Ay'da Bulunan Resim

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog

Apollo 16 astronotlarından Charles Duke'nin ailesinin yer aldığı resim tam 40 yıldır Ay yüzeyinde duruyor. Bu fotoğraf Duke'nin uzay görevine gittiği gün çekilmişti.

Şu anda ailesiyle birlikte Texas'ta yaşayan Charles Duke, Apollo 16 ile uçtu ve uzayda 265 saaatten fazla uçtu ve bu süre içinde sadece Ay'da 20 saat geçirdi.

Ünlü astronot görev sırasında yanından ayırmadığı bu resmi orada unuttuğunu sonradan farkettiğini belirtiyor.

Apollo 16, ABD'nin Apollo Uzay Programı'na ait görevlerinden biriydi. 16 Nisan 1972 tarihinde gerçekleşen bu yolculuğun ekibi, John Young, Thomas Mattingly ve Charles Duke'den oluşuyordu. Orion adlı Ay Örümceği ile birlikte ekip yüzeye inmişti.

Ekli dosyayı görüntüle 3685

Ekli dosyayı görüntüle 3686

Sevgiler ve Saygılar :) Umarım beğenirsiniz :) Bu arada sizden özür dilerim bu hafta sizi konularımdan mahrum bıraktım ama hafta sonu hatamı düzelteceğim :) :D

endlesspear

Kayıtlı Üye
Hehehe "Aya ayak basan ilk adam olamadım amaa böyle de gündeme otururum" diyor resmen Çakal Charles :D Bu astronotlara feci gıcık oluyorum :p (Kıskanç mıyım neyim :D )