ateizm ve varlıklar...

striker

Kayıtlı Üye
Merhaba sayın arkadaşlar.
Hep merak ettiğim bir konuydu, ateist olanların cevaplarını ümit ederek sözlerime şöyle devam ediyorum,

Ateist bir insan cinlere inanmaz diye biliyorum, keza ruh a da inanmaz,
bu gibi enerji bedenlerini, red eden, lakin bunların varlığıyla örneğin,
bir cin le karşılaşması, yada bilgisine birikimine güvendiği insanların,
cin ler taifesiyle ilgili yaptıkları ve yaşadıklarını, sizin bakış açınız nasıl yorumluyor...

Saygılarımla...

striker

Kayıtlı Üye
ateistler de var bu forumda , birkaç konuya şahit olmuştumda , merak ettim,
hem ateist olup hem cin gibi varlıkların var olduğunu bilmek nasıl bir duygu.
yada nasıl bir izahı olabilir.
onların düşüncesiyle nasıl izah ediliyor.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Benim tanıdıklarım zaten bu tarz şeyleri göremezler ne hikmetse,gönül gözleri kapalıdır,iki gözleriyle bakıp gördükleri herşeye inanırlar."Evren bir şekilde var olmuştur,hiçbir şey yoktan var olamaz derler.Bilim bir şekilde kanıtlayacaktır." Bende kişisel tercihlerine saygı duyarım üstelemem konuşmayı:)Belki de yaratan"Benim yarattığımı görerek bana inanacaksa hiç inanmasın daha iyidir" demiştir. Ama çoğu bir yaratıcı güç kavramına inanır fakat mevcut dinleri benimsemek istemediklerinden ateisttirler.Dolayısıyla varlık görmediklerinden,gördükleri ve algıladıkları şeyleri de bilimsel olarak açıklamak istediklerinden sorduğunuz soru böyle bir yönelimi olan arkadaşlara birşey ifade etmeyecektir diye tahmin ediyorum.

striker

Kayıtlı Üye
sayın lavander görüşleriniz için tşk ler
ama objektif bir göz mantıklı bir izah yapacaktır diye düşünüyorum , yada bir ışık yakacaktır :)
saygılarımla.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
sayın lavander görüşleriniz için tşk ler
ama objektif bir göz mantıklı bir izah yapacaktır diye düşünüyorum , yada bir ışık yakacaktır :)
saygılarımla.

Ateistler Lavender'in demesi gibi görür ama görmezler karışık bir durum ama öyledir onlar görürler mesela cin'e bilimsel yolla bakarak mikrop derler .Demon'a ve otür varlıklara insan bilincinin kötü yanı derler ..Kısaca varlıklar yoktur derler hepsine bilimsel açıklama getirerek yok ederler ..Yaratıcıya olasılık ya da bilimsel bir açıklama getirirler .. :) Benim bildiğim bu kadar :)