Özel Taşlar ve Sondaj Halkası

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Merhabalar Hepinize arkadaşlar . :)

Özel Taşlar

Konu 1'de tanıştığımız şifacı Mary İrlanda'dayken, plajda oturduğu sırada kıyıya yakın, dalgaların yıkadığı iki kayanın arasına sıkışmış bir taş gördü.Bunun çok sihirli bir taş olduğunu anlamıştı ve onu, şifa dağıtırken kullanmak istedi.Dalgalar azaldığında kayalara gitti, ama taş sıkıca yerleşmişti ve hareket etmiyordu.Mary taşa şöyle dedi: "Seni İngiltere'ye, şifa dağıtma çalışmalarımda kullanmak için götürmeyi çok istiyorum.Eğer benimle gelirsen, söz veriyorum, bir gün burada bir şifa merkezi yaptıracağım ve seni de geri getireceğim."
Taşa dokundu ve taş hemen yerinden oynadı.Bu taş şimdi onun en güçlü taşlarından biri.Yıllar sonra bugün Mary, o bölgede bir şifa merkezi kurabilmek için küçük bir evin pazarlığını yapıyor.
Siz de Mary gibi sadece eski kaya halkalarının yakınlarında değil, deniz kenarlarında dalgalarla yıkanan ve ya bir yamaçta özel taşlar bulabilirsiniz.Bu taşlar, yeraltı su kaynaklarını araştırmada, belki de bir kristal sarkaçtan ve ya metal ya da tahta değnekten daha etkili olabilirler, çünkü ışığı geçirmeyen taşlar, yansımayla azalmayan yeryüzü enerjisi depolarıdır.Bırakın, ya eski bir kaya halkada ve ya uzak bir kırda taş sizi bulsun.15 cm. boyunda ve ensiz olmalı.Bir çayırda ve ya deniz kenarında, gittikçe genişleyen halkalar çizerek, bir şey sizi durduruncaya kadar yürüyün, taşınızı bulursunuz.

Taşlarla Kişisel Sondaj

Kişisel sondaj (dowsing) inanışa göre bir takım jeomanyetik ve psişik güçler kullanarak, yeraltında maden, yağ ve ya su arama becerisidir.Ama bazı insanların madenlerin ve ya suyun yerini haritadan belirleyebilmesi psişik kabiliyetin daha ağır bastığını göstermektedir.Bazı insanlar aynı zamanda kayıp insanları, evcil hayvanları, nesneleri, hayaletleri ve ley hatlarını da bulabilmektedirler.
Sözcük (dowsing), ya eski Almanca'da toprağa vurulan değneklere bir gönderme olabilecek, Orta İngilizce'deki duschen ("vurmak") sözcüğünden ya da eski Keltçe'deki dewsys ("Tanrıça") ve rhodi ("ağaç dalı") sözcüklerinden gelmektedir.Kişisel sondajı (dowsing) kullanarak, yeryüzü enerjilerini, kendi kişisel psişik güçlerinizin arttırıcısı olarak kullanabilirsiniz.Karar verme sondajı yapmak için bir ipin ucundan sarkıtılan bir taş oldukça etkilidir.

Taş Sarkacın Yapılışı

Bazı taşların kendiliğinden bir delikleri bulunur ve bunlar, geçmişi, geleceği ve içinde bulunulan zamanı görmek için kullanılan geleneksel odaklardır.Ya da siz de özel taşınıza bir delik açabilirsiniz.Zinciri ve ya ipi yaklaşık 22 cm. uzunluğunda yapın ki yazı yazdığınız elinizin başparmağı ile işaret parmağı arasında tutabilin.
Taşı şarj etmek için etrafını, belki taş çemberde şarj etmiş olduğunuz ametist, gül rengi kuvars ve berrak kuvars kristalle çevirin ve su da baloncuklar oluşuncaya kadar, akan su da tutun.Açık bir musluğun altında tutacağınız berrak camdan bir kasede kullanabilirsiniz.Suya tuz ekleyin ve ateş ve hava güçlerini emmesi için güneşli bir havada, sabahtan akşama kadar güneşte bırakın.

Sondaj Halkaları Oluşturma

Gri bir kağıdın üzerine beyaz tebeşirle ve ya pastel boyayla halkalar çizin ve ya halkalarınızı sivri uçlu bir taşla dışarıda toprağa da çizebilirsiniz.Alternatif olarak, küçük taşlarla, bahçenizin bir köşesinde ve ya bir limonluk ya da serada kiremitlerle desteklediğiniz küçük bir taş levhanın üzerinde küçük taşlarla işaretlediğiniz üç adet halkanın içinde de sondaj yapabilirsiniz.En büyüğü, içinde iki daha küçük halkayla 30 cm. çapında olmalıdır.
İlk halka benlik halkasıdır ve özünüzü taşır.Eğer sarkaç sizi buraya çekiyorsa yanıt içinizde, kendi davranışlarınızda ve ya kendi başınıza hareket etmekte yatıyor, demektir.
Orta halka etkileşim halkasıdır.Sarkacınız burayı gösteriyorsa, başkalarının yardımını almak ve ya şu anda kendinizi ortak bir amaca adamak için uzlaşmaya ihtiyacınız vardır.
Dış halka kader halkasıdır.Burada hayatın ve ya insanların geçici olarak size yüklediği manevi zorlamalar yatmaktadır.Şimdilik kendinizi olayların akışına bırakmalı ve kaçınılmazla savaşıp enerjinizi harcamamalısınız.

