Karabasan Gerçeği

Maksimilyanus

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Karabasan nedir?İnsanların uyurkenveya uyku ile uyanıklık (yakaza) anında korkulu rüya ile birlikteüzerinde birkaç saniye veya birkaç dakika ağırlık hissederekuyanmasıdır.Tıp biliminde buna uyku felci denmektedir.Uyku felcibundan daha farklıdır ve arasındaki farkı iyi bilmek gerekir.
İnsanların üzerine ağırlığıveren kötü niyetli bir varlktır.Bu varlık cin dir.Geneldeinsanların ruhen zayıf olduğu,enerjinin düşük olduğuzamanlarda rahatsız etmektedir.Musallat olan insanlarda daha çokolur.Diğer insanlarda nadir olur ve hamile olanlarda da bu olaygerçekleşmektedir.Halk dilinde karabasan olarak bilinen bu varlığıkovmanın en etkili yöntemi ayetler ve duadır.Birde karabasançöktüğü zaman ani bir hareketle bir yerinizi hareketettirirseniz kurtulabilirsiniz.Kendimden bir örnek vereyim.Bir günbana da ağırlık vermişti ve çok kalın bir sesle güldüğünüduydum.Bende içimden ne gülüyorsun dedim.Sonra ani bir hareketle okarabasana yumruk attım sonra attığım yumruğun acısındanbağırarak kalktı.Sonra ayetler okudum iyice rahatlamıştım.Buolaydan sonra bir daha bana yaklaşamadı.İşte bu uyku felcideğildir karabasana bir örnektir.En iyisi ayetlerden okuyarakkendinizi korumaya alıp yatmalısınız.Sizler de bu tür olaylaryaşadınızmı?

cacaca555

Banlı Kullanıcı
Ben çok yaşadım.Besmele çekerek kurtuldum.Fakat bazen insanın aklına gelmiyor gibi bir şey oluyor.Rüyada kalıyorsun :D

sehvayil

Kayıtlı Üye
selamlar ben çok yaşadım karabasan geldiğinde onunla uğraştığım zamanla gerçek zaman arasında çok fark oluyor örneğin genelde geldiği zaman içimden hadi artık eşim beni uyandırsın çok oldu kurtulamayacağım diye geçiriyorum o hal geçtiği zamanda eşime niye uyandırmıyorsun iniltimi duymadınmı 10 dakikadır bununla uğraşıyorum dediğimde ne 10 dakikası 20 -30 saniye oldu hemen uyandırdım diyor.Anlıycanız zaman kavramı ortadan kalkıyor gelmeden önce ve eğer gitmediyse uyanık haldeyken bile orda olduğunu hissediyorum.Genelde kahkahalar fısıltılar duyulur hareket edemezsin gördüm şapkası vardı aldım istedi falan bunlar uydurma.Hergece yatarken 3'er defa ihlas felak nas ve ayetel kürsiyi okurum yalnız bir kelimesini bile eksik yada surelerden birini eksik okusam o gece bana rahat yok.

nira

Kayıtlı Üye
benim geçmişte başıma çok geldi. Bazen dua ettim bazen küfür ettim. Bazende acaba sonu ne olacak diye bekledim. Beklediğim zamanların sonrası karanlık..

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Karabasan ile uyku felci aynıdır. Yaşadıklarınız rüyalarınızın ve bilinçaltı oyunlarınızın devamıdır.

vildann

Banlı Kullanıcı
banada oluyor uyanmak istiyorum uyanamıyorum.bazen dua okuyorum bazende bağırıyorum arada oluyor böyle şeyler.

sehvayil

Kayıtlı Üye
Karabasan ile uyku felci aynıdır. Yaşadıklarınız rüyalarınızın ve bilinçaltı oyunlarınızın devamıdır.

