Marstaki şaşkınlığın Nedeni

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog

Mars’ta çekilen fotoğraflarda insan yüzü bile bulan astronomlar bu kez de Kızıl Gezegen’de bir “tahta” parçası tespit etti.

NASA’nın Kızıl Gezegen’i keşif için gönderdiği uzay araçlarının çektiği fotoğraflar Mars’la ilgili binbir çeşit komplo teorisi üretilmesine neden oldu. Mars’ta su bulunduğuna ilişkin haberler bile bilim adamları tarafından kesin bir dille ifade edilemese de fotoğrafları inceleyen komplo teorisyenleri sınır tanımıyor. Son olarak Mars’ın yüzeyinde gülen bir insan yüzü tespit etmeyi başaran komplocular bu kez de Kızıl Gezegen’deki bir tahta parçasını “Mars’taki uçsuz bucaksız ormanların” kanıtı olarak gösterdi.

Gezegende hayat da var su da

Rover uzay aracı tarafından çekilen fotoğraftaki kütük parçasının çürümüş bir ağaç olduğunu ileri süren komplocular, Mars’taki “dev bitki örtüsünün” insanlardan gizlendiğini belirtti. TheCrit sitesinde fotoğraf üzerine üretilen komplo terorilerinde, “Mars’ın engin bir çöl olduğu büyük bir yalan. Bakın ağacın parçası uzay aracının hemen önünde duruyor. Buraya kadar muhtemelen bir sel baskını sonucu su tarafından taşınmış. Yani Mars’ta hem bitki örtüsü (yani bitki hayatı) hem de su var” ifadeleri kullanıldı.

yaman

Kayıtlı Üye
güneş sistemimizde su bulunan yerler olduğu gibi marstada su olduğu bir gerçek phoenix uzay aracı mars'ta çok önemli işler yaptı ama odun parçasının orda kalması mümkün değil bunu iddia edenler odunun doğaya karışma süresini bi incelesin.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master

Bu fotoğraf düşük kaliteli ve siyah beyaz.Ayrıca bu bana tahta parçasından çok rüzgar aşınmasına maruz kalmış bir kayaç gibi geldi.Biri bana bu fotoğrafı gösterip sence nedir dese,aklıma en son gelecek olan şey tahta parçası olurdu.Çünkü gördüğümüz şeyin etrafı bariz şekilde kum veya kayaç yapısıdır.O koyu ve kabarık şeridin bu kayaç veya kum katmanından ayrı olduğunu gösteren herhangi bir çizgi veya emare göremedim.Bilakis üst kısmını yapışık gibi görüyorum.Buna benzer doğal oluşumlar dünyamızda ve meteorlarda da var.Yumuşak madenlerin veya kayaçların alabileceği çok farklı formlar vardır.Bu TheCrit sitesindeki komplocuların çok canı sıkılmış olacak ki hadi birşey bulalım diyerek bu yorumu yapmışlar :)

Doganay

Kayıtlı Üye
O kadar da yalan gibi gelmiyor, yani bu fotonun yorumları abartılmış olabilir ama... Sonuçta bir yeri ilk keşfeden orayı kendine saklamak ister. Şimdi arkadaşlar bana marsta bitki örtüsü olmasının nasıl imkansız olduğunu, mars ın toz toprak ve çöl olduğunu açıklamaya çalışabilirler..doğrudur da ancak amerikanın Mars ı belirli bir amaç doğrultusunda bize böyle çöl gibi tanıtmaya çalışıyor olmasıda bana mantıksız gelmiyor. Yani bu adamlar zamanında aya çıktık diye tv de görüntüler yayınladılar şimdi o görüntülerin stüdyo kaydı olduğu konusunda ciddi şüpheler var.. internette aratırsanız bu konuda çok ilginç bilgilere ulaşabilirsiniz. 40-50 yıl önce bütün dünyaya bunu yapabilen mantık, şimdi Marstan aldığı gerçek görüntüler yerine bize taş toprak çöl fotosu gösteriyor olabilir.

