İmla Hataları İkazları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kimbu

Kayıtlı Üye
İmla hataları ile ilgili değişiklikleri yazdığımız cevapların altında görebiliyoruz. Hassasiyetinizi anlıyorum ve ben de dikkat eden biri olarak dikkat edilmesi taraftarıyım.
Ancak uyarıların yapıldığı dipnotları okurken birşey dikkatimi çekti: kıdemli üyelerin hataları düzeltildikten sonra -örnek olarak veriyorum- " değiştirilmiştir, nokta konmuştur" v.b. yazarken; yeni üyelerininkine adeta ders verir bir edayla " nokta konulur" diye yazılmış. Bu durum beni çok rahatsız ettim. Hani herkese eşit mesafedeydiniz, saygılıydınız?

Uyarılarınızı yaparken daha dikkatli olunuz...

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
İmla hataları ile ilgili değişiklikleri yazdığımız cevapların altında görebiliyoruz. Hassasiyetinizi anlıyorum ve ben de dikkat eden biri olarak dikkat edilmesi taraftarıyım.
Ancak uyarıların yapıldığı dipnotları okurken birşey dikkatimi çekti: kıdemli üyelerin hataları düzeltildikten sonra -örnek olarak veriyorum- " değiştirilmiştir, nokta konmuştur" v.b. yazarken; yeni üyelerininkine adeta ders verir bir edayla " nokta konulur" diye yazılmış. Bu durum beni çok rahatsız ettim. Hani herkese eşit mesafedeydiniz, saygılıydınız?

Uyarılarınızı yaparken daha dikkatli olunuz...

Sayın Kimbu,herhangi birimizin yaptığı bir uyarıyı örnek verebilir misiniz?Hem Elit (kıdemliden kastınız bu sanırım) hem de diğer üyelere yapılan uyarıdan örnek verebilir misiniz?Bizler de görebilelim. İki farklı moderatörmü uyarıları yapan yoksa aynı mod mu?Üyenin diğer konulara da attığı mesajlara göre mi yapmış uyarısını,ilk ve tek mesajında mı? Veya üye ısrarla aynı hatayı yapıp uyarıyı dikkate almamış mı?Çünkü uyarı dikkate alınmayıp aynı şeyler ısrarla tekrarlanınca taktir edersiniz ki uyarı dili de sertleşiyor.

Yanlız sizin de bu azarlar gibi üslubunuz pek te hoş olmadı.

Kimbu

Kayıtlı Üye
Mabet Hükümeti başlıklı konuda var örnekleri. Çoklu alıntı yapamadım, çünkü konun altında uyarılar. Sayın İkbal'in uyarıları, bir zahmet bakarsanız görürsünüz.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Mabet Hükümeti başlıklı konuda var örnekleri. Çoklu alıntı yapamadım, çünkü konun altında uyarılar. Sayın İkbal'in uyarıları, bir zahmet bakarsanız görürsünüz.

Aynı başlık altında sizinki de dahil alt alta 4-5 mesajda düzeltme var.Ve bu mesajların içinden en eski üyemiz (sizin deyiminizle kıdemli)AJA,onun mesajına sizinkinden daha uzun bir uyarı yazılmış ve modumuz aynı uyarıyı AJA'nın altında mesaj yazan Karashan adlı üyemize de yapmış.Dolayısıyla bahsettiğiniz gibi bir ayrımcılık yok.Ayrıca her mod kendi bölümünün mesajlarını her açıdan düzenlemek zorunda ve düzenleme yaparken de eğer varsa uyarıyı kural olarak yazmak zorundadır.

