Hayalet mi? Kurgu mu?

nira

Kayıtlı Üye
Merhabalar..Kızımda dikkatimi çeken uzun zamandır gözlemlediğim bir durum var. Kızım yakında 3 yaşında olacak. Bebekken emeklediğinden beri karanlık odalardan ürkmez (genellikle).. Bazen gözümün önünden kayboduğunda onu odalarda aradığımda evin harhangi bir bölümünde zifiri karanlıkta öylece sessiz beklerken bulduğum çok kez oldu..
Hayaletlerden ve gölgelerden bahsediyor bazen bana parmağıyla bir yerleri işaret ediyor onlar hakkında bir şeyler anlatıyor. Sanki bir aile var ebeveyn ve çocukları aralarında geçen bir şeyleri anlatıyor gibi anladım ama emin değilim.
Bazende sebepsiz çok korkuyor. Karanlık bir odaya giriyor ve koşarak geri çıkıyor. Ben bunları uzun süredir takip ediyorum gözlemliyorum. Bu hayaletler ve gölgeler neyin nesi çözemedim. Acaba hayal gücümü yada 2,5 yaşlarında bir çocuğun halisülasyon görmesi mümkün mü? Anlayamadım yada hikayeler mi kurguluyor onu da anlayamadım.
Dikkatli anne babayız evde çok düşünerek hareket ederiz. yaşına göre filmler izliyor Scooby Doo bile izletmiyorum. Öcü vs.. ile çocuğu korkutma gibi huylarımız yok. Acaba görünmeyen varlıkları mı görüyor. yoksa bunları kurguluyor mu anlayamadım.
Lütfen bana yardımcı olur musunuz?

aykaran

Banlı Kullanıcı
birebir aynısı karanlık oda kısmını çıkarırsak aynısı kuzenimin cocugunda da vardı zamanla hafifledi arada gokuyom diyor :) bazı çocuklar boyle şeyler yapabilir hayalgücü yüksek olur çocuk psikiyatistine götürün eğer geçmezse

vildann

Banlı Kullanıcı
benim kızımda 2 buçuk yaşında.ara sıra etrafına bakıp el çırpıyor gülüyor.gayet normal kardeşim korkacak birşey yok.

duygu12345

Kayıtlı Üye
çocuğunuz bence görüyor hayaletler bizimle yaşıyorlar ve bazı insanlar bunu görebilir allah bazılarına bu gücü vermiş çocuğunuzu doğurduğunuz saati biliyormusunuz? bir kitap okumuştum şöyle yazıyor:'' belli günlerin alacakaranlığında doğanlar vardır ki onlara bazı sihirli güçler bahşedilmiş ve ruhları görme yeteneğine de sahiptirler.'' çocuğunu psikiloğa götürmeniz konusunda bir şey diyemem ama sorun psikolojik değildir büyük bir ihtimalle ona inananın ondan resim çizmesini isteyin kalem kağıt verin ona gördüklerini anlatması inandığınızı söyleyin küçükte olsa size anlatmak isteyecektir bir şekilde anlatmasını sağlayın kalem kağıt en güzel yöntemdir resim çizmesi.. ve size büyük görev düşüyor çizdiklerini yorumlamak. en önemlisi çocuğunuza psikoljik sorunu varmış gibi yaklaşmayın ona inanarak güven vererek yaklaşın çünki gördükleri gerçek bana kalırsa. ve hayalletler bazen o evde eskiden yaşayıp diğer tarafa göçemeyenler oluyor eviniz eskiyse başka alei yaşamışsa onların ruhu olabilir terk etmiyorlarmış. sizden tek isteğim çocuğunuzdan bilgi alın anlatmasını isteyin...

nira

Kayıtlı Üye
Şu anda psikolojik bir sorunu varmış gibi düşünmüyorum. bedensiz varlıkları da görüyor gibi düşünmüyordum. Sadece uzun zamandır gözlemliyorum herhangi bir tepkim yada hareketim olmadı. Ama son günlerde bedensiz varlıklar görüyor düşüncesi ağır basmaya başladı. Çünkü Büyük annesi onu sabah akşam okuyor sağolsun..

vildann

Banlı Kullanıcı
kardeşim nacizane tavsiyem çocuğun üstüne gitmeyin.daha çok küçük ne gördüğünü kendiside bilemez.hayaletle periyle ilgisi olduğunu düşünmüyorum.hayaletler küçük bir çocuktan ne istesin.belki ilgi çekmek için yapıyordur.onu sevin yanına yatın.bir süre sonra düzelir inşallah

nira

Kayıtlı Üye
Zaten çok küçük olduğu için sürekli bir ilgi yağmuru altında bizler tarafından. Umarım unutur bunları. Endişelenmeye başladım çünkü yavaştan.

sebepsin

Kayıtlı Üye
Evet çocuklar görebilir bence. Benim kızımda yakında 3 üne basacak aynı şeyler bizde de var ama benim kızım korkuyor. Durduk yerde anne sen de ses duydun mu diyor. Bir ara dış kapıyı açtığımızda anne biri var kapat kapıyı ben korkuyorum diyordu. Açıkçası hala aynı ama hafifledi. Sizinki de zamanla düzelebilir belki arkadaşlarımızın dediği gibi ona lütfedilmiş bir yetenektir.