arkadaşlar herkesin görüşü kendine tabiki saygı duyarım ama bilimden önce ilim vardı ve ilimden bilim türemiştir bilim artık yavaş yavaş ilimi kabul etmeye başlamıştır bu tabuları artık yıkalım herşeyin açıklaması vardır tabi ama bilim yetersizdir örnekleyecek olursak tüm dünyanın şuan tanıdığı bir sandalyeye mahkum olmuş stephen hawking bu rahatsızlığından önce yaratılış gerçeğine inanmıyordu herşeyi bilimle çözmeye çalışıyordu bana şirk koşuyordu rahatsızlandı hemde kimsenin istemeyeceği şekilde ben devamlı national kanallarını seyrederim bu fizikçinin bir konuşmasına şahit oldum evrendeki yaratılışın kendiliğinden olduğunu sanırdım(sanırdım kesin yargıdır burda) ama şimdi inanıyorum ki herşeyi yaratan planlayan biri var
saygılarımla.

sehvayil

Kayıtlı Üye
arkadaşlar herkesin görüşü kendine tabiki saygı duyarım ama bilimden önce ilim vardı ve ilimden bilim türemiştir bilim artık yavaş yavaş ilimi kabul etmeye başlamıştır bu tabuları artık yıkalım herşeyin açıklaması vardır tabi ama bilim yetersizdir örnekleyecek olursak tüm dünyanın şuan tanıdığı bir sandalyeye mahkum olmuş stephen hawking bu rahatsızlığından önce yaratılış gerçeğine inanmıyordu herşeyi bilimle çözmeye çalışıyordu bana şirk koşuyordu rahatsızlandı hemde kimsenin istemeyeceği şekilde ben devamlı national kanallarını seyrederim bu fizikçinin bir konuşmasına şahit oldum evrendeki yaratılışın kendiliğinden olduğunu sanırdım(sanırdım kesin yargıdır burda) ama şimdi inanıyorum ki herşeyi yaratan planlayan biri var
saygılarımla.

(bana yazmişim çok özür dilerim bana göre diycektim)

vasilias

Kayıtlı Üye
vücutta kilitlenme olduğunda ayak parmaklarınızı oynatın %100 çalışıyor

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
saygılarımla.
Benim konuya verdiğim cevapla sizin bana vermiş olduğunuz cevap arasında bir bağlantı kuramadım. Bilimsel olarak yanıt verdiğim gibi, deneyimlerim ve gözlemlerime göre de yanıt veriyorum. Öğrendiklerim, araştırmalarım, yaşadıklarım ve çevremdekilere sorupta analiz ettiklerim sonucu bu cevabı veriyorum. Boş konuşmuyorum yani. Bilmediğim bir şey hakkında konuşmam çünkü. Yaratılış gerçeğine gelince, konu bu değil ama Yaratan'a inanıyorum. Herşeye bilimsel olarak yaklaşmam, Yaratan'ın var olduğunu ve benim O'na gönülden inandığım gerçeğini değiştirmez. Sevgiler.

WotkaShot

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci [ Kısmen ]

Bilim insanları ve Devletler insanları paniğe sürüklemek yerine , bu olayın beyin ve hafızamızın bir olayı olarak açıklayarak durumu basitleştirme politikası içerisinde evet ancak kimse gözler kapalıyken o kadar canlı bir gerçekliği hafızada kalanlardan yararlanarak nasıl görebildiğimizi , daha sonrasında uyandığımızda ise ne kadar uğraşırsak uğraşalım aynı gerçekliği yakalayamadığımızı ve bu olayın nasıl olduğunu bilimsel olarak ispatlamayı bırakın açıklayamamışlardır dahi .

Birçok devletin bile kabul gördüğü " Ruh ve Sinir Hastalıkları Araştırma Bölümünde " yatan onca hastanın çoğu Devlet ve Bilim adamlarınca dahi sağdece sinir hastası olarak nitelendirmesi ve bu gündeme geldiğinde bunun sağdece sinirsel bir hastalık olduğunu belirtmesi ancak araştırma bölümünün isminin neden " Ruh " içerdiğini ise kesin bir dille açıklamaktan kaçınmaları , insanları panikten uzaklaştırma politikalarını açıkca ortaya koymaktadır .

