Öteki İnsanların Yaratımı

yaman

Kayıtlı Üye
DÜNYADAKİ BÜTÜN HAYATI BAŞKA GEZEGENDEN GELEN İNSAN BİLİM ADAMLARI TARAFINDAN VE DNA'YI KULLANARAK YARATTILAR.

Bu şahaser yaratılış destanın izi, bütün dini yazı ve gelenklerinde bulunmaktadır. Hz Musa, İsa, Buda ve Muhammed bunlardan bahsediyordu. Onları dünyamıza hoşbuyurma zamanı geldi.

NE OLDU?

13 Aralık 1973’de başka gezegenden gelen ziyaretçi, Fransız gazetecisi Rael ile temasa geçip dünyaya tekrar gelebilmeleri için bir eşçilik kurmasını istediler..

Rael ile buluşan uzaylı insan, dört ayak yüksekliğinden biraz daha büyük, koyu-renk uzun saçlı, badem gözlü, derisi zeytin renkli, görünüşü ahenk, mizah ve neşe saçıyordu. Hz. Rael, geçenlerde verdiği açıklamada buluştuğu Elohim’in görünüşüne bunları ekledi: “O Japonya'nın sokaklarında yürüyecek olsa, onu hiçkimse farkedemez” Diğer bir deyimle, onlar bize, biz de onlara çok benziyoruz. Ve hakikatte bizler, Tevrat'ta yazıldığı gibi "onların benzerinde" yaratılmıştık.

O Rael'e söyledi ki':

"Dünyadaki bütün hayatı bizler dizayn eddik"
"Bizleri sizler, Tanrı diye yanlışa aldınız"
"Bütün ana dinlerinizin başlangıcındayız"
"Şimdi ki sizler bunu anlamak için yeterli derecede olgunluğa eriştiniz, elçilik sayesiyle resmen bağlantı kurmak istiyoruz"

Rael’e dikte edilen Mesaj açıklıyor ki, dünyadaki hayat, ne rastgele evrim ne de doğaüstü ‘Tanrı’tarafından ama tamamıyle kasten (bile bile), bilimsel alanda oldukça ilerlemiş uzaylı bilim adamları tarfından ve DNA’yı kullanarak yaratmışlardı. Bu uzaylı insanlar \”kendi benzerlerinde\” dünya insanlarını, nasıl deriz ki--\”Bilimsel yaratıcılık\” yöntemiyle yaratmışlardı. Bu bilim adamlarından ve yaptıkları işlerden ve de sonsuz sembollerinden referanslar, birçok kültürlerin eski yazılarda/dini kitaplarda bulunmaktadır. Örnek olarak, İncil kitabının başlangıç bölümünde bahsedilen yaratılışta \”Elohim\” kelimesi \”Tanrı\” olarak yanlış tercüme edildi. Çünkü hakikatte bu çoğul bir kelime olup \”uzaydan gelenler\” anla.ına gelmektedir ve bu kelimenin tekili \”Eloha\”dır (ve \”Allah\” olarak da bilinmektedir). Dünyanın her tarafındaki yerli kültürler, uzaydan gelen bu \”Tanrıları\” hatırlamaktadırlar. Bunlar arasında Amerika, Asya, Avustralya, Avrupa ve Afrika (Dogon ve Twa) kültürlerini örnek olarak verebiliriz.

Kendi başına gelişmesi için insanlardan ayrılıp kendi dünyalarına gitmelerine rağmen, Elohim peygamberler sayesiyle (Hz. Buda, Musa, İsa ve Muhammed gibi..) bizlerle bağlantı muhafaza ettiler. Bu peygamberler, onlar tarafından özellikle seçilip eğitilmişlerdi. Peygamberlerin görevi, her çağa ve kültüre uygun mesajlarla insanlığı derece derece ve anlayış seviyelerine göre eğitmekti. Bilim açısından yeterli derecede ilerleyip onları, Yaratıcılarımız ve çağdaş insanlar olarak tanımamızı sağlamak için Peygamberler, Elohim’in izlerini bıraktılar. Babası bir Eloha olan Hz. İsa, yaşamaya imtiyaz olduğumuz bu İfşa/açıklama çağına hazırlama olarak ona verilen bu mesajları bütün dünyaya yayma görevi verilmişti.