janet

Kayıtlı Üye
İkbal moderatörümüz düzen ve kurallar konusunda titiz. Ben bildim bileli öyle, yani yeni birşey değil. Site kuralları doğrultusunda haraket etmesi gerekiyor ve işini yapıyor.
İlk üye olduğum zamanlarda bende çok uyarı aldım. Hala alıyorum. Fakat şu da var: Dikkat ettiyseniz nerdeyse her yazılan mesajda düzeltme yapılmış. Yani moderatörler sitede geçirdikleri tüm zamanını mesajları düzenlemekle ve düzeltmekle geçiriyorlar. Ve bu da karşılıksız sarfedilen emek. Belki biraz empati yapmayı öğrenmemiz lazım. Ben şahsen kendi adıma dikkat etmeye çalışıyorum. Üstelik ben sizin gibi okulda türkçe okumadım, hatta türkçeyi sonradan öğrendim.
Yani yapacak birşey yok, burada mesaj yazdığımız sürece kurallara uyulacak. :D

Dipnot: noktayı unutmadım :D

alin

Kayıtlı Üye
Sayın Kimbu, siz uyarılara alındığınızı söylüyor ve ayrımcılık yapıldığını iddia ediyorsunuz. Bir başka üye, ben eski üyeyim, benim onca emeğim var, nasıl benim yazılarım didiklenir diyor. Bir başka üye, ben doğruyu yazdım, benden başkası yanlıştır diyor. Deniliyor da deniliyor. Kelimelere takılan birisi olarak, sizinle aynı tepkiyi verelim mi peki? Bizi daha dikkatli olmamız konusunda uyarınız da bizim çok hoşumuza gitmemiş olabilir mi? Herkesi, aynı anda memnun etmemizin olanağı ve insan üstü gücü var mı sizce de ?

Şunu öncelikle kavrayın lütfen, reel hayatımızda büyük çoğunluğunuzu tanımıyoruz bile. Kimseye özel bir ayrım niye yapılsın? Binlerce mesajı olan bir üyeye, kuralları bildiği için ve yaptığı bilinçli olmama ihtimalinden, daha ufak uyarı yapıldığı gibi, yeni bir üye de aldığı sayısız uyarıya rağmen, devam ettiğinde, "yüksek izninizle" daha ayrıntılı uyarı yapılabilsin.

Bir çok üye bir kaç gün gelir giderken, dileyen aylarca girmeyip, dilediği an siteden faydalanabilirken, emin olun, burada yazı bile yazmadığımız çoğu gün arka planda saatlerce imla düzeltiyoruz, konuları toparlıyoruz, özel mesajlarla uğraşıyoruz. Karşılığında beklediğimiz, sadece birilerine faydalı olabilmek, sadece bu...

Bunun karşılığında her üye, ben nasıl faydalanır, nasıl fayda verebilirim niyetiyle yaklaştığında, inanın daha az yoruluyoruz. Bir üyenin 2 dakikasını ayırıp, tüm imlaları katlettiği zaman diliminde, düzeltmeler onlarca dakikamızı alıyor. Düşünün tek mesaja bu kadar emek ve hala devam eden sayısız üye!!

Tüm toplumsal sorunlara inmeyeceğim ancak. Bir işe, o emeği veren kişi kadar zaman harcamadan bile görüyorsunuz ki pek ala ikazları kendinize göre yapabiliyorsunuz. Bilmeden, yaşamadan eleştirmek, hatta istiyorsak uyarıları havada sıralamak kolay da empati zor yetenek vesselam. Ortak anlayış, kimseye zarar vermeyecektir...

İyi forumlar...

Kimbu

Kayıtlı Üye
Mesele uyarı yapılması, düzenlenmesi ya da değiştirimesi değil! Kullanılan uslup. Düzeltilsin, uyarı da yapılsın, buna değil benim itirazım. " nokta konulur" " nokta eklenmiştir" aradaki uslup farkından bahsediyorum. Neyse arkadaşım teşekkür ederim. Nokta.

codzombi

Kayıtlı Üye
Ben de bir şey eklemek istiyorum bazı üyeler , Moderator olmadıkları halde bir değil iki değil sürekli millete uyarı yapıyor ve daha da sürdürüyor. Aşırı rahatsız edici bir şey gerçekten .

