uzun suredir yaptıgım dualar ya cok zor oluyor ya da maddi sıkıntı cekiyorum

ssiibeell

Kayıtlı Üye
uzun suredir ettiğim dualar ya cok zor oluyor ya da oluyor olsa bile ya maddi ya manevi sıkıntı çekiyorum.bu ara zikir olayına bakmaya basladım. etkilediğini düşünüyorum.ama tbai cok da bilmiyorum.fettah,latif,kabız,gani gibi bazı esmaları çekiyorum ama bildiğiniz benim dualarımın kabulunu hızlandıracak bir esma zikri ya da sekli var mı? bu arada tarikat falan yok baglı oldugum onunla ilgili bisey duymustum.ama onların sayıları var yapmaya calısıyrm ama saatleri varsa bilmiyrm mesela saatli değil ettiğim dua,acaba dikkat etmem gereken farklı bişey var ve kaçırıyor muyum, cok acıkca yazmıyorlar biliyorsunuzdur zikirlerin nasıl yapıldıgını.bir de fetih,yasin ve vakia okumaya basladım ama fırsat buldukca netten acıp dinliyorum bence okuma ama bilmiyorum tabi nasıl kabul ediliyor.cok sıkıntıdayım anlayacagınız,bir de ayetel kursi okuyorum,2-3 gundee bir 313 ya da 170 tane.ortaya karısık yapıyorum ama daha umut ışığı yakamadım,bildğiniz duydugunuz yol var mı?

Türkmenoğlu

Kayıtlı Üye
Kardeşim, bırak bu tarikat marikat mevzularını. Allah ile arana kimseyi sokma. Bırak başkasından dua öğrenmeyi bilmem ne yapmayı. Sen elini vicdanına koy, doğru düzgün "kendi" düşüncelerinle "kendi" içtenliğinle ve "kendi" sözlerinle duanı et. Eğer kabul oluyorsa amenna, ama kabul olmuyorsa bil ki ya olmaması gerekiyordur ya da daha iyisi olacaktır.

albus

Kayıtlı Üye
fettah,latif,kabız,gani gibi bazı esmaları çekiyorum
fetih,yasin ve vakia okumaya basladım
bir de ayetel kursi okuyorum,2-3 gundee bir 313 ya da 170 tane
Maşallah. Nazar değmesin İnşallah :D
Bu yaptıkların çok güzel ancak sana zor geliyorsa..
Hani hep duyarız şu alim şu kadar dua ediyormuş, bir şey yemiyormuş, günde bir hatim indiriyormuş gibi
Ama onu yapanlar öyle derecelere ulaşmışlarki yaptıklarında senin gibi zorlanmıyorlar aksine zevk alıyorlar.
umut ışığı yakamadım
Umut ettiğin maddiyat ise sadece Kuran ve zikir okuyarak para kazanamazsın.
Çalışman gerekiyor.
Hem ahiretini hemde dünyanı dengede tutman en iyisi.
"Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu iste, ama dünyadan da nasibini unutma..." (Kasas sûresi, 28/77)
"Herkes kendi nefsinden yine kendisi için bir şeyler ayırsın; dünyasından ahiret için bir şeyler yapsın; ihtiyarlık gelmeden gençliğinden ona bir şeyler ayırsın; ölüm gelmeden hayatını değerlendirsin; nefsim elinde olan Allah'a yemin ederim ki, ölümden sonra hiçbir mazeret kabul edilmediği gibi, dünyadan sonra da Cennet ve Cehennem'in dışında bir yurt yoktur."[SUP][16][/SUP]16] Kurtubî, el-Câmiu liahkâmi'l-Kur'ân, 18/116

Bu arada ilk defa dua için
ortaya karısık yapıyorum
diyen biri gördüm :D :D :D

ssiibeell

Kayıtlı Üye
Ben yaparken zorlanmıyorum ki, sadece istediklerimin hızlı olmasını istiyorum amacım bu,belki farklı bir zmanlaması ve yapım sekli vardır ya da yaparken eksik bi şey yapıyorumdur onu anlamıyorum yapan bilen biri varsa diye sordum ya da bende sorun olabilir, bir suru isteğim var sadece dunyalık değiller tabii ki ama dünya olmadan ukba olmaz oyle değil mi?ayrıca ismi azamla dua etmenin belki farklı bir sırrı vardır.

