Şeytanlar(Demons),Cinler Ve Melekler Hakkında Sorular ve Tartisma

dorukesin2910

Kayıtlı Üye
1. "demon" ismiyle adlandirdigimiz anlasma yapan seytanlari oldurmek mumkunmudur evet supernatural bagimlisiyim ama onun etkisiyle sormadim :D

2."Her insanin koruyucu bir melegi varsa seytanin bize of demesi bile mumkunmudur ? cunku bildigim uzere tanridan sonra en kudretli ve herseye gucu yeten melekler degilmidir ?"

3."seytan veya cin" cagirabiliyorsa "melek"'de cagirilabilir herhalde bunu yasayan ve tecrube eden veya bilen varsa aciklayabilirmi ?

4."herhangi bir seytanla veya cinle ugrasmis biri bana onlarin nasil bir varlik oldugunu,neye benzedigini,neler yapabilicegini ve ben tanriya inanirken bana zarar verebilirmi ? ayrintili bilgi verirmisiniz ?"

bu konular hakkinda konusmak istiyorum ya biraz bilgilenelim

Merak ettigim bisey daha var ya arastirdimda biraz bu karanlik yol ve isigin yolu diye 2'ye ayrilmalar varmis ve karanlik yoldakilerle demonlar arkadas olabiliyormus gozukebiliyormus ve guclerinden faydalanabiliyomussun

ben tanriya inanan ve ibadetlerini yapan cok inancli biriyim ve tabir-i caizse isigin yolundan ayrilmadim ayrilmayida dusunmuyorum nitekim dunya bir sinavdir ve onun zevkleri icin sonsuz ahireti tehlikeye atamam

gelgelelim soruma sorum ise aydinlik yolda gidenlere yardim edebilicek cagirabilicegimiz bi melek veya demon tarzi iyi bi varlik varmidir ??

Kizir

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
1. ve 2. soruna ceveap: Evet ama bi çizgisi var herşeyin yetkisi dahilinde melekleri asla göremeyiz gördüm diyen yalan söyler. Melek seni korur ama niyetin ve icraatelerin doğrultusunda. Şimdi sen niyeti bozarsan melek seni yönlendiremez irademiz meleğin değil bizim elimizde. Şeytanı öldürmek mümkün olsaydı emin ol bunu ilk yapacak kişi Hz.Ömer di :) Şeytana bi süre verildi bu asala değiştirilemez. O ebedi yaşacak bu dünyada amacı insanları saptırmak şeytanın 70 bin tane çocuğu onlarında 70er bintane çocuğu vardır. Bir çok demon diye çağrılan varlık onun çocuklarıdır aslında bilinçsizce şeytana tapmak hatta anlaşma yapılmaktadır ama bunun farkında olmuyo yapan ilk başta güzel gidiyo her istediğini yaptırıyor sonra devran dönüyo musallat vb olaylar ölümler,delilik felan sonuç hüsran oluyo. Allahın meleklere verdiği bi sınır var her insana musallat olan şeytanı öldürseler şeytanın bi anlamı kalmaz o ebedi yaşayacak. 3.soruna cevapta: Hiç pc oyunu oynadınmı bilmiyorum ama orda npc karakterler vardır oyunun akışına göredir herşey. Bunlara melek diyelim. Oyun içindeki karakterler sen, canavarlara şeytan veya cin diyelim onlara sana bırakılan iradeyle saldırırsın saldırmazsın. Ama npcyi yönlendiremez oyunun komut satırları nasıl yazıldıysa ne yapması gerekiyosa öyle yapar :) Daha farklı bişekilde cevap veriyim :) Biz insanız irademiz var ister iyi ister kötüyüz. Cinlerde öyle. Onlarda bizim gibi yaşantıları üreyip çoğalmaları var tek fark boyut farkı onlarla iletişim kurabilirisin onlardada irade var. Ama melekler sabit bi göreve sahiptir onları yönlendiremez iletişim kuramazsın onlar sen görmeden gerekli görevlerini yaparlar. Azrail can almakla mükellef hava olaylarına müdahale edemez o Mikail meleğe bırakılmıştır. En son soruna verebileceğim cevapda sen görmeden zaten ışığın yolunda yardım görüyorsun en güzeli karanlık yolda gidenlerden korunuyorsun. Ha o yola sapanlarsa zaten inancı şeytana vb varlıklara oluyo illaki göreni var görmeyeni var, zaten o varlıklar oyuncudur bana inansın itaat etsin diye kaz gelecek yerden tavuğu esirgemez görünüyo insanda bişey yaptım sanıyo ama karanlığa çekiyo farkında değil. Senin dediğin bide şu var iyi varlıklarda yokmu. Var elbet ama manevi açıdan yüksek olursan iletişimde olursun zaten. Ama sana tavsiyem sen insansın sabah kahvaltısını yapan akşam yemeğini yiyen uyuyan aile hayatı kurup çocuğunun düğününü yapan yeri gelince mutlu yeri gelince üzüntülü hayatı yaşayan bir insansın yaşlanan sonrada ölen bu akışa başka varlıkları sokup ağzının tadını kaçırma. Diğer insanlardan bi farkım olsun derken bi bakmış tepetaklak olmuşsun. Arı kovanına çomak sokarsan çıkar sokarlar onlarda :) Umarım cevaplarım yeterlidir.

