ALLAH'ın Hikmeti

Maksimilyanus

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Hiç dikkat ettinizmi?bazı bitkilerde ALLAH yazısının olduğunu.Meyvelerde ve hayvanların derilerinin üzerinde,Yüksek dağların üzerine karla yazıldığını vs.
belki bunları duyan gören çok insanlar vardır.Ben bir gün bir ağacın gövdesinin yarıldığını gördüm o yarılan parça hafif yere doğru sarkımıştı ve
o parçayı aldım birde ne göreyim ağaç parçasının üzerinde arapça olarak LAİLAHEİLLALLAH yazdığını görmüştüm.
O ağaç parçasını saklamıştım ara sıra bakıyordum sonra nasıl oldu ise kaybettim.
Bir çok meyvede ve akvaryum daki balığımın üzerindeki pullarda parlayan ALLAH yazısını da görmüştüm.ALLAH!ın takdiri ve hikmeti çok büyüktür.O arşın sahibidir.

donzula

Kayıtlı Üye
Aslında bu tarz şeyler genelde insanın kendini kandırmasıyla olur.Başka bir arkadaşımızın konusunda da bahsetmiştim insan beyni gerçekten müthiştir yeri gelir bi yazı görürüz aslında yoktur,yeri gelir bi varlık görürüz aslında yoktur. Bitkilerde fln Allah yazması garip bir olay değil inceleyince boya,kazıma vs, olduğunu fark edebiliyorsunuz. Siz farklı yorumladığınız için çıkan parçada LAİLAHEİLLALLAH yazsını gördüğünüzü düşünmüş olabilirsiniz. Birde realist olarak düşünürseniz sorulması gereken soru neden arapça olduğudur. Sonuçta herkesin kendine özgü bir dili vardır ama hiç bir yerde türkçe olarak bu tarz bi olayla karşılaşılmaz. Sevgiyle kalın :)

Maksimilyanus

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Hayır,bu yazıyı kendim benzetme veya farklı bir şekilde yorumlamadım.
Gerçekten arapça olarak yazıyordu ve neden arapça olduğu ise Kuranı Kerim arapça indiği içindir.

donzula

Kayıtlı Üye
O bölgede türkçe konuşulsaydı türkçe iniceğini de göz önünde bulundurmanızı istiyroum.

Maksimilyanus

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Yazının hangi dilde değil,önemli olan burada ki hikmet değilmidir.ALLAH demekki arapça yı uygun görüyor.

treworax

Kayıtlı Üye
Aslında ikinizde haklısınız fakat şöyle bir durum var ; Dünya'da,üzerinde "Allah" yazan ağaç,yaprak,bulut vs. sayısı kadar herhangi bir başka kelimenin de yazdığı cisim sayısı çok fazladır fakat insanların(hepsinin değil) dikkatini,üzerinde "Allah" yazan cisimler çeker.

albus

Kayıtlı Üye
Bazen oluyor böyle şeyler.
Bende bir salatalığın üstünde yazdığını görmüştüm.
Ama yazı olsada olmasada biliyoruz değil mi?