Esmaların zikir adetleri ve mucize çözümleri

saltanart

Banlı Kullanıcı
Sevgili dostlar,esmaları belirtilen adette okursanız karşısında yazan etkiyi mutlaka göreceksiniz.Örneğin 66 adet Allah zikri 66 adet çekilirse kilidi açar bunu unutmayalım.Dualarınızın kabul olması dileğiyle...

Allah-(66) ....... Her türlü istek, tüm duaların kabul olması.
Er-Rahmân-(298)....... Dünyada ve ahirette Allah'ın sevgisini kazanmak.
Er-Rahîm-(258) ....... Maddî ve manevî rızka nail olmak.
El-Melik-(90) ....... Maddî ve manevî güçlü olmak, insanlara sözlerini anlatıp dinletebilmek, emir sahibi olmak.
El-Kuddûs-(170)....... Maddî ve manevî her türlü temizlik, kalp temizliği, ruhî hastalıklardan iyileşmek.
Es-Selâm-(131)....... Korkulan her şeyden emin olmak ve esenliğe çıkmak.
El-Mü'min-(137)....... Güvende olma, güvenilir insan olmak, kötü hastalıklara düşmemek.
El-Muheymin-(14....... . İnsanlardan korunmak ve onların düşüncelerine akıl erdirebilmek.
El-Aziz-(94)....... Düşmanlara galip gelmek.
El-Cebbâr-(206)....... İstek ve arzuların olması, insanların ve cinlerin şerrinden emin olmak.
El-Mütekebbir-(662)....... İzzet, refah ve gerçek büyüklüğe erişmek, halk tarafından sevilmek.
El-Hâlık-(731)....... İşlerde üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmak, başarılı olmak.
El-Bâri-(214) ....... İşte başarılı olmak, maddî ve manevî sıkıntılardan kurtulmak.
El-Musavvir-(336)....... Maksat ve meramına ulaşmak ve ifade etmek, en zor işleri başarmak ve bir işte uzmanlaşmak.
El-Gaffâr-(1.281)....... Bağışlanmak ve günahlardan korunmak.
El-Kahhâr-(306)....... Zalimlerin ve din düşmanlarının kahrından kurtulmak.
El-Vehhâb-(14)....... Sıkıntısız ve maddî açıdan rahat bir hayat sürmek.
Er-Rezzâk-(308)....... Bol rızklı bir ömür geçirmek.
El-Fettâh-(489)....... Maddî ve manevî hayır kapılarının açılması, ticarette başarıya ulaşmak.
El-Alim-(150)....... İlim zenginliği için.
El-Kâbid-(903....... Zalimin zulmünden kurtulmak.
El-Bâsit-(72)....... Rızkının genişlemesi ve bereketin artması.
El-Hafid-(1.481)....... Kötüden, kötülerden ve belalardan korunmak.
Er-Rafi'-(351)....... İnsanlar içinde ve işinde yükselmek, tevazu sahibi olmak.
El-Muiz-(117)....... Fakir ve zelillikten kurtulmak.
El-Muzil-(770)....... Düşmanları zelil etmek.
Es-Semi'-(180)....... Duaların kabul olması.
El-Basir-(302-112)....... Aczin kalkması, basiretli olmak.
El-Hakem-(68)....... Haklı davasını kazanmak, insanlar arasında hak ile hüküm vermek.
El-Adl-(104)....... Adaletli olmak, haklı davayı kazanmak.
El-Latîf-(129)....... Dileklerin olması, kısmet ve rızkın artması.
El-Habîr-(812)....... Hafıza ve idrakin genişlemesi.
El-Halîm-(88)....... Ahlâk güzelliği ve yumuşak huylu olmak, hiddet ve sinirin gitmesi.
El-Azîm-(1.020)....... Sözünün tesirli olması ve sözü dinlenir olmak.
El-Gafûr-(1.286)....... Günahların affı ve kötü ahlâktan korunmak.
Eş-Şekûr-(526)....... Talihin açıklığı, kendine verilen nimetlerin şükrünü eda etmek, bol rızık için.
El-Aliyy-(110)....... Zilletten kurtulmak, ilim, derecelerin artması.
El-Kebîr-(232)....... Maddî ve manevî büyüklük, hürmet sahibi olmak.
El-Hafîz-(998)....... Nefsinin ve malının korunması.
El-Mukît-(550)....... Muhtaç olunan şeyi kazanmak ve rızk.
El-Hasîb-(80)....... Herkese karşı açık alınlı olmak.
El-Celîl-(73-5.329)....... Gerçek yüceliğe erişmek, zalim ve zorbayı zelil etmek.
El-Kerîm-(270)....... Bol rızk sahibi olmak, cömert olmak ve kolaylıklara nail olmak.
Er-Rakîb-(312)....... Her işte Allah'ın koruması altında olmak, bunu hissetmek, hafızasının kuvvetlenmesi.
El-Mücîb-(55-3.025)....... Duaların kabul olunması.
El-Vâsi'-(137)....... Ömür uzunluğu, sıhhat ve rızk genişliği için.
El-Hakîm-(78-6.084)....... İlim ve hikmet sahibi olmak, uzağı görmek, hikmetli iş yapmak.
