Düşmeyen Taşlar

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Düşmeyen Taşlar Sanatı :)

Taş dengeleme sanatı nesilden nesil'e geçmiş çok eski bir sanat türüdür. Bazıları yeteneğini göstermek bazıları ise bu sanatı meditasyon ayinleri için kullanıyordu. Fizik kurallarını zorlayan bu sanatı izlemekte insana ayrı bir keyif veriyor.

Michael Grab bir sanatçı. Ama bu, "Taş Dengeleme" sanatını ondan başka icra eden var mı bilemiyoruz. Grab bu uğraşın ona bir terapi gibi geldiğini ve ruhani bir yanı olduğunu söylüyor.

Grab şöyle diyor: "Taş dengelemenin en temel özelliği, taşı üstüne koyacağınız aynı tripod görevi gören başka bir taş bulmak. Her taşın üzerinde o kadar çok girinti ve çıkıntı var ki, mutlaka diğer bir taşı dengeleyecek noktayı yakalıyorsunuz...

"... Yeteri kadar konsantrasyonu sağlarsanız, taşları hissetmeye, taşları hissetmeye başlarsanız da onları dengede tutmaya başlarsınız "

...İşin fiziksel boyutunun yanında piskolojik boyutu da var. Taşları dengede tutmak inanılmaz bir sabır, ve konsantrasyon istiyor. Bunu bir meditasyon gibi düşünüyorum, bazı çalışmalar inanılmaz bir baskı hissettiriyor, en küçük bir şüphe de başarısızlığa sebep oluyor."

Ekli dosyayı görüntüle 3556

Ekli dosyayı görüntüle 3557

Ekli dosyayı görüntüle 3558

sevgiler ve saygılar :) Paylaşılmış mı diye baktım paylaşılmamış :) Konu için uygun yeri bulamadım ve buraya uygundur diyerek paylaştım :)

leyla ile mecnun

Kayıtlı Üye
Çok sinir bozucu olsa gerek,resme bakıyorum hayalimde bile üst üste tutturamıyorum o taşları ben...

canmert196

Kayıtlı Üye
Ilk tasi koyarim belki 2. yide koyarim ma 3. cikmaz benden.:)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bu forumda bunu çok iyi yapabilecek kişiler var bence çünkü çok zor gözükse de hepsi rahatlama seviyesine ulaşılarak gerçekleşiyor :) İmajine burada da geçiyor :)

Toetje

Kayıtlı Üye
Zor çok zor.. Düşünüyorum düşünüyorum ama mantığım bile şüpheyle yaklaşıyor.. :D Ama denemek isterim herhalde ilginç ve sinir bozucu ayrıca başarısızlıkla dolu bir deneme olur benim için. :D Yapanı da tebrik etmek gerek... :)