Bakın üyelere karşı sadece Moderatorler uyarı verir siz değil.. "Sizi uyarmak istedim" vb mesayjlarla konuyu oldukça kirletiyorsunuz. Hem uyarmak sizin neyinize ?

Şikayet et butonu süs olsun diye konulmamış. Tıkla ve gereken neyse yapılır. Babanızın forumu değil .

Mod olmadığı halde beni uyaran yok ama bazı arkadaşlara denk geldim ve halen de geliyorum sürekli ama aynı kişiler uyarıyor . Yani kendim rahatsız oldum .

Moderatorler genel bir uyarı yaparlarsa çok iyi olur .

ikbal1505

Guest
Ben, gerekli gördüğüm kişiye gerekli uyarıyı yaparım. Elit,moderatör,admin yada üye olması farketmez benim için. Yeri geldiğinde herkesin mesajını düzenlerim. Üyelerin ne kadar hata yaptığınıa bakarım ve ona göre uyarımı yaparım. Cümleye büyük harf ile başlamayan ve sonuna nokta koymayan bir üyeyi her zaman uyarırım. Ama kimi nasıl uyaracağımı bilirim. Üye sürekli hata yapıyor ise nokta konulur yazarım. Arada hata yapıyor ise cümlenin sonuna nokta eklenir yazarım. Rütbe, rep veya tecrübesi beni ilgilendirmez. Ben adaletli davranırım. Neden bu kadar çok önemsiyorsunuz anlamadım? Hata yapıyorsunuz ama farkına varmıyorsunuz. Bu düpe düz şahsıma hakarettir! Şuana kadar kimseye ayrıcalık yapmadım. Ayrıca üslubunuza dikkat edin. Beni yönetim hariç kimse sorgulayamaz. Bir sorununuz var ise üstlerime şikayet edebilirsiniz. Sevgiler ve iyi forumlar...

Kimbu

Kayıtlı Üye
Ben, gerekli gördüğüm kişiye gerekli uyarıyı yaparım. Elit,moderatör,admin yada üye olması farketmez benim için. Yeri geldiğinde herkesin mesajını düzenlerim. Üyelerin ne kadar hata yaptığınıa bakarım ve ona göre uyarımı yaparım. Cümleye büyük harf ile başlamayan ve sonuna nokta koymayan bir üyeyi her zaman uyarırım. Ama kimi nasıl uyaracağımı bilirim. Üye sürekli hata yapıyor ise nokta konulur yazarım. Arada hata yapıyor ise cümlenin sonuna nokta eklenir yazarım. Rütbe, rep veya tecrübesi beni ilgilendirmez. Ben adaletli davranırım. Neden bu kadar çok önemsiyorsunuz anlamadım? Hata yapıyorsunuz ama farkına varmıyorsunuz. Bu düpe düz şahsıma hakarettir! Şuana kadar kimseye ayrıcalık yapmadım. Ayrıca üslubunuza dikkat edin. Beni yönetim hariç kimse sorgulayamaz. Bir sorununuz var ise üstlerime şikayet edebilirsiniz. Sevgiler ve iyi forumlar...

Benim uslubum gayet düzgün. Hakaret de etmedim, bir üye olarak gördüğüm yanlışı söyleme hakkımı kullandım. Siz neden bu kadar alınganlık gösterdiniz asıl ben anlam veremedim. Üstlere şikayet edecek bir durum olursa ederim.

gümüş

Kayıtlı Üye
Sevgili Kimbu,

İşaret ettiğiniz sayfayı ilk iletiden sonucusuna dek okudum, haklısınız diyemedim. Neden ? Çünkü orada sorumlu moderatör arkadaşımız sadece sizin iletilerde değil, sevgili Aja ve sevgili Janet için de benzer düzeltmeler yapmış hatta sevgili Aja'nın bir kelimesini düzelttiğini de belirtmiş ki Aja, benden de eskidir mabette . Janet yine eskilerdendir, kıdemli sizin deyimle, ayrıca bir başka moderatörümüz Keira da İkbal'in düzeltmesinden nasiplenmiş, yine bir diğer kıdemli arkadaşımız hem noktalama hem de kelime düzeltmesi almış ve şanslı günümde olmalıyım ki benim koymayı unuttuğum bir nokta gözünden kaçmış ama bu iletiden sonra sevgili İkbal'in o noktayı arayıp , bulup iletimin altına kocaman harflerle cümle sonuna nokta konulur diye yazacağından eminim:)