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
Biyolojide ilk canlının oluşumu konusuna ait çeşitli hipotezler vardır. Bunlardan biri,

Panspermia Hipotezi'dir.
Bu görüş; dünyaya kadar ulaşan göktaşları üzerinde dünyada eşi olmayan organik moleküllerin bulunmasına dayanır. Ancak bu görüşe karşı organik moleküllerin uzayda nasıl oluştuğu ve yapılarının bozulmadan dünyaya nasıl ulaşabildiği soruları yöneltilip yanıt alınamadı.

Hadi diyelim ki bu uzaydan birileri dünyada canlılığı başlatmış oldu. Ne fark eder ki? Bu uzaylıları kim yarattı? Nasıl yarattı? Bizler alemlerin yaratıcısına inanıyoruz. Alemlerin diyorum.

yaman

Kayıtlı Üye
27 yaşında iken 13 Aralık 1973 sabahı, henüz çok başarılı yarış-oto magazinini çıkartmakta iken, Rael bir başka gezegenden bir insan ile, orta Fransa'da "Puy de Lamolas" diye bilinen bir volkan parkında dramatik bir şekilde karşılaştı. Bu dünya-dışı birey, Intelligent Design kitabında anlatıldığı gibi, bizim kökenlerimiz hakkında ayrıntılı bilgiler verdi, geleceğimizi nasıl şekillendirmemiz gerektiğini öğütledi. Ard arda altı karşılaşmadan sonra, Rael kendisine verilen, insanlara bu devrimsel mesajı iletme, kitleleri mistisizm ve korukudan arındırılmış, farkında ve müteşekkir olarak Yaratıcıları Elohim'i ağırlamaya hazırlama görevini kabul etti. Bu büyük görevi bir kaç ay irdeleyen Rael, bir mide ülseri tehlikesi atlattı, ve sonunda çok sevdiği spor magazin uğraşını terk edip kendisini, karşılaşmış olduğu Yahweh isimli dünya-dışı bireyin verdiği göreve adadı. İzleyen bir yıl içinde yaşadıklarını kitap haline getirdi, Fransa'da iki TV ve radyo söyleşisine katıldı, ve halka açık bir konferans duyurdu. Paris'te 19 Eylül 1974'de ki bu konferansa 2000 nin üzerinde katılım oldu. Kısa süre sonra MADECH adında, bu büyük görevde kendisine gönüllü yardımci olmayı kabul eden kuruluşu kurdu. Sonradan bu kuruluş Raelyen Hareketi oldu. 1974'ün sonunda 170 üyesi vardı. Günümüzde 97 ülkede 70.000'nin üzerinde üyesi bulunmaktadır.

7 Ekim 1975'de ikinci kez karşılaştı ve Intelligent Design kitabına giren ikinci kitabını yazdı. O günden beri Rael Dünya'yı turlayarak, her ülke ve kıtada konferanslar ve seminerler verip, Yaratıcılarımızı karşılama hevesinde olanları biraraya getirmektedir.

Aynı zamanda öğretisinin merkezinde yer alan Sensual Meditation, gezegenimizin yönetiminin daha zeki ellere geçmesini savunan "Geniocracy", sonsuz yaşamın ve güzel bir geleceğin mümkün olabileceğini anlatan "Yes To Human Cloning" adlı kitapları yazdı.

