Zaman atlamasımı yaşadım?

tgce0206

Kayıtlı Üye
İş
Acil tıp teknisyeni
Merhaba. Geçenlerde bir olay yaşadım ama tam olarak ne olduğunu bilemiyorum ama zaman atlaması diye bir şey varsa o olabilir diye düşünüyorum. Eğer gerçekten ne olduğu hakkında fikriniz varsa söylerseniz çok mutlu olurum.

Geçen akşam annem ablam ve ben odada oturuyoduk. Muhabbet ediyoduk. İşte bilirsiniz anne kız muhabbetleri falan. Sonra ezan okundu annemde namaz kılan bir insan. Bende 'anne ezan okunuyo' dedim. (ezanın yeni başladığı sıraydı) sonra birden başıma şiddetli bir ağrı girdi. İstemsiz olarak ellerimi başıma koydum ve öne doğru biraz eğildim. bu ağrı en fazla 2-3 sn sürmüştür. sonra kafamı kaldırdım ve geçmişti. Ardından ezanı dinleyim dedim ama ezan bi türlü devam etmedi. sonra ben biraz şaşkınlıkla hoca ezanı unuttu galiba diye güldüm. baya bi böyle söyledim. o sırada da annemle ablam bana dik dik bakıyolardı . 'Ezan biteli çok oldu' falan dediler. benle dalga geçiyolar zannettim. çünkü emindim ben. ezan daha en başındayken 2-3sn ye başıma ağrı girmişti sadece. ve hemen geçince ezanı dinlemeye çalışmıştım. ve bu olay hala aklımda. sanki zaman atlaması yaşamış gibiydim. Lütfen bana aydınlatıcı bir bilgi söyleyin eğer biliyorsanız. Gerçekten memnun olurum.

bendekiben

Elit Üye
Yaşadığınız olay anlık bir bilinç kaybı olabilir.Beynimiz bazen birşeye odaklandığı zaman algıyı kapatır ve odaklandığı şey dışında hiçbirşey algılamaz.Muhtemelen ağrı çok şiddetliydi ve siz de ağrıya odaklandınız.Meditasyon sırasında zamanın nasıl geçtiğini fark edemeyişimiz gibi. :)

tgce0206

Kayıtlı Üye
İş
Acil tıp teknisyeni
Yaşadığınız olay anlık bir bilinç kaybı olabilir.Beynimiz bazen birşeye odaklandığı zaman algıyı kapatır ve odaklandığı şey dışında hiçbirşey algılamaz.Muhtemelen ağrı çok şiddetliydi ve siz de ağrıya odaklandınız.Meditasyon sırasında zamanın nasıl geçtiğini fark edemeyişimiz gibi. :)
haklı olabilirsiniz fakat eminim elimi başıma görürüp öne eğilmemle elimi çekmem bir oldu. O kadar zaman geçmesi çok zor. Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. :)

Keira

Moderator
Sevgili bendekiben'e katılıyorum. Benzer durumlar bir süre benim de başıma geldi.

hfcy

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci

Peki bu anlık bilinç kaymaları sürekli oluyosa mesela bi yere giderken daha yarı yokdayken birden ulaşmış oluyosak hiç farkında olmadan 1 saat geçiyosa ne yapmak gerek acaba son 5 dakkada bu 1 saate kadar çıkıyo her şey siliniyo ne yapmam gerek acaba psikoloğamı gitsem yoksa bilemiyorum yaş 19 yaşlı diyilim :)

tgce0206

Kayıtlı Üye
İş
Acil tıp teknisyeni
Peki bu anlık bilinç kaymaları sürekli oluyosa mesela bi yere giderken daha yarı yokdayken birden ulaşmış oluyosak hiç farkında olmadan 1 saat geçiyosa ne yapmak gerek acaba son 5 dakkada bu 1 saate kadar çıkıyo her şey siliniyo ne yapmam gerek acaba psikoloğamı gitsem yoksa bilemiyorum yaş 19 yaşlı diyilim :)
bende bahsettiğim olaydan sonrada bazı olaylar yaşadım. acaba gittikçe artacak mı sizinkisi gibi? önce 5 sonra 10 sonra 2o.. daha devam edermi? benim yaşım 16

hfcy

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
bende bahsettiğim olaydan sonrada bazı olaylar yaşadım. acaba gittikçe artacak mı sizinkisi gibi? önce 5 sonra 10 sonra 2o.. daha devam edermi? benim yaşım 16
umarım etmez zaten benim durumum biraz farklı istemsiz transa geçiyorum seninkisi sadece öyle bi baş ağrısı

bendekiben

Elit Üye

Durumun yaşlılık değil gençlikle alakası var, gençliğin verdiği hormonlardan dolayı dalgın olabiliniyor.Aslında bu dönem sadece bir geçiş ve bu dönemlerde gençliğin daha çok hayal kurduğu, beyin gücününde yani enerjisinin daha faal olduğu bilinen bir gerçek. Zira bu dönemlerde parapsikolojiye merak da yaşanan beyin gücüne bağlı paranormal deneyimlerden kaynaklanıyor.

