Unutmak için

donzula

Kayıtlı Üye
Hayatımızdaki olumsuz şeyleri unutmamızı veya daha olmulu karşılamamızı sağlayacak bir mp3 var mı?

albus

Kayıtlı Üye
Zamanın sesini dinle.
İşe yarayacaktır.

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...
Unutmak, geçmişi unutmak, yaşananları unutmak "kötü" anıları hafızadan silmek, anları unutmak vs. vs. Bunlar pek tavsiye edilen yapılması halinde olumlu neticeler sağlanabileceği öne sürülen yöntemler değildir. Dolayısıyla Gmpp de böyle bir çalışma yoktur.

Yaşama daha pozitif bakılması için de piyasada bulunanlar haricinde, kişiye özel subliminal mp3 den faydalanılabilinir.

Sevgiler... :)

duygu12345

Kayıtlı Üye
bir yerde okumuştum sevmediğim kötü anılarını silmek yada unutmak için gözlerini kapat ve saat yönünün tersinde hareket ettir. ne kadar doğru bilmiyorum...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
bir yerde okumuştum sevmediğim kötü anılarını silmek yada unutmak için gözlerini kapat ve saat yönünün tersinde hareket ettir. ne kadar doğru bilmiyorum...

O kadar kolay olsaydı hayatımdaki tüm zorlukları silerdim , herkes silerdi :) joys'un dediği gibi subliminal içerikli mp3 hazırlanırsa etkili olabilir :) Ama bence bırakın zihniniz her şeyi ile kalsın kötü - iyi diye ayırsaydınız her iyinin içinde size ters düşen şey var diye her şeyi silmek zorunda kalırdınız :) :)

duygu12345

Kayıtlı Üye
bu benim anlattığım yöntem tamamen silmiyor hiç yokmuş gibi olmuyor sadece hafifletiyor. hiç bir şey yaşanılmış olayı kişiyi silemez zaten :) silmemek en iyisi acısıyla tatlısıyla hatırlamak iyidir.

donzula

Kayıtlı Üye
Bende aynı fikirdeyim ancak bir arkadaşım için ne yaptıysak unutamadığı şeyler var en son bu yola başvurmayı düşündüm. Bir insanın karşımda erimesine izin vermek kolay olmuyor :(

duygu12345

Kayıtlı Üye
seni çok iyi anlıyorum zaman ilacı olacaktır şimdi yapabileceğiniz pek bir şey yok.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bende aynı fikirdeyim ancak bir arkadaşım için ne yaptıysak unutamadığı şeyler var en son bu yola başvurmayı düşündüm. Bir insanın karşımda erimesine izin vermek kolay olmuyor :(

Size bir hikaye vereceğim bu hikayeyi o arkadaşınıza anlatın o bu hikayeden gerekli şeyi çıkarır bence ..

Acının İlacı

Tek oglunu kaybeden üzüntü içindeki çin'li kadın bir din adamına gider ve, ''hangi duaları etsem, hangi büyüleri, sihirleri yapsam oglumu bana geri getirir?'' diye sorar.
Ona birkaç teselli sözü söyleyip, geri yollamak yerine; din adamı, ''Bana asla acı tatmamış bir evden, bir hardal tohumu getir. Onu, senin yaşamından acıyı yoketmek için kullanacagız'' der.
Kadın hemen bu büyülü tohumu aramaya başlar. Çok güzel, kocaman bir evin önüne gelir ve kapıyı çalar. ''Asla acı yaşamamış bir ev arıyorum. Burası öyle bir yer mi? Bu benim için çok önemli'' diye sorar.

Onu içeri alırlar ve ''sen yanlış yerdesin'' diye söze başlarlar. Daha sonra son günlerde başlarından geçen tüm trajik olayları anlatmaya koyulurlar.
Kadın kendi kendine düşünür. ''Bunlar benden daha acılı, bunlara birinin yardımcı olması gerekir.'' Ve orada kalıp onlara yardımcı olmaya karar verir.
Daha sonra başka evler aramayı sürdürür, acısı olmayan. Ama nereye gitse her birinden acı dolu binbir hikaye duyar. Ancak insanların acılarını azaltabilme işine öylesine kendini kaptırır ki neredeyse oğlunun acısını ve onu unutturacak olan hardal tohumunu aramayı unutur. Böylece yavaş yavaş acı onun yaşamından çıkar gider...

hikaye bu :) Bu hikaye bence yaşadığı acıları unutmak isteyenler için çok iyi bir hikaye :)