Yıllar içinde, okullarda kondom kullanılması, masturbasyonun teşviki gibi birçok sosyal harekete esin kaynağı oldu, "farklılıklara tolere etmek yetmez, farklılıkları sevmeliyiz" diyerek azınlık haklarının savunulmasını destekleyen dünya çapında hareketlere öncülük etti, din kitaplarından İnsan Haklarına ters düşen bölümlerin çıkarılmasını önerdi, Clonaid'i kurarak, İnsan Klonlanmasını destekledi, dünyadaki tüm insan ırkının yeterli ve sürekli beslenebilmesinin tek yolunun GDG (Genetiği Değiştirilmiş Gıdalar) olduğunu ortaya attı, Afrikada klitorisleri alınmış kadınların ameliyatla tekrar klitorislerine kavuşup yaşamdan zevk almalarını sağlayacak Clitoraid'i kurdu, Afrikadaki ülke yöneticilerinin bir araya gelerek Afrika Birleşik Devletlerini kurmalarını önerdi.

Rael 60 dakika, CNN, FOX, ve BBC gibi birçok haber kanalına misafir oldu, aynı zamanda Breakfast with Frost ve Entertainment Tonight gibi programlara katıldı. Amerikan Kongresine bilim hakkındaki görüşlerini aktarması için davet edildi, birçok dünya liderinin konuğu oldu, 2000 yılında Kongo Başkanı Denis Samou'nun resmi konuğu oldu. Fransız yazar Michel Houellebecq ve Hugh Hefner gibi birçok ünlü kendisini onadı.

Dünyadaki bütün kültürlerde bir haberci beklentisi vardır, bu Budistlerin Maitreya'sı, Yahudilerin Mesih'i, Hıristiyanların Paraclet'i olabileceği gibi, yeryüzündeki birçok kabilenin verdikleri isimlerden birisi olabilir. Bundan önceki habercilerde olduğu gibi, beklenen bu habercinin de her bireyi mutlu etmesi beklenemez, fakat bizi Yaratanların bizleden beklentilerini bildirirler. Şimdi Rael de 30 yıldan beri bunu yapmaktadır, bıkmadan seyahat etmekte, karşılığında hiçbir şeye sahip olmayı beklememekte, fakat bizleri Yaratanların 2035 den önce kurulmasını istedikleri Elçilikte ağırlanmaları için herşeyleri vermektedir.

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
gizlimabetperisi o halde allahı kim yarattı :)

Bu soruyla ilgili bir araştırma içinde değilim. Ben inanırım, Tanrıyı sorgulamam. İslamiyette Allah'ın zat-i ve subuti sıfatları vardır. Bu sıfatlarda onun ne olduğuna dair ipuçları bulabilirsiniz.
Sadece zamanında ortaya atılan bir hipotezi ve sonucunun negatif olduğunu sundum. Uzaylı bilimadamlarının dünyada bir yaşam başlatmış olmaları bana inanç anlamında birşey vermiyor. Yani bir Allah, Tanrı inancınız varsa dünyadaki yaşamı uzaylı bilim adamlarının başlatmış olması birşey farkettirmiyor demek istedim. Çünkü tek Tanrı inancında evrenin tek bir hakimi olduğunu bilirsiniz.
Evrende başka boyutlar da var. Bu boyutlarda da farklı formlarda varlıklar var. Onları da uzaylı bilimadamları yarattı sanırım!? :) Benim demek istediğim bizi uzaylı bilimadamlarının yaratmış olması "soruların" cevabı değil. Bizi uzaylı bilimadamları yarattı. Bu soru şu soruyu doğurur "onları kim yarattı" cevaplardan birisi "onları da uzaydaki başka bilimadamları yarattı" sonraki soru: "peki onları kim yarattı"... yanii bu böyle sürüp gider.
Yakın tarihlerde uzaylıların dünyayı ele geçireceğine dair beklentiler var zaten.
Sağlıcakla kalın.