Herneyse

Demek istediğim hatalar olmaz değil, hepimiz hatalar yapıyoruz; maksat minimize etmek. Bazılarımız biraz daha hassas oluruz bazı kurallarda, bazılarımız olmayız. Hayatta da insanlar böyledir, birbirinden öncelikleri ile farklı. İkbal'in düzeltmelerini kişisel olarak kendinize gibi algılamak yerine, sadece onun bu konuyu ciddiye aldığı görmeyi deneyin , belki saygı duymaya başlayacaksınız gayretlerine.Kaldı ki düzeltmeleri kişisel hassasiyetinden çok moderatörü olduğu forumdaki görev tanımından kaynaklı.

Ayrıca

İlişkilerimizde saygı esastır deriz hep, önceliklerini görmezden gelirsek insanların, saygıdan nasıl bahsedebiliriz ?

janet

Kayıtlı Üye
Bence büyütülecek birşey yok. Sevgili Kimbu uyarıları okuyup alınmış. Fakat eminim ki üyelerin yazdığı mesajlarda hataları düzeltmek zorunda kalsa, sıkılır. Bitmek bilmez o mesajlar. :) Özellikle forumun haraketli olduğu saatlerde. Diğer taraftan da moderatörler çeki düzen vermeye çalışıyor. Böyle tepkiler görülebilir, hepimiz insanız ve tepki vermek doğamızda var. Sadece büyütmemek lazım. :)

• Beğendim
Tepkiler: AJA

donzula

Kayıtlı Üye
Dikkat ettiğim kadarıyla bu uyarılar yapılan hatanın tekrarlık göstermesi halinde değişmeye başlıyor. Moderatörler de haklı sonuçta sürekli yazı düzeltmekten bi hal oluyolar. Onca konunun içinden cümle çekip düzeltmek kolay olmasa gerek. 1 aydır falan üyeliği süren bi arkadaşın tam 16 mesajında düzeltme yapılmak zorunda kalmış. İsimlere dikkat ederseniz fark edebilirsiniz. Sevgiyle kalın.

AJA

Elit Üye
Adım çok geçmiş ben de bir şey söylemek istiyorum ; mod arkadaşların görevi zaten bu..İmlaya çok dikkat edilir GMPP da.Bakın,bir mod sorumlu olduğu bölümde bilgisi olmasa da olur ama imlası iyi olmak zorunda.:)
Mesela ben :) Eski üyeyim ama imlam yüzünden mod olamadım :D Ve olmakta istemiyorum artık. İkbal genç bir modumuz burada ve söz verdiği üzere burada görevini tam anlamıyla yapmaya çalışıyor.Benim de ısrarla düzeltir nokta koymamışsın der,demi değil değil mi yazar.Kasıt olur mu hiç ? Olmazzz :D
Ben ilkokul mezunuyum :) İmlam bu kadar, bilgim bu kadar.Yanlış yazıyorsam düzeltiversinler ne yapayım ? Herkes görevini yapıcak ;)

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Sayın Kimbu, fikrinizi belirtmekte tabii ki özgürsünüz, ancak mod arkadaşlarımın da ifade ettikleri gibi biraz da empati yapmaya çalışın.

