Kizima isim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hira

Kayıtlı Üye
7,5 aylık Hamileyim Allah nasip ederse bir kızım olacak.7,5 ay boyunca isim aradım durdum,internette ki tüm isim siteleri dahil.Şimdi bana diyeceksiniz ki başka yer yok mu bunu soracak,haklısınız ama akşamlarımı hep burada geçiriyorum ve sizlerdende fikir almak istiyorum.
Kızım için Manası çok derin miss gibi bir isim arıyorum arkadaşlar lütfen yardım edin.
Bu arada Masal ismi kötü mü??

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
hayırlı uğurlu olsun isimler karakteri belirlerler o yüzden çok önemli benim adımın adı kerim ali

ulu cömert demek bedava iş yapmaktan aç kaldım aman dikkat :D:D:D

o yüzden ii düşünmekle ii yapmışsın kurandan isim secme en güzel seceneklerden biri ama bazı işimler kulağa hoş gelmelerine rağmen anlamları çok götü

türk ve müslümansan ona göre isim secelim yani kiütür ve inançlara göre bence daha iyi olur hemen araştırma girişiyorum

dido06

Banlı Kullanıcı
bana sorarsan bırtane kurandan ısım koy bıde didem ismini anlamı cok guzel ( gözbebegı,gözüm gibi sevdigim dide= göz farsca gözüm demek) bu ısmı alan ınsanlr ınt okumustum genelde narın yapılı ve cok kibar kız cocukları olurmus (kendi ismim diye demiyorm :)))

hira

Kayıtlı Üye
Urum harikasınn!!!Evet Türk ve Hamd olsun Müslümanım.Yardımın içinde Allah razı olsun.Teşekkür ederim.

aysari

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Allah analı babalı büyütsün hira.Masal ismi hani kötü değilde yani çağırması zor olabilir yani."Masaaal Masaaaal kızım bırak o elindekiniii!" böyle cümleler dene bakalım uyuyor mu? Annesi olarak en iyisini sen bilirisn tabi.Ama kızına iki isim koy ya lütfen onun iyiliği için ben dikkat ediyorumda sınavlarda birinci olanlar falan hep 2 isimli :) "ayşa fatma bilmemne.." "ahmet mehmet vsvs" çok kıskanıyorum!!! ben de kendime ikinci isim alıcam!! valla dikkat öss birincileri hep iki isimli oluyor!!

hira

Kayıtlı Üye
Didemcim saolsasın isminide düşüneceğim..Sevgiler

hira

Kayıtlı Üye
Aysari doğru söylüyorsun aaaa gerçekten öyle :))

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Akbegüm: Hayırlı, 169 ebced değeri eder majikal yıldızı 3 merkür kadın gezegeni güzel olur iyi konuşur bilim sanat ve işten anlar kehabet yeteneği olur çarşamba günüdür günüde

Anber: Güzel koku sevdiğim bir isim ama ilki kadar değerli değil

a ismini özelikle yazdım a harfi arapça elif harfi ile yazılır ve hikmetleri çok büyüktür. ilk isimdir kuranda ki her ayet elif harfiyle başlar .

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
evet sarı ikim çok öenli iki isimlilerin dünya üzerind eyerleri çok önemlidir.

aysari

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
***Öss sonuçları açıklandıktan sonra birinciler de belli oldu. İşte öss 2008 birincileri
Eşit Ağırlık 1, Sözel 1, Sayısal 1 de Öss birincisi Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nden Fırat Cem Yücel
Eşit Ağırlık 2, Sözel 2′ de öss birincisi Tuzla Vehbi Koç Vakfı Koç Özel Lisesi’nden Çağrı Berk Onuk
**2007 össde Dil puan türünde İngilizce’de Ege Sinan Torun Balıkesir Özel Fırat Lisesi’nden Zeynel Harun Alioğulları
istanbul Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi’nden Deniz Can Aliş

**2009 össde adanadan damla "ikinciismiolmayan" aysari say2de derece yaptı yapacak inş :D :D sen bilirsin hira kızının akademik kariyerini düşün yani :)

hira

Kayıtlı Üye
Urum akbegüm çok güzelmiş:)

aysari

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Allahın izniyle kesin olsun..:)

hira

Kayıtlı Üye
İnşallah Büyük Rabbim izin verirse tabii.

