Kitap açmak ne demek ?

ecringül

Kayıtlı Üye
İş
muhasebe
Arkadaslar selam:)

Kisi hakkinda, kitab actirmak yani Kur´an dan baktirmak nasil oluyor?
hocalar veya bu ypntem ile bilgi edinen sahislar nelere dayanarak, neye dayanarak ve kimin, kimlerin, yardimiyla kisi hakkinda bilgi verebiliyorlar. Yildiznname bu mudur?

Peki kitap kapali bilgi verilmiyor ne anlama geliyor,gercekten cok ama cok ilgimi cekmekte, kafami mesgul etmekte su an bu sorular.
İkidir, bana bir türlü bakim yapilamiyor,millet biR giriyo medyumun odasina 1 saatlik konusmadan sonra cikiyor. bende öyle zavallim, sazan gibi bekle bekle saatlerce bekliyorum, sonrada kitap kapali bakim sana yapamiyorum, bugün git haftaya gel deniliyor ve o zamanda yine ayni prozedürü al yeni bastan olacak bir ihtimal , cevaplariniz icin simdiden teşekkürler:)

dido06

Banlı Kullanıcı
kitap actırmak dıye bısey yok aslında vardır ama cok derın hocalar yapar bunu sayısıda ınan cok azdır bunu yapack kısının astrlosı ve ıslamı kuran felan yutması gerekır ve bu ılmın babaları bubu yapmaz cunku orda kaderını görurler ölucegın gun bıle bılınr dıger vasıfsız kıslerın yaptıgı aldtmadır bana aılem cocukken bı hocaya actırmıslar ve dedıklerının hıc bırı cıkmadı ınanma parana yazık

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
kitap açmak yıldıznama ile ilgisi yoktur. yıldız name yıldınız hesaplanması ile kitaptan o yıldıza ait kahetlerin okunması ile olur. yıldızname kıtabına ihtiyaç vardır. hesaplaması karışık ama sınuç muazzamdır.

ikinci bir usul vardır. arapça sayı ve harflerin oldu bir sıkala vardır bazı ayetler okunur niyet edilir ve el bu skalada gezdirilirken kahanet yapılır

sizin bahsettiğiniz sanırım kuranı kerim ile bakılan faldır. arapça yada türkçe hangi dili biliyorsanız kuran alınır.

1 fatiha 3 ihlas suresi okunur niyet edilir ve bir safya gelişi güzel açılır bu safyada bir ayete bakılır herhangi birine düşünmeden o ayet niyetinize göre yorumlanır.

son olarak bazı alimler yıldızname gibi kendi kehanatlerinin olduğu fal kitapları yazmıştır. bazı sorular sorulur bilgi alnır isim doğum anne adı gibi niyet edilip bu kitaplara bakılır ve kahanette bulunur bu kitaplar aileden aileye geçer

awra

Banlı Kullanıcı
Kur 'an fal bakılmak için inmemiştir ki..

ecringül

Kayıtlı Üye
İş
muhasebe
Kur 'an fal bakılmak için inmemiştir ki..

muhakkak. haklisin awra. fakat ben fal baktirmaya gitmedim o hocaya. arkadaslar bu hoca, fal bakmiyor. hemen bastan konusmaya baslamadan önce kesinlikle büyü yapmadigini söylüyor, talepde bulunan kisilerden ücret almiyor. siz gönlünüzden ne koparsa artik, 5 mi 10 mu orasi size kalmis. dogrusu ben daha para mara vermedim. son gitdigimde 5 euro vercektim, gönlümde bu vardi ama gercekten unuttum. bana ikidir bir türlü kitap acamiyormus. Allah tarafindan senin icin kitap acamiyorum izin yok diyor. bu benim aklima cok takildi, neden izin olmasin, neden bakilmasin yaw???

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
kurandan fal bakılıp bakılmadığını bilmiyoruz yani o kadının ne yaptığı o yüzden bişey söyleyemeyiz ama eğer o medyum o şekilde söylüyorsa bir bildiği vardır.