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
gizlimabetperisi o halde allahı kim yarattı :)

Bu soruyla ilgili bir araştırma içinde değilim. Ben inanırım, Tanrıyı sorgulamam. İslamiyette Allah'ın zat-i ve subuti sıfatları vardır. Bu sıfatlarda onun ne olduğuna dair ipuçları bulabilirsiniz.
Sadece zamanında ortaya atılan bir hipotezi ve sonucunun negatif olduğunu sundum. Uzaylı bilimadamlarının dünyada bir yaşam başlatmış olmaları bana inanç anlamında birşey vermiyor. Yani bir Allah, Tanrı inancınız varsa dünyadaki yaşamı uzaylı bilim adamlarının başlatmış olması birşey farkettirmiyor demek istedim. Çünkü tek Tanrı inancında evrenin tek bir hakimi olduğunu bilirsiniz.
Evrende başka boyutlar da var. Bu boyutlarda da farklı formlarda varlıklar var. Onları da uzaylı bilimadamları yarattı sanırım!? :) Benim demek istediğim bizi uzaylı bilimadamlarının yaratmış olması "soruların" cevabı değil. Bizi uzaylı bilimadamları yarattı. Bu soru şu soruyu doğurur "onları kim yarattı" cevaplardan birisi "onları da uzaydaki başka bilimadamları yarattı" sonraki soru: "peki onları kim yarattı"... yanii bu böyle sürüp gider.
Yakın tarihlerde uzaylıların dünyayı ele geçireceğine dair beklentiler var zaten.
Sağlıcakla kalın.

yaman

Kayıtlı Üye
Sağlıcakla kalın.
size niye soruyorum çünkü sizde bana uzaylıları kim yarattı diye soruyorsunuz :) tanrı kendi başına var olabileceğine inanıyorsunda evrenin kendi başına oluşacağına neden inanmıyorsun :) en büyük eksikliğinizde bence tanrıyı sorgulamamanız bu benim düşüncem tabi seninkine saygılıyım,yalnız burda düşünmeniz gereken şey sizi bu dünyaya tanrının değil uzaylıların gönderdiği haliyle bu dünyadaki kutsal metinler uzaylıların koyduğu kanunlardır ve gene haliyle tanrı diye taptığınız bu galaksideki bir canlıdır umarım anlatabilmişimdir saygılar.

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
Ben size bir soru sormamıştım ki. Bu yazıda kullandığım bir üsluptu sadece. Bazan karşınızdakine sorar gibi yazarsınız. Farklı bakış açıları yakalayabilmek içn de bu gereklidir. Ayrıca elbette soru sormak gelişme ve ilerlemeyi de getirir.
Soru sormak ile sorgulamak arasında ufak bir fark var sanırım. Allah'ın sorgulanması gerekmez ki evrenin oluşumunu anlamak için. Siz nasılı araştırırsınız olur biter. Ayrıca kökten dinci bir kişi değilim siz sanırım beni bu kategoriye soktunuz. Ben Allah'a inanırım ve Allah'ın yarattıklarındaki nasıl'ı kavramak için bilimi kullanabilirim. Alla'ın nasıl yaratıldığı fikri ile ilgilenmiyorum. O soyut bir şey. Açıklanamaz benim için şu an. Bu bende bir boşluk ya da manevi bir tatminsizlik yaratmıyor ya da bilime karşı gelmeme neden olmuyor bu durum. Sizse evrenin kendi başına oluştuğuna ama insanları uzaylı Tanrı sanılan varlıkların yarattığı inancındasınız. ben diyorum ki bizi uzaylılar yaratsa ne olur ki benim inancım diyor ki evrende tek bir mutlak hakim vardır. Burada sadece farklı bakış açıları yakalamaya çalışıyorum.

Yoksa size ne soru soruyorum ne de bu kadar derin bir konuda sizden ulvi veya bilimsel bir cevap bekliyorum. Sadece birbirimizden fikir alışverişinde bulunarak gelişmeye çalışıyorum.

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
Mevlevi Kardeşliği'nde de evrende bir hiyerarjiden ve bu hiyerarjik düzen içerisinde "Allah kim"e kadar giden bir sıralama var sanırım. Kutsal Kitaplardaki "biz"in açıklamasını da bu şekilde yapıyorlar. Her "biz"in farklı bir varlığa tekamül ettiğinden bahsediyorlar sanırım. Elimde Mevlevi Kardeşliği fasikülleri var (internette de yayınlıyorlarmış sitelerinde) ancak henüz okumaya başlayamadım.

yaman

Kayıtlı Üye
cevap için teşekkürler gizlimabetperisi saygılar.