El-Vedûd-(20-400)....... İnsanların sevgisini kazanmak.
El-Mecîd-(57-3.249)....... İzzet ve şerefin artması.
El-Bâis-(573)....... Kuvvetli irade ve alacaklarını almak.
Eş-Şehîd-(319)....... Şehid olmak, heybetli olmak, halk arasında sevilmek.
El-Hak-(108)....... Sağlam bir imana ve doğru bir ibadet hayatına sahip olmak, başladığı işin sonunun gelmesi.
El-Vekîl-(66)....... Allah'tan her türlü yardım görmek.
El-Kavî-(116)....... Kansızlık ve vücudun güçlü olması, zor işleri kolaylıkla halletmek.
El-Metîn-(500)....... Maddî ve manevî dayanıklı, sağlam ve iradeli olmak, hastalıklardan kurtulmak.
El-Veliyy-(46-2.116)....... Her işte Allah'ın yardımını istemek.
El-Hamîd-(62-3.844)....... Kazancın genişlemesi, Allah'ı çokça hamdetmek için yardım istemek.
El-Muhsî-(148)....... Zekânın kuvvetli olması.
El-Mübdi-(57)....... Her işte muvaffak olmak, ummadığı yerden yardım gelmesi.
El-Muîd-(124)....... Elden kaçanı geri kazanmak, Allah'ın ahirette yeniden dirilme hakikatini ruhlarımıza duyurması.
El-Muhyî-(68)....... İşlerin başarılı olması, hastalıklardan kurtulmak.
El-Mumît-(490)....... Harama bakmamak, kötülüklerden vazgeçmek, devamlı ahireti hatırlamak.
El-Hay-(18-324)....... Sözün tesirli olması, sözü dinlenir olmak.
El-Kayyûm-(156)....... Bütün işlerde yardımı Allah'tan beklemek, isteklere nail olmak, rızkın devamlı olması.
El-Vâcid-(14-196)....... Aradığını ve kaybettiğini bulmak.
El-Mâcid-(48)....... Kazancın bolluğu ve şerefli bir hayat sahibi olmak.
El-Vâhid/El-Ehad-(19-3.669)....... Kalbin uyanıklığı, isteklerin olması.
Es-Samed-(134)....... Hiç kimseye muhtaç olmamak.
El-Kâdir-(305)....... İstediğini yapmaya güç yetirmek.
El-Muktedir-(744)....... Her işte başarılı olmak.
El-Mukaddim-(184)....... Daima yükselmek.
El-Muahhir-(847)....... Kötü ve belalı birinin veya bir işin kendinden uzaklaşması.
El-Evvel-(37)....... Her hayır işinde birinci olmak.
El-Âhir-(801)....... Ömrün uzun olması.
Ez Zâhir-(1.106)....... Her meselenin zuhuru, açıklığı, gizli olmaması.
El-Müteâlî-(551)....... İstediği makama gelmek ve yüceliğe ermek.
El-Bâtın-(62)....... Nefsi mutmain ve kalbi geniş olmak, iç rahatlığının artması.
El-Vâlî-(47)....... Sözünün tesirli olması, insanların kendini sevmesi.
El-Berr-(202)....... Her halükarda iyilik bulmak.
Et-Tevvâb-(409)....... Tövbelerin kabul olması.
El-Müntekım-(630)....... Zulüm ve fenalıklardan korunmak.
El-Afuvv-(156)....... Rızk bolluğu, kalp huzuru, affedilmek.
Er-Raûf -(287)....... Merhametinin artması, hiçbir varlıktan zarar görmemek.
Mâlikü'l-Mülk-(212)....... Mal ve kazanca zarar gelmemesi, maddî ve manevî derecelerin artması.
Zü'l-Celâli ve'l-İkrâm-(1.100)....... İşlerin kolay ve âsân olması, insanların kendini sevmesi.
El-Muksit-(209)....... Eşlerin arasını düzeltmek ve adaletli olmak.
El-Câmi-(114)....... Küsleri barıştırmak ve hayırların birleşip toplanması.
El-Ganî-(1.060) ....... Gerçek zenginlik, servet ve geniş rızk, insanlar tarafından sevilmek.
El-Muğnî-(1.100)....... Geçim genişliği, bol rızk ve zenginlik.
El-Mâni'-(161)....... Kaza ve belalardan emin olmak.
Ed-Dârr-(1.001)....... Zararlı kişilerden emin olmak ve onları Allah'a havale etmek.
En-Nâfi' -(201)....... Hastalıklardan korunmak, şifa bulmak, zararlardan uzak durmak.
En-Nûr-(256)....... Doğruyu ve yanlışı görüp kalp nuruna sahip olmak.
El-Hâdî -(20-400)....... Doğru yolu bulmak ve çocuklarının serkeş olmaması.
El-Bedî' -(86)....... Allah'ın yardımına nail olmak, maddî ve manevî güzellik için.
El-Bâkî -(113)....... Ömrün uzunluğu ve sağlıklı olmak.
El-Vâris -(707)....... Uzun ömür, bol mal, şeref ve rızk sahibi olmak.
Er-Reşîd- (514)....... Güzel ahlâk sahibi olmak, kötü alışkanlıklardan korunmak.
Es-Sabûr- (298)....... Başladığı işi kolay bitirmek, sinirini yenmek ve sabırlı olmak.

