Meleklerle Nasıl iletişime geçebilirim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Dimply

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar öncelikle konu yanlış yerdeyse özür dilerim.1 haftadır meleklerle uğraşıyorum,uğraşıyorum derken iletişime geçmek istiyorum.Bi arkadaşımız paylaştığı konudaki tekniği uyguladım.Sanırım birazcık başarılı oldum.Yani onları yanımda hissedebiliyordum.Durup dururken gülümsüyordum.Ama gözlerimi açmadım.Sadece yardım istedim.Açtığım zaman yoklardı.Şimdi demek istediğim meleklerle iletişime geçebilir miyim?Eğer isteyeceğim şeyin insanlara zararı olmazsa sizce yaparlar mı ?

snm35

Kayıtlı Üye
Meleklerle Kurana göre kesinlikle iletişime geçemezsin.Hissettiğin şey cinlerdir.

jaxquel

Kayıtlı Üye
İş
-
melekler le iletişime geçmek istiyorsan bir mektup yaz ve onu rüzgarsız bir havada yak

Ü

Üye silindi 15237

SelamunAleykum .
Bu konuda İlminiz varmı ?
Bu konuda ne kadar bilgiye sahipsiniz ?
Daha önce hiç denedinizmi ?
Tecrübe sahibimisiniz ?
Yanınızda gelenin cin , ifrit , peri olmadığından nasıl emin oldunuz ?
Bu uygulamayı yaparken başına bela alacağınızı düşünmediniz mi ?

Keira

Moderator
Meleklerle iletişime geçmek için ilme gerek yoktur, onlara seslenin ve dileğinizi yürekten isteyin onlardan. Sizi duyarlar ve yardım ederler... Ayrıca melekleri çağırırsanız sadece melekler gelir başka bir varlık gelmez.. Meleklerle iletişime geçmek illa ki onları görmek değildir, içinizdeki o size yardım eden veya uyaran ses onlardır..

snm35

Kayıtlı Üye
Melekler duyu organlarıyla algılanamazlar, gözle görülemezler. Bu sebepten onlar hakkındaki tek bilgi kaynağımız Kuranıkerim ve hadislerdir.

Kur’an-ı Kerim’de bazı özel hallerde peygamberlerin ve bazı kimselerin meleklerle diyalogundan bahsedilir. Bunun dışında bir kimsenin meleklerle konuşması, onlardan yardım istemesi ya da mucize vb. işaret göstermesini istemesi mümkün değildir. Böyle bir iddia, İslam inancının esasını oluşturan Allah’ın birliği (tevhid) ilkesine de aykırıdır. Tevhid ilkesi, müminlerin yardım taleplerini ve ihtiyaçlarını doğrudan Yüce Allah’a iletmelerini ve bu hususta hiçbir varlığı O’na aracı kılmamalarını öngörür..

ruhname

Kayıtlı Üye
Kur’an-ı Kerim’de bazı özel hallerde peygamberlerin ve bazı kimselerin meleklerle diyalogundan bahsedilir. Bunun dışında bir kimsenin meleklerle konuşması, onlardan yardım istemesi ya da mucize vb. işaret göstermesini istemesi mümkün değildir. Böyle bir iddia, İslam inancının esasını oluşturan Allah’ın birliği (tevhid) ilkesine de aykırıdır. Tevhid ilkesi, müminlerin yardım taleplerini ve ihtiyaçlarını doğrudan Yüce Allah’a iletmelerini ve bu hususta hiçbir varlığı O’na aracı kılmamalarını öngörür..
Aynen katılıyorum meleklerle iletişime geçmek dinimizce mümkün değil öyle yok sayılarla düşüncelerle şahsen bunlar saçmalıktan ibaret ama cin vs.iletişime geçilir ve cin davetlerinde gelen cinler genelde sufli olur sufliler ise insanı korkutur çarpar.... ulvi ve müslümanlar herkese gelmez belli sure ayetlerinden hüddamını hadimi elde edilebilir tabi dayanıp aklınızı kaybetmezseniz .

