PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : büyüye ve nezara karşı koruyucu tılsımlarcrowley
21.06.2008, 21:16
Büyü yapılmadan önce ve nazar esnasında tedbir alınmış olursa bu iki tehlikeden de korunulmuş olur.Bu tür tehlikeler tıpkı deprem gibidir ne zaman,nerede ve nasıl karşımıza çıkacağı belli olmaz.Onun için insan her zaman tedbirli ve hazırlıklı olmalıdır.

Büyü ve nazara karşı önlem şap.
Şap çokca etkisi olan bir tılsım olarak bilinir.Küçük bir parça şap alınır,bir beze sarılır,elbisenin içine iğnelenir veya cepte taşınır.Şapı çantada taşımak işe yaramaz,şap vücuda çok yakın vücutla temasta olacak şekilde taşınmalıdır.Kem gözlülerin nazarından korunmak için şap birebir koruyucu bir kalkan bir zırh vazifesi görür.Üzerinde şap taşıyan kişileri kolay kolay büyüde tutmaz,ancak çok büyük büyülere karşı büyünün tesirini biraz azaltabilir.Zaten böyle çok büyük büyüleri yapabilecek usta büyücülerde dünya üzerinde az sayıda kalmıştır.Üzerinde şap taşıyanlar aynı zamanda kendilerini hep mutlu ve dinç hissederler ,hep kısmetlidirler kısmetleri kapanmaz kolay kolay hastalanmazlar sağlıklıdırlar.

Sedef çiçeği.
Sedef çiçeğini çiçekçilerde ve sokakta çiçek satanlarda kolayca bulup alabilirsiniz.Sedefi andıran beyaz renkte oval yapraklardan oluşan bu çiçek nazara ve hastalıklara önlem olarak kullanılır.Bu çiçeği alarak evinizin veya çalıştığınız iş yerinin görülen bir yerine koymanız tafsiye edilir. Mutlaka faydasını göreceksiniz.

Çörekotu.
Çörekotu nazar ve büyüye karşı koruyucu özellikleri olan bir bitkidir.Kırkbir çörekotu ayrılarak bunların herbirinin üzerine bir kere Elham Suresi okunur.Sonra bunlar minik bir keseye doldurulup kesenin ağzı dikilir.Bu kese elbisenin içine tutturulur veya cepte taşınır.Bu sayede nazar ve büyüden korunulmuş olur.Yine çörekotuyla yapılan tütsüler insanın üzerindeki nazarı alır.

Diken.
Kırlarda karşımıza çıkan mor çiçekli dikenler iyi bir nazar kalkanıdır.Bu dikenlerden bir kaçını demet haline getirip evinizin veya iş yerinizin kapı girişine veya çokca kişinin girip çıktığı bir odaya asmak nazardan korur.

Sarmısak.
Kuru sarmısak nazara karşı mükemmel koruma sağlar.Ayrıca asıldığı yere bolluk ve bereket getirici bir özelliği de vardır.Sarmısakdan nazara karşı korunma ve bereketinden faydalanma konusunda yararlananlar herkese sarmısağı tafsiye ederler. Bu etkisi kanıtlanmış tılsım onun içindirki hemen hemen herkes tarafından bu özelliğiyle de tanınır.

(alıntıdır)

bişiy diil zaten alıntı yapmıştım am ben genelde adaçayı kulanıyorum herkese tavsiye edebilirim titreşimi gerçekten çok yüksek ve ayrıca mekan temizliğinde de kullanabilirsiniz ((adaçayı kızılderililerin kutsal bitkisidir)) ;)

ayrıca üzerlik ve mahlep de iyidir((mahlebi mavi bir keseye koyup ipek beyaz bir iplikle bağlayınız yada mavi bir beze sarabilirsiniz ayrıca mahleple tütsüde yapılabilir))

mutlaka tuz tütüsüsünü öneriyorum nazarlı kişi ve bulunduğu mekan kora atılan tuzla tütsülenir ve geriye kalanlar,iki bacağının arasından doğu tarafına doğru atılır,arkaya bakmadan uzaklaşılır ;)

URUMHAMATAHAYİL
04.08.2008, 10:40
GÜNLÜK vaz geçilmez büyü ve nazar almak için kullandığım bir tütsü. amberide sürmek için kullanıyorum.

ruhum
17.10.2008, 12:54
günlüğü tütsüden başka nefes açmak için de kullanıyorum özellikle kışın

m_k
18.04.2009, 07:10
bende demirbozan ı duydum bir arkadaştan.aktar dan az bir miktar alıyormuşsunuz demirbozanın üstüne 21 ayet el kürsi okuyup evine işyerıne asılacakmış.birde üstünde taşınacakmış.daha alıp yapmadım yapanlar çok iyi geliyor diyorlar.

URUMHAMATAHAYİL
18.04.2009, 08:53
demir bozan alsında terslikleri ortadan kaldırmak için kullanılıyor karı koca arasını düzeltmek iş yerinedeki huzursuzlukları ortadan kaldırmak vs vs.

nazar yada büyü bozmuyor ama işleri düzeltiğinden dolayı kişiler bak bende nazar vardı o yüzden bu oluyordu bunu yaktım iyi geldi demeleri çok normal

yasemin
18.04.2009, 10:42
Ne kadar doğru bilmiyorum ama bana bir medyum mutfağında mutlaka şap bulundur ve kızgın tava tencereyi hemen suya tutma bırak soğusun demişti.

URUMHAMATAHAYİL
18.04.2009, 11:12
şap soğutmak için kullanılır ara bozar

mecra
18.04.2009, 11:54
demirbozan nasıl yapılıyor peki??

majeste
18.04.2009, 11:58
konu için teşekkürler.

yalnız bir şey sormak istiyorum konu başında "Büyü yapılmadan önce ve nazar esnasında tedbir alınmış olursa bu iki tehlikeden de korunulmuş olur.Bu tür tehlikeler tıpkı deprem gibidir ne zaman,nerede ve nasıl karşımıza çıkacağı belli olmaz.Onun için insan her zaman tedbirli ve hazırlıklı olmalıdır." diye yazılmış. mesela kişi kendine büyü yapılıp yapılmadığını bilmiyor ve bu önlemleri almaya başlıyor mesela üstünde şap taşımaya başlıyor diyelim.kişi üstünde büyü varsa , bu taşıma işleminin nasıl etkileri olur kişide?

baldudak
05.05.2013, 20:25
ben göremedim

Mefetseger
05.05.2013, 21:09
Neyi göremediğinizi söylerseniz sanırım yardımcı olmamız daha kolay olacaktır...