Olumsuz Enerjinin Paratoneri Gibiyim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zebun

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar merhaba,
Umarım konuyu doğru yere açmışımdır. (Gerçi psikoloji ve havas gibi diğer alanlarda da bilgisi olanlar yazsın lütfen)
Sizlerden yorum ve destek istediğim mesele şu:
1- Başlıktan da anlaşılabileceği gibi, bir mekana girsem, yeni bir yerde işe başlasam, bir arkadaş ortamına girsem nerde cins adam var, nerde arıza var, nerde bir problem var gelir beni bulur. Benimle uzaktan yakından alakası olmayan bir mesele döner dolaşır benim ayağıma dolanır. Yaptığım iyilik maraz olarak bana döner. Bir de mesela, çalıştığım yerde zaman zaman teftişler olur. Gruplar halinde çeşitli birimlere dağılırlar. En gıcık grup bana denk gelir hep. Veya turist grubu ziyarte gelir; en ruhsuz en odunu bana denk gelir. Sonradan öğrenirim ki meğer diğerleri ne kadar eğlenmiştir. :( (burada vurgu yapılan şey enerji ile, çekimle alakalıdır; lütfen şans olarak almayın.)
2- insanlar üzerinde ne yapsam da olumsuz, negatif bir intiba uyandırıyorum (bence tabi) kurduğum ilişkiler hep kısa soluklu oluyor.

lütfen bana bir yol gösterin. ne yapabilirim. çok mutsuzum. bunalıyorum :(

memories

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba,
Umarım konuyu doğru yere açmışımdır. (Gerçi psikoloji ve havas gibi diğer alanlarda da bilgisi olanlar yazsın lütfen)
1- Başlıktan da anlaşılabileceği gibi, bir mekana girsem, yeni bir yerde işe başlasam, bir arkadaş ortamına girsem nerde cins adam var, nerde arıza var, nerde bir problem var gelir beni bulur. Benimle uzaktan yakından alakası olmayan bir mesele döner dolaşır benim ayağıma dolanır. Yaptığım iyilik maraz olarak bana döner. Bir de mesela, çalıştığım yerde zaman zaman teftişler olur. Gruplar halinde çeşitli birimlere dağılırlar. En gıcık grup bana denk gelir hep. Veya turist grubu ziyarte gelir; en ruhsuz en odunu bana denk gelir. Sonradan öğrenirim ki meğer diğerleri ne kadar eğlenmiştir. :( (burada vurgu yapılan şey enerji ile, çekimle alakalıdır; lütfen şans olarak almayın.)
2- insanlar üzerinde ne yapsam da olumsuz, negatif bir intiba uyandırıyorum (bence tabi) kurduğum ilişkiler hep kısa soluklu oluyor.

Eğer gerçekten bunları hissediyorsan bir gerçeklik payı muhakkak var.Korunma halkan çok zayıf.Hep kötü gün dostu olduğunu düşünüyorsan bu da korunma halkanın zayıflığının getirisi.Avlanmaya müsait bir canlı gibi düşün kendini.Ayağa kalkacak halin yok av olmayı bekliyorsun.Eğer belki düzelir diye zamana bırakacak olursan kesinlikle yanılırsın.Herkes senden enerji emiyor ama sen farkında değilsin.Sadece bunu uğursuzluk olarak algılıyorsun.

Önlem alınabilecek hususlar insanın 3. göz gelişim sürecine göre değişiklik gösterir.

1) Farkındalık olayını araştır bilgi edin.Davranışlarını mümkün olduğu kadar takip etmelisin.Çoğu insan her yaptığını bilinçli olarak yaptığını zanneder fakat uyku halinde yaşar birçoğumuz.Günlük yaptıklarımızın çoğu rutin alışkanlıklar olduğu için davranışlar bilinçsiz ve kendi kontrolümüz dışında gerçekleşir ve bu bizi enerji avcılarına karşı korunmasız yapar.Gezdiğin veya samimi olduğun arkadaşlarının kendileri bile bunun farkında olmayabilir ama senden götürüyorlar ayık ol.

2) Namaz alışkanlığın olmayabilir.Kendine günün belirli saatlerini seç.5 e ayır.Her birisinin arasında 4 saatten çok fark bulunmamalı.Her zaman birine muhtaç olduğun ve acizliğin aklına gelmeli.Bu nefsinin ve kendi acizliğini bilinçaltına hatırlatır.Bu enerji gözeneklerini kapatır.Vücudun varolan enerjisini kendisine saklar.Hal hazırdaki enerjiyi yeterli saymayıp senin vücudunda enerji arayışına girecek ve alınan enerjiler depolanacak.