Ekli dosyayı görüntüle 3875

Sondaj halkalarınızı kullanmak için:
Belli bir konuyu ve ya soruyu düşünün ve taşınızı konuyla ilgili ümit, korku, duygu ve çatışmalarınızla donatarak bir kaç dakika ellerinizin arasında tutun.
Taşınızın ipinden tutun, merkezden dışa doğru her halkanın üzerinde yavaşça dönsün.
Sonra da dıştan içe doğru gelin.Bunu yaparken, halkalardan birinde aşağıya doğru kuvvetli bir çekim hissedeceksiniz.
İpteki düğümü görüş noktası olarak belirleyip en zayıf dış görüntüyle taşı göz hizasında tutun.Gözlerinizi kısıp taşın deliğinden bakıp seçtiğiniz görüntünün yeniden şekillenmesini sağlayın.Bu mesajın netleşmesini sağlayacaktır ve daha önemlisi, önerilen stratejiyi izlediğiniz taktirde büyük olasılıkla ortaya çıkacak olan sonucu verecektir.

Kesişen Hatlar Kullanılarak Yapılan Taş Sondajı
Daha ayrıntılı yanıtlar arıyor ve ya birkaç seçenekten bir tanesinde karar kılmak istiyorsanız, içine farklı seçenekler koyup doğru seçeneği seçmenize yardım etmesi için taş sarkacı üzerinde dolaştırabileceğiniz üç sıralı, kare şeklinde kesişen hatlar ve ya birbirine yakın hatlar serisi çizebilirsiniz.Sarkacı her seçeneğin üzerinden yavaşça geçirin.En iyi seçeneğe doğru bir çekim hissedeceksiniz ve bu da genellikle bilinçli olarak yaptığınız seçimle uyuşmaz.

Soru Sorma

Alternatif olarak, sarkacınıza bir dizi soru sorarsınız ve taş evet ve ya hayır seklinde yanıt verir.Bir soruyla başlayın ve her cevaptan sonra, düşünmeden bir diğerini sorun.Yine soruların ve yanıtların sizin düşündüklerinizden farklı olması sizi şaşırtabilir."Evet" yanıtı için mutlu bir görüntü düşünün ve sarkaç olumlu yaklaşımınıza olumlu yanıt verecektir.
"Hayır" karşılığı için bir reddedilişi ve ya mutsuz anı kısaca tekrar yaşayın, sarkaç olumsuz bir karşılık verecektir.Duygu olmadığında, sarkaçla test nadiren işe yarar.Her insanın kendine özgü bir yanıtı vardır.Evet yanıtı saat yönünde bir daire ve ya elips dönüşüyle belli edilse de, tam tersini kabul eden insanlarda var.Sarkacınız yanıt vermiyorsa, sorunuzu tekrar edin.Soru ve yanıtlarınızı kaydedebilir ve ya onların grafiğini çıkarabilirsiniz.
İsterseniz, toprak enerjilerini idare etmek için bir kristal sarkaç kullanabilirsiniz.Berrak kuvars en iyisidir, ondan sonra gül rengi kuvars ve ametist gelir.

Taşın Yeniden Şarj Edilmesi

Taşınız gücünü kaybetmeye başladığında, gül rengi bir kuvars, bir ametist ve ya bir berrak kristal kuvarsla birlikte cam kavanoza koyup karanlık ayın (ayın hiç görünmediği, eski ve yeni ay arasındaki periyod) ilk gününden başlayarak bir aylığına bahçeye gömün.Bu bir aylık sürede diğer fal yöntemlerinden birini ve ya sarkaç olarak bir başka taş kullanın.Bir ay dolduğunda kavanozu temiz suda yıkayın ve ayın hilal haline geldiği ilk güne kadar güneşte bırakın.

Kaynak : Cassandra Eason / Psişik Gücünüz (Konu: Yeryüzü Enerjileri syf: 185/190 ) (Alıntıdır)

Sevgiler ve Saygılar . :)

AJA

Elit Üye
Sarkaç bir çok konuda araç olmuş durumda.Kimi şifada kimi aramalarda kimi de iletişimde kullanıyor ve daha fazlası.Ben bu durumu bir türlü çözemedim.Bazımız sarkaca hareket verenin enerji ve cevap vereninde yüksek benliğimizin olduğunu söyler bazıları da bir varlığın.
Daha önce bir konu içerisinde sarkaçla uğraşırken bir varlıkla tanıştığımdan söz etmiştim.Sonrasında yanlış iletişim aracıyla araya parazit (cin) girdi ve benden isteklerde bulununca uyandım işi :D Sonra bu adını bildiğim tanıştıığım varlıklada irtibatı kestim.Korktum tabi biraz da.
Sonra bunu bilen birine sordum ve iyi niyetli olduğunu iletişim kurabileceğimi öğrendim.Tabi doğru iletişim nedir haala bulmuş değilim.Davete hiç bulaşmak istemiyorum korunma kısmı beni biraz aşıyor.
Neyse :) Sarkaç uzun yılllardır bir çok alanda kullanilan basit ve güzel bir yöntemdir.Ben elime aldığım her türlü ip zindir kolye vs gibi herşeyi kullanabiliyorum.İllede özel bir taş gerekmiyor.
Sanırım sarkaç bana şu ara sadece şifacılık için ilginç geliyor.

4

43887

sarkaçla ilgili kafa karışıklığı yaşayanlardan birisi de benim,farklı bir enerjisi olduğuna inanıyorum,sorulara doğru cevap vermesi şaşırtıyor özellikle kaybolan eşyalarımı bulmamda çok faydası oluyor ;)sarkacımı farklı yöntemle arındırıyordum bu yöntemi denemek aklıma gelmemişti bilgiler için teşekkürler....