İkbal ve tüm modlar görevlerinin bilinciyle çalışıyor ve kendilerine ayırabilecekleri zamandan fedakarlık yaparak, sitenin düzeni için arka planda çok emek harcıyorlar. Sonuçta moderatörler makina değildir ki hep aynı kalıpta yazsın. İmla ve bölüm düzenlemesi yüzünden, forumdan mesajlara bile cevap yazmaya fırsat bulunamadığı zamanlar oluyor. Gece yarıları bile özel mesajlar cevaplanıp, imla düzenlemelerine devam ediliyor.
Şunu da unutmamak gerekir ki karşılıklı konuşurken kişilerin ses tonu ve vurgulamaları konuşmayı yönlendirirken, sanalda yazılanlar yazanın niyetinin tam tersi şeklinde de algılanabilir.
Aramıza yeni katılan üyelerimize site kuralları ve forum kullanımını dikkatlice okumalarını hem özelden hem de forumdan özellikle belirtiyoruz ki, devam edip ceza almasınlar.

Sayın codzombi, kuralları bilen üyelerimiz modların henüz görmediği yasaklı bir konuda fikir ve uyarılarını saygı çerçevesinde belirtebilirler. Rapor olarak bölüm modlarına yönlendirmek en doğrusudur, ancak onların da muhtemelen forumdan uyarı yapmasında ki sebep, konuyu açan ve yasak olduğunu bilmeyen üyeleri bilgilendirmek amaçlıdır. Mesela rüya tabiri yapmak yasaktır, modlar raporları görene kadar, yasak olduğunu bilmeyen başka bir üyemiz iyi niyetle yorum yapmaya kalkarsa ceza alabilir, uyarı sonucunda yorumda bulunmaktan kaçınıp, ceza almamış oluyorlar.
Ancak ciddi ciddi moderatör gibi tavır takınmak da doğal olarak diğer üyelerimiz ve yönetim tarafından hoş karşılanmaz.

Sayın üyelerimiz, evet İkbal genç ancak sorumluluklarının bilincinde ve çalışkan bir moddur. Sadece imla düzeltmek değil, linkler ve bazı teknik işleri de o yapar. Yeri geldiği zaman teknik bazı konularda bizler de ondan yardım istiyoruz. Moderatörlük dışarıdan göründüğü kadar kolay değil, aksine sabır işidir. İnanın İkbal de bu genç yaşında en büyük sınavını burada veriyor, bu kadar emek harcamasına rağmen yapılan eleştiriler karşısında sabrı sınanıyor.

Sayın AJA, "Yanlış yazıyorsam düzeltiversinler ne yapayım ? Herkes görevini yapıcak" yazmışsınız. Genelde sizin imla kurallarına dikkat ettiğinizi biliyoruz, ara sıra hatalar olabilir, onlar da görüldükçe değiştirilir ki, hatayı bizler de yapıyoruz. Önemli olan devamlı ve bilinçli yapılmamasıdır. Ancak bizim asıl yakınmamız, bir çok konuda yazılmasına rağmen hala cümle başlarında ve noktadan sonra küçük harfle başlanması veya kelimelerin telefon mesajlarında ki gibi kısaltılarak yazılmasıdır. Ancak yazdığınız " düzeltiversinler, herkes görevini yapacak" tavrı çok agrasif ve bilinçli olarak hatalara davetiye çıkartmaktır. Moderatörlerin de gönüllü ve karşılıksız hizmet ve emek verdiğini unutmayalım.

Konuya gerekli açıklamalar yapılmıştır, daha fazla uzaması gereksiz tartışmalara yol açabilir.

