Cüce benzeri varlık ne olabilir?

Symbol.

Kayıtlı Üye
İş
Hemşire
Arkadaşlar araştırdım ama bulamadım. Olayı bizzat teyzem 4-5 gün önce yaşadı. Evin içinde ufak ufak cüce benzeri sakallı insanlar görüyormuş. Lohusayken de görürdü aynı şeyleri. Fakat artık gündüz vakti de görünüyorlarmış ve eskiden temasta bulunmazlarken şimdi kollarından çekeliyorlarmış ve hiç konuşmuyorlarmış. Dua okuyunca gidiyorlarmış. Aynı cücelerden birini daha önce teyzeme yatıya kalmaya giden anneannemde görmüş üstünden atlayıp camdan dışarı çıkmış. Teyzemde tabi bu konuda bilgili bir kişiye gitmiş adam bu gördüklerin cin değil cin olsaydı gözlerimi kapadığımda evinin içinde görürdüm falan gibisinden birşeyler söylemiş. Peki bu varlıklar ne olabilir ve ne amaçla kollarından çekeliyor olabilirler benzer şeyler yaşayanlar görenler bilgisi olanlar bi yardım edebilir mi?

ibis73

Kayıtlı Üye
Beniki tahmin büyük ihtimale cindir. Bilgili üyeler yazsin büyük ihtimale cindir. siz cinleri tek tür olarak görmeyin , farkli cesitleri var ,teyzenize musallat olmus olabilir. cevrenizde arastirin bulabilirseniz görüntüsü acik dolandirici olmayan saglam hocaya bakim yaptirin

tahita

Kayıtlı Üye
Konuyu açtığın için teşekkürler, bir anımı hatırlattı. Diz kadar boyu var. Sakalı beyaz ve göbeğine doğru sivriliyor v.s. Gördükten sonra birilerine (aile) anlattım, bir daha görmedim. Gördüğüm, iyi niyetli hissi vermişti. Arkadaşımızın dediği gibi çok fazla türde varlık varmış, Urum'da bahsetmişti. Dilerim iyi niyetlidir. Teyzeniz konuşmaya çalışsın, eğer çekiyorsa bir şey göstermek istiyor olabilir.

Kizir

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
İfrit,cin,hüddam bunlar aynı şeyler farkları güçleri rütbeleri ama nasıl cin değilmiş o şeyler onu anlamadım cin tarifine uyuyor. Çocuk cinde olabilir. Bu arada bu akşam saat 6 da yattım rüyamda kısa boylu kadınlar vardı cin miş ayetel kürsi okuyorum eriyolar elbiseleri kalıyo çok garip bir rüyaydı büyük bir evdeydim konak gibi bir sürü odası var 3 kere görmüşümdür aynı rüyayı devamından.Uyandığımda ellerimde uyuşukluk başımda uğultu vardı bana bu aralar bişeyler oluyo :)

Symbol.

Kayıtlı Üye
İş
Hemşire
Ben de iyi niyetli olabilirler diye düşünmüştüm. Çünkü sadece çekiyorlarmış. Kötü niyetli olsalardı zarar vermeye çalışırlardı değil mi? Teşekkürler bu arada yorumlarınız için

ruhname

Kayıtlı Üye
enteraasan bence cin değildirler evrende yaşayan pek çok gözle görülmeyen varlık var ve bu benim hep ,ilgimi çeken bi konu va hale öyle :)

JoKeR-23

Banlı Kullanıcı
Kesinlikle cin çünkü bizim boyutumuzda boyları kısa olur bu herkes tarafından bilinen bir gerçek ...

BlueS

Kayıtlı Üye
Kesinlikle cin çünkü bizim boyutumuzda boyları kısa olur bu herkes tarafından bilinen bir gerçek ...