Keira

Moderator
Bu site de katılmadığınız düşüncelere saçmalık vs. diyemezsiniz, ancak neden katılmadığınızı kibar bir dille saygı çerçevesinde ifade edebilirsiniz.. Sevgiler..

albus

Kayıtlı Üye
Meleklerle insanlar gibi iletişime geçmek istiyorsan ilim sahibi olman ve ilimi hayatın her köşesinde yaşaman gerekiyor.
Yani "Melekle İletişime Geçmek İçin" gibi başlıklardaki uygulamalar,bana göre, fasa fiso.
Ama iletişim sadece yüz yüze konuşmakla olmaz değil mi?
Telefon ve internet de bir iletişim aracı sonuçta.
Kuran okuduğumuzda onlar bizi dinler.
Tövbe ettiğimizde, mümin kardeşimize gıyabında dua ettiğimizde, Allah yolunda mal harcadığımızda,abdestli olarak namaz vaktini beklediğimizde, abdestli ve zikir üzere yattığımızda, zikir halkalarına devam ettiğimizde melekler bize dua eder.

Melekler senin onlardan istediklerini yapmazlar.
Onlar sadece ve sadece Allah'a yönelmişlerdir.
Ama gördüğün gibi, istersen o saf, tertemiz melekler sana dua edebilir..
Ne diyelim, Allah dualarını kabul etsin..

Dimply

Kayıtlı Üye
Hepinizin mesajlarını okudum teşekkür ederim.Fakat bu forumda bir arkadaşla konuştum,o öyle dedi.Görüşülebiliyormuş dedi.Bende onun üzerine denedim. Karşıma cin gibi varlıkların geleceğini bilmiyordum.Onun dışında forumda koruyucu meleğinizle görüşme vs var.Onları da denemek istedim sonuç alamadım pek fazla.Tekrar teşekkürler

ladyrowena

Kayıtlı Üye
melek denilen şey ruhani bir varlık değil midir ve çoğumuz et ve kemiğin yanında bir ruha sahip değilmiyiz. eğer bir taşı derimizle hissediyorsak bence ruhumuzla başka bir ruhani varlıkla da iletişime geçebiliriz bu gayet mantıklı ve bence onu hissetmemiz için ondan yayılan enerji dalgalarını hissedecek kadar duyarlı olmalıyız. keira/nın dediği gibi kimse kimsenin düşüncesini yargılama hakkına sahip değil senin fikrin ne kadar mantıklıysa benim ki de o kadar mantıklı ve ayrıca ifrit denilen şeyin ne olduğunu iyice araştırın bence

striker

Kayıtlı Üye
meleklerle iletişime geçebilmek için manevi olarak doyuma ulaşman lazım, nefsin tamamen terbiye edilmiş olmalıdır,
şöyleki, senin için taş, gümüş, altın, üçüde aynı değerde olmalı, bilmem anlatabildimmi.
ayrıca dünyaya geldiğin ilk günden şuana kadar bu yazıyı okuyan ve okumayan herkes meleklerle donatılmış, meleklerle iletişime geçmek, arkadaşlarınla sohbet etmek gibi değildir, ayrıca diğer varlıkların davetleri gibi olacağını asla düşünmüyorum, birileri meleklerle kkonustum soru sordum cevap aldığım demişse şayet size, bu külliyen yalandır.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
“İçimden bir ses geldi deriz ya”
Bir de görevli melekler var değil mi?
Müvekkel melek diye bir tabir var. Yani görevli melek, bu melekler insanın yanında ve kişiye özel yaratılmış varlıklar. Biri sağında, biri solunda. O insan ne yapıyorsa kaydediyor. Kötü şeyleri zihninden geçirdiği sürece kaydetmiyor ama eyleme dökerse yazıyor. İyi düşünceleri yapmasa bile, kalbinden geçirmesi bile artı hanesine yazılıyor. Bu görevliler sadece katip değiller. Bu aslında “içimden bir ses geldi”, “sağ kulağıma birisi bir şey fısıldadı” denen şey de aynı zamanda. Hassas olan insanların bu tür sesleri veya kokuları hissedebildiğini biliyoruz. En ileri derecesi, görmeyi de gerçekleştirenler var.