gokcann01

Kayıtlı Üye
1. ve 2. soruna ceveap: Evet ama bi çizgisi var herşeyin yetkisi dahilinde melekleri asla göremeyiz gördüm diyen yalan söyler. Melek seni korur ama niyetin ve icraatelerin doğrultusunda. Şimdi sen niyeti bozarsan melek seni yönlendiremez irademiz meleğin değil bizim elimizde. Şeytanı öldürmek mümkün olsaydı emin ol bunu ilk yapacak kişi Hz.Ömer di :) Şeytana bi süre verildi bu asala değiştirilemez. O ebedi yaşacak bu dünyada amacı insanları saptırmak şeytanın 70 bin tane çocuğu onlarında 70er bintane çocuğu vardır. Bir çok demon diye çağrılan varlık onun çocuklarıdır aslında bilinçsizce şeytana tapmak hatta anlaşma yapılmaktadır ama bunun farkında olmuyo yapan ilk başta güzel gidiyo her istediğini yaptırıyor sonra devran dönüyo musallat vb olaylar ölümler,delilik felan sonuç hüsran oluyo. Allahın meleklere verdiği bi sınır var her insana musallat olan şeytanı öldürseler şeytanın bi anlamı kalmaz o ebedi yaşayacak. 3.soruna cevapta: Hiç pc oyunu oynadınmı bilmiyorum ama orda npc karakterler vardır oyunun akışına göredir herşey. Bunlara melek diyelim. Oyun içindeki karakterler sen, canavarlara şeytan veya cin diyelim onlara sana bırakılan iradeyle saldırırsın saldırmazsın. Ama npcyi yönlendiremez oyunun komut satırları nasıl yazıldıysa ne yapması gerekiyosa öyle yapar :) Daha farklı bişekilde cevap veriyim :) Biz insanız irademiz var ister iyi ister kötüyüz. Cinlerde öyle. Onlarda bizim gibi yaşantıları üreyip çoğalmaları var tek fark boyut farkı onlarla iletişim kurabilirisin onlardada irade var. Ama melekler sabit bi göreve sahiptir onları yönlendiremez iletişim kuramazsın onlar sen görmeden gerekli görevlerini yaparlar. Azrail can almakla mükellef hava olaylarına müdahale edemez o Mikail meleğe bırakılmıştır. En son soruna verebileceğim cevapda sen görmeden zaten ışığın yolunda yardım görüyorsun en güzeli karanlık yolda gidenlerden korunuyorsun. Ha o yola sapanlarsa zaten inancı şeytana vb varlıklara oluyo illaki göreni var görmeyeni var, zaten o varlıklar oyuncudur bana inansın itaat etsin diye kaz gelecek yerden tavuğu esirgemez görünüyo insanda bişey yaptım sanıyo ama karanlığa çekiyo farkında değil. Senin dediğin bide şu var iyi varlıklarda yokmu. Var elbet ama manevi açıdan yüksek olursan iletişimde olursun zaten. Ama sana tavsiyem sen insansın sabah kahvaltısını yapan akşam yemeğini yiyen uyuyan aile hayatı kurup çocuğunun düğününü yapan yeri gelince mutlu yeri gelince üzüntülü hayatı yaşayan bir insansın yaşlanan sonrada ölen bu akışa başka varlıkları sokup ağzının tadını kaçırma. Diğer insanlardan bi farkım olsun derken bi bakmış tepetaklak olmuşsun. Arı kovanına çomak sokarsan çıkar sokarlar onlarda :) Umarım cevaplarım yeterlidir.