Kesinlikle hatalısın. Herkes tarafından bilinen en önemli gerçekler boylarının çok uzun olduğu ve çok güçlü olduklarıdır. Toz parçası ve parmak boyutuna gelmek onlar için fazla zor değildir. Allah izin verdiği taktirde tabiki. Cinlerin büyücü çeşitleri vardır. Ve en güçsüz cinler dahi, insana şeytanların kralıymış gibi hayaller gördürüp inandırabilir.

Symbol, senin konuna dönersek. Teyzene kesinlikle onlarla gitmemesini söyle. Zihnini ele geçirirlerse, boğup öldürebilirler. Şuan sadece eğleniyor olabilirler. Ve bu dönemde de çok fazla düzenbaz dolanıyor ben hocayım diye. Kesinlikle inanmayınız ve çok geç olmadan korunmaya çalışın.

codzombi

Kayıtlı Üye

Hangi tür cinden bahsediyorsunuz :) Bir sürü cin türü var, bazen bi apartman kadar boyu olur,bazen tırnaklarımızın arasında yaşayacak kadar küçük olur..

striker

Kayıtlı Üye
bu konuya ya cin ya değil demek doğru olmaz, binlerce varlık türü var, cin ler sadece bunlardan 1 tanesi.
örneğin cinler fiziksel olarak dokunamazlar, mesela karşımızda olsa dokunamayız.
ama farklı form çeşitleriyle karşımıza çıkabşlecek bir sürü varlık olduğuna inanıyorum.
bunlar dokunur ve fiziki olarak bir maddeye bürünebilirler.
boylarının küçük olması ve kolundan çekmeleri demişssin.
isteselerde cüce olmak yerine dev de olabilirlerdi, bu şekilde görünmeyip cüce olduğuna göre,
karşıdakine biraz daha sempatik ve ılımlı görünmek,
zarar veren değilde, yol gösterici bir tutum içerisinde olduğunu düşünüyorum.
teyzenin korkmaması ve onların dilinden anlaması gerekli olduğunu düşünüyorum.
çünkü nedensiz yere o varlıklar orada bulunmazlar.
mutlaka bir sebep var.

BlueS

Kayıtlı Üye
bu konuya ya cin ya değil demek doğru olmaz, binlerce varlık türü var, cin ler sadece bunlardan 1 tanesi.
örneğin cinler fiziksel olarak dokunamazlar, mesela karşımızda olsa dokunamayız.
ama farklı form çeşitleriyle karşımıza çıkabşlecek bir sürü varlık olduğuna inanıyorum.
bunlar dokunur ve fiziki olarak bir maddeye bürünebilirler.
boylarının küçük olması ve kolundan çekmeleri demişssin.
isteselerde cüce olmak yerine dev de olabilirlerdi, bu şekilde görünmeyip cüce olduğuna göre,
karşıdakine biraz daha sempatik ve ılımlı görünmek,
zarar veren değilde, yol gösterici bir tutum içerisinde olduğunu düşünüyorum.
teyzenin korkmaması ve onların dilinden anlaması gerekli olduğunu düşünüyorum.
çünkü nedensiz yere o varlıklar orada bulunmazlar.
mutlaka bir sebep var.

Striker ılımlı ve zarar vermeyecek varlıkların, dua ederek gitmesi sence garip değil mi? Cinler insanı çeşitli şekillerde kandırabilirler. Ilımlı varlıklar olarak görünerek, yoldan çıkartabilirler. Bu yüzden geldiklerinde yollamak sadece geçici çözüm gibi görünüyor. Şarlatan olmayan bir hoca bulmak en doğrusudur.

Symbol.

