İksir Tarifleri

angeleyess

Kayıtlı Üye
Güzellik İksiri (Spell)

Mutfağınızda pozitif bir atmosfer yaratın:
mumlar, tütsü, ışık, huzurlu,sakin bir müzik (klasik müzik çok uygundur) ve güzellik iksirisinizi hazırlamaya başlayın. Emaye tencere ya da tavada bir portakalın kabuğunu pişirin (yıkamayı unutmayın). Soğuk bir havuç suyu hazırlayın. Bir kaşık bal ile birlikte portakal kabuğunu ateşten alın ve meyve suyunu boşaltın ardından vanilya ekleyin. İksiriniz şimdi hazır, ve çok lezzetli. Akşam dışarı çıktığınızda size cazibe getirecek ve daha çekici görünmenize yardım edecek!

İksir Nedir: http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=4183
İksir Nasıl Hazırlanır: http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=10107[/URL]

Şaman

Kayıtlı Üye
ayy ben bunu sürekli içerim ya tadı çok güzel olur kesin:D
hep güzel kalıcam:)içine alkol de mi katsam kafa da güzel olur o zaman:D
neyse gırgır bir yana
bu iksir kişide çevreyi etkileyen pozitif bir enerji çıkarıyor olabilir çünkü portakal pozitif enerji getirir negatif enerjileri pozitife çevirir.bu yüzden hint rahipleri turuncu kıyafetler giyerler
bal anadolu büyülerinde de güzellik ve şirinlik için kullanılıyor burda da aynı şekilde çıkmış karşımıza sanırım tatlı ve parlakolmasından dolayı böyle düşünülüyor.
havuç ise geneturuncu ve güzellik ruhsal şifa da kullanılıyordu.
bu iksiri yapan kişinin de kendini sevmesi ve barışık olması lazım yoksa hiç bir işe yaramaz

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
bayıldım buna yenirde yüzede sürülür kokusu ile tütsülenilir hatta bir kaç büyülü sözle başka amaçlı büyüler haline getirilebilir.

Şaman

Kayıtlı Üye
bence sadece içiliyor canım ya.yani ben öyle biliyorm ama bence banyo suyuna da katılabilir

PUNKY

Kayıtlı Üye
Denemeden bilemezsiniz değil mi?İşe yarıyorki buraya konulmuş çocuklar, üşenmeyin yapın yapın :)

gülden

Kayıtlı Üye
öle ama adı üstünde büyü işte:(

gülden

Kayıtlı Üye
tamam işte aynı ikisiide ilkiside sihir neyse senin dediğin olsun seni mi :Dkırcam

peril

Kayıtlı Üye
bu iksir süpeR şimdiden söyleyim mutlaka deneyin:D:D:D

ssessiz

Kayıtlı Üye
İş
halkla ilişkiler uzmanı
denemekte fayda var kaybedecek ne varki bol vitamin :)

ferah

Kayıtlı Üye
turuncu uyumu vanilya ve bal güzel karışım

Angel777

Kayıtlı Üye
Ben bir aşk iksiri yazıcam.
Gül taç yaprakları(kırmızı)
Papatya çiçekleri(evlilik istiyorsanız ekleyin)
Kendi saçınızdan bir tutam
Onun için bestelediğiniz bir şiir(kağıtta yazılı şekilde)

Bunların hepsini bir şişe kırmızı şerabın içinde 3 gün kadar bekletin.Sonra süzün.Süzülmüş şeraba bestelediğiniz şiiri ezberden okuyun.Sevdiğiniz insanı bir akşam yemeyine çağırın ve birlikte kadeh tokuşturup o şerabı birlikte için.Tutacaktır.
DİKKAT:Büyünün tutması için sizin ona aşık olmanız şart.Bu büyüyü her cinsten ve her yaştan insan yapa bilir.

gothness

Kayıtlı Üye
Stres, Korku, Sıkıntı, Panik Atak Durunları ve Gergin Hallerde:
Kediotu kökü, arslankuyruğu, oğulotu (melisa), papatya, ıhlamur, yulaf, frenk kimyonu
Bitkilerden 1 ölçü, 2 su bardağı kaynamış suyun içinde dk. kadar demlenmeye bırakılır. Süzülür. Günde 2-3 bardak içilebilir. (Her defasında taze çay hazırlanmalıdır. Bitkisel hiçbir iksire şeker ilave edilmemeli, sade içilmelidir. Eğer sade içilemiyorsa bal ile tadlandırılmalıdır.)

