Ayak

nira

Kayıtlı Üye
Merhaba. Anlamlandıramadığım hiç bir kategoriye koyamadığım bir olay yaşamıştım yıllar önce.. Kime anlattıysam da bunun ne olduğuyla ilgili bir cevap alamadım..

Bir dönem evimizde misafirler vardı ve 4 ay kadar bizde kaldılar. Biz kalabalıktık onlarda kalabalıktı. Evde yerimiz kısıtlı olduğundan yerlere sıra sıra yer yatakları dizerdik. Ben yerdeki en son yatakta yatıyordum hep. Akşam 10 gibiydi herkes ayaktaydı daha yatan yoktu. Bir tek ben yattım. Uyanıktım ve hiç uyumadım. Yorganı kafama çektim ama biraz boşluk bıraktım oradan halının desenlerine bakıyordum. balkon kapısının eşiğine koltuğun bacaklarına filan bakıyordum bir taraftan da evdeki sesleri dinliyordum. Mutfaktaki yapılan işler tava tencere sesleri milletin konuşmaları çoluk çocuğun gürültüleri derken görüntü alanıma küçük bir çocuk ayağıyla bastı. orası balkon eşiği balkona çıkar düşer falan diyerek yorganı attım doğruldum hızlıca yataktan bir baktım etrafa ne ışık ne ses ne bir şey. herkes yatmış horul horul uyuyor ortalık zifir karanlık. Oysaki yatalı 20 dakika bile olmamıştı yattığım yerden saniyeler öncesinde milletin konuşmaları dinliyordum. Epey bir şaşırdım anlam vermedim. geri yattım ve uzun süre yine uyumadım. Nedir bu?

donzula

Kayıtlı Üye
Siz düşünceler içinde yataktan etrafı izlerken aslında uykuya dalmışsınız ve rüyanızda böyle bir şey görünce paniklemişsiniz ve beyniniz sizi uyandırmış. Ancak uyuduğunuzu fark etmediğinizden dolayı size o an yaşanmış gibi gelmiş olabilir. Sevgiyle kalın.

nira

Kayıtlı Üye
Ama kesinlikle uyumadığımdan eminim. Zaten o yüzden buraya yazdım. Pür dikkat etrafta olanları dinliyordum.. Konuşulanları da biliyorum..

sebepsin

Kayıtlı Üye
Ben daha çocukken gördüğüm bir şeyi hatırlattı bana. Televizyon vardı odamızda uyudum rüyamda Kemal Sunal'ın filmini izliyormuşum güya uyandım baktım televizyon kapalı bu aynı gece defalarca oldu. :) yani anlayacağınız rüya görmüşsünüz zihniniz gerçek olduğunu sanıyor. :)

donzula

Kayıtlı Üye
İnsan beyni gerçekten müthiş bir şey her türlü oyunu oynamaya meyillidir sakın sizin söyledikleriniz doğru değil diyorum gibisinden düşünmeyin ancak foruma bakarsanız görürsünüz ki bu tür olaya şahit olmuş bir çok insan var.Bazen uykuyla uyanıklık arası kalırız biz her ne kadar uyumadığımızı bilsekte beyin çoktan uyumuştur. Sesler duyulur görüntüler gelir bazen ama bu genelde beynimizin bize oynadığıo bir oyundur ayak görüp battaniyeyi kaldırana kadar olan kısım aslında çok uzun oalbilir size ksıa gelmiş olabilir yani beyniniz size oyun oynamış sizde uyanıkmış gibi hissetmiş olabilirsiniz.

Kimbu

Kayıtlı Üye
İnsan rüyadayken rüyanın gerçekliğinden hiç şüphelenmez! Uyandığı zaman rüya olduğunu anlar. Hızlı bir geçiş yapmışsınız rüyaya! (tabi rüyadayken rüyada olduğunun bilincinde olma durumunu yaşayanlar da var)