3) Başaramayacağına inandığın zor gördüğün işlerin peşine git.Mesela seni kabul edeceğine inanmadığın çok güzel bir kızla tanışmayı ,sevgili olmayı dene.Önemli olan bunu başarman değil,bunu denemen önemli.Pozitif enerji katmanın mükemmel bir artış gösterecek.

4) Kesinlikle kendini bir işe ada.Hiç bir iş bulamadıysan bir çiçek yetiştir.Onunla ilgilen sevgini paylaş.Negatif enerjilerini çeker.

Çok yazılacak şeyler var.Bunlar bir kaçı.Bu yazdıklarım alıntı olmayıp kendi deneyimlemelerimdir.Hemen uygulamaya başla zaman kaybetme.Olayları kendi haline bırakırsan sende bu halde devam edersin.Kolay gelsin.

zebun

Banlı Kullanıcı
çok teşekkür ederim ilginize. peki, yazacak çok şey var aslında demişsiniz. bana olumlu düşünme, pozitif enerji, olumlama ya da adları her neyse... bana bir yazılı yayın tavsiye edebilir misiniz? (ama lütfen şu basmakalıp kişisel gelişm saçmalıklarından olmasın :) )

repece

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba,

Üzülme ,bunalma bence çünkü yalnız değilsin:)

alin

Kayıtlı Üye
Sayın zebun, bahsettiğiniz durumlarda, ben bu x durumu çekerim, ben bu y duruma ulaşamam gibi, fark ederseniz şayet hepsi sizin kodlarınızdır. Sitemizde bilinçaltı kodlarıyla ilgili yazılarımız mevcuttur incelemenizi öneririm. Her kim isek onu olmak için yolculuğumuzu devam ettiririz. "Aşk hayatım şanslıdır" demek bu bir kod, "para beni sevemedi" bu bir kod ve daha binlercesi.

Düşününce, kim kendini mutsuz etmeye uğraşır ki nedir bu kodların kişilere ettiği demeyin, bilinçaltından gelen ve bizim hayatımızı idame ettirmemiz için bizdeki olgulardır. http://www.gizlimabet.com/threads/2...m-ama-bir-şeyler-yanlış-gidiyorsa-Ego-kodları daha önce yazmış olduğum bu konuyu ve farkındalık ve kuantum bölümlerindeki konuları okumanızı öneririm.

Sayın zebun, sitemizde art arda mesaj yazmak yasaktır. Ana sayfaya dahi eklendi site kuralları, okumanızı öneririm.

Sabırla önce size verilen konuları okuyup, hazmedip, denemeler yapmalısınız. Kendinize içsel olarak uygun gelen uygulamalarla, önce bir ilerleyin. Size buyurun mutluluğun reçetesidir denilse dahi (ki herkesin yolu başkadır) o yolu siz yürürsünüz. Farkındalık konularına yönlendirmem de o sebepleydi. Deneyimledikçe anlayacaksınız. Sizinle benzer sorunları yaşayanların yanıtlarına da bakın. Yazdığınız andan itibaren geçen sürede, uygulamış netice almamış olamazsınız. Bizler önerebiliriz, yol gösteririz ancak çözüm sizdedir yine. Sabır, inanç, şarttır, yardımı hangi alandan alırsanız alın.

Havas ile ilgili de yardım istemişsiniz, buradan site yönetimi izni dışında, size yardım edilemeyecektir. Ancak şüpheleriniz var ise bakım yaptırabilirsiniz.

Sayın zebun, sitemizde art arda mesaj yazmak yasaktır. Ana sayfaya dahi eklendi site kuralları, okumanızı öneririm.

Sabırla önce size verilen konuları okuyup, hazmedip, denemeler yapmalısınız. Kendinize içsel olarak uygun gelen uygulamalarla, önce bir ilerleyin. Size buyurun mutluluğun reçetesidir denilse dahi (ki herkesin yolu başkadır) o yolu siz yürürsünüz. Farkındalık konularına yönlendirmem de o sebepleydi. Deneyimledikçe anlayacaksınız. Sizinle benzer sorunları yaşayanların yanıtlarına da bakın. Yazdığınız andan itibaren geçen sürede, uygulamış netice almamış olamazsınız. Bizler önerebiliriz, yol gösteririz ancak çözüm sizdedir yine. Sabır, inanç, şarttır, yardımı hangi alandan alırsanız alın.

