kabul edilmeyen duanın sırrı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

efsunkar

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar, siteyi kullanmayı bilmiyorum umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Size başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. Bundan 10 yıl önce birine aşık oldum. 7 ay kadar görüştük, sonra beni başkası için terk etti. O kadar acı çekiyordum ki, zaman zaman öldüğümü ve bu acının kabir azabı olduğunu düşünüyordum. Aylarca hiç durmadan dua ettim geri dönsün diye. O acıyla bir çok büyü, terkip ve celb yaptım. O kadar çok işlem yaptım ki, neredeyse bir çok işlemi ve duasını ezbere biliyordum. Bu acı ve dönmesi için uğraşmalar tam 227 gün sürdü. Arada bir bana dönüyor gibi oluyordu ama hemen gidiyordu. Kısacası o kadar duaya, işleme, ameliyeye dağlar yerinden oynardı ama ben sonuç alamadım. Velhasıl bıraktım uğraşmayı, içimdeki ateş de yavaş yavaş sönüyordu, acılarım azalıyordu. O beni terk ettikten 8 ay sonra kendime gelebildim ve hayatım normale döndü. 1 yıl sonra ben başkasıyla evlendim. Bu arada son 5 yılda bana faceden birkaç kere mesaj attı ama sıradan, dostane mesajlar. En son bir kaç ay önce evlendiğini, bir kızı olduğunu yazmıştı. Ben de hayırlı olsun falan yazdım. Geçenlerde faceden tekrar mesaj atmış beni arar mısın çok önemli diye, numarasını yazmış, aradım. Çok kötüydü, ne olur bir yerde bir kahve içelim, bir dosta çok ihtiyacım var dedi. Üzüldüm haline, buluştuk bir yerde. İşsiz olduğunu, elektrik ve suyunun kesik olduğunu, evine bakamadığı için karısının bebeği alıp evi terk ettiğini, elindeki bütün parayı batırdığını ve kendini alkole verdiğini söyledi. Hali o kadar kötüydü ki, konuşmaları tutarsız, bir cümleden bir cümleye atlıyor, hiç bir cümlenin sonunu getiremiyordu. Bence yarı deliydi. Ne yapmayı düşünüyorsun bundan sonrası için dedim. Yapabileceği bir şey olmadığını, böyle devam edeceğini söyledi...Allah yardımcın olsun deyip kalktım eve geldim. Gelir gelmez abdest alıp şükür namazı kıldım...İyi ki Allah o zaman ettiğim duaları kabul etmemiş, iyi ki bana onunla bir kader yazmamış. Şimdi anladım ki Rabbim beni sevdiği için o kadar duamı kabul etmemiş...Siz de birisi için ya da bir şey için çok ısrar etmenize rağmen Allah kabul etmiyorsa üzülmeyin nedenini yıllar sonra anlarsınız...Selametle.

beklenen_bebek

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadasım ,öncelıkle sana gecmiş olsun dıyerek baslamak istıyorum , ama benım nacızane fıkrım rabbım sana senı sevdıgını adamın senı terkettıgı gun hısettırmiş zaten , nedense yapımdan mıdır nedır çözmüş degilim gıdenın arkasından aglamayı sacma buluyorum , dunya senı terkeden bir insandan ibaret olmamalı dıye dusunuyorumm , sadece ruhun degıl bedenınde ezıyet goruyor bu surecte evlenmıssın mutluysan nede güzel

H€RA

Kayıtlı Üye
Evet anlattığınız olayda bende size hak veriyorum ama her kabul olmayan duanında bir sırrı olacak değil, olmasını çok istediğim şeyler vardı uğruna çok çabaladığım şeyler ama olmadı ve hayırlısı buymuş demekten nefret ediyorum, bence bu kişinin bir nevi kendisini avutma cümlesi. Aslında herşeyin elimizde olduğunu düşünmüyorum, herşey bir yere kadar elimizde, biryerden sonra ne kadar çok istersek isteyelim olmuyor, burada devreye kader giriyormuş... Kaderi anlamak için kitaplar okumaktan ziyade, kişinin yaşayıp acı çekerek görmesi gerekiyormuş...