Siteyi aile ortamı gibi görün, ailede de uyulması gereken bazı kurallar vardır. Biz Türkçemize sahip çıkmaya çalışıyoruz, sizler de ana dilinize sahip çıkın.
Mabet hepimizin yuvasıdır, onu temiz ve derli- toplu tutalım ( düzgün imla ve hakaret içermeyen, saygı çerçevesinde mesajlarla) . Birbirimize her zaman sevgi, saygı ve hoşgörüyle yaklaşalım. Mabetimizde huzuru kaçırmadan yorumlar yapalım, tartışmalardan kaçınalım.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Adım çok geçmiş ben de bir şey söylemek istiyorum ; mod arkadaşların görevi zaten bu..İmlaya çok dikkat edilir GMPP da.Bakın,bir mod sorumlu olduğu bölümde bilgisi olmasa da olur ama imlası iyi olmak zorunda.:)
Mesela ben :) Eski üyeyim ama imlam yüzünden mod olamadım :D Ve olmakta istemiyorum artık. İkbal genç bir modumuz burada ve söz verdiği üzere burada görevini tam anlamıyla yapmaya çalışıyor.Benim de ısrarla düzeltir nokta koymamışsın der,demi değil değil mi yazar.Kasıt olur mu hiç ? Olmazzz :D
Ben ilkokul mezunuyum :) İmlam bu kadar, bilgim bu kadar.Yanlış yazıyorsam düzeltiversinler ne yapayım ? Herkes görevini yapıcak ;)

Bence artık bu duruma, bu çocukça bir yaklaşıma bir son vermek zorundasınız. Moderatör almak bizim sorumluluğumuzda ve bizim insiyatifimizdedir. Ve bu duruma kimse karışamaz ve yorum yapamaz. Çünkü kimseyi ilgilendirmez. Bu güne kadar bu konu kendi kendine kapanır diye bekledim ama kapanacağı yok sanıyorum. Artık el atmam gerektiğine inanıyorum. Kimseyi moderatör olmak istiyor diye mod yapamam. Belirli kriterlerim var ve bu kriterlerimiz gereği sizi moderatör olarak almadım. Ve görevli tüm moderatörlerimizde kendine göre bilgi ve becerilere sahip kişilerdir. Hepsi belli bir değerlendirme sonucu alınmıştır. Siz de bu değerlendirme durumunda iken bu değerlendirmemizi geçemediniz. Ve bu sizin imlanızdan kaynaklı bir durum değildi. Her zaman herşeyi net olarak ifade etmek durumunda da değiliz. Lütfen bu konuyu cadı kazanı gibi ikide bir kaynatıp önümüze koymayınız. Bu durumdan rahatsızlık duymaya başladık. İkincisi bizler sizlerin hizmetçileri ya da sizler için sürekli çalışacak köleler değiliz. Ben yanlış yaparım ve düzeltirler gibi bir kelime kullanamazsınız. Bu site kuralıdır. Kimin ne okul okuduğu ya da ne becerilerine sahip olduğunu varsayarak bu kuralı koymadık. İmla derken bazı kimseler kısa yazılsın diye sesli harfleri kullanmıyor. Bazı kimseler v yazacağı yerde w yazıyor. Bizler bu durumdan rahatsız olduğumuz için bu kuralı koyduk. Sonuçta seviyeli bir platformda, Türkçe bir platformda böyle olması gerektiğine inanan kişileriz. Ve bu yüzden eliniz yettiği diliniz döndüğü kadar bizim için değil kendi milletiniz için bu kurala dikkat etmek durumundasınız. (sakın bu yazımdan milliyetçiliği çıkarmayın söylemek istediğim bambaşka bir durum). Bundan böyle gereken özeni göstereceğinize inanmak istiyorum. Sevgiyle...

