Esma-ül Hüsna Okumaya baslamadan yapilacak degisik yollar

ibis73

Kayıtlı Üye
Özelikle coksayida belirli esma ül hüsna okunacaksa degisik yollar var bu yollar esmalarin etkisini artirir

1. enaz 5 kuran sayfasi okunur , tabi daha cok okunursa iyi olur mesala 1 yasin okuyabiliriz
2. esmaul hüsna yi komple olarak 3 defa okunur .
3 .Lâ ilâhe illallàhü vahdehû lâ şerîke leh, lehül-mülkü ve lehül-hamdü biyedihil hayr ve hüve ala külli seyin kadir Lâ ilâhe illallàhü lehül Esmâ’ül-Hüsnadiyerek baslanabilir
4.belli sayida tövbe ayetleri okunur örnegin 40 , 70 yada 100 defa estagfirullah diyebiliriz sonra belli sayida salavat cekebiliiz örnegin 11 , 21 yada daha cok sayida salavat okuyup baslayabiliriz . 1fatiha ve 3 ihlas okuyup bütün peygamber efendilerimize ve bütün sahabi ,alim evliya , allah dostlari velilere, sehit efendilerimizin , ve bütün tanidiklarimizin ruhlarina. ve halen yasayan allah dostu , alim evliya ve velilerin ruhaniyetine hediye edip esmamiza baslayabiliriz.

esmalar bitince amin deyip bir fatiha okuyabiliriz

Bu konuyu alinti yaptim ben genel olarak sabah namazindan sonra dördüncü maddeyi yada birinci maddeyi uygularim baska zamanlar iki rekat hacet namazi kilarim birinci ve / veya dördüncü maddeyi uygularim .
Namazin yasak oldugu yani kerahat vakitleri var .Bunada gogledan asagidaki linkten bakabilirsiniz
https://www.google.de/search?q=kera...AX_yIDoAg&sqi=2&ved=0CEwQsAQ&biw=1024&bih=605

Ssnowflake

Kayıtlı Üye
Bilgiler için teşekkürler ben genelde üç salavat bir ihlas okuduktan sonra niyet edip okumaya başlıyorum sizce uygun mu ?

kabalakk

Banlı Kullanıcı
ben hiçbir şey okumuyorum direk başlıyorum bir sakıncası olmaz bence zorunluluk varmı

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...
ben hiçbir şey okumuyorum direk başlıyorum bir sakıncası olmaz bence zorunluluk varmı

Zorunluluk değil yapılması daha uygun olur. Bilhassa tevbe istiğfar edilmesi makbuldür. Majikal bir uygulama değilse istediğiniz dua ile başlayıp sonlandırabilirsiniz.

İyi forumlar... :)