beklenen_bebek

Kayıtlı Üye
Ek olarakta adamın esıne ve cocuganada uzuldum ,adama hayırsız desem aklıma su takılıyor zamanında sız donsun dıye bırcok dualar uygulamışsınız ya simdı kabul görduyse dıyorum cunku bır adam sızı terkedıp sevdıgı kadınla evlenip ustunude cocuk yapıp sorumluluklarını yerıne getırmıyorsa ya ailesını kabul gormedıgnden sorumluluktan kactıgı ıcın yada sızın dualarınızdandır dıye umuyorum ama sızı tekedıp giden bır ınsanı gerı dondurmeye çalışmayıda kabullenemıyorum dogrusu ,şer sandıklarımız hayır çıkabılıyor rabbım sızı bır gormüş olsa zaten sımdı yanında olurdu , gerı donsun dıyede ınsanın iradesıyle oynamak hıcte cazıp degıl fıkrımce unutmayın kı karşı tarafında yasamına ortak hayatlar var

H€RA

Kayıtlı Üye
İnsanlar sınanmadığı acılar hakkında yorum yaparken istedikleri kadar empati yaptıklarını sansınlar, yaşamadan anlayamıyor insan. O yüzden bazı arkadaşlara 'saçma', 'yanlış' geliyor, çünkü acıyı yaşayınca mantık ortadan kalkıyor. Önceden bende derdim ne kadar saçma, çok gereksiz öyle şeymi yapılır diye ama insan yaşayınca anlıyor. Kişinin sınanmadığı bir acı hakkında konuşması herzaman kolaydır.

beklenen_bebek

Kayıtlı Üye
saçma dedigim şeyi 4 yıl yasadım , kendı ruhuma ezıyetı gectım cevremede yansıdı bu ezıyet o ne yaptı kactı hayatını yasadı ezılen benım hıslerım oldu sımdı mutlu bır yuvam var allaha bin şükür lakin beni terkeden için doktugum gozyasına yanıyorum rabbım uygun gormuyorsa vardır bildigi

sun shine

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar,siteyi kullanmayı bilmiyorum umarım konuyu doğru yere açmışımdır.size başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum.bundan 10 yıl önce birine aşık oldum.7 ay kadar görüştük,sonra beni başkası için terk etti.o kadar acı çekiyordum ki,zaman zaman öldüğümü ve bu acının kabir azabı olduğunu düşünüyordum.aylarca hiç durmadan dua ettim geri dönsün diye.o acıyla bir çok büyü,terkip ve celb yaptım. o kadar çok işlem yaptım ki,neredeyse bir çok işlemi ve duasını ezbere biliyordum.bu acı ve dönmesi için uğraşmalar tam 227 gün sürdü.arada bir bana dönüyor gibi oluyordu ama hemen gidiyordu.kısacası o kadar duaya,işleme,ameliyeye dağlar yerinden oynardı ama ben sonuç alamadım.el hasıl bıraktım uğraşmayı,içimdeki ateş de yavaş yavaş sönüyordu,acılarım azalıyordu.o beni terk ettikten 8 ay sonra kendime gelebildim ve hayatım normale döndü.1 yıl sonra ben başkasıyla evlendim.bu arada son 5 yılda bana faceden birkaç kere mesaj attı ama sıradan,dostane mesajlar.en son bir kaç ay önce evlendiğini,bir kızı olduğunu yazmıştı.ben de hayırlı olsun falan yazdım.geçenlerde faceden tekrar mesaj atmış beni arar mısın çok önemli diye,numarasını yazmış,aradım.çok kötüydü,ne olur bir yerde bir kahve içelim,bir dosta çok ihtiyacım var dedi.üzüldüm haline,buluştuk bir yerde.işsiz olduğunu,elektrik ve suyunun kesik olduğunu,evine bakamadığı için karısının bebeği alıp evi terk ettiğini,elindeki bütün parayı batırdığını ve kendini alkole verdiğini söyledi.hali o kadar kötüydü ki,konuşmaları tutarsız,bir cümleden bir cümleye atlıyor,hiç bir cümlenin sonunu getiremiyordu.bence yarı deliydi.ne yapmayı düşünüyorsun bundan sonrası için dedim.yapabileceği bir şey olmadığını,böyle devam edeceğini söyledi...allah yardımcın olsun deyip kalktım eve geldim.gelir gelmez abdest alıp şükür namazı kıldım...iyi ki allah o zaman ettiğim duaları kabul etmemiş,iyi ki bana onunla bir kader yazmamış.şimdi anladım ki rabbim beni sevdiği için o kadar duamı kabul etmemiş...siz de brisi için ya da bir şey için çok ısrar etmenize rağmen allah kabul etmiyorsa üzülmeyin nedenini yıllar sonra anlarsınız...selametle