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
Selamlar.
Ya yazilan sayidan fazla okunursa?
Ikinci bir sorum da var: Zikirler okundukdan sonra ne zaman cevap verir?
Her kim cevaplandiracaksa onceden teshekkurler.

treworax

Kayıtlı Üye
Selamlar.

Zikirlerin sayısı tabiki önemli ama illede sayı tutmak zorunda değil.Bu bir zaman ölçüsü.Gerekli şeyleri yaşıyorsan,gerekli enerjiyide alıyorsun demektir.Tabi bu sayıların her sistemde farklı bir yeri var,o yüzden yukarıdaki cümleyi unut gitsin,sayılara dikkat et ama ufak tefek şeyleride kafaya takma :D

codzombi

Kayıtlı Üye
Selamlar.

7,21,40 gün periyotlarda yapabilirsin, ebced değerleri yeter okumanda . Fazla okusan da bir şey olmaz ama , bazı sayılar önemli sayısında okunmasında çünkü kilidi açacak şey sayı faktörü . Fazla da okunursa başka kilidi açar .

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Sayılar , ebcedi kebire göre hesaplanır. Bu sitem kabaladan, havasa geçmiştir. Her sesin bir frekansı vardır. Bu frekans enerji üretir. Nasıl bir şişeyi kırmak için belli bir seviye sese ihtiyaç varsa, zikirlerin de o şiddete ulaşması için ne kadar okunacağına dair bir yol olarak sunulmuştur. Havas alimleri o sayıya kadar bir şey olmayacağını, o sayıda geçince çok fazla geleceğin bu yüzden ya etkisiz ya da kötü etkili olacağı için tam sayıda okunmaları konusunda ortak fikirdedirler.

Havasa göre zaman yoktur. Allah isterse olur ve Allah ne zaman isterse zaman olur. Havas ilmi diğer ilimler gibi bir ilimdir. Anlama ve gelişme için yapılır, pratik amaçlı kullanılan diğer ilimler gibi havas ilmi de kullanılabilir. Tüm evrenin yaratıcı olan Allah, nasıl onları istediğini gibi yapıyor ya da yok ediyorsa, bu ilimde de kural geçerlidir. Havas diğer majikal ilimlerden farklı olarak, zorlama amacı gütmez, başka bir güçten faydalanmaz, bu yüzden zaman sorgulamak hatalı olur.

Bir çok hoca geçinen zat kişilere zaman vererek, kişileri yanıtmaktakdır. Hoş havas ilminin yanından bile geçmeyen kişiler oldukları için hata yapmaları normal.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Tüm evrenin yaratıcı olan Allah, nasıl onları istediğini gibi yapıyor ya da yok ediyorsa, bu ilimde de kural geçerlidir.