Sellenay

Kayıtlı Üye
Handan, Hande ve .Melike isimlerini çok severim. ALternatif olsun diye yazdım.
İnşallah hayırlı ve uğurlu gelir dünyaya.
Hayat ona hep güzellikler yaşatsın..
HAYAT adıda hiç fena değil. Tuana eski Türk ismi. Sanırım kraliçe demek.:D Ama anlamları ve o kişiye vereceği değeri URUM daha iyi bilir.

ZuLkarneyn

Kayıtlı Üye
7.189 O, odur ki, sizi bir tek canlıdan yarattı, eşini de ondan vücuda getirdi ki, gönlü buna ısınsın. Eşini sarıp kucaklayınca o, hafif bir yük yüklendi de bir süre onu gezdirdi. Ağırlaştığında ikisi birden Rablerine şöyle dua ettiler: "Bize iyi huylu, yakışıklı bir çocuk verirsen yemin ederiz, şükredenlerden olacağız."
7.190 Allah onlara iyi huylu, barışçıl bir çocuk verince, kendilerine verdiği nimette ikisi birden Allah'a ortak koşmaya başladılar. Allah onların ortak koştuğu şeylerden arınmıştır.

Ayette bahsedilen Adem ss ve eşidir. Uzun zaman çocukları olmaz. Ve Allah'a olması için ayette belirttiği üzere yalvarıp dua ederler. Allah istediklerini verir fakat bu sefer çocuğun ismini Şeytana tabi olan manasına gelen (........) koyarlar. Bu tip isimler bugün de kullanılmaktadır.

Anlatmak istediğim bu tip isimlerden kaçınılmasıdır. Diğer bir hususta manası yüksek olan isimlerden aynı şekilde kaçınılmasıdır. Lakin her fıtrat her ismi taşıyamamaktadır. Çocuğun adının falanca / filanca olması tesadüf değildir. Her çocuk adı ile doğar.

Çocuk doğduğunda şu ayetin okunmasında fayda vardır :

BAKARA [İ:92.128, R:2.128] "Rabbimiz! Bizi, sana teslim olmuş iki müslüman/Allah'a teslim olan kıl. Soyumuzdan da sana teslim olan müslüman bir ümmet oluştur. Bize ibadet yerlerimizi göster, bizim tövbemizi kabul et! Sen, evet sen, Tevvâb'sın, tövbeleri cömertçe kabul edersin; Rahîm'sin, rahmetini cömertçe yayarsın."

Allah salihlerden hayırlı evlat nasip etsin inş.

hira

Kayıtlı Üye
Sellanay ve zulkarneyn teşekkür ederim.

CREEPA

Banlı Kullanıcı
Kiz ismi valla bilemiyecegim ama benim bir Kizim olsa herhalde ismini Melike Asya yada Ipek koyardim ama Annesi sensin bence sen kalbinin sesini dinleyerek en dogru karari vermis olursun allahin izniyle degilmi ama.
Simdi bazen isim verme konusunda su durumlar etkilidir.Dogacagi saat gün hava Bebegin optik özelikleri vs.bunlar bana göre dikkate alinmalidir yani bunlar hep sana ilham verir ve senin dogru bir karar almanda yardimci olur ve ayni zamanda senin icin bir güzel ani bir cesit hatira olur cunkü hep o kizinin ismini andiginda bunu hatirlarsin,bana göre tabi.

heduba

Kayıtlı Üye
zeynep :) çıtıpıtı,çitlenbik gibi bir kız çocuğu çağrıştırır bana hep...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...