Öncelikle çok büyük geçmiş olsun size de o arkadaşınıza da. Hayatta neler olacağını bilemiyoruz tabi ki. Biz bir şeyi çok isterken o duygu yoğunluğuyla, o ateşle anlayamıyoruz hayır mı şer mi olduğunu. Sadece bizim olsun istiyoruz. Ve dualar ediyoruz, bir sürü şeyler yapıyoruz. Yüce Rabbim hayırlıysa zaten kabul ediyor. Hatta kabul etmeyeceği duayı bize ettirmiyor zaten.

Ben hep buna inandım buna sığındım. Eğer kabul etmeyecekse bana o duayı ettirmezdi ve ben de duamda ısrarcı olarak sürekli kapısına gittim onun. Bazısının zamanı gelmişti oldu; bazılarında daha şartlar olgunlaşmamıştı hemen olmadı ama sonunda onlar da oldu. Siz uzun zaman boyunca dualar etmişsiniz ve başka yollar da denemişsiniz. Aslında benim fikrim, keşke duadan başka bir yola başvurmasaydınız. Ama sizi anlayabiliyorum da insan o acı ile elinden ne gelirse yapıyor. Bu yüzden sakın yanlış anlamayın sizi suçlamıyorum.

Sonra da o kişinin halini öğreniyorsunuz, ve doğal olarak şükrediyorsunuz. Allah sizin ruhunuzu yıllar sonra ferahlatmış, içinizi rahatlatmış. Ne kadar güzel. Bizim hayır diye gördüğümüz bir çok şey şer; şer diye gördüğümüz bir çok şey de hayır olabiliyor. Bunlar zamanı gelince karşımıza çıkıyor.

Son olarak şunu sormak istiyorum sizin yaşadığınız olay üzerinden soracağım; siz o kadar ısrarla dua etmişsiniz, değişik büyüler, celbler vs. uzun zaman boyunca ısrarla bu isteğinize devam etmişsiniz. Fakat Allah icabet etmeyeceği duayı kullarına ettirmiyorsa, (sonuçta bir yerde insan anlar ve kabul eder) sizin bu kadar ısrar edebilmeniz duanızda şaşırtıcı geldi bana. Açıkçası kafam da karıştı. Tabi sonuçta bir dua kabul olmuyorsa ya gerçekten şerdir ya da daha iyisi olacağı içindir, kuşkusuz. Fakat sizin durum daha farklı geldi bana.

Daha bilgili ve tecrübeli arkadaşlarımdan rica etsem, kafamdaki bu karışıklığı gidermem konusunda bana yardımcı olabilirler mi acaba? Efsunkar arkadaşım siz de rahat bir nefes alın artık, her işte bir hayır vardır mutlaka.

DarkAnqeL

Kayıtlı Üye
bende şuan aynı durum içerisindeyim çok sevidğim biri vardı, sebepsiz bir şekilde onu seviyorum, bana kabul olan duamsın der hep, zamanında onu birisinni çok sevmsini ve o ayrılsa bile terketmemesini istemiş. Şmidi ise onunla iligli herşeyi biliyorum, 2 senede tırnağına kadar öğrendim olumsuz çok yanı var, hatta dengesizin biri diyebilirim. Ben onu istiyorum ndensiz bir şekilde ve Allahımda bana onun kötü biri olduğunu beni üzeceğini gösteriyor. Ama ben inatla seviyorum kahretsin ki :'(

dexter

Elit Üye
Acı çeke çeke öğreneceğiz hayatı. Kim ne derse desin insan bir şeyin içindeyken çevresindeki hiç bir uyarıyı görmüyor, ta ki acısını yaşayana kadar. Geçmiş olsun efsunkar.

efsunkar

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadasım ,öncelıkle sana gecmiş olsun dıyerek baslamak istıyorum , ama benım nacızane fıkrım rabbım sana senı sevdıgını adamın senı terkettıgı gun hısettırmiş zaten , nedense yapımdan mıdır nedır çözmüş degilim gıdenın arkasından aglamayı sacma buluyorum , dunya senı terkeden bir insandan ibaret olmamalı dıye dusunuyorumm , sadece ruhun degıl bedenınde ezıyet goruyor bu surecte evlenmıssın mutluysan nede güzel
o zaman yaptıklarım şimdi bana da saçma geliyor ama o acıyı yaşarken beynin duruyor,saçmaladığını fark edemiyorsun