Benzetme harika. :D Bende bilgilendim teşekkürler.

dorukesin2910

Kayıtlı Üye

eyvallah kardesim bilgilendirdin bizi peki isigin yolunda gidenler dedigimiz muslumanlar,hristiyanlar ve yahudilermi oluyo yani tanriya inananlar ? "bide benim dedigim ebedi yasiyacak seytan degil,senin dedigin demonlar onun çocukları torunlari v.s ? onlara zarar veremiyomuyuz

ayrica ben muhazafakar olmamamla birlikte cok koyu ve arastirmaci bir Muslumanim.Ben Incilin ve Tevratin asla degismedigine ve degistirilemiyecegine Tanri'nin kendi sozlerini koruyabilicek kadar kudretli olduguna ancak hak dinin Islam olduguna inaniyorum.

Incilden okuduguma gore Michael(Mikail) melek ordusunun basinda ve melekler demonlarla asirlardir savas icinde ve buna benzer bircok sure var bence meleklerin tek gorevi ;

Örneğin: Cebrailin tek gorevi vahiy getirmek degil yada İsrafilin tek görevi sura uflemek degil ve bence insanin en inancsiz ve en savunmasız oldugu donemde bile en ufak inanc piriltisi onu isigin yolunda ilerletecektir

Kizir

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
Aslında Tevrat ve diğer kitaplar değişmedi. Sadece hayal gücü yüksek ve zeki olan kişiler yeniden Tevrat yada incil yazdı. Tabi orjinalindende esinlenildi tamamen hayal ürünü değil yüzde 60 70 orjinaline yakındır. Ama yazan kişiler kendi hükmünü sürdürmek için çarpıtmış. Melekler savaş halinde değildir bence o biraz yunan mitolojisinden esinleniliyor :) Zaten bir ayrıntı var her peygamber cennette kendi ümmetini bekleyecek zaten Hz.İsa ya inananlar o dönemde yaşadı asıl incile inandı onlar Hz.İsa'ya inanıp peşinden gittiyse onlar cennetlik ama günümüzde en son ümmet ve din İslamiyet ve şuanda geriye dönmek yok en son Kuran hem Peygamberimize hemde dünya batana kadar yaşayacak insanlara indirildi. Şuan Hz.İsa ve diğer peygamberlerin ümmeti öldü onlar ahirette onların yanında dirilecek en son ümmet biziz Peygamberin enson dinde İslam. Nasıl üniversitedede öğrenci kartlarının arkasında bandrol var 2012 2013 diye onu 2014 te kullanmazsın. O yüzden cennete girmek isteyen enbaşta Allahtan başka ilah olmadığını ve imanın şartlarına inanacak bu bandrolü kalbine yapıştıracak yoksa geçersizdir. Bir insan Allah a ve imanın şartlarını yerine getiriyosa kalpte Müslümandır hangi dinde olursa olsun. Ama hiç ibadet yapmazsada cehennemi görecek ama ebedi değil. İmanı güçlü Allah dostlarıda direk cennetle mükafatlandırılıyo fark bu. Ayrıca şeytanın çocuklarınında ayrı ayrı görevi var kimisi namazda gözüne uyku getirir şimdi o çocuğu ölürse böyle bişey mümkün olmaz,kimisi gayri meşru ilişki yapman için vesvese verir. Şimdi bunlar ölürse insanlarda nefis kalmaz e nefis olmazsada hesabın anlamı kalmaz. Şeytan olmasaydı herkes günahsız iyi olurdu. Yani çocuklarıda öldürülemez. Bide şöyle bişey var akıl ve düşünce bizim manevi ayaklarımız biz karı kız düşünürsek