Ambriel

Kayıtlı Üye
İş
112-Alarm, Hipnoz...
Selam ssiibeell hanım, bir düşüncenin amaca ulaştırılmasının en kolay ve hızlı yolu bilgi ve bu bilginin de eyleme geçirilmesidir. Bilgi de genel olarak araştırılarak veya burada sizin yaptığınız gibi bilgiyi geliştirme amacı yönünde sorular yöneltilerek elde edilmeye çalışılır...

Dualar ve zikirler hakkında sitede sorularınıza cevap niteliğinde bilgiler yeteri miktarda mevcut. Yalnız kısaca sorunuza şöyle cevap vermeye çalışayım. Esmaları zikretmeyi düşünüyorsanız sayı filan düşünmeyin fırsatınızı bulduğunuz her an yapın, yatarken, otururken...vs. Esmaları belirli bir amaç için kullanmak istiyorsanız ki bazı esmalar frekansları vibrasyonları itibarı ile sadece maneviyat için etkili olur bazıları da her iki taraf için kullanılır. Bu esmaların güçsüzlüğünden değil dünyasal bir istek için yeterli frekans ve vibrasyonlara uzak olmasından kaynaklanıyor olabilir diye biryerlerde okumuştum. Amaç doğrultusunda seçilecek esma ise önerebileceğim 2 yada 3 tane kadar esma seçmeniz ve bu esma-ları güçlendirici bir esmayı da eklemeniz. Güçlendirici birçok esma olduğu gibi en geneli bana göre ve benim bir zamanlar çokça kullandığım kavi' esmasıdır. Ama belirtildiği gibi bu konu araştırma, bilgi ve tecrübe edinilerek daha da açıklık kazanır. Ben size yine de hiçbir esmayı ayırt etmeden hepsini gün içinde vaktimiz olduğu zaman baştan sona hepsini tekrar etmenizi öneririm... Burada sır aslında her esmayı sayıları ile tekrarından çok devamlılığıdır. Gün gelir esmanız sizi bulur:beta1:

Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim!

AJA

Elit Üye
İsteklerinize göre duaları okuyorsunuz her fırsatta anladığım kadarıyla.Sakin olun önce ve isteklerinizi bir sıraya koyun.Daha hızlı olsun hepsi birden olsun olmaz öyle şey :) Lambadan çıkan cin'den istemiyoruz nihayetinde.Tanrı sizin isteğinizi dileğinizi bir dualada verebilir bin dua ile de.Unutmayın herşeyin usulü vardır.Albus kardeşim bunun esprisini de yapmış ayrıca ortaya karışık diyerek.Olmaz :)
Sayısız yada değerlerine göre okuduğunuz esmalara da dikkat edin.Kafamıza göre zikir çekemeyiz ,he çekersiniz de başarı ve manevi enerjiniz gücünüz buna ne kadar yeter tartışılır.
Siz dileğinizi isteğinizi bir sıraya koyun önce ve onun için bir duaya devam edin.Doktor bile bütün hastalıklara aynı anda tedavi uygulamaz. ;)
İyi forumlar..

sun shine

Kayıtlı Üye
Bu kadar doğru sözün üstüne ben de naçizane fikrimi belirtmek isterim. Ben de dua ederim her zaman. Sabah kalktığımda başlarım uyuyuncaya kadar. Hatta şöyle bir şey geldi başıma sadece bir defa, çok sıkıntıda olduğum bir dönem vardı. Tamamen manevi bir sıkıntıydı bu ve ben yine her zamanki gibi dua ediyordum. Bir gece uyandım aniden beynimde Ayetel Kursi duası dönüyor. Uykumda da onu okuyordum sanırım. Bunu nasıl yaptım bilmiyorum. Bir daha da böyle bir durum başıma gelmedi zaten. Bu arada sık sık Ayetel Kursi okurum ve bunun gücüne inanırım.

