Thoth Tarotu

• Konbuyu başlatan angeldream
  • Başlangıç tarihi
A

angeldream

Arkadaşlar thoth tarotu arıyorum gören bulan varsa mesaj yazsın :)

PUNKY

Kayıtlı Üye
Çok değişik...araştırmaya değer...

adina

Kayıtlı Üye
amazon.com da var aradığın deste :)

trikker

Kayıtlı Üye
bende 2 farkli boyutta 2 deste mevcut ama kitabini bulamiyorum satin aldigimda icinden cikan kitapcikda da sadece kisaca bir ozet gecilmis sanatcisi tarafindan essayler var. Kitabini (Book of Thoth) nerede bulabilecegimi soyleyen olursa cok sevinirim.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Araştırdım biraz. Thoth yunanca imiş mısır kökenli bir tanrı ile ilgili imiş bu kartlar. Ayrıca mısır dilinde tahuti demekmiş. Crowley diye bir kişi bu konu ile ilgili kitap yazmış ama tamamen ingilizce onu bulup cevirmeniz lazım.

Bump: Araştırdım biraz. Thoth yunanca imiş mısır kökenli bir tanrı ile ilgili imiş bu kartlar. Ayrıca mısır dilinde tahuti demekmiş. Crowley diye bir kişi bu konu ile ilgili kitap yazmış ama tamamen ingilizce onu bulup cevirmeniz lazım.Biraz çeviri yaptım ama içerik ile ilgili sadece.

Bu tarot altın çağını crowleyin onu kullanmasıyla yakalamıştır. Bu tarotu ortaya cıkaran kişide bu kişidir. Resimlendirekn kişi ise fransız Freda Harristir. Crowley majikal yaşamı boyunca bu tarot sistemini hergün kullanmıştır. Ölümünden 14 yıl önce bu çalışmaları yapmış. Yani bu sistemin majikal kimliğini 1943 e kadar çıkartmaya çalışmış. Ve bu kartlarla çalışırken bir çembere odaklanırmış. ayrıca bu mısır kökenli tarot thelemis felsefelerinin anahtarıymış. Ve asla sadece kısmet üzerine bakılmamalıymış. Her bir kart bir kitap gibiymiş. Her renk figür gizemli bir maceranın tasvirleri imiş. araştırıyorum. Bakılmasınıda bulursam paylaşacağım.

Bugünkü yapısıyla 15 yüzyıldan beri bilinen Tarot 78 karttan oluşan kehanet kartları dizisidir.Bu kartlar iki ana guruba ayrılırlar.İlk gurup 22 karttan oluşan Büyük Arkana (Arkana latince Sırlar) dır.Numaralarından dolayı net bir sıralamaları olan Büyük Arkana kartları 22 tek motiften oluşmuştur ve 0 ile 21 arasında numaralanmıştır.Değişik Tarot destelerinde kartların isimleride değişiklikler gostermektedir.Burada Crowley Thoth tarotu kullanıldığından bu kartlardaki isimler bizim için geçerlidir.

56 karttan oluşan ikinci gurup ise Küçük Arkana ismini alır.Tarota sonradan giren Küçük Arkana kartları dört elementi simgelemektedir.

Asalar --------Ateş
Kupalar-------Su
Kılıçlar---------Hava
Paralar--------Toprak

Küçük Arkana'daki kartlar her element için as ile başlar ve onlu ile sona erer.Ayrıca her element için Şövalye,Prens,Prenses ve Kraliçe'den oluşan İngilizce'de Court Cards denen benim ise saray kartları dediğim kartlar vardır ki bunları Büyük ve Küçük Arkana arsındaki bir gurup olarak da tanımlayabiliriz
Bugünkü yapısıyla 15 yüzyıldan beri bilinen Tarot 78 karttan oluşan kehanet kartları dizisidir.Bu kartlar iki ana guruba ayrılırlar.İlk gurup 22 karttan oluşan Büyük Arkana (Arkana latince Sırlar) dır.Numaralarından dolayı net bir sıralamaları olan Büyük Arkana kartları 22 tek motiften oluşmuştur ve 0 ile 21 arasında numaralanmıştır.Değişik Tarot destelerinde kartların isimleride değişiklikler gostermektedir.Burada Crowley Thoth tarotu kullanıldığından bu kartlardaki isimler bizim için geçerlidir.

Asalar

Asaların Ası: Ateş, güçler,yaratıcı enerji , dinamik,yüksek yoğunluk , transformasyon

İki Asa - İktidar :Savaşçı-merkezi enerji ,bir duruma hakim olmak ve ustalık,kendi ortasındaki gücü işlevsel kılma.

Üç Asa - Erdem : Erdem,dürüstlük,kendine güven , saflık,hatasızlık,yeni başlangıç.

Dört Asa -Tamamlanma : Mükemmelleşme , karşıtların birleşmesi , yeni bir başlangıç olanakları

Beş Asa - Çabalamak : Kendini kasmak , gerçekleşmemiş arzu , korkulu olmak , boşuna çabalamak

Altı Asa - Zafer : Zafer , başarı , netlik , sıçrama yapmak , güçlerin birleşmesi , önemli atılımlar .

Yedi Asa -Cesaret : Etki gücü ,cesaret , risklere hazır olma , doğal canlılık

Sekiz Asa - Hızlılık : Spontanlık , net-direk-dürüst iletişim , yanlış anlaşılmaların aşılması

Dokuz Asa - Güçler : Bilinçli ve bilinçsiz güçlerin birleşmesi ile kuvvetlenme , mükemmelleşme , özgürleşme

On Asa - Baskı altında tutma : Bastırılmış duygular , geri tutulan enerji , ayrılık , agresiflik.

selene7777

Banlı Kullanıcı
inanılmaz bir deste bu hafta sonu bulmaya çalışıcam bu desteyi istanbul da olan arkadaşlar için istiklal caddesindeki kitapçılarda oldukça çeşitli tarot kartları mevcut:)