Evet anlattığınız olayda bende size hak veriyorum ama her kabul olmayan duanında bir sırrı olacak değil, olmasını çok istediğim şeyler vardı uğruna çok çabaladığım şeyler ama olmadı ve hayırlısı buymuş demekten nefret ediyorum, bence bu kişinin bir nevi kendisini avutma cümlesi. Aslında herşeyin elimizde olduğunu düşünmüyorum, herşey bir yere kadar elimizde, biryerden sonra ne kadar çok istersek isteyelim olmuyor, burada devreye kader giriyormuş... Kaderi anlamak için kitaplar okumaktan ziyade, kişinin yaşayıp acı çekerek görmesi gerekiyormuş...
haklı olabilirsin ama benimki kelimenin tam anlamıyla bu işte bir hayır varmış

Ek olarakta adamın esıne ve cocuganada uzuldum ,adama hayırsız desem aklıma su takılıyor zamanında sız donsun dıye bırcok dualar uygulamışsınız ya simdı kabul görduyse dıyorum cunku bır adam sızı terkedıp sevdıgı kadınla evlenip ustunude cocuk yapıp sorumluluklarını yerıne getırmıyorsa ya ailesını kabul gormedıgnden sorumluluktan kactıgı ıcın yada sızın dualarınızdandır dıye umuyorum ama sızı tekedıp giden bır ınsanı gerı dondurmeye çalışmayıda kabullenemıyorum dogrusu ,şer sandıklarımız hayır çıkabılıyor rabbım sızı bır gormüş olsa zaten sımdı yanında olurdu , gerı donsun dıyede ınsanın iradesıyle oynamak hıcte cazıp degıl fıkrımce unutmayın kı karşı tarafında yasamına ortak hayatlar var
beni terk edip sevdiği kadınla evlenmedi,sevdiği kadın bendim(bana öyle diyordu)beni terk edip başka bir kadınla birlikte oldu ve onunla da evlenmedi.benden sonra hayatına 4 tane daha kadın girdi,hepsi de birkaç yıllık uzun süreli ilişkiler,onların hiç biriyle evlenmedi,1,5 yıl önce görücü usulüyle tanımadığı biriyle evlendi.yuvasının bu hale gelmesinin benim dualarımla ilgisi olamaz,ben bunları 10 yıl önce yapmıştım ve ben evlendim,benden sonra onun bir çok ilişkisi oldu...belki de aldığı ahlardandır

İnsanlar sınanmadığı acılar hakkında yorum yaparken istedikleri kadar empati yaptıklarını sansınlar, yaşamadan anlayamıyor insan. O yüzden bazı arkadaşlara 'saçma', 'yanlış' geliyor, çünkü acıyı yaşayınca mantık ortadan kalkıyor. Önceden bende derdim ne kadar saçma, çok gereksiz öyle şeymi yapılır diye ama insan yaşayınca anlıyor. Kişinin sınanmadığı bir acı hakkında konuşması herzaman kolaydır.
çok haklısın,insan yaşamadan bilemiyor.resmen akıl kalmıyor insanda

Öncelikle çok büyük geçmiş olsun size de o arkadaşınıza da. Hayatta neler olacağını bilemiyoruz tabi ki. Biz bir şeyi çok isterken o duygu yoğunluğuyla, o ateşle anlayamıyoruz hayır mı şer mi olduğunu. Sadece bizim olsun istiyoruz. Ve dualar ediyoruz, bir sürü şeyler yapıyoruz. Yüce Rabbim hayırlıysa zaten kabul ediyor. Hatta kabul etmeyeceği duayı bize ettirmiyor zaten.

Ben hep buna inandım buna sığındım. Eğer kabul etmeyecekse bana o duayı ettirmezdi ve ben de duamda ısrarcı olarak sürekli kapısına gittim onun. Bazısının zamanı gelmişti oldu; bazılarında daha şartlar olgunlaşmamıştı hemen olmadı ama sonunda onlar da oldu. Siz uzun zaman boyunca dualar etmişsiniz ve başka yollar da denemişsiniz. Aslında benim fikrim, keşke duadan başka bir yola başvurmasaydınız. Ama sizi anlayabiliyorum da insan o acı ile elinden ne gelirse yapıyor. Bu yüzden sakın yanlış anlamayın sizi suçlamıyorum.