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Bilim insanları ve Devletler insanları paniğe sürüklemek yerine , bu olayın beyin ve hafızamızın bir olayı olarak açıklayarak durumu basitleştirme politikası içerisinde evet ancak kimse gözler kapalıyken o kadar canlı bir gerçekliği hafızada kalanlardan yararlanarak nasıl görebildiğimizi , daha sonrasında uyandığımızda ise ne kadar uğraşırsak uğraşalım aynı gerçekliği yakalayamadığımızı ve bu olayın nasıl olduğunu bilimsel olarak ispatlamayı bırakın açıklayamamışlardır dahi .
Değindiğiniz nokta doğru. Bu hayatta var olan tüm deneyimlerimiz beyin ile ilişkilidir zaten, başka bir sonuç beklememiz mümkün değil. Varolduğunuz sürece düşündüğünüz, yaptığınız herşeyi beyninize borçlusunuz.
Birçok devletin bile kabul gördüğü " Ruh ve Sinir Hastalıkları Araştırma Bölümünde " yatan onca hastanın çoğu Devlet ve Bilim adamlarınca dahi sağdece sinir hastası olarak nitelendirmesi ve bu gündeme geldiğinde bunun sağdece sinirsel bir hastalık olduğunu belirtmesi ancak araştırma bölümünün isminin neden " Ruh " içerdiğini ise kesin bir dille açıklamaktan kaçınmaları , insanları panikten uzaklaştırma politikalarını açıkca ortaya koymaktadır .
Ben ortada paniklik bir durum göremiyorum. Bende karabasan durumları yaşıyorum ara ara, ama niyeyse durum bilimin açıkladığı ölçüde. Beynimin önceden uyanması sebebiyle vücudum daha geç tepki verip yavaş yavaş uyanıyor. Kıpırdatamıyorum. Fakat kimse üstüme oturup boğazımı sıkmıyor ya da siyahlar giymiş yaratıklar görmüyorum. Görülmemesi gerekiyor zaten çünkü genelde beyin uyanınca rüya sonlanır. (Genellikle kabus sonrası karabasan durumu olur) Bazıları çok etkisinde kalırsa kabusun devamı olarak rüyadakileri gerçekte de gördüğünü sanabilir. Bu değildir ki o kişi sinir hastasıdır. Ama bu durum sürekli tekrarlanıyor ve bunlara normal olmayan bazı durumlarda ekleniyorsa o kişinin doktor yardımı alması şarttır.

striker

Kayıtlı Üye
arkadaşlar, ben karabasan denen hali rutin olarak sürekli yaşayan birisiydim, tedavi oldum, pskoloğa göründüm vs akla gelen hemen hertürlü tıbbi metodu denedim, katkı olarak sadece pskolojik bir rahatlama hariç olaylarda değişen hiçbirşey olmadı. sonraları karabasan halinin yada bende olan bu durumun aslında çok farklı olduğunu keşfettim, bu astral seyehat yada ona benzer bir durumun ilk hali idi. uzunca süre bu durumu analiz ettim sonraları astral seyaht dedikleri olayı yaşamanın verdiği haz ile karabasan durumu yerini lucid rüya tarzına bıraktı, sanki karabasan hali televizyon kumandası gibi birşeydi, düğmeye basıp lucid rüya görüp düğmeye basıp astral seyahat olması gibi diyebilirim. bu olayın sonucunda çok rahatlamış bir şekilde zinde güne başlamakta ayrı bir güzelliğiydi. ben artık kendi adıma net olarak biliyorum karabasan denen hal ne bir varlığın saldırması ne uyku felci nede hastalıklı bir bedenin verdiği tepki değildir. bu insanların sahip olduğu yetenek tarzı yada keşfedilmesini kendisinin yapacağı özel bir durumdur.
herkesin hayatında karşısına çıkacağı fakat yolunu herkesin kendi yöntemleri ile belirleyeceği bir kapıdır. kapıdan çıkışı nasıl yaparsanız yol sizi oraya götürür.
saygılarımla...

