Kavanozdaki Bebek Ejderha

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
j33t3.jpg

İngiltere'de kavanozda bulunan ejder yavrusu bilim adamlarını şaşırttı. Oxford Üniversitesi, ejderin gerçek olup olmadığını anlamak için biyopsi yapmak istiyor.

Oxfordshire'da iş adamı Allistair Mitchell'in bir garajda, kavanoz içinde bulduğu esrarengiz bebek ejder İngiltere'de günün konusu oldu. Bozulmaması için formaldehitte saklanan ve göbek bağından dişlerine kadar kusursuz görünen bebek ejderle birlikte 1890'lardan kalma, eski Alman harfleriyle yazılmış belgeler de bulan Mitchell, Oxford Üniversitesi'nden bir uzmana başvurdu. Gördüklerine şaşıran uzman, bunun gerçek olup olmadığını anlamak için biyopsi yapmak istediğini söyledi.

Almanların oyunu mu?

Araştırmalarını sürdüren Mitchell, olayın, 1800'lü yılların sonlarına doğru, İngiliz ve Alman bilim adamları arasında var olduğu saptanan rekabet ürünü olabileceği ihtimalini ortaya çıkardı. O dönemde Almanların, İngiliz bilim adamlarını aldatmak için balmumundan bir ejder yavrusu yaparak kavanoz içinde yollamış olabilecekleri belirtiliyor. Belgelerde de kavanozun yollandığı İngiliz Doğal Tarih Müzesi'nin, bunu kabul etmeyerek imha için bir görevliye verdiği yazılı. Ancak görevlinin bunu sakladığı sanılıyor.

Ben ejderhaların ve daha nice mitolojik varlığın var olduğuna inanıyorum eğer bu haber gerçekse çok güzel olur :) ve Haber bayaa eski yeni gördüm sayılır ben ve forumda da baktım paylaşılmış mı diye yok bulamadım :) Bu konu hakkında bilgi bilen kişilerden cevap bekliyorum :)

Eğer paylaşılmışsa modlar silebilir bu konuyu :) Sevgiler ve Saygılar :)

codzombi

Kayıtlı Üye
Ejderhaların daha önceden biizm boyutta yaşadıkları ve daha sonrasında boyut değiştirdikleri söyleniyor. Astral katlarla çalışma yapanlardan bazıları ejderha gördüklerini söylüyorlar .

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Gerçek olduğunu düşünmüyorum fotoğraf bile üzerinde oynanmış gibi duruyor :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Ben pek inanmadım bu habere ama olsun ben yienden ejderhaların ve nice mitolojik yaratığın varlığına inanıyorum :)

Bu arada Yeni bir tane daha bulunmuş ejderhaya benzer küçük bir canlı :)

NicktenyoxuN

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
çoğu mitolojide ejderhalar var ama Çin mitolojisi dışında hepsi tüysüz yani zar kanatlı oluyorlar zar kanatlıların büyük bir özelliği ise kanatlarının arkası görülebilir yada ışığı geçirebilir(tabi kanat kalın değilse) ama burada bir hata var ejder olduğu söylenen canlının kanatlarıyla vücudu aynı ve bu kadar gelişmişse cinsel organlarının da belirginleşmesi lazım(yanlış anlamayalım lütfen)ve böyle kavanozdaki şeyleri çok gördüm ve kanatlarında ki damarlar belli oluyor ve ejderhanın dişi olma ihtimalide var ama ben ejderhalara inanıyorum açıkçası

ENDORA

Kayıtlı Üye
Yalnız arkadaşlar dikkatinizi çektimi bilmiyorum. Mitolojide Ejderhalar hep yumurtadan çıkan canlılar olarak tasvir edilir malum ejderha yumurtası falan. Ancak bu kavanozdaki ejderhacağın göbek bağı var yani memeli. İlgilnç geldi bana.

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Yalnız arkadaşlar dikkatinizi çektimi bilmiyorum. Mitolojide Ejderhalar hep yumurtadan çıkan canlılar olarak tasvir edilir malum ejderha yumurtası falan. Ancak bu kavanozdaki ejderhacağın göbek bağı var yani memeli. İlgilnç geldi bana.

Doğru tespit.