M.Ü. İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mahmut Erol Kılıç

Siz onları hissedin ya da hissetmeyin onlar sürekli sizinle irtibat içerisindeler.

Not: Farklı inançlara ve düşüncelere katılmasanız bile, saygılı olmanız gerektiğini unutmayalım! Forumda paylaşılan konular size aykırı geliyorsa ya okumazsınız ya da düşüncelerinize daha uygun bir site bulabilirsiniz.

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
Kesinlikle embriyoya katılıyorum. İnsanlara aptalca, budalaca, fasa fiso demek karşısındakilerin kim olduğunu bilip bilmeden laf sokmak doğru değil okumayın o zaman. Bu sözleri kaldırdıktan sonra aslında güzel bir beyin fırtınası olmuş.Ben mesela inanıyorum. Allah evrende bildiğim kadarıyla en üstün insanı yaratmış diğer unsurları insana emanet etmiş. (Hayvanlar, doğa vs.) Melekleri neden insanlara yardım etmesi için vermesinki. Ben de önceden sizler gibi düşünüyordum Allahtan isterim diye, ama zaten Allah onları gönderiyor. Ben Allahtan istiyorum meleklerini gönder diyorum. Gerçekten de neye niyet ettiysem oluyor. Olmayanlar ise sonradan bakıyorum iyiki olmamış diyorum. Hem su içmek istediğimiz zaman oturduğumuz yerden Allahım bana su ver demiyoruz değilmi. Sucuyu arıyoruz getiriyor gibi. İnanan herkesin ahyatında değişiklikler çok olumlu yönde gidiyor. Tavsiye ederim

bayanenerji

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Bence meleklerle iletişime geçeceğine dileklerini Allah'a ilet. Nasılsa melekler yüce Allah ne isterse sadece onu yapar.

Keira

Moderator
Bence meleklerle iletişime geçeceğine dileklerini Allah'a ilet. Nasılsa melekler yüce Allah ne isterse sadece onu yapar.

Zaten işleyişte o şekilde.. Dileğiniz Yaratıcı tarafından gerçekleştiriliyor, melekler sadece buna aracı oluyor. Forumda bununla ilgili detaylı açıklamalar bulunmaktadır.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Ben bir müslüman olarak bu konuyuda ona göre değerlendirmek istiyorum farklı inanıştaki kişilerin inandığı değerlere birşey demek istemem saygısızlık ifadesi olmaması için.

İslama göre meleklerin normal insanlara gelmesi çok çok özel durumlarda meydana gelicek birşeydir buda benim canım melek görmek istedi bir gelsinde göreyim gibi birşeyle olmaz bu çok özel kişilerin uğlaşabileceği seviyelerdir ve yaratıcının bir lutfu olarak bir nasiptir mesela Kuranda haber verildiğine göre hz ibrahime melekut alemi devamlı gösterilmiş ilgili ayet şöyledir

6:75 - Böylece biz İbrahim'e göklerin ve yerin melekûtunu (muhteşem varlıklarını) gösteriyorduk ki, kesin inananlardan olsun.

Bunun dışında meleklerin insanların bir kısmına gelip görülmesi için yeryüzünde hikmetin kaybolması lazım hikmet nedir diye sorulucak olursa bunun özel olarak araştırılması lazım bazı ayetlerde hikmet şöyle geçmiştir " biz musaya tevratı ve hikmeti verdik " "davudada zeburu ve hikmeti verdik " "meryem oğlu isayada incili ve hikmeti verdik "
hz ibrahimin oğlu ismaille yaptığı çok meşhur bir dua vardır " ey rabbimiz onlara kendi içlerinden bir elçi gönder o elçi onlara kitabı ve hikmeti öğretsin "