ona meğilli olursak manevi ayağımız bizi şeytanın o işte görevli çocuğunun yoluna sokar oda bizi çektikçe çeker. Herşey gene irade ve bizde bitiyo. Hani melekler günahsız varlıklardır. Robot gibi düşünün yüklenen yazılım dışına çıkamazlar böyle bişeyi düşünmezler bile. En yoldan sapmışa bile melek dua eder doğru yolu bilsin diye çünkü kimi melekler cehennemi biliyo ve insanın oraya gitmesini istemiyo. Bide bu dünyada imanlı öldü ama ibadeti eksik bir insan kör bi kılıca benzer.Cennetede sağlam kılıçlar giriyor. E kör kılıçta imanlı onunda girmesi gerekiyor ama bi düzeltme yapılıyo cehenneme atılıyo kılıç eriyo tekrar dövülüp cennetin suyundada temizlenip cennete giriyor. En basitinden ayağı çamurlu bi şekilde kimse eve girmez temizler. İnsanda cehennemde tekrar dövülüyor tıpkı bi kılıç gibi demircinin elinden geçer gibi cennete hazır ve temiz gönderiliyo. Bi not daha düşmek isterim Kuranda öyle kafiye düzeni öyle şiirsel bir yapı varki tekbir söz değişsin yanlış olsun insan eli değsin o şiirsel üslüp bozulur. Yani 10 katlı bir bina düşünün neresine dokunsan müdahale etsen çöker,çökmüş binayıda sağlam bina diye yutturamazsın kimseye anlaşılır. Bu yüzden kuran değiştirilemez. Bi örnek daha hangi kablosunu kessen patlayacak bir bomba gibi düşünün :) İnsaların hepsi ışığın altında zaten en karanlık yolda yürüyeni bile ışığın altında yürüyo ama sırtı ışığa dönük görmüyo. Ayrı bişeyde bazen otururum şeytana kızarım şöyle derim: "Sen zaten ebedi cehennemde yanacan ne diye insanları caydırırsınki dünyadaki tüm insanlar cehenneme girse acın azalmayacak aynı acı aynı azap. Götürsen ne götürmesen ne" diye atarlanırım :) Şeytanla anlaşma yaptım diyende yalan söyle unutmasınlarki şeytan meleklerin başıydı. Pozitif yönde yüksekti şimdi negatif yönde yüksek lanetli tıpkı bi sütün üstüne siyah boya dökülmüş gibi. Bir insan direk şeytanın kendisiyle irtibata geçemez ya çocuklarına denk gelir yada kötü bi varlığa zaten irtabata geçip ona inanan yine çocuklarından birini şeytanın görevli olduğu alana yönelmiştir yoldan sapmıştır. :) Yabancı filmlerdede çok görülür exorizm şeytan çıkarma diye. Bikere mantıklı olunmalı şeytana Allah öyle birşeye izin verseydi şu dünyada Müslüman kalmazdı şeytan bedeni kontrol eder saptırırdı. Ayettemi geçiyodu tam hatırlamıyorum Şeytan diyecekki insana cehennemdeyken ben seni zorlamadım ben söyledim sadece sen uyguladın deyip kenara çekilecek :) Hz.Süleyman'ın şeytanın kızıyla olan antlaşmasını yeminin bilen varmı bilmiyorum öldürse o öldürürdü. Niye insanlara zarar vermeyeceksin diye yemin ettirsinki. Son bişey daha davet felan yapıyo millet. Allah herkesi bir korumalı perdenin arkasına başka bir boyuta koymuş ama insanlar bazı şekilde o perdeyi aralayıp ifrit vb varlıklara kötü varlıklara huhuh ben burdayım diye oda geliyo demek burdasın çok güzel devamınıda biliyosunuz :)