Sonra da o kişinin halini öğreniyorsunuz, ve doğal olarak şükrediyorsunuz. Allah sizin ruhunuzu yıllar sonra ferahlatmış, içinizi rahatlatmış. Ne kadar güzel. Bizim hayır diye gördüğümüz bir çok şey şer; şer diye gördüğümüz bir çok şey de hayır olabiliyor. Bunlar zamanı gelince karşımıza çıkıyor.

Son olarak şunu sormak istiyorum sizin yaşadığınız olay üzerinden soracağım; siz o kadar ısrarla dua etmişsiniz, değişik büyüler, celbler vs. uzun zaman boyunca ısrarla bu isteğinize devam etmişsiniz. Fakat Allah icabet etmeyeceği duayı kullarına ettirmiyorsa, (sonuçta bir yerde insan anlar ve kabul eder) sizin bu kadar ısrar edebilmeniz duanızda şaşırtıcı geldi bana. Açıkçası kafam da karıştı. Tabi sonuçta bir dua kabul olmuyorsa ya gerçekten şerdir ya da daha iyisi olacağı içindir, kuşkusuz. Fakat sizin durum daha farklı geldi bana.

Daha bilgili ve tecrübeli arkadaşlarımdan rica etsem, kafamdaki bu karışıklığı gidermem konusunda bana yardımcı olabilirler mi acaba? Efsunkar arkadaşım siz de rahat bir nefes alın artık, her işte bir hayır vardır mutlaka.
teşekkür ederim arkadaşım.ben 7 ay sürmüş bir birliktelik için 8 ay akadr dua ettim.(227 gün)olmayacağını anlayıp vaz geçmek o anlarda söz konusu olamıyor malesef.acım geçip de hayatım normale dönmeye başlayınca olmayacağını anlayıp vaz geçiyorsun.benim duamın kabul olmaması,iki şekilde açıklanabilir.hem o bana hayır getirmeyeceği için hem de daha iyi bir evlilik yapacağım içinmiş ki allaha şükür eşimle sorunum yok

beklenen_bebek

Kayıtlı Üye
Sen şimdi yuvandaki huzruna bak canım eski eskide kalmış ,bende sandımkı senı terkettıgı kadınla evlendi ,adamda bir problem söz konusu sanırım sürekli kadın degiştırmiş sorumsuzlukta cabası allah seni korumuş yat kalk dua et

efsunkar

Kayıtlı Üye
aslında şuan şöyle düşünüyorum.benimle ve benden sonra 4 tane daha kadınla ilişkisi oldu(ortak arkadaşlarımdan duyuyordum)bu ilişkilerin en kısası benimle olanıydı.benden sonraki kadınlar da ona aşık oldular,o kendisini seven,her derdine katlanacak olan,varlıkta olduğu gibi yoklukta da yanında olacak olan,bu ilişki yaşadığı kadınlardan biriyle değil de,gidip hiç tanımadığı biriyle görücü usulü evlendi.aralarında çok derin bir aşk olmadığı için de kadın bu yokluk dönemlerine katlanamayıp gitti.benim evliliğim iyi gidiyor çok şükür.kocamın çok parası yok ama beni kimseye muhtaç etmiyor.bizim de bazen elektriğimizin kesildiği zamanlar oldu geçmişte,biz de sıkıntı çektik ama ben evimi ve eşimi terk etmeyi hiç düşünmedim.sadece dua ettim.allah bana acımış da onunla beni bir yazmamış.yokluk çekilebilir sevgi varsa ama alkol çekilir dert değildir

beklenen_bebek

Kayıtlı Üye
Evet haklısın , kadınada mazeret bulamıyorum cunku su kesık elektrık kesık adam ne yapıormuş acaba kadında bır yerde haklı yani dusunmesi gereken evladı var , kimimiz ne zorluklar cekıyoruz ama ben bıle bırkere esımı bırakmayı dusunedım ,ewım cok dedı gıt dıye ama sabrettık ama bebek olunca katlanılmaz olabılıyor bır yerde ,ama anlatıgınıza gore adamda sorumsuzluk ta var , karı koca yerız bırseyler bulup bulusturup ama cocuk aynı degıl ışte bakım ıstıyor ,demekki bayanında sabredmedıgı seyler vaarmıs gıtmış bılemeyız hayırlısı haklarında ,rabbım bana bir evlat nasıp etsınde baska bırsey ıstemem hayırlısı ,allah mutlulugunuzu daim etsin inş