Kayıtlı Üye
İş
Hemşire
Valla iyimiydiler kötümüydüler bilemicem ama o hocanın okuduğu yazdığı şeyler iyi gelmiş herhalde görünmüyorlarmış artık sağolun bilgilendirdiğiniz için

ruhname

Kayıtlı Üye
Hangi tür cinden bahsediyorsunuz :) Bir sürü cin türü var, bazen bi apartman kadar boyu olur,bazen tırnaklarımızın arasında yaşayacak kadar küçük olur..

aynen katılıyorum pek çok çeşit cin türü var boyu kısa olan- havada uçan-3 4 kat bina büyüklükte olan

striker

Kayıtlı Üye
sayın blues , haklı olabilirsiniz, benimkisi sadece birkaç deneyimle varlıklar hakkında aklımda oluşan fikirlerdi,
varlıkların enerji ile ilgilendiği konusunda şüphem yok zaten,
ama bende ılımsız ve kötü niyetli varlıklarla karşılaşınca, dua okumak hiç işe yaramadı,
dua okununca gider sözünü ben pek doğru bulmuyorum.
dua lar maneviyatı güçlendirir.
maneviyat güçlenirse oluşan enerji bu varlıklara karşı koymamızı sağlıyor diye düşünüyorum.
dua yı bu şekilde değilde sadece dua nın sahibinin rızası için okunmalı diye düşünüyorum.
ayrıca önceden bende çekinirdim varlık ve türlerinden, şuan hiçbirşeyden çekincem kalmamış, % 1 dahi korku yada hissiyatım kalmamış,
korku duygumu gidermem dua konusuydu açıklamıştım.
ikinci neden de güvenilirlermi bilmiyorum.
belkide deneme yanılma yöntemine başvurmak lazım, neticede ben bir acemi olduğumdan fazla arkadaşları yönlendirmekte istemiyorum.
sitenin aydın adminleri eminim bizleri aydınlatırlar varlık konusunda.

Gaos

Kayıtlı Üye
Striker ılımlı ve zarar vermeyecek varlıkların, dua ederek gitmesi sence garip değil mi? Cinler insanı çeşitli şekillerde kandırabilirler. Ilımlı varlıklar olarak görünerek, yoldan çıkartabilirler. Bu yüzden geldiklerinde yollamak sadece geçici çözüm gibi görünüyor. Şarlatan olmayan bir hoca bulmak en doğrusudur.

Şöyle de bir mantık yürütebiliriz : Dua ederek gitmeleri neden korkudan olsun ? Belki saygıdan ve sevgidendir ? "Tamam tamam korkma gidiyorum"

bestekar60

Kayıtlı Üye
bir arkadaşım var medyum o size yardımcı olabilir isterseniz bi arayın

alin

Kayıtlı Üye
bir arkadaşım var medyum o size yardımcı olabilir isterseniz bi arayın

Site yönetimi bilgisi dışında, her hangi bir iletişim bilgisi vermek, işlem ya da tanıtım yapmak, uzaklaştırma sebebidir. Tüm üyelerimizin bildiği bu kuralı, bilinçli çiğnemiş görünüyorsunuz . Bu olayla birlikte, tüm üyelerimize hatırlatma olsun!

nira

Kayıtlı Üye
peki bu varlıklar etrafınızdayken onları sürekli görüp görmemezlikten gelmek nasıl bir etki yaratır sizce? Evinizde sıradışı bir varlık var diyelim. Bilerek yada bilmeyerek kendilerini belli ediyorlar. bunları sürekli görmezden gelmek yoklarmış gibi davranmak duygu korku gibi hisleri sıfırda tutmak nasıl bir etki yaratır? sonuçlar ne olur?

eXtreme

Kayıtlı Üye
Sanırım evinizde bir "gnome" var. Dendiği gibi dua okuyun onlar gitmeye başlar. Arkadaşın yukarda dediği saygı ve sevgi olayı çok garip :D En küçük bir sûbhaneke bile onları korkutur. Hele hele Ayete-l Kürsü okursan cayır cayır yanmaya başlarlar ve sana yalvarırlar dur diye.Sakın teyzen onlarla gitmesin yoksa arkadaşın dediği gibi zihnini alıp onu öldürebilirler. En iyisi orda en güzel yüksek ses ile anlaşılır bir şekilde Ayete-l Kürsü,Nas,Felak dualarından bitanesini seçip okumak. Allah yardımcınız olsun mübarekler.

haniel

Kayıtlı Üye
Bu kesinlikle cin değildir Gnome isimli toprak elementalidir