Havasa göre zaman yoktur. Allah isterse olur ve Allah ne zaman isterse zaman olur. Havas ilmi diğer ilimler gibi bir ilimdir. Anlama ve gelişme için yapılır, pratik amaçlı kullanılan diğer ilimler gibi havas ilmi de kullanılabilir.

Bu cümlede anlatılmak istenen; Evrenin ve her şeyin yaratıcı olan Allah eğer isterse bu isteğini gerçekleştirmek için meleklerini ya da başka enerjilerini kullanabilir.

Ebced gibi, melek daveti de havasa kabaladan geçmiştir. Havas ilmi pek çok ilimle etkileşim içine girerek bu araştırma ve gelişme sürecini çeşitlendirmeye çalışmıştır. Nihai anlamda ne yaparsanız yapın sonuçta Allah isterse ve istediği zaman sizin istediğinizi gerçekleştirir Havasın temelidir.

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
Sayılar , ebcedi kebire göre hesaplanır. Bu sitem kabaladan, havasa geçmiştir. Her sesin bir frekansı vardır. Bu frekans enerji üretir. Nasıl bir şişeyi kırmak için belli bir seviye sese ihtiyaç varsa, zikirlerin de o şiddete ulaşması için ne kadar okunacağına dair bir yol olarak sunulmuştur. Havas alimleri o sayıya kadar bir şey olmayacağını, o sayıda geçince çok fazla geleceğin bu yüzden ya etkisiz ya da kötü etkili olacağı için tam sayıda okunmaları konusunda ortak fikirdedirler.

Havasa göre zaman yoktur. Allah isterse olur ve Allah ne zaman isterse zaman olur. Havas ilmi diğer ilimler gibi bir ilimdir. Anlama ve gelişme için yapılır, pratik amaçlı kullanılan diğer ilimler gibi havas ilmi de kullanılabilir. Tüm evrenin yaratıcı olan Allah, nasıl onları istediğini gibi yapıyor ya da yok ediyorsa, bu ilimde de kural geçerlidir. Havas diğer majikal ilimlerden farklı olarak, zorlama amacı gütmez, başka bir güçten faydalanmaz, bu yüzden zaman sorgulamak hatalı olur.

Bir çok hoca geçinen zat kişilere zaman vererek, kişileri yanıtmaktakdır. Hoş havas ilminin yanından bile geçmeyen kişiler oldukları için hata yapmaları normal.
Peki Urum birşey soracağım , ses dedin o zaman bu zikirleri sayıları boyunca seslimi yapacağız? Birde Allah isterse olur dedin Allah istemezse bu zikirleri boşa yapmayalım o zaman yada şöyle diyeyim Allah isterse zaten olacak yine yapmayalım. Yani sormak istediğim Allah diyelim istemiyor ama bu zikirlerle Allahın fikrini değiştirme şansımı yakalayabiliyoruz.Aydınlatırsan sevinirim

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Dua başka bir havas başka bir şey ikisini karıştırmayalım. Dua öncelikle hamd sahibi ola Allah'ı anmaktır, daha sonra kendi isteklerimizi de iletme şeklidir. Havas ise bir ilimdir. Kimya gibi düşünün. Önce araştırsın sonra, bulduğun bilgileri uygulayarak bir şeyi dönüştürürsün, bu bulduğun doğaya uygun ise yaptığın işlem başarılı olur, olmazsa başarılı olmaz. Bu bilgi işle kötü bir şeyde yapabilirsin, iyi bir şeyde. buradaki temel mantık nedir. Doğanın sistemine uygun ise olur değilse olsa. Havas da da öyle Bu bilgi Yaratıcı isterse olur, istemezse olmaz. Havas tabi ki de bir majikal ilimdir.Dua değildir. Temel mantığı anlatmaya çalışıyorum.

Tabi ki sesli yapacağız.

Zikirleri boş yere yapmayalım yanlış bir mantıktır. Sen talep edersin, çalışırsın, uğraşırsın. sonra Allah'a bırakırsın. O zaman yemekte yemeyelim, nefeste almayalım. İslam inancının temel mantığı nedir. Allah isterse seni yaşatır isterse öldürür.

Allah'ın fikrini değiştirme diye bir şey yok. O zikrin zaten kendisidir. Olacakları zaten bilmektedir. Kaderi o yazmıştır.