örnek: bende kahfe falına bakarken eğer fincan tabaktan ayrılmazsa kaldırdığımda 41 kadar sayarım havada tutarak hala açılmazsa falın açılmaması gerektiğini söylerim ve açmam ona benzer bişey olabilir bakan kişiye sormak lazım

rüzgar

Banlı Kullanıcı
her insanın kurandan bir ayeti ve esmau hüsnadan bir ismi vardır kişi bunları bilirse kendi kilitini açar.kitap açma eskiden anne adı ve kişinin adı günün ve bulundugu ayın ve yılı cem edilip 114 surede çıkan aranırdı günümüzdede bu şekilde kitap açanlar var çıkan ayette göre kişiye bilgi verilir çıkan ayeti okuması istenirdi.

weeshne

Kayıtlı Üye
her insanın kurandan bir ayeti ve esmau hüsnadan bir ismi vardır kişi bunları bilirse kendi kilitini açar.kitap açma eskiden anne adı ve kişinin adı günün ve bulundugu ayın ve yılı cem edilip 114 surede çıkan aranırdı günümüzdede bu şekilde kitap açanlar var çıkan ayette göre kişiye bilgi verilir çıkan ayeti okuması istenirdi.

Rüzgar; teorik olarak anlattığın bu metodu pratik olarak da uyguluyabiliyor musun? Kuran-ı Kerim'deki ayetimi ve Esma-ül Hüsna'dan adımı öğrenmeyi çok isterim. Yardımcı olmayı kabul edersen, gerekli bilgiler için sana özelden mesaj atabilirim. :eek:

camuro

Kayıtlı Üye
Tüm Evliyaların tercih etdiği bir yöntemdir.

Fal Nedir? Bir şey hakkında Kuran'dan bir işaret ya da cevap almak anlamına gelir.Mesajı her zaman yüksek sesle ve net. ya da Kur'an-ı Kerimle bir istihare yapabilirsin.

Kurandan fal bakmaya izin verilmişti.ama kahve fincanından,iskambil veya tarot kartlarından bakmak haramdır.

Ama bunun özel bir yolu vardır. yapmanız gereken tercüme edilmis kuranı kerim alın.sonra seccade üzerinde abdestli oturun.

Eğer sabah namaz dan saat Saat 10:00 gibi fal bakacaksiniz, tip 10 (10 AM) arasinda bakacaksınız. Eger 10:00 ve 14:00 Saatleri arasinda fal bakacaksaniz, çünkü 11 ve (2 PM)
20 arasinda fal bakacaksınız. Eger saat 14:00 dan SONRA gunes Batana Kadar bakacaksan çünkü 21 ve (2 PM) 30 arasında bakacaksın. Eğer gecede yapacaksınız
bütün kurandan fal bakacaksınız. ama öncellikle fatiha okumalısınız. şu sekilde:

11 Defa salavat,
1 Defa fatiha,
3 Defa ihlas,
1 Defa Ayetel Kürsi,
11 Defa salavat
sonra şu şekilde dua edeceksiniz;

Ya Allah senin Bir zayıf insanlarin met şeyler okudu ben sana veriyorum ve sen ona senin fazalin Ile ve Rahmet yüz den Kabul et. veya haki pegamber efendimize Kabul et olabilir.
Özellikle fotoğrafla fala bakan kısımında Peygamber efendimizin Ruhuna, Abdül Kadir Geylani efendimizin Ruhuna, Ahmet Rıza Han hazretlerinin Ruhuna ve onlarin esrafının
sevabina bana falda başarılı olmam için yardım edin.

sonra salavat okurken Kuranı açtıktan sonra 7. sayfasına Gidin. 7. sayfada 7,8 ve 9. çizgide cevabınız var. Bazen Cevabı Anlamak zordur bunun için Salavat okuyun.7,8 ettik. 9 ettik. çizgileri Tekrar okuyun, belli Bir ​​süre sonra anlamı aklınıza gelecektir.

Eğer başka sorularda sormak isterseniz bir soru için 1 Defa fatiha okumanız gerekmektedir.

Mesnevilere fal baktırabilirsiniz am bunu Nato'da Evliyalar biliyorlar.

Uyarı:

Eğer düzenli olarak bunu planlıyorsanız o zaman cevapları veya aldığınız lütfen kimseye söylemeyin.Bu konuda sessiz olun.

