreti def edinceye kadar okunur,(def'i hacet yapılıncaya kadar) isimler. (Erdeşin, Yauuneşin, Aytalaşin, Ayuuşin, Aaruuşin) iş bitince tırnaklardan yazılar silinmelidir. (Not= İsimlerin Sonu, İyl mesela cebraiyl gibi biten isimler Melek isimleridir. hayır işlerinde yardımcı olurlar. Ancak isimlerin sonu -Şin, gibi bitiyorsa Kötü işlerde veya kötü yerlerde yardım eden ruhların isimleridir.
9 defa sabaha Karşı okuyan kişinin Dileği kabul olur. (Denenmiştir)

Bereket için : İlk gün 50, 2.ci gün 170, 3.cü gün 220, 4.cü gün 313 defa, 5.ci gün 50, 6.cı gün 170, 7 ci gün 313 defa Gece 11 den sonra sabah 5 e kadar bu zaman zarfı içinde okunmalıdır. Çok Ama Çok Tesirli dir. Çok defa denenmiştir.

94- Bir türlü Yerine gelmeyen hal olmayan işler için[/UOLOR],
dua ların kabul olması için: 41 gün gece saat 1 den sonra 2 rekat namaz kılınır,hiç konuşmadan 1005 defa ihlas suresi okunur. Rızık kapıları Ardına kadar açılır, bütün sıkıntılardan kurtulur ve bütün dua ları kabul olur insallah, Defalarca tecrübe olunmuştur.

Her gece 1 Defa Vakıa Suresini okuyan Ömür boyu fakirlik görmez. Hadisi seriftir.

isabet

Kayıtlı Üye
paylaşım için teşekkürler...95 adet farklı farklı uygulama varmış gözüküyor ancak siz 28 den başlamışsınız...acaba öncesi vardıda unuttunuzmu...saygılarımla.

edminil

Kayıtlı Üye
Hocam Allah Razı olsun Lütfen devamı varsa o kadar güzel ki.Teşekkürler.

Volar

Kayıtlı Üye
Okuduğum kadarına katılıyorum lakin akıl fikir hesaplama sizce de saçma değil mi?Dinimiz akıl mantık dini.Ebced ilmi vardır,ismin insanlar üzerindeki etkiside vardır.Geneti olarak zeka seviyesi düşük birine 9 değeri gelecek bir isim verince aklının ve fikrinin artması size mantıklı geldi mi?İyi forumlar.