Ben kendi mantığımı anlatmıyorum. Havası anlamaya çalışıyorum. Benim bu konuda ki fikirlerim başka. Eğer İslam inancına sahipseniz ve islami bir ilim ilgileniyorsanız, temel inançların dışına çıkarsanız o dinden de çıkmış sayılırsınız.

Kabaladan girmiş olması değişmez demişsiniz. Tabi ki değiştirir. Orijinal bir bilgiye başka bir bilgi girdiğinde asıl olan değişir ve doğal olarak kendi içinde çatışmaya başlar. Çünkü kabalanın temel kabulleri ile havasın temel kabulleri farklı. Aslında bugün havas diye yapılan bir çok şey, kabala ve şamanizimden gelmiştir. hem kültürel etkilenme hemde ilimsel etkilenme söz konusudur.

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
Dua başka bir havas başka bir şey ikisini karıştırmayalım. Dua öncelikle hamd sahibi ola Allah'ı anmaktır, daha sonra kendi isteklerimizi de iletme şeklidir. Havas ise bir ilimdir. Kimya gibi düşünün. Önce araştırsın sonra, bulduğun bilgileri uygulayarak bir şeyi dönüştürürsün, bu bulduğun doğaya uygun ise yaptığın işlem başarılı olur, olmazsa başarılı olmaz. Bu bilgi işle kötü bir şeyde yapabilirsin, iyi bir şeyde. buradaki temel mantık nedir. Doğanın sistemine uygun ise olur değilse olsa. Havas da da öyle Bu bilgi Yaratıcı isterse olur, istemezse olmaz. Havas tabi ki de bir majikal ilimdir.Dua değildir. Temel mantığı anlatmaya çalışıyorum.

Tabi ki sesli yapacağız.

Zikirleri boş yere yapmayalım yanlış bir mantıktır. Sen talep edersin, çalışırsın, uğraşırsın. sonra Allah'a bırakırsın. O zaman yemekte yemeyelim, nefeste almayalım. İslam inancının temel mantığı nedir. Allah isterse seni yaşatır isterse öldürür.

Allah'ın fikrini değiştirme diye bir şey yok. O zikrin zaten kendisidir. Olacakları zaten bilmektedir. Kaderi o yazmıştır.

Ben kendi mantığımı anlatmıyorum. Havası anlamaya çalışıyorum. Benim bu konuda ki fikirlerim başka. Eğer İslam inancına sahipseniz ve islami bir ilim ilgileniyorsanız, temel inançların dışına çıkarsanız o dinden de çıkmış sayılırsınız.

Kabaladan girmiş olması değişmez demişsiniz. Tabi ki değiştirir. Orijinal bir bilgiye başka bir bilgi girdiğinde asıl olan değişir ve doğal olarak kendi içinde çatışmaya başlar. Çünkü kabalanın temel kabulleri ile havasın temel kabulleri farklı. Aslında bugün havas diye yapılan bir çok şey, kabala ve şamanizimden gelmiştir. hem kültürel etkilenme hemde ilimsel etkilenme söz konusudur.
tamam şimdi anladım benim çelişkim dua ile havas ı ayırd edememekten kaynaklanıyordu, birde şu demek sanırım sen istemezsen aklına getirmezsen Allahta uğraşmaz. İster ve ona bırakırsın , yani ders çalışmadan sınıf geçmek istemek gibi. Teşekkür ederim. Ben hiç sesli yapmıyordum ama kendi duyacağımız kadar sesli olması yeterli sanıyorum. Birde 41 fatiha yı 7 gün okursan dileğin mutlaka oluyormuş. Bir kere yapmıştım çok umutsuz bir olayım istediğim gibi sonuçlanmıştı. Teşekkür ederim cevabın için

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
Ben zaten shimdi sayiyla sinirlamadan okuyorum esmalari. Mesela "Ya zul celali vel ikram"i 1100 defa okunmali diye buldum. Ancak ben onu 1100 defa okuyup, daha sonra gucum yettiyince daha fazla okuyorum. Diger esmalar da oyle. Ancak bir de netde zararlarindan da yazilmishti. "Fazla okununca enerji akimi daha fazla oluyor ve buna insan hazir olmadigi icin kaldiramiyor" yani bir az da bunu diger boyutlarla (cinlerle falan :() da alakalandirmishlardi. Shimdi en cok bundan korkuyorum, tamam etkisini daha cabuk gostersin ama bashka bir zarari da dokunmasin??? :eek:fftopic:

CapoeiRisT4

Kayıtlı Üye
Evet yaklaşık 6-7 tanesini zikrettim sayısına göre inş Allah zikirlerimi duyar ki haşa illaki duyuyor ve beni ödüllendirir :) ama bir yandan da korktuğum şu; büyüye giriyormuş sanırım doğrumudur ?