eXtreme

Kayıtlı Üye
Bana olmadı ama baş etmesini bilirim. Gelmesin zaten. Bi arkadaş belirtmiş orda yumruk atmış diye :D :D Neyse ona sen Ayete-l Kürsü oku yumruk değil o cayır cayır yanar. Yanlız cenabet olma :D

nilay

Kayıtlı Üye
arkadaşlar, ben karabasan denen hali rutin olarak sürekli yaşayan birisiydim, tedavi oldum, pskoloğa göründüm vs akla gelen hemen hertürlü tıbbi metodu denedim, katkı olarak sadece pskolojik bir rahatlama hariç olaylarda değişen hiçbirşey olmadı. sonraları karabasan halinin yada bende olan bu durumun aslında çok farklı olduğunu keşfettim, bu astral seyehat yada ona benzer bir durumun ilk hali idi. uzunca süre bu durumu analiz ettim sonraları astral seyaht dedikleri olayı yaşamanın verdiği haz ile karabasan durumu yerini lucid rüya tarzına bıraktı, sanki karabasan hali televizyon kumandası gibi birşeydi, düğmeye basıp lucid rüya görüp düğmeye basıp astral seyahat olması gibi diyebilirim. bu olayın sonucunda çok rahatlamış bir şekilde zinde güne başlamakta ayrı bir güzelliğiydi. ben artık kendi adıma net olarak biliyorum karabasan denen hal ne bir varlığın saldırması ne uyku felci nede hastalıklı bir bedenin verdiği tepki değildir. bu insanların sahip olduğu yetenek tarzı yada keşfedilmesini kendisinin yapacağı özel bir durumdur.
herkesin hayatında karşısına çıkacağı fakat yolunu herkesin kendi yöntemleri ile belirleyeceği bir kapıdır. kapıdan çıkışı nasıl yaparsanız yol sizi oraya götürür.
saygılarımla...
evet katılıyorm. bana çocukluğumdan beri karabasan geliyodu yani olaylar yaklaşık 13 yıl önce başladı. ailem çevremdekiler karabasan diye nitelendirdi ve 1yıl öncesine kadar korkarak uyuyordum çünkü çok sık gelirdi bana. bana göre karabasan diye bir varlık yok ama çocuklarımızı bu şekilde istemedende olsa korkutuyoruz. 1yıl önce keşfettimki aslında bu olay astral seyehatin başlangıcı. vucudumuzdan ayrılma sürecinde yaşadığımız titreşimler... karabasan geldiğinde etrafımızdaki herşeyi görebiliyoruz, duyabiliyoruz, hissedebiliyoruz ruhumuz tamamen uyanık oluyo ve rumuhumuz vucudumuzun içinde hareketini hissedebiliyoruz ya astral seyehatteki aynı hisler bunlar yada astral seyehat başlangıcındaki. ve şu an bu durumu istediğim gibi kontrol edebiliyorum. o anda yapılması gereken sakinliğimizi koruyup bilincimizi açarak durumu kontrol altına almak.

AJA

Elit Üye
Karabasan yağmurabasan diye bir varlık yoktur ! Cinler yapıyor diyen olmuş :) Ne yani Dünyada ki bunca insan karabasan yaşıyorsa cinlerin işi gücü size bunu yaşatmak mı ? Bunların başka meşkuliyeti yok mu ? Karabasan diye adlandırıdığınız şey uykufelcidir ve sık sık yaşamanızın sebebi ise KORKULARINIZ dır.Psikolojiniz bozukken,maneviyatınız düştüğünde,fiziksel rahatsızlığınız varken,ateşli hastalıklarda,antidepresan içenlerde,korkuları saplantı haline gelen insanlarda bu sık yaşanır.
Bilim bunu kabul etmez çünki beyine bağlar kısaca.Beyniniz size halüsülasyonda gösterir rüya da kabusta geleceği de astrali de diğer evranleri de.Unutmayın paranormal olaylar varlıklar beynimizin algısı dışına çıkamaz.Ne görüyorsak o.

Akbasanlı geceler :)

Salaman

Banlı Kullanıcı
ben birini karabasandan kurtardım. bana göre bu uyku felci filan değil.

codzombi

Kayıtlı Üye
Karabasan olayını pek anlayamadım bazıları uyku felci diyor bazıları bir cin vakası . Ama ikisinde de haklılık payı var , belki biribirine benzer şey olduğundan karıştırılıyor.

Denteus

Kayıtlı Üye
Ben hiç yaşamadım , ve yaşamayacağım aslına bakarsanız pek inanmıyorum da o karabsan yaratığına bilimsel olarak kitlenme olayı gerçekte var evet o olmasaydı rüyamızda yaptığımız her şeyi gerçektede yapardık bunun dışında bir şeye inanmıyorum