niyet bakma usulü

sdbr

Banlı Kullanıcı
Herhangi bir niyetinin hayırlı mı değil mi olduğunu anlamak için
Hazreti Ali talihine bakmak istediğinde bu uygulamayı yapmıştır.
Niyetine bakmak isteyen şahıs bir kağıt alacak 3 Kulhüvallat 1 Fatiha okuyup bunu ehlibeytin ruhuna hediye edecek ve kalemi eline alıp “ yarabbi şu işim nasıl olacaksa bana bildir “ deyip üç satır sayısız olarak nokta konulucak. ( yani saymadan )
……………………….
………………
………….. (örnek)

Örnekte gösterildiği gibi sağdan başlayarak 1. 2. ve 3. sıralar daha az olmak üzere noktalandıktan sonra soldan sağa doğru 8 nokta sayıp ayıracak ( 8’er 8’er ) en sonunda kaç nokta kalırsa o sayılı yazıyı okuyacak.
Diyelim 5 nokta kaldı..5 numaraya bakılacak

1 – O niyet sahibinin yıldızı zühredir. Murat ve maksadı şüphesiz hasıl olacak.
2- Talihi merihtir. Bunda hayır yoktur. Bu işi yapmasın zarar gözüküyor.
3- Yıldızı arz dır( dünyadır) bu talih sonunda işi iyi olacaktır. Evvela çok zahmet çekecektir.
4- Zühale mensuptur. Hem iyi hem fenadır. Bu işte sabır göstermesi gereklidir.
5- Müşteri yıldızı ahkamına tabidir. Saadet görünüyor yolu, işi açıktır sıkıntı ve kederden kurtulacak bir çok nimetlere kavuşucak.
6- Kamerdir yani (A) dır. Cenabı hak ona yardım edecek, işleri düzelecek ve güzelleşecek.
7- Utarit yıldızına ait olan bu talih sana müjde diyor. Allah'tan ne dilersen bulacaksın. Hayırlıdır.
8- Bu işi sakın yapma şer gözüküyor. Bu işi yaparsan iyi gelmeyecek.[/COLOR]

Dua hazinesi kitabından alıntıdır...

dido06

Banlı Kullanıcı
6- Kamerdir yani (A) dır. Cenabı hak ona yardım edecek işleri düzelecek ve güzelleşecek.

Ben yaptım arkadaşlar kişi hayırlı mıdır, olacak mı diye baktım, bu çıktı. Umarım hayırlı olur, teşekkürler sdrb.

sdbr

Banlı Kullanıcı
evet kötü değil ama bunu en az 3 kere yapıp bir sonuç çıkarmak gerekir:D

mecra

Kayıtlı Üye
bana saçma geldi ama....

4- Zühale mensuptur. Hem iyi hem fenadır. Bu işte sabır göstermesi gereklidir........ayy vaz mı geçsem acaba:D

Şaman

Kayıtlı Üye
Çok iyi konsantre olunca işe yarıyor.

Sellenay

Kayıtlı Üye
Valla işe yarıyor. Peki gayrimüslim arkadaşım niyet ederken bu dualar yerine kendi dininden dualar okuyabilir mi?
Yoksa falı ben bakacaksam ben mi okumalıyım?
;)
Bana 6 çıktı birde 4 ... iyi sayılır..

DreaMLife

Kayıtlı Üye
çok sevdim bunu. sdbr 3 kez yapın demişsin. iyice de konsantre oldum ilkinde 7, ikincide 1 çıktı 3. ye cesaret edemiyorum bile değişik çıkar diye ama iki sonuç da aynı şeyi söylüyor bu güzel işte :D

sdbr

Banlı Kullanıcı
Evet çoğu kez işe yarıyor, kafana göre nokta kayacaksın. Ama öyle kafana göre değil, yani içinden bu kadar yeter dediğin an duracaksın:D

SCARRED

Kayıtlı Üye
Hazreti Ali talihine bakmak istediğinde bu uygulamayı yapmıştır.
Teşekkürler, ama bu alıntının yukarıya kopyaladığım kısmı içimde bir kuşku doğurmadı değil. Koskoca Hazreti Ali oturup bu uygulamayı mı yapmış yani? :)

crowley

Kayıtlı Üye
İş
kulluk
Acaba Hz Ali'ye ne çıkmıştı :)

maviay

Kayıtlı Üye
Ben de Hz. Ali' nin böyle şey yapacağına inanmıyorum. O zaten Allah'ın aslanı olarak bilinir ve Hz. Muhameddin korunmasında rolü vardı . Bu da zaten gerekli korunmada olduğunu gösterir. Hz. Ali'nin zülfükarıda çok özeldi biliyorsunuzdur. Ama bizim için bir koruyucu nitelik taşıyorsa yapmakta fayda var. Bilgi için teşekkürler :D

deli_i

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim arkadaşım, bende yaptım bakalım herşeyin hayırlısı Allah'tan.

LioNeSS

Kayıtlı Üye
Paylaşımın için teşekkür, ama benim aklıma takılan bir şey oldu. Her üç sırayı ayrı ayrı mı yorumlayacağız, yoksa tümünün toplamından çıkan sayıyı mı toplayıp öyle yorumlayacağız? Bu konuda beni bilgilendirirseniz çok mutlu olurum, şimdiden teşşekkür ederim:)

mavilim

Kayıtlı Üye
Bende yaptım, son iki sırada kalanların toplamı 8 çıktı. Güzel bir şey yazmıyor ki 8 de...

Pantea

Kayıtlı Üye
Boylesi bir uygulama yapiliyor olabilir ama bunun Hz.Ali Alyhisselam'a mal edilmesi yanlis .

selenim

Banlı Kullanıcı
Gayri müslim kişilerde okurken bu duaları kendi dillerince okumalıdır diye biliyorum...Tıpkı bazı büyülerde bizim onların yazılarını okumamız gibi...