bir bakın ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mashaa

Kayıtlı Üye
Merhaba ben üniversite sınavına hazırlanıyorum ama pek ders çalışmıyorum yani çalışamıyorum ve bu yüzden çok üzüntülü bi haldeyim depresyonda mıyım neyim bilen var mı ? ne önerirsiniz ?:willy_nilly:

donzula

Kayıtlı Üye
Ne anlaşılabilir bi açıklama var ne de istek bence en iyisi bir psikoloğa gitmeniz eğer ki sorun çözülmezse farklı bir durum varsa burda yardım etmeye çalışırız. Sevgiyle kalın :)

hürem

Kayıtlı Üye
Bence çalışsan iyi olur :) Kendini disipline et, kurallar koy , çalışma planı yap.

Mashaa

Kayıtlı Üye
ya olay ortada ders falan çalışamıyorum kafam karma karışık bu durumdan dolayı çok dertliyim yüzüm gülmüyr yani sürekli gülerim ama içim kan ağlıyor napmam lazım :S

codzombi

Kayıtlı Üye
Bunun şifası meditasyondur. Nefes teknikleri yapabilirsin. Forumda mevcut

Kolay gelsin..

donzula

Kayıtlı Üye
Yanınızda mutlu edindiğiniz insanlar bulundurun. İçinize kapanık olmayın bi derdiniz olursa derhal birileriyle paylaşın. Sakin düşünmek için meditasyona başvurabilirsiniz. Sitede gerekli bilgi mevcuttur. Kendinizi düzene sokunuz, akşam yattığınız ve kalktığınız saati ayarlayın bu bile iyi hissetmenizi sağlar. Ara sıra dışarı çıkın hava alın, temiz hava almak her zaman iyidir. Kendinize program belirleyin ve ona uymaya çalışın. Sınırlar koyun 1 saat ders çalışmazsam telefonumu elime almicam gibi size kalmış şeyler yani. Daha düzgün bi hayat sürmek sizi daha rahat ve sakin bir insan yapıcaktır. Bu da yaptığınız işe odaklanmanızı kolaylaştırır. Yine de çözüm olmicağını düşünüyorsanız söylediğim gibi psikoloğa gitmenizi tavsiye ederim.

Mashaa

Kayıtlı Üye
ya zaten sürekli gülen biriyim içimden bahsediyorum ben çevremdekiler hep neşeli insanlar zaten, ama ben içimdeki sıkıntıları bir başkasına her nedense anlatamıyorum yada anlatmak istemiyorum söylediklerinizi düşüncem biraz ;)

donzula

Kayıtlı Üye
Sevgili Mashaa söylediklerim tamamen içsel yaşamınızla ilgilidir kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Ayrıca kendinizi birilerine anlatmakta çekingenlik yaşıyorsanız subliminal mp3 bölümüne göz atmalısınız. Rahatlatmaya uygun mp3'ler olduğunu görmüştüm.

Mashaa

Kayıtlı Üye
yok yok :) çekingen değlim karakter meselesi galiba kimseye derdimi falan anlatamam ama çok iyi dinlerim :)

focus

Kayıtlı Üye
melekler hep yanınız da samimiyetle onlardan yardım isteyin. bunun la ilgili bölümler sitede var.

ama çalışmadan olmaz fakat inanarak bir işaret isteyin onlardan mutlaka algınıza yönelik bir baglantı ile size cevap verirler.

saglıcakla ve ışıkla.

Ori

Kayıtlı Üye
Gir bir işe çalış sonrasında ders çalışmaya heveslenirsin zaten.

Impolice

Kayıtlı Üye
bunun yaşam koçlugu bölümüyle ne alakası var :mad:

Ü

Üye silindi 15237

Hayat senin hayatın . Kimse senin için üzülmez sanayini'de araba altına girip yağlı olarak çıkmak var

birde masa başında imza atıp rahatça çalışmak var tabii her işin zorlukları var ama okadar olacak

sabah takım elbiseli olarak gidip temiz olarak eve gelmek var . Birde sabah temiz gidip akşam kirli olarak

gelmek var .... Bunları düşün ve kararını ver

albus

Kayıtlı Üye
Çalışma.
Ölmezsin.
Rahat ol.
Strese gerek yok.
Hayat her zaman güzel.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Stres edip gününün yarısını derse ayıranları anlamıyorum ..Ne kazanıyorlar onu da anlamıyorum ..12 saat çalışacağına 2 saat çalış sonra git rahatlatıcı şeyler yap gez,dolaş zihnin rahatlasın sonra yine 2 saat çalış o gün senin için çok verimli olacaktır :) Strese gerek yok ..Üzülmeye hiç gerek yok.

melikeee

Banlı Kullanıcı
Ben de senin gibiyim şu an sınava hazırlanıyorum. Benim de içimden gelmiyor ve ygs ye az kaldı. meditasyon yapıyorum iyi geliyor. tavsiye ederim. olumsuz sakın düşünme. iyi olacaĞını sınavının iyi geçecegini düşün. Beynine bunu kabullendirmelisin. Hem LYS daha çok önemli. Eger hiç çalışmadıysan LYS ye çalışmaya başlamanı tavsiye ederim çünkü asıl sınav LYS.

Ü

Üye silindi 15237

hem lys daha çok önemli

Bende sizler gibi hayatı bir sınava bağlanan gençler grubundanım.

Ygs ' de çok önemli Lys bilgiye dayalı Ygs yoruma dayalı

Mesela Ygs Türkçe soruları'nın % 90 'ı paragraf , paragrafta anlam , söz öbekleri , kelime doldurma

gibi sorular çıkıyor . Gerisi ise dil bilgili ile alakalı ygs aslında altın değerinde bir sınav çünkü

çok basit sorular var aklını kullanan her kişi yapabilir . Ygs puanını yüksek tutmanız önemli ayrıca

Ygs barajını geçemezseniz Lys ' ye girme hakkınız olmuyor .

Tüm '' YGS '' mağdurlarına başarılar

vivalavida

Kayıtlı Üye
Depresyonda veya değilsiniz, durumunuzu etiketlemeye çalışmak yalnızca dikkatinizi dağıtır şu aşamada. Kimsenin üniversite sınavına çalışırken hevesle çalıştığını zannetmiyorum. Stres, sıkıntı ve isteksizlik herkesin yaşadığı genel bir durumdur. En azından yaşadığınız şeyi genellemek, bu konuda tek olmadığınızı bilmek sizi biraz olsun rahatlatacaktır. Sınav günü gelecek ve siz o sorularla eninde sonunda karşılaşacaksınız. Zamanınızı iyi değerlendiyseniz karşılığını da iyi alacaksınız. Bence ertelemeyi bırakın, sınava girmeme gibi bir lüksünüz yoksa öğrenmenin ve iyi sonuçlar almanın keyfini deneyimleyin.:)

Bol çalışmalar.:)

xXGMXx

Kayıtlı Üye
Tek çare ders panpa. Bak hiçbir kaynakla zaman kaybetme. Finalin ygs çözümlü matematik soru bankasıyla femin simetri konu anlatınmlarını al çalış yeter.

Yönetici notu:Bilader kardeş, pampa vs değil; Gmpp de Sayın/Sevgili ifadeleri kullanılması zorunludur.

Hypnos0015

Kayıtlı Üye
Ben de gireceğim sınava. Ben de çalışamıyorum. Toplu bir çözüm bulsak şu işe. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...