likeufo

Kayıtlı Üye
İş
inşaat mühendisliği
TdKdyvTGBx5.jpg

qaKnnRTg_RE.jpg
alıntı:internet

whitekristal

Kayıtlı Üye
İş
Yönetici
Mars'ta hayat olduğu bütün dini kitaplarda bile kabul edilirken....daha da iyisi bütün eski medeniyetlerin mitolojilerinde anlatılırken "hayat yok" denmesi saçmalıktan başka birşey değil.Uygarım diye geçinen ülkelerin bizi aptal yerine koymaya çalışması bu.Eğer resim gerçekse "suyla sürüklenme izleri olan bir odun parçası" bu.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Mars'ta hayat olduğu bütün dini kitaplarda bile kabul edilirken....daha da iyisi bütün eski medeniyetlerin mitolojilerinde anlatılırken "hayat yok" denmesi saçmalıktan başka birşey değil.Uygarım diye geçinen ülkelerin bizi aptal yerine koymaya çalışması bu.Eğer resim gerçekse "suyla sürüklenme izleri olan bir odun parçası" bu.
Önce iki robot yollandı.Başarısız olundu (Kutup Yorumcusu ve İklim Yörüngecisi) Mars'ta yörüngede ve atmosferde hatalar yüzünden yok oldular.Sonra Pathfinder yollandı başarı sağladı.Bu tartıştığınız fotoğraf için 480 milyon km. uzaktaki bu görüntüleri almak adına 16 yıl çalışıldı.Bu fotoğraflar -87 derecede ve havasız atmosferde (havasızdır zira sırf havasız ortam için paraşüt çalışmaları ciddi anlamda sıkıntı yaratmıştı)
Opportunity ve Spirit tarafından yollanıyor.Şuanki verilere göre ne Avrupalı bilim adamları,ne Ruslar,ne Çinliler burada Nasa'nın söylemlerine ters birşey söylemiyorlar.Tahta olamaz,kalamaz,bunu iddia etmek bile gülünçtür.Eskiden su yoktu demiyorlar zaten,su var diye tahta olacak diye bir kural yok.Zira tahta parçası demek bitki örtüsü demek.Su vardı bu kesin.Şimdi var mı bilinmiyor.Şimdi olsa bile bitki örtüsü olamaz.İMKANSIZ bir olay bu.Atmosfer verileri,diğer etkilerin verileri bütün bilimadamları ulaşıp yorumlayabiliyor.Hepsi de bu konuda hemfikir.Hadi Nasa yalan söyledi,diğerleri de mi yalan söylüyor?Marsın yüzeyindeki su umudu veren şekiller Arizona'daki ne de benziyor.Bakın bu aletleri sadece NASA izlemiyor,binlerce uzman çalıştı.Zaten sizin bu tartıştığınız resimden daha büyük kanıt sunan su olduğunu bize anlatan başka fotoğraflar var ki bunları zaten NASA söylüyor.Bir zamanlar akar sular olduğu konusunda açıklamalar yapıyorlar.Şuanda var mı yok mu onu bulmaya çalışıyorlar.Ayrıca Avrupa ve Çin de Mars'a araç yolladı.Arkadaşlar sonuç olarak,bir zamanlar Mars'ta akar sular vardı(asit gölleri de olabilir).Şuan da su olabilir belki donuk olarak veya yüzeyin altında likit olarak.Olamayacak tek şey ise bir odun parçası.Zamanında vardıysa bile kalamaz çünkü.Şimdi su varsa da bir umut belki mikro organizmalar vardır,illa zeki yaşam olmasına lüzum yok.Bu arada evrendeki dünya dışı yaşamın varlığına kesinlikle katılmaktayım.Hem zeki hem de organizma düzeyinde yaşam formları olduğunu da savunuyorum.

vendetta

Kayıtlı Üye
Tartışılır bir konu fazlaca. Bir fotoğrafa bakıp bu kadar kesin yorum yapılamaz bence, katılan var mı?

likeufo

Kayıtlı Üye
İş
inşaat mühendisliği
Şuan da su olabilir belki donuk olarak veya yüzeyin altında likit olarak.Olamayacak tek şey ise bir odun parçası.Zamanında vardıysa bile kalamaz çünkü.

Peki bu resimleri nasıl açıklıyorsunuz? Sizce bu görüntüler neye ait olabilir?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Peki bu resimleri nasıl açıklıyorsunuz? Sizce bu görüntüler neye ait olabilir?
Daha önce de belirttiğim gibi kayaç bir yapı şahsi fikrim olarak..Ben Mars'ta hayat da yok demiyorum belki olabilir ama o tahta parçası olmaz diyorum.Atmosfer büyük bitki örtülerine izin vermiyor.Kaldı ki binlerce kilometrekare görüntülendi,diyelim ki o bir tahta parçası,onu sürükleyecek ya su ya da fırtına olmalı,haydi fırtına sürükledi diyelim;ne kadar uzaktan sürükleyebilir?Uydu fotoğraflarında bu tahtayı oluşturacak bir bitki örtüsü yok.Bu iddiayı ortaya bir sitedeki adamlar atmış.Bana biri orada canlı var dese bu kadar kesin yorum yapamam ama ağaç var,o ağaç kırıldı,parçası sürüklendi denirse buna kesin bir anti yorum getirebilirim.Bir zamanlar Mars'ta su olduğu zaten kısmen kanıtlandı.Aslında Mars'ta bir zamanlar akarsular olduğunu kanıtlanayacak daha güzel bir resim ekleyeyim.Bu resimde göreceğiniz taşlar ancak su aşınması ile oluşur.Zaten sadece suda oluşan iki mineral de buldu bahsettiğimiz robot(Opportunity).

osho

Kayıtlı Üye
İş
müzisyen/öğrenci
marsta hayat olduğunu açıkça söyleyen hiçbir dini kitaba rastlamadım varsa bana da söyleyin lütfen...

asagnak

Kayıtlı Üye
İş
iÅŸÅŸiz
ben herşeye inanırım neden olmasınki hala saklı olan din literatürüne girmeyen ama başlangıcı ve sonu belli sadece saklı olan bir cok inanış var.büyük mu devleti hala kayıp ama varlıgı kabul görmüş sadece allah tarından korunuyo ki insan oglu yerini tesbit edilemiyo neden marsdaki gizemide korumasınki

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Evren o kadar geniş ve bizim bilmediğimiz o kadar çok şey var ki. Dini kitapları dahi tam olarak anlayabildiğimiz süpheli. Daha ne anlamları var bilemiyorum. Onun için hiçbir şey imkansız değil. Olma ihtimali var.

Bump: Evren o kadar geniş ve bizim bilmediğimiz o kadar çok şey var ki. Dini kitapları dahi tam olarak anlayabildiğimiz süpheli. Daha ne anlamları var bilemiyorum. Onun için hiçbir şey imkansız değil. Olma ihtimali var.

sayborg

Banlı Kullanıcı
Bence taş değil oradaki bir ağaç parçasını antırıyor sanki

osho

Kayıtlı Üye
İş
müzisyen/öğrenci
ağaç parçası mıdır değil midir bilemem;ancak onun yerden bağlantısız bir parça olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.Kayaç bir yapı olduğunu sanmıyorum ilk gönderrilen resimden ben de öyle anlamıştım ama 2. büyük resimde daha net anlaşılır durumda