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Urum zaten açıklamış. Havas büyü olarak adlandırılmaz. İlim olarak adlandırılır. Bu bir yöntem bu bir tekniktir. Bir bilim gibi düşünün. Hücre yaratılmış biz onu bilim sayesinde hücre olduğunu öğreniyoruz. Ve daha sonra bilim bunu daha da aydınlatıyor. Ve onun ne olduğunu araştırırken sırrını buluyor. Ve bu dünyada pratik amaçlar için kullanıyor. Bu bakış açısı ile bakmak lazım. Ezoterik gelenekte büyü de metafizik alemi aydınlatmak için bir araçtır. Siz eğer atomun sırrın çözerseniz ve bunu bomba yapmak için kullanırsanız tabi ki Allah rızasını alamazsınız. Ama bu atomu insanlığın yararına kullanırsanız tabi ki Allah bilir ama onun rızasını alabilirsiniz. bu mantıkla bakacaksınız bu konuya. Metafizik alemin sırrını araştıran büyüde de aynı şekilde kötü amaçlarla kullanırsanız rıza alamazsınız. Havas ilmi de bu şekilde bir ilimdir.

Günümüz dünyasında büyüyü farklı bir şekilde anlatan cahilce yorumların olması büyünün kötü olduğu anlamına gelmez. Dikkat ederseniz kuran-ı kerim de ilm-i ledün ilmi ve fizik planın ötesinde mucizeler gerçekleştiren peygamberlerin yaptıkları yüceltilmiş, büyücülerin şerrinden de korunulması için ayetler gönderilmiştir. Yani eğer metafizik planın ötesindeki alemin sırları negatif amaçlarla kullanılmaz ise bu bir mucizevi bir ilim haline gelir. Havasta özellikle kuran-ı kerim'in görünenin ötesindeki ilmini araştırır. Doğal olarak bunları alimler de olsa insanlar yapmaktadır. Ve bu yüzden de her insan gibi dünyadaki istekleri için nasıl kullanacaklarını da araştırmışlar ve uygulamaya çalışmışlardır. Bazı alimler nefislerine yenik düşmüş ve büyüyü kötü amaçlar için de kullanmışlardır. Bazıları da nefislerine yenik düşmeden insanlığın iyiliği adına pozitif kullanmışlardır. Sadece Allah'ın ismi diye her zikir de bu amaçla kullanılamaz. Örneğin kahhar gibi. Kahır veren anlamındadır. Ve doğal olarak okunduğunda zarar verir. Eğer bunu kendimize okursak kendimize zarar veririz. Bir insana okursak ona zarar veririz. Haktır, hak değildir tartışmasını yapamazsınız. Biri size kötülük yaptığında kahhar zikrini okuyun Allah kabul ederse ona kahır verir ve ben ondan kurtulurum diye düşünürseniz kötü birşey yapmış olursunuz. Çünkü hiçbir insanın ne olursa olsun başka bir insana zarar verme hakkı yoktur. Bu müslümanlık inancında kesine kesin bildirilmiştir. Umarım bu açıklama yeterli olmuştur. Çünkü bu konuya daha fazla verilebilecek bir cevap yoktur.

FerdeLance

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Şu ana kadar bu forumda bulunduğum süre içerisindeki tüm bilgilerimin aksini söylediniz. Yani bir şey öğrenememişim. Zaten kendi içinde bu kadar çelişkili olduğunu düşündüğüm havas ilmine daha sonra hiç kafa yormadım.