vildann

Banlı Kullanıcı
illaki altında bişey aramayın.eğer korkuyorsa çocuklar için bazı dualar var araştırın okuyun.şeytanlar bazen çocukları korkutabilir.felak,nas.ihlas surelerini çocuğa okuyun.evinizde büyü vs varmı araştırın

duygu12345

Kayıtlı Üye
tabiki daha çok küçük ama ruhları görebilir çocuklara daha çok görünüyorlar. bir şey yoktur diyip böyle düşünürsenizde çocuğunuz için bir şey yapmış olmazsınız. gözlemleyin ama hayaletleri görüyorsa zarar vermezler yahut diğer şeyleri bilemem.. dua okuyun tabi yastığının altına ayetel kursi koyun ama eğer hayalet görme yetkisi verilmiş ise işe yaramaz görecektir. altında bir şey aramayın diyen arkadaşım küçük çocuk ne bilir ruhu o varlıkları ailesi anlatmamış izletmemiş nerden biliyor? görüyor demekki ben bu şekilde düşünüyorum. karanlık odaya onlar çeker bu arada eğer hayalet değilde diğer varlıklarsa bebeği götürmek istiyor olabilirler bebeğinizi koruyun gözünüz üstünde olsun. bilirsiniz bebek kaçırıyorlarmış ben sadece bahsediyorum bilginiz olsun diye tedbiri elden hiç bir şekilde bırakmayın. yardımımız olursa ne mutlu bize...

vildann

Banlı Kullanıcı
sevgili arkadaşım 3 yaşında ki bir çocuk için hayalet ruh görüyor demek akıl karı değildir.varsayalım görüyor.e nolacak ozaman çocuk aklınımı kaçıracak .bu yaştaki bir çocuğa medyumluk yakıştırması ne derece doğrudur bilemem.sorunu böyle çözemezsiniz eğer birşey varsa ailesinin yardım alması gerekir diye düşünüyorum çocuğun ruh sağlığı için

nira

Kayıtlı Üye
Büyük annesi her sabah ve akşam okuyor. Altında sebep aramamaya çalışıyorum ama kafamda soru işaretleri var. Hayaletleri bir yerde öğrenmiş duymuş olabilir. Ama çoğu zamanda gölgeler diye hitap ediyor. Bana böyle bir şey gösterince ne yapmam gerektiğini bilmediğimden normalmiş gibi davranıyorum ve dikkatini başka yöne çekmeye çalışıyorum..

Bir de şu dikkatimi çekti herhangi bir işle oyunla yada sohbetle meşgulken de birden dikkati başka yöne kayıyor bir şeyler gösterip anlatmaya çalışıyor. (normalde odaklanma problemi yok) Bunlar bazen hayalet ve gölgeler ile ilgili oluyor. Sonrada yarım kalan işi oyunu her ne ise devam ediyor. Bu çok nadir oldu.

Büyük annesi ayetelkürsi okuduğu için rahatım. hem sabah hem akşam okuyor.

duygu12345

Kayıtlı Üye
arkadaşım çocuk görüyorsa bile aklını kaçırmaz çünkü çocukların hayal dünyası daha gelişkin yetişkinlere göre... daha çocuk olduğu için görüyorsa aileside öyle bir şey yok dediğinde kendi içinde sorunları oluşur. neden onlar görmüyorda ben görüyorum diye.. belkide bebek görmüyordur ama bayan yukarıda çocuğunu anlatmış bana bir şeyler görüyor gibi geldi. bu benim fikrim görüyorsa bir medyuma danışılabilir tabiki. ayrıca çocukların görmesi akıl karı değil demişsiz olurmu bir çok psişiklik çocukluktan başlıyor.. çocuklara daha çok görünürler.. çünkü çocuklar yetişkinler kadar korkmazlar hayal alemleri çok geniştir bu çocuk görmez göremez diye asla kabullenmeyin diyelimki çocuğunuz görüyor ve kabullenmediniz inanmadınız çocuğunuza yardım etmekden daha çok zarar verirsiniz bu konuda lütfen daha bilinçli olalım. yinede bu konuyu açan arkadaşım sen çocuğunu biraz daha gözlemle gelişme olursa yaz ona göre seni yönlendirelim.

duygu12345

Kayıtlı Üye
nira hanım dualarınızı okuyun eğer gördüğü hayalet ise bence sadece onlardır inşallah hayaletler insanlara zarar vermez ve sadece psişik insanlar hayaletleri görür. size bir şey sormuştum çocuğunuzu saat kaçta doğurdunuz diye yine soruyorum alacakaralıktamı doğdu?

nira

Kayıtlı Üye
saat 09:50 de doğdu sabah

duygu12345

Kayıtlı Üye
anladım siz dualarınıda zaten okuyorsunuz düzelir sizinde kuşkularınız inşallah yersiz çıkar ablacım :)

vildann

Banlı Kullanıcı
bir hayalettir gidiyor allah sonumuzu hayır etsin.hocaya götür kardeş çocuğunu o hayeletlerde nerdeyse hepsini def et evden coluk çocuğu korkutmasınlar