Sıkıntısı olan arkadaşımıza da tüm benliğiyle dua etmesini öneriyorum. Tüm ruhuyla. Öyle bir an geliyor ki, göğsünün içinden bir şeyin çıktığını ve havaya ellerini açtığın tarafa doğru aktığını hissediyorsun. İşte o an çok güzel bir huzur kaplar içini. Bu anlarda dua etmek ve kabulüne inanmak büyük oranda kabul işe yarıyor.
Bir de duanın ısrarı çok önemlidir. Bıkmadan, sıkılmadan etmek gerekir.

Tabi destekleyici zikirler ve özel formüller vardır. Bunları iyi araştırmak ve tam isabet zikirler ve formüller bulmak gerekir. Allah hepimizin yardımcısı olsun arkadaşlar.

ssiibeell

Kayıtlı Üye
aja, enerjine gore dua etmelisin demişssin ya onu nasıl anlayabilirim.fettah,rezzak,gani,latif ve kabız cekiyorum,ama gunlere gore.lakin fettah, latif ve ganiyi surekli cekiyorum.ozellikle latifi sayısız okuyorum.ve fetihle yasini de sayısız okuyorum yani dinliyrmm bence aynı sey.ama bir turlu yoluna girmiyr hayatım o kadar sıkıntııyım ki her konuda.eskiden 1 yasin okurdum inanır mısınız dert felan kalmazdı bittiğinde istediğimi alırdım su an ole değil,yani uzuluyorum acıkcası.

Ridiculous

Kayıtlı Üye
Tarikatla olacak iş değildir. Bugün müslüman zannettiğiniz çoğu insan aslında kimliğini gizlemiş müslüman olmayan insanlar olup, insanları yanlış yönlendiren insanlardır. Abdestini al namazını kıl. Çok mu dardasın. Önce bir şükür namazı kıl. Otur bildiğin sureleri oku. En önemlisi de Allah ile arana kimseyi sokma. Dua ederken en içten şekilde duanı et. İçinde bir nebze bile olsun bu dua tutmayacak gibi bir şüphe olmamalı.

codzombi

Kayıtlı Üye
uzun suredir ettiğim dualar ya cok zor oluyor ya da oluyor olsa bile ya maddi ya manevi sıkıntı çekiyorum.bu ara zikir olayına bakmaya basladım. etkilediğini düşünüyorum.ama tbai cok da bilmiyorum.fettah,latif,kabız,gani gibi bazı esmaları çekiyorum ama bildiğiniz benim dualarımın kabulunu hızlandıracak bir esma zikri ya da sekli var mı? bu arada tarikat falan yok baglı oldugum onunla ilgili bisey duymustum.ama onların sayıları var yapmaya calısıyrm ama saatleri varsa bilmiyrm mesela saatli değil ettiğim dua,acaba dikkat etmem gereken farklı bişey var ve kaçırıyor muyum, cok acıkca yazmıyorlar biliyorsunuzdur zikirlerin nasıl yapıldıgını.bir de fetih,yasin ve vakia okumaya basladım ama fırsat buldukca netten acıp dinliyorum bence okuma ama bilmiyorum tabi nasıl kabul ediliyor.cok sıkıntıdayım anlayacagınız,bir de ayetel kursi okuyorum,2-3 gundee bir 313 ya da 170 tane.ortaya karısık yapıyorum ama daha umut ışığı yakamadım,bildğiniz duydugunuz yol var mı?

Pardon bu kadar esmaları amaçsız şekilde zikrediyorsunuz ? Amacınız var ise bu amaç yolunda kullanmanız gerekir , ve bu kadar esma ağır gelir. Bir de ayetel kürsi bu kadar okunmasını hiç önermem. Ağır bir dua, rahatsız olursunuz enerji fazlalığında eğer kaldırmayacaksanız. Ki uzun süredir yapıyorum diyorsunuz ve dualar çok zor oluyor,maddi sıkıntı çekiyorum demişsiniz. Demek ki bundan oluyor. Öylesine çekilen zikir ve kaldıramayacağın bir kadar okuman zarar getirir .

Azaltın ve ne amaçla zikir çekiyorsanız ona odaklanın , ebced değerleri kadar okumanız yeterli ve 1 hafta sürdürün, değişimleri göreceksiniz . Ama dediğim gibi amaçsız ve 2-3 den fazla esma zikretmeyin.