Zazayew2312

Kayıtlı Üye
ARKADAŞIM meleklerle konuşamassın ancak cinleri davet edebilir onlardan nasihat alabilirsin benim şu ana kadar ilk deneyimim ve hala ismini öğrenemediğim bir canlı var cinleri çağırmışlığım var dır elbette ancak gerçekten sana yardım etmek için seni hidayete erdirmek için bir cin çağırıyorsan cin padişahlarından çağırmalısın şeytanlar sana zaten hiçbirşey vermezler 7 büyük cin padişah çağırmak içinde ilim sahibi olman gerekir ve güçlü bir ruh yapısına sahip olman gerekir başladığın işi biteremesen ise mahvolur gidersin yani bu işlere fazla bulaşma sana yardım edecek Allah yeter sen eğer Allah'ın gücünü görebilseydin bu cinler ve demonları küçük bir karınca gibi görürdün yani sana diyeceğim sadece allahtan iste duanı

onlyturk

Kayıtlı Üye
Meleklerin herşeye gücü yetmez, onlar aralarında derece derecedir. Meleklerin Allah'ı hamd ile sürekli tespih ettiklerini kurandan biliyoruz. Aynı zamanda esmalarında insanın ruhsal gücüne güc kattığı biliniyor, ne kadar Allah'ı tespih ederlerse o kadar güçlenirler.

Bir konuya açıklık getireyim, Allah'a hizmet edenler sadece melekler değil daha üstünleri var fakat onların ne olduğu söylenilmemiş, bunuda pek az kişi bilir.
bknz: " Meleklere: Adem'e secde edin! demiştik. İblis'in dışında hepsi secde ettiler. İblis: "Ben çamurdan yarattığın bir kimseye secde mi ederim!" isra 61 "
"Meleklere: Adem'e secde edin! demiştik." Bunları vahiy getirenin Muhammed peygambere aktardığı hikayeler (geçmiş tarih) olduğunu kabul edersek, cebrail, ruh artık ne derseniz deyin, kendi grubunu bir topluluğu kast ederek biz demiştik diyor.
"Meleklerden daha üstünleri var ruh, cebrail, mikail vs.vs."

Bakınız ayet melekleri ayrı, peygamberleri ayrı, cebrail ve mikaili ayrı vermiş alim diye öne sürülen insanların bunları bilmemesi ne ironi ama!

"Her kim Allah'a, meleklerine, peygamberlerine, Cebrail'e ve Mikail'e düşman olursa bilsin ki, Allah da inkar edenlerin düşmanıdır." Bakara - 98

Artık Kuran'ı daha dikkatli okumanın vakti gelmedi mi?

7 Milyar insan içinde pek az kimsenin bildiği şeyleri bana öğreten Yüce Allah'a Hamd Olsun.

just1ce

Kayıtlı Üye
eyvallah kardesim bilgilendirdin bizi peki isigin yolunda gidenler dedigimiz muslumanlar,hristiyanlar ve yahudilermi oluyo yani tanriya inananlar ? "bide benim dedigim ebedi yasiyacak seytan degil,senin dedigin demonlar onun çocukları torunlari v.s ? onlara zarar veremiyomuyuz

kardeşim neden bi zarar verme çabasındasın :D bırak senin karışmadığın şey sana niye karışssın şimdi :D