AJA

Elit Üye
Yorum özgürlüğüm var ise eğer kurallar dahilinde içimden geleni yazarım ve yazıyorum.Düzeltiversinler sözünde neden agresiflik var ?İçimden geçeni söyledim.Onlar da elinden geldiği gibi düzeltmeye çalışıyorlar degil mi ? Kimse kimseyi zorla görevlendirmiyor ,tabiki ortada bir görev varsa yapılacak.Bilinçli olarak hataya davet çıkarttığımı düşünmenize de üzüldüm ve şaşırdım..
O halde hoşgörüyü, tecrübeyi, saygıyı bir yana bırakalım ruh hallerimizi konuşalım biz ? Yukarıda yazmış olduğum mesaj da ben bir yanlış yada art niyet yada agresiflik göremedim ya neyse..Yapmayın lütfen,hadi gireyim tekrar dedim emek var emekleri var üzerimde dedim girdim şimdi de agresif ve bilinçli hataya gitme giib bir şeyle yargılandım :) Ne hoş..Ki ''sevgili'' embriyo siz beni az da olsa tanırsınız....
Evet gergin olabilir burada herhangi biri, yada duygusal yada kırgın yada bezmiş yada mutlu ve şımarık.Yorumuna yansıdıysa neden mahkemede gibi yargılanıp sorgulanır ki ?
Biri çıktı imlam düzeltildi neden bu tarzla dedi herkes incisini döktü farklı şekilde.Ben de fikrimi söyledim ama fikrimin yargılanması yorumlanması sorgulanması hoşuma gitmiyor.
Eğer bu yorumumdan hoşnut yada rahatsız olan var ise RİCA EDİYORUM beğenilmedi diye belirtsin hatta -rep versin.Hatta bundan sonra herkes beğendi beğenmedi butonunu biraz daha dikkatli ve cüretkar kullansın.

Teşekkür ediyorum..

Sayın yule :) Çok mu çocuksu geldi size yorumlarım? Neden alındınız ki mod konusunda ki açıklama ve sitemlerime ? Aile değilmiydik biz burada ? Neden hemen öyle acı sert bir tavır içine girdiniz ? İnanın olmak istediğime zaten ben bin pişman oldum :)Kimse kimsenin hizmetçisi değildir elbettte buna bu tabiri kullanmanız çok yersiz ve saçma oldu..Görevler tabiki yerine getirilicek dedim yukarıda..Neden ben hatayı yapacağım sizde düzeltmek zorundasınız gibi algılandı ? Orta da cımbız var bir de ayna olsa da görsek kim asabi kim hoşgörülü...

yule

Yönetici
İş
Flood olucak ama..
Sayın yule :) Çok mu çocuksu geldi size yorumlarım? Neden alındınız ki mod konusunda ki açıklama ve sitemlerime ? Aile değilmiydik biz burada ? Neden hemen öyle acı sert bir tavır içine girdiniz ? İnanın olmak istediğime zaten ben bin pişman oldum :)Kimse kimsenin hizmetçisi değildir elbettte buna bu tabiri kullanmanız çok yersiz ve saçma oldu..Görevler tabiki yerine getirilicek dedim yukarıda..Neden ben hatayı yapacağım sizde düzeltmek zorundasınız gibi algılandı ? Orta da cımbız var bir de ayna olsa da görsek kim asabi kim hoşgörülü...

Yorumlarınız çocukça gelmedi. Sadece şu an ve birkaç gündür takınmış olduğunuz tavır çocuksu geldi. Sizce neden mod konusuna be ncevap verdim dersiniz. Çünkü bu sitenin sahibi ve yetkilisi benim. Ve bu sitemler direkt benim üzerime alınmam gereken konulardan biridir. Her ailenin iyi ve kötü fertleri bulunur. İyilerle görüşülür ve paylaşımlar duygular beraberinde gelir. Olumsuz görülen aile üyeleri ile irtibat kesilir. Bizler bu değerlendirmeyi yapmıyoruz. Sizler kendiniz yapıyorsunuz bu seçimi. Ailenin olumlu pozitif ve iyi bireylerinden mi yoksa olumsuz, eleştirel ve agresif üyelerinden misiniz. Siz de bir tarafı seçiniz ve kendinizi o alanda görünüz. Bu seçim benim yapacağım bir seçim değil sizin yaptığınız bir seçim olacak.

Ayrıca söylemiş olduğunuz ifadeyi tekrar tekrar okuyunuz isterseniz. Ne demek herkesin görevi ve işi var. Ve yapacaklar. Düzeltiversinler. Sizin bu söylediğiniz saçma olmuyor benim söylediğim saçma oluyor. Garip bir anlayış yapınız var. Daha doğrusu çocuksu demekle haklı olduğumu kanıtladığınız için de bir kere daha size teşekkür ediyorum. Bize cimbız ve ayna lazım değil ama sizin bir cımbız ve aynanın olduğuna inancım tam.