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Peki arkadasim hic bir defa bile aklina geldimi acaba??Bilmiyorum,ama 227 gün Masallah yapmadigini birakmamissin,(büyüler,dualar) bu onun basina gelenlerin sebebi senin yaptiklarin olmasin sakin??Bunu sormamin sebebi yillar sonra neden seni ariyor??hic ona sordunmu??arayacak baska kimsesi yokmuymus?? Cünkü sen ne kadar tutmadi desende tutar.Madem ki o insani önceden seviyordun,simdi sevmiyorsan.mutluysan.Tövbe et.o yaptiklarin bozulsun.Cok üzüldüm gercekten.Allah ikinizinde yardimcisi olsun.

beklenen_bebek

Kayıtlı Üye
Arzuhal ,inde dedıgı gıbı ılk mesajımdada bunu kastettım ,eskı sevgılısı bu bayan evlı oldugunu bıliyor konusmak ıstıyor neden o 4 kadından bırını degılde senıarama ıhtıyacı duymus bende basta duaların etkısı var dıye dusudum ,bayan 1o yıl once oldu dedı fakat duanın ne zaman kabul gorecegının zamanı yoktur

kurtyıldızı

Kayıtlı Üye
Ben daha farklı bakıyorum.Sizi terk etmesinden sonra hernekadar başka kadınlarla da ahbap olsa bile,hayatı boyunca onu en fazla seven kişinin siz olduğunu biliyor.Bence bunun için sizi aramış olmalı(bu arada belki diğer hatunları da aramış olabilir,arayıp aramadığını bilemeyiz)..İnsanlar sıkıntıya düşüp bir de yalnızlaştığı zaman eskileri hatırlar ve irdelerler.Aslında bu yalnızlaşma dönemi onların hem geçmişlerinin hem vicdanlarının hem de bundan sonra neler yapması gerektiğine dair oto eleştirinin yapıldığı, çıkışların arandığı dönemdir.Lütfen kusuruma bakmayın ama sizin aklınıza öyle bişey gelmemiş olsa bile bence karşınıza tekrardan çıkmasının sebebi sizden maddi konuda yararlanmak.. Siz de en güzelini yapıp ona sadece iyilikler dilemekle yetinmişsiniz ki ben ce en güzelini yapmışsınız..

beklenen_bebek

Kayıtlı Üye
zaten terkedıp gıtmış karsısına ne yuzle cıkıyormus onuda anlamıd degılım ya hayrola , bencede maddi beklentısı var baksanıza araya su elektırıkte gırmiş bırdahakı arayısında borcta ister bu :D bırsey sormak ıstıyorum esınız eskı erkek arkadasınızla gorustugunuzu bılıyormu acaba ? tepkisı ne oldu ?

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
zaten terkedıp gıtmış karsısına ne yuzle cıkıyormus onuda anlamıd degılım ya hayrola , bencede maddi beklentısı var baksanıza araya su elektırıkte gırmiş bırdahakı arayısında borcta ister bu :D bırsey sormak ıstıyorum esınız eskı erkek arkadasınızla gorustugunuzu bılıyormu acaba ? tepkisı ne oldu ?

Canim benim,öyle düsünme,hemen o yönden düsünmeye ben pek iyi bakmiyorum:Günah alma bir kahve icmekle hic bir sey olmaz.Arada duygusal olan bir yakinlasmada yok,insan kendine güvensin.Ama bir seyde cok haklisin benimde aklima gelen ilk o olmustu para isterdi mutlaka:willy_nilly:

beklenen_bebek

Kayıtlı Üye
kahve içmekle zarar gelmeyebılır ama zamanında karsısındakı ınsanı koyup gıden bır ınsandan herseyı beklerım ben , bayanın ıcınde kotuluk art nıyet yok onu anladım ama karsısındakınden emın dıgılım , seytan bu gırer akla, fıkrım bırdaha gorusmemesınden yana adam pek guvenılr degl gıbı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...