xXGMXx

Kayıtlı Üye
üh bunu gördükten sonra bende camdan atlamaya gitmiştim zor tuttular yurdumun insanı işte neyi ne düşünüyo :willy_nilly:

ilhann

Kayıtlı Üye
Bulunduğun odada ailen uzun süre elini başında görmemişlerse zamanda sıçrama yapmış olabilirsin.

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Buna benzer durumlar çok aşırı uykulu olduğun zamanlarda olabiliyor sen bi sn gözünü yumdun sanıyorsun ama halbuki aradan bir saat geçmiştir.

tgce0206

Kayıtlı Üye
İş
Acil tıp teknisyeni
Bulunduğun odada ailen uzun süre elini başında görmemişlerse zamanda sıçrama yapmış olabilirsin.
yok hayır görmemişler. hatta bana baya bi dik dik baktılar hani şaka yapıyomuşum gibi ama şaka yapmıyordum.

Buna benzer durumlar çok aşırı uykulu olduğun zamanlarda olabiliyor sen bi sn gözünü yumdun sanıyorsun ama halbuki aradan bir saat geçmiştir.
Ama hiç uykulu değildim sıradan halimdeydim ve hiç bir sebep yokken yani hasta falan değilken birden aşırı bir ağrı girdi. Eminim en fazla 2-3 snye sürdü. yani başka bişey yapsam anlarımda sadece başımı hafif öne eğip kaldırdım ve ağrı geçti.

hasan06

Kayıtlı Üye
veya çok uykunuz vardı bir iki dakikalığına uyumuşta olabilirsiniz.

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Merhaba. Geçenlerde bir olay yaşadım ama tam olarak ne olduğunu bilemiyorum ama zaman atlaması diye bir şey varsa o olabilir diye düşünüyorum. Eğer gerçekten ne olduğu hakkında fikriniz varsa söylerseniz çok mutlu olurum.

Geçen akşam annem ablam ve ben odada oturuyoduk. Muhabbet ediyoduk. İşte bilirsiniz anne kız muhabbetleri falan. Sonra ezan okundu annemde namaz kılan bir insan. Bende 'anne ezan okunuyo' dedim. (ezanın yeni başladığı sıraydı) sonra birden başıma şiddetli bir ağrı girdi. İstemsiz olarak ellerimi başıma koydum ve öne doğru biraz eğildim. bu ağrı en fazla 2-3 sn sürmüştür. sonra kafamı kaldırdım ve geçmişti. Ardından ezanı dinleyim dedim ama ezan bi türlü devam etmedi. sonra ben biraz şaşkınlıkla hoca ezanı unuttu galiba diye güldüm. baya bi böyle söyledim. o sırada da annemle ablam bana dik dik bakıyolardı . 'Ezan biteli çok oldu' falan dediler. benle dalga geçiyolar zannettim. çünkü emindim ben. ezan daha en başındayken 2-3sn ye başıma ağrı girmişti sadece. ve hemen geçince ezanı dinlemeye çalışmıştım. ve bu olay hala aklımda. sanki zaman atlaması yaşamış gibiydim. Lütfen bana aydınlatıcı bir bilgi söyleyin eğer biliyorsanız. Gerçekten memnun olurum.

Sizinkisi sadece dalgınlık. Bana çoğu zaman olan şey. Uzanıp 2 dakika düşündüğümü sanıyorum fakat 1 saattir yatıyor olduğum söyleniyor. Bazen de tam tersi zaman akmak bilmez. 5 dakika 1 saat gibi gelir. Bu birazda beyin dalgalarıyla alakalı. Sık rastlanan bir durum. Korkulacak birşey yok ama :) Sevgiler.

tgce0206

Kayıtlı Üye
İş
Acil tıp teknisyeni
Teşekkür ederim söyledikleriniz için :) fikirleriniz, söyledikleriniz benim için önemliydi. :D