Bazen ben de sizin moderatörlük teklifinizi reddettiğim için pişman oluyorum. Belki o zaman sizin iğnelemeleriniz olmadan ve alınmalarınız olmadan daha rahat ve daha güzel bir forum olurdu. Siz de daha hakim olurdunuz siteye. Böyle söylemleriniz de olmamış olurdu. Kimsenin negatifliğini de çekmemiş olurdunuz. Ah benim kafam. Hata yaptım...

AJA

Elit Üye
Sayın yule siz size yakışan ifade ile yorumlar yapıp bir sürü gizli hakaretlerde bulunmuşsunuz bana zaten ! Şaşırmıyorum sizin tavrınıza.Ben ailenin kötü agresif ve anlayışı farklı bir üyesiyim :) Türkçenizi böylesine iyi kullanmanız saklayıcı olmamış ama..
Artık sizin sahibi olduğunuz sitede olmak istemiyorum !Çocuksu kadınsı erkeksi yada olgun olan tavırlarımı halaaaaa yargılıyorsunuz ! Bu sizin siteniz oalbilir ama HADDİNİZ değil ! Şimdi bu saçma kibirinize son vererek bana son bir iyilik yapın ve banlayın.!Sıkıldım sizin bu tavırlarnızdan..

yule

Yönetici
İş
Sayın yule siz size yakışan ifade ile yorumlar yapıp bir sürü gizli hakaretlerde bulunmuşsunuz bana zaten ! Şaşırmıyorum sizin tavrınıza.Ben ailenin kötü agresif ve anlayışı farklı bir üyesiyim :) Türkçenizi böylesine iyi kullanmanız saklayıcı olmamış ama..
Artık sizin sahibi olduğunuz sitede olmak istemiyorum !Çocuksu kadınsı erkeksi yada olgun olan tavırlarımı halaaaaa yargılıyorsunuz ! Bu sizin siteniz oalbilir ama HADDİNİZ değil ! Şimdi bu saçma kibirinize son vererek bana son bir iyilik yapın ve banlayın.!Sıkıldım sizin bu tavırlarnızdan..

Şu an egonuz yeterince ön planda ve şu an benim tanıdığım AJA ile değil egosu ile hareket eden AJA ile tartıştığımı fark ediyorum. Ben seçim yapmadığımı ve sizi bir yere koymadığımı belirttim. Ve siz kendi seçiminizi yaptınız. Taktir size aittir. Kendinizi ailenin kötü üyesi olarka görüyorsanız saygı duyuyorum.

Artık benim sahip olduğum sitede bulunmak istemiyorsanız kimse sizi zorla tutmuyor. İstediğiniz zaman siteye girişinizi bitirebilirsiiniz. Az çok beni tanıyor olsaydınız lafımı asla çekmeyeceğimi ve direkt yüzünüze birçok şeyi söyleyeceğimi bilirdiniz. Daha önceden de yaptığım gibi. Tavırlarınızı yargılamıyorum. Sadece fikrimi belirtiyorum. Hani siz fikrinizi belirttiğinizi iddia ettiğiniz gibi. Durum aynı durum.

Ben haddimi biliyor ve o seviyede konuşuyorum. Siz de kendi seviyenizin gerektirdiği şekilde davranıyorsunuz. Teşekkür ederim kendinizi açabilmenizden dolayı size. Sıkıldıysanız girmeyin. Kimse sizi zorla siteye sokmuyor daha önce de dediğim gibi. Ki bu noktadan sonra burda durmanızın da bir anlamı olmayacağına ve hiç kimseye bir faydanızın dokunmayacağına eminim. Herşeyin temelinde kendi egonuzu ortadan kaldırmak olduğunu biliyor olmanız ve bu egonuzu en kısa zamanda törpülemeniz dleğiyle. Sevgi ve Işıkla kalın...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...