Kesin ve net olarak İslamiyette büyü yasaklanmıştır dedik, havas ilmi büyü yapıldığını gizlemek için Allah'ın adlarını, belirli zikirleri, Kur'an'dan ayetler okuyan bir büyü ekolüdür dedik, bu kadere müdahaledir, böyle gelişmiştir dedik. Ve kadere her türlü müdahale büyüdür dedik. Ama şimdi iyi yönde kullanılırsa çok masummuş gibi gözüktü yazılarınızda ve bunu okuyan birçok kişi belki deneyecek. Yule kendisi havass İslami büyücülük ve sistem geleneğidir dedi. Origanum net ve kesin olarak bunu islama uydurmaya çalışmayın, yasaktır dedi. Harut ve Marut'u okuduk. Büyünün iyisi kötüsü olmaz, belki eşi geri getirme büyüsü sizin için iyidir ama karşı taraf için zulümdür dedik. Siz Allah rızası için değil de kendi nefsinizin istediği şeyleri molekülleri belirli bir titreşime sokarak değiştirirseniz büyüdür dedik. Şimdi siz bunu Kimya, Biyoloji öğrenmek gibi gösterdiniz. Lütfen beni aydınlatın. Sitede yazı kopyalanmıyor şu an o yüzden resim koyacağım.

"Süleyman’ın hükümranlığı hakkında şeytanların (ve şeytan tıynetli insanların) uydurdukları yalanların ardına düştüler. Oysa Süleyman (büyü yaparak) küfre girmedi. Fakat şeytanlar, insanlara sihri ve (özellikle de) Babil’deki Hârût ve Mârût adlı iki meleğe ilham edilen (sihr)i öğretmek suretiyle küfre girdiler. Hâlbuki o iki melek, “Biz ancak imtihan için gönderilmiş birer meleğiz. (Sihri caiz görüp de) sakın küfre girme” demedikçe, kimseye (sihir) öğretmiyorlardı. Böylece (insanlar) onlardan kişi ile karısını birbirinden ayıracakları sihri öğreniyorlardı. Hâlbuki onlar, Allah’ın izni olmadıkça o sihirle hiç kimseye zarar veremezlerdi. (Onlar böyle yaparak) kendilerine zarar veren, fayda getirmeyen şeyleri öğreniyorlardı. Andolsun, onu satın alanın ahirette bir nasibi olmadığını biliyorlardı. Kendilerini karşılığında sattıkları şey ne kötüdür! Keşke bilselerdi!" Bakara 102. Ayet

Ekli dosyayı görüntüle 4442

Origanum'un bana çok yardımcı olduğu özel mesajlarından. 25.02.2012 tarihli. Tekrar teşekkür ederim kendisine.
Ekli dosyayı görüntüle 4443

Ekli dosyayı görüntüle 4444

Ekli dosyayı görüntüle 4445

Ekli dosyayı görüntüle 4446

Çok zamanım olmadığı için tamamını atamadım kusura bakmayın. Bir de bu şekilde koyunca origanum'a ait olduğu belli olmadı diğer sitelerde kullanılması açısından sorun olur mu? Gerçi bilgi bilgidir ve herkesin hakkıdır :)

Kafamın karışıklığını anlamışsınızdır. Sanırım bazı yerleri yanlış anlıyor, yazılarınızda çelişki olduğunu düşünüyorum. Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Sevgiyle :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Çelişki gibi gelmesinin sebebi şu. Bize göre kadere yapılan her türlü uygulama büyüdür. İyi ve kötü fark etmez. İslam dinide bize göre yine büyü yasaklamıştır. Ak, kara büyü ayrımı yapmaz.

Havas ilimcilerine göre olanı ise bu yazıda açıkladık. Subjektif yorumlar ile objektif yorumlar arasındaki farktan dolayı çelişki var gibi görünüyor.

Direk havasa ait bir konuda yorum istediğinde objektif yorum yapıyoruz. Yani o ilime ait bilgiler doğrultusunda açıklıyoruz.

Genel konular içinde ve subjektif yorum yapılması gerektiğine inandığımızda kendi fikrimizi belirtiyoruz. Kendimizce bulduğumuz en mantıklı çözüm bu.

DatSoul

Kayıtlı Üye
Kafama takılan bir şey var. Havas ilimi aslına büyü ama aslında değil de yani herkes kendi kaderini çizdiğine göre başkasının kader çizgisini değiştirmeyen bir büyümü? Ya da küçük bir örnekle; El-Ahir (şapkalı A) Ömrün uzun olması bu esmada başka insanların kader çizgisi değişir eğer uzun ömürlü olursam normal ölümümün zamanından sonra birisiyle iletişimime geçmem çizgiyi saptırır bu da müslümanlıkta yasaktır ben müslümanım. Yapıyım mı yapmıyım mı?

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
Birde merak ettiğim EL- YA- ER bu başlangıç takılarının farkı nedir mesela bereket için el gani mi diyeceğiz ya gani mi diyeceğiz