Bu zaman dilimlerine bakılıp iyice araştırıldığında bazı kimselerin melekleri gördüğü bilgisine uğlaşabiliyoruz onlara manevi yolla hikmeti öğretmek için ve bu öğrenme aşaması en nihayetinde peygamberlerin gelip hikmeti sözlü olarak anlatmasıyla son buluyordu buna bir örnek ayet şöyledir " şüphesiz biz isanın havarilerine peygamberim isaya itaat edin diye vahyetmiştik "

Bu her peygamber devrinde olmuştur hikmet bazı kişilere manevi yolla gelmiş ve peygamberin gelmesiyle hikmet sözlü olarak anlatılmış ve meleklerin görülmesi olayıda bunlarla birlikte son bulunuyordu çağımızda hikmet hala kaybolmadığı için meleklerin gelip görünme olayınında gerçekleşmesi için bir sebep yok
bu sebepler zinciri dışında Allah melekleri tek bir sebeple indireceğini bildiriyor oda azap indirmek için ilgili ayet şöyledir
15:8 - Biz o melekleri ancak, hak ile indiririz. Ve indirildikleri vakit de onlara hiç mühlet verilmez

Kuranda haber verildiğine göre bazı varlıklar insanlara gelip kendilerini melek olarak tanıtırlar
sebe suresinde bu mesele şöyle izah edilir

O gün Allah, onların hepsini toplayacak; sonra meleklere: Size tapanlar bunlar mıydı? diyecek. [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] (Melekler de:) Sen yücesi, bizim dostumuz onlar değil, sensin onlar cinlere tapıyorlardı Çoğu onlara inanmıştı; diyecekler.

[/FONT]Burada tapmak kelimesini biraz açmak gerek burada bahsedilen kişiler melekleri rabler edinmiş değillerdir örnek vericek olursak geleneksel islamda yanlış anlatılan bir bilgi vardır mekke müşrikleri putları ilah edindiler diyorlar ama bu böyle değildir Kuranda açıkça ifade edilmiştir ki onlar putları aracılar edinmişlerdi Allahın şirk olarak tanımladığı şey budur yaratıcıyla aramıza aracılar koydugumuzda yaratıcıya göstermemiz gereken saygıyı o aracılara gösteririzde farkında bile olmayız
ancak bunların dışında melekler hissedilir bizlere gelen vesvesenin yanında bir yandanda hissedilen olumlu sözlerde meleklerin fısıldamasıdır bunda hiçbir şüphe yoktur
bu yazılarım tamamen islamidir diğer inançtaki insanların inançlarına saygısızlık etmek gibi bir amacım yok bunu tekrar belirterek yazıma son veriyorum
sevgiyle kalın.

Agrahya

Kayıtlı Üye
Melek davetleri için dinden dine değişen yöntemler vardır. Dolunay gecesi aynaya çeşitli semboller çizilir, kapı açılır ve teknik uygulanır... derinine girmek istemiyorum çünkü gelen varlık enerjinin saflığına göre değişecektir ve bir melek daveti yapabilmek için ciddi bir enerji çalışması geçmişi olmalıdır. Zaten başmelek ile iletişim söz konusu olamaz.
Günümüzde bu işin eğitimini almış bir çok melek koçu bile kedi çağırır gibi melek çağırmakta :D bu tip şeyleri görünce gülüyorum...

Türkmenoğlu

Kayıtlı Üye
Meleklerle görüşmek isteyen birini tanıyordum. O da benim ve diğer arkadaşlarım gibi paranormal olaylarla ilgilenen, bizimle beraber psişik güçlerini geliştirmeye çalışan biriydi. Samimiydik. Melekler için aylarca uğraşmıştı ve en sonunda ulaşmış, ama göremeden bayıldı ve melek işini bıraktı. Ah be ne günlerdi :)

ruhname

Kayıtlı Üye
Bu site de katılmadığınız düşüncelere saçmalık vs. diyemezsiniz, ancak neden katılmadığınızı kibar bir dille saygı çerçevesinde ifade edebilirsiniz.. Sevgiler..
Ben bu mabette ne etsem ne yorum yapsam hatalı olan ben oluyorum bana göre saçmalık dedim inananlar inanmaya devam etsin beni ilgilendirmez ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...