Aegwyn-

Kayıtlı Üye
oha desem çok mu ayıp etmiş olurum? hayır hayır hatta bizler bir bilgisayar oyununun içersindeyiz biliyor muydunuz? aslında google peygamber. Hz.Google ' e ne sorarsan cevap veriyor baksana.bill gates de tanrı olmalı :/ tövbe tövbe..

Aegwyn-

Kayıtlı Üye
Demememi gerektiren nşey nedir ki? Uzaylıların beni kaçıracakları ve gerçekleri ispat edecekleri mi?

KARANLIKLARIN EFENDISI

Banlı Kullanıcı
DÜNYADAKİ BÜTÜN HAYATI BAŞKA GEZEGENDEN GELEN İNSAN BİLİM ADAMLARI TARAFINDAN VE DNA'YI KULLANARAK YARATTILAR.
Kimse yanlis anlamasin ama bence gercekten benim sahsen duydugum en sacma ve anlamsiz cümlelerden birisidir bu bilemiyorum kaynagi nedir scientology web sitesinden mi alintiladiniz bunu yaman?

yaman

Kayıtlı Üye
KARANLIKLARIN EFENDISI,bana görede en anlamsız en saçma şey tanrı fikri kaç mesajdır diyorum olaylara kendi pencerenizle bakıyorsunuz objektif değilsiniz,hayır scientology sitesinden falan alıntılamadım onlar sadece sahtekar imzamdan hareketle neye istinaden yazdığımı anlayabilirsiniz.hem anlamsız gelen şey uzaylıların DNA kullanarak canlı yaratabilmesimi inan bana bunu bugun insanlar bile yapar :)

ceren1

Kayıtlı Üye
yaratık sonradan var olduğundan başlangıcın olmamasını anlayamaz. ama sonsuzlukta bize garip görünüyor. sonsuza dek ahiret hayatının varlığını düşünürsek bunun zıttı başlangıcın olmaması başlangıc kısmına sonsuzluk verirsek Allah ın başlangıcının olmadığını bir nevi anlarız. Allah ı kim yarattı dersen onu tanrı yaparsın sonra dersin onu kim yarattı bunun sonu gelmez. Allah ı kimse yaratmadı Allah ezelden beri var

yaman

Kayıtlı Üye
yaratık sonradan var olduğundan başlangıcın olmamasını anlayamaz. ama sonsuzlukta bize garip görünüyor. sonsuza dek ahiret hayatının varlığını düşünürsek bunun zıttı başlangıcın olmaması başlangıc kısmına sonsuzluk verirsek Allah ın başlangıcının olmadığını bir nevi anlarız. Allah ı kim yarattı dersen onu tanrı yaparsın sonra dersin onu kim yarattı bunun sonu gelmez. Allah ı kimse yaratmadı Allah ezelden beri var
sadece slogan atıyorsunuz sadece buna inanıyorum deyip geçiniz saçma mantık yürütmeler ve sloganlar atmayın lütfen.

aysari

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
sadece slogan atıyorsunuz sadece buna inanıyorum deyip geçiniz saçma mantık yürütmeler ve sloganlar atmayın lütfen.

arkadaşlar lütfen kişisel yorumlarda bulunmayın..ceren1 kendince bir mantık yürütmüş ve bunu uygun şekilde yazmış birbirinizin fikirlerini beğenmeyebilrisniz ama "saçma" "slogan " diye nitelendiremezsiniz.sizde fikrinize katılmıyorum deyip geçersiniz.yahut kendi fikirlerinizi söylersiniz vs..

yaman

Kayıtlı Üye
aysari bir fikri beğenmiyorsam saçma ve mantıksız demek en doğal hakkım bu da benim fikrimdir eğer kişisel yorum olmassa forum ilerlemez arkadaşım,herkes birbirirne fikrine katılmıyorum veya katılıyorum der böyle bir forum olur :)