-alıntıdır-
başka iksirlerde var elimde zaman buldukça ekleyeceğim.

origanum

Yönetici
Stres, Korku, Sıkıntı, Panik Atak Durunları ve Gergin Hallerde:
Kediotu kökü, arslankuyruğu, oğulotu (melisa), papatya, ıhlamur, yulaf, frenk kimyonu
Bitkilerden 1 ölçü, 2 su bardağı kaynamış suyun içinde dk. kadar demlenmeye bırakılır. Süzülür. Günde 2-3 bardak içilebilir. (Her defasında taze çay hazırlanmalıdır. Bitkisel hiçbir iksire şeker ilave edilmemeli, sade içilmelidir. Eğer sade içilemiyorsa bal ile tadlandırılmalıdır.)

-alıntıdır-
başka iksirlerde var elimde zaman buldukça ekleyeceğim.

Bu bir cadı iksiri değil bilimsel bir tıbbi çay tarifidir. Yalnız bazı eksikler var. Tüm bitkilerden birer ölçü birimi alınacak ve harmanlanacak, bitkiler iyice parçalanacak ama asla toz edilmeyecek, sonra bu karışımdan 1 tatlı kaşığı kadar bitki alınacak ve üzerine kaynamış fakat 80 dereceye kadar soğumuş 1 bardak su eklenecek. Orada kaç dakika demlenmesi gerektiğini yazmayı unutmuşsunuz, 15 dakika kadar olmalı diye tahmin ediyorum. Ayrıca ilk bardak sabah aç karna içilmelidir, yarım saat sonra kahvaltı edilmelidir, 2. doz akşam yemeğinden 2 saat kadar sonra içilmelidir, eğer günde 3 kere içilmesi gerekiyorsa da öğlen yemeğinden birkaç saat sonra yani 15.30, 16.00 gibi içilmesi uygundur, temel kural midenin boş olması gerektiğidir. Diğer detaylara gelince su sadece bir kere ve taze kaynamış olmalıdır, şekere gelince de genellikle tıbbi çaylara şeker ilavesi önerilmez; akut gastrit şikayeti ve ülser olanlarda şeker gastrik asit oluşumunu uyardığı için şeker ilavesi olumsuz etki yapabilir, kronik gastrit şikayeti, dispepsi ve safra kesesi hastalıkları olanlarda midede asit miktarı az olduğundan şeker ve bal ilavesi yararlı olabilir.
Bir de sadece alıntı demek yerine eğer bir web sitesi değilse kaynağınızı tam olarak belirtmeniz gerekmektedir. Ayrıca tıbbi çay formülasyonları bitkisel ilaç kapsamında olduğundan gelişigüzel verilmemelidir. Kişinin bünyesine, kullandığı ilaçlara ve beslenme şekline göre özel bir şekilde belirlenmeli ve sadece fitoterapi eğitimini almış kısıtlı sayıda hekim tarafından verilmeli, eczacılar tarafından önerilmelidir.

St.Raven

Kayıtlı Üye
İş
Arkeolog
merhaba bu konuyu bilinçli olarak açtım bu bölümde bence bir eksiklik olarak görüyorum.Adminlerden ricam bu konuyu sabitlemeleri ve burada sadece iksir formülleri paylaşılmasıdır,umarım faydalı olur.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Konunuzu yeni gördüm. Yönetim olarak bu başlığı destekliyorum. Dileyenler bu başlık altında iksir formülleri paylaşabilirler. Konuyu sabitliyorum.

...WiccaN...

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Durugörü İçin Kodansatör :

İki çay kaşığı kurutulmuş papatya ve iki çay kaşığı kurutulmuş adaçayını kaynatın. Üstüne kanınızdan damlatın. Varsa altın özü ve sıvı altında ekleyebilirsiniz. Karışımı iksir şişesi gibi küçük mantarlı şişelere koyun. Bunu yaptıktan sonra soğuması için karanlık bir yerde saklayın. Soğurken szide her gün evrensel ışığın iki göz çukurunuzuda doldurduğunu imgeleyin. Sonra iki pamuk alın ve hazırladığınız iksire batırın. Pamukları gözlerinize koyun ve tekrar evrensel ışığın göz çukurlarına dolduğunu imgeleyin. Bu şekilde durugörü ve vizyon yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz .

Kaynak : Hermesçi Bilimlere Giriş Kitabı - Farnz Bardon

arkadaşlar yukarıdaki formüle ekleyeyim :

pamuklar gözlerinizdeyken gözlerinize evrensel ışığı doldurmadan önce pamuğu ateş elementiyle yükleyin. aynısını duruişiti içinde yapabilirsiniz ama duruişiti için ateş değil suyla yüklemeniz gerekmektedir pamuğu.