Bu gelecekten haber vermek olarak algılanmasın merak etdiğin sorulara cevap bulmak içindir.Bir istiharedir.

candokia

Kayıtlı Üye
6 yıl geçti demek yine konu hortladı =D şaka bir yana =D kitap açtırtmak.... umm fala benzettim =D

Semiyail

Banlı Kullanıcı
Sn.Ecringül,sizinle ilgilenip size bakım yapmayan medyuma neden ısrarla gidiyorsunuz.Ondan başka medyummu kalmamış.Demekki o medyumun karnı doymuşki size keyfine göre davranıyor.Bir aç kalsın bak bakalım nasıl bakım yapar o zaman sana.Birde o medyumun ne kadar güvenilir olduğuda bellisizken bu ısrar neden?

ufukalper

Kayıtlı Üye
Allah der ki;
Geleceği benden başka kimse bilemez
Fal bakmak günahtır
Düğümlere üfleyenlerden(büyücüler) uzak durun
Ben size Kuran'ı hayatınıza yol göstersin diye gönderdim
Fal bakmaya Kuran'ı alet ediyorsunuz.Büyük günah çok büyük.Yalan böyle şeyler inanmayınız.Kuranı açıp okuyun peygamber efendimiz dahil olmak üzere bir çok peygamber çoğu zaman ikileme düşmüştür.Çünkü insanız sonuçta.Lut peygamberin eşi bile inanmadığı için ölmüştür bakınız Kuran'a.Peygamber bile kendi eşinin ölüceğini göremedi.İslam gelmiş en mantıklı dindir.Böyle safsatalar yanlıştır.Haşa peygamber bakamıyor bir medyum bakıyor olmaz öyle şey.

AJA

Elit Üye
Allah der ki;
Geleceği benden başka kimse bilemez
Fal bakmak günahtır
Düğümlere üfleyenlerden(büyücüler) uzak durun
Ben size Kuran'ı hayatınıza yol göstersin diye gönderdim
Fal bakmaya Kuran'ı alet ediyorsunuz.Büyük günah çok büyük.Yalan böyle şeyler inanmayınız.Kuranı açıp okuyun peygamber efendimiz dahil olmak üzere bir çok peygamber çoğu zaman ikileme düşmüştür.Çünkü insanız sonuçta.Lut peygamberin eşi bile inanmadığı için ölmüştür bakınız Kuran'a.Peygamber bile kendi eşinin ölüceğini göremedi.İslam gelmiş en mantıklı dindir.Böyle safsatalar yanlıştır.Haşa peygamber bakamıyor bir medyum bakıyor olmaz öyle şey.

Gizlimabette bunları yazmanız ne derece yerli oldu sayın ufukalper ? Büyü konusunda bir kaynağa bağlı kalmak yanlış.Bunun gelmişi geçmişi öncesi sonrası var.Konuda günah mı yasak mı diye soran olmamış gördüğümüz üzere.
Fikriniz varsa konu hakkında sunabilirsiniz.Bunun dışında fetva vermeye gerek olmadığını düşünüyorum.

İyi forumlar :)

ufukalper

Kayıtlı Üye
Haklısınız biraz ileri gitmişim mobildeyim düzenleyeyorum maalesef mesajı:)

GogoL

Kayıtlı Üye
Bir zaman yaşlı bir dede "kitap açmıştı" benim için.. Anne adımı doğum tarihimi saatimi vs sorup birşeyler hesaplayarak o zaman böyle şeylerle hiç ilgim yoktu ne yaptı bilmiyorum. Okuyacağım üniversiteden oturacağım eve her şeyi söylemiş o zamanki nişanlımdan ayrılacağımı da eklemişti. Daha devam etme ne olur dedim bilmek istemiyorum dedim daha da söylememişti. Ama bildiğim, o yörede trafik kazası olacağını söylemişti ve bilmişti, birkaç kişinin yapmaması gerekir dediği şeylerin sonucunu da söylemişti. Çevresinde çok saygın biriydi.

AJA

Elit Üye
Bana o yöntemler baktı biri ve 40 yaşımda bir ölüm tehlikesi atlatacağımı eğer geçerse 84 yaşına kadar yaşayacağımı ölürken belimde ağrıyla öleceğimi bile söylediler :) Ne kadar doğru bir bakımdı bilemiyorum.. Gülermisin ağlarmisın.