DarkAnqeL

Kayıtlı Üye
olsaydı süpe olurdu :) küçüklüğümden beri ejderhalara bi aşk var içimde :)))) ilk aşkım charizard tı pokemonlardaki :))))

striker

Kayıtlı Üye
bende enterasan bir efsane yi söyleyeyim,
dedelerimiz anlatırmış :)

bir yılan çeşidi var adını bilmiyorum,
bu yılanı alıp, hiç bir insan sesi duymadan , bir yerde büyütürsek 7 yıl sonra,
ejderhalaşmaya başlıyormuş,
bir nevi evrim gibi :)

lakin efsane budur ki, insan sesimi ejdarhaların üremesini engelleyen olay, yoksa,
insanlar var oldukca ejderhalar asla olmayacak demenin masalsı hikayesimi,
hala anlayamadım,
rahmetli bir sır verdi , aklımı kurcaladı ...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
bende enterasan bir efsane yi söyleyeyim,
dedelerimiz anlatırmış :)

bir yılan çeşidi var adını bilmiyorum,
bu yılanı alıp, hiç bir insan sesi duymadan , bir yerde büyütürsek 7 yıl sonra,
ejderhalaşmaya başlıyormuş,
bir nevi evrim gibi :)

lakin efsane budur ki, insan sesimi ejdarhaların üremesini engelleyen olay, yoksa,
insanlar var oldukca ejderhalar asla olmayacak demenin masalsı hikayesimi,
hala anlayamadım,
rahmetli bir sır verdi , aklımı kurcaladı ...

Sizin dediğiniz olay simyacılarda var ...Kanatlı yılan olayı ve uçabiliyor .Ama o yılan doğada bulunmuyor simyacıların formulüyle ortaya çıkıyor ve sessiz bir yerde bir kutuda büyütüyorlar ve 3-4 tane yılandan teki başarılı oluyor ve kanadı çıkıyor :) efsanenin bunla bir bağı olabilir :)

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
bu ejderha turşusu gibi duruyo :)) kapağını açsak da uçsa harika olurduu

ENDORA

Kayıtlı Üye
Yılanı insan sesinden mahrum bırakınca yılan ejderhaya dönüşürmü bilmem ama benim bildiğim yılanların kulağı yoktur. Yani zaten insan sesi duyamaz onlar sadece titreşimleri algılar. Birde ben küçükken dedem at kılını suya atar bekletirsen yılan olur derdi alakasız biliyorum ama paylaşmak istedim :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Yılanların da kulakları vardır ama küçük bir delik olarak çıkıntılı değildir :)

ENDORA

Kayıtlı Üye
Çeşitli canlılarda “genel” olarak tanımlanan algılanabilir ses aralıkları, gruplara göre değişiklik göstermekle birlikte, şu şekilde:
İnsan: 20 Hz – 20 kHz
Kedi: 100 Hz – 60 kHz
Fare: 1 – 100 kHz
Köpek: 50 kHz’e kadar
Fil: 1 Hz – 20 kHz
Yılanlar: Dış kulakları olmadığı için ses dalgalarını alamazlar.
Kuş: 100-29.000 Hz
Balık: 200-800 Hz
Gece kelebekleri (güveler): 1- 240 kHz
Çekirge: 50 kHz’e kadar
Böceklerde, ses çıkarmayan çoğu türün işitme duyusu bulunmamakta.

BİLİM VE TEKNİK DERGİSİNDEN ALINMA

ENDORA

Kayıtlı Üye
Dergi ismi vermem kurallara aykırımıydı bilmiyorum ama kaynak göstermek için söyledim :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Dergi ismi vermem kurallara aykırımıydı bilmiyorum ama kaynak göstermek için söyledim :)

İkimizde aynı şeyi dedik senle dış kulak denilen şey çıkıntılıdır...İç kulak algılayıcıları bulunur yılanlarda..Çoğu insanlar yılanın sağır olduğunu düşünür ama yılan o iç kulak algılayıcıları tarafından küçücük kıpırtıyı bile duyabilir .. :)

ganicen_drakul

Kayıtlı Üye
bir yumurtayı kırıp iyice incelerseniz sarı ile beyazı birbirine bağlayan ve her ikisinide kabuğa bağlayan ince kordonlar görebilirsiniz.Tabi yumurta olgunlaşıp canlıya dönüşürse daha rahat seçebilirsiniz.