Havas ile ilgili de yardım istemişsiniz, buradan site yönetimi izni dışında, size yardım edilemeyecektir. Ancak şüpheleriniz var ise bakım yaptırabilirsiniz.

zebun

Banlı Kullanıcı
Sevgili alin,
Madem 'reçete' dedik. Şöyle sorayım size, siz kendinizce önemli bir rahatsızlığınız olduğunu düşündüğünüzde ilk gittiğiniz doktorun verdiği reçeteyi direkt uygular mısınız, yoksa farklı birkaç uzmana daha danışır mısınız? Ben burada sadece farklı bakış açılarına ulaşarak kafamda bir sentez oluşturmaya çalışıyorum. Bilgi edinmeye, derlemeye çalışıyorum.
Havas konularında sitenin işleyişini az buçuk biliyorum, uzun zamandır g.mabeti takip ediyorum. Ben bakım vb gibi bir şey talep etmedim.
Benden de size bir dost eleştirisi: Dedim ya uzun zamandır mabedi takip ediyorum. Moderatörlerin birçoğunda karşı koyamadıkları bir "laf koyma azim ve isteği, sözle alt etme girişimi, insanları tersleme-bozma hevesi" var. Belli ki o çok okuduğunuz farkındalık teknikleri sizde işe yaramıyor. Sonunda savaşı EGO kazanıyor belli ki...
Beni yasaklayabiliriniz. (Tek sığınağınız) Lakin siteniz gözümdeki değerini yitirdi, küçüldü de küçüldü zaten...

vıdı

Kayıtlı Üye
yeni bir başlangıç gerek her şeyin güzel olduguna iyiligin seni bulcagına girdigin ortama iyilik , şans getirdigini ve bu şansın seni besledigi düşün. hatta beslenmezsen ölecegini bile düşünmelisin kendini inandır bütün meselede bu zaten. ve yeni bir şey alıp bu başlangıcı kutlayabilirsin ..bunlar gereksiz gibi görünebilir ama baya etkisi oluyor

alin

Kayıtlı Üye
Sevgili alin,
Madem 'reçete' dedik. Şöyle sorayım size, siz kendinizce önemli bir rahatsızlığınız olduğunu düşündüğünüzde ilk gittiğiniz doktorun verdiği reçeteyi direkt uygular mısınız, yoksa farklı birkaç uzmana daha danışır mısınız? Ben burada sadece farklı bakış açılarına ulaşarak kafamda bir sentez oluşturmaya çalışıyorum. Bilgi edinmeye, derlemeye çalışıyorum.
Havas konularında sitenin işleyişini az buçuk biliyorum, uzun zamandır g.mabeti takip ediyorum. Ben bakım vb gibi bir şey talep etmedim.
Benden de size bir dost eleştirisi: Dedim ya uzun zamandır mabedi takip ediyorum. Moderatörlerin birçoğunda karşı koyamadıkları bir "laf koyma azim ve isteği, sözle alt etme girişimi, insanları tersleme-bozma hevesi" var. Belli ki o çok okuduğunuz farkındalık teknikleri sizde işe yaramıyor. Sonunda savaşı EGO kazanıyor belli ki...
Beni yasaklayabiliriniz. (Tek sığınağınız) Lakin siteniz gözümdeki değerini yitirdi, küçüldü de küçüldü zaten...

Sayın zebun, size tüm iyi niyetle yazılmış bir yanıttan, ego, tersleme ve ne kadar sorunumuz varsa gözlemlediniz, yargıladınız, sonuç çıkardınız :)

Size negatif bir durumdan bahsetmedim, görevim site düzenini sağlamak, karşılığında kötü niyet aramanız da tamamen sizin bakış açınız.

Beni egoist bilin, siteyi berbat bilin, herkese bir sıfat yakıştırın, inanın bu benimle ya da başkasıyla alakalı değildir.

Sorunuza gelince, şimdi başka her şeyi suçlarken, içe dönmemenin bir parça nedenini göremezseniz de. Tüm samimiyetimle söylüyorum ,bir gün fark edebilirsiniz umarım.

Size de sevgiyle....

bendekiben

Elit Üye
Sevgili alin,

Sayın zebun, maksatımız sizi eleştirmek değil ama ortada yanlış anlama var.Zaten açtığınız konuda da konu başlığınız "olumsuz enerjileri üzerime çekiyorum yardım edin" değilmiydi?Konu başlığında da söylediğiniz gibi olumsuz enerji insanların hayatı nasıl algıladıklarıyla ilgili .Eğer ben olumsuz enerji çekiyorum ve herşey beni buluyor diye şartlanırsanız hayatınız bu şekilde devam eder.Sevgili alin'in de size anlatmak istediği buydu biraz daha sakin olursanız kendinizi size birşeyler anlatmaya çalışan insanlara karşı kapatmazsınız.Sebep üzüntünüzün sizi içinize kapatıp sadece üzüntüye odaklanmanız ve bununla birlikte olası üzüntü seneryolarınıda davet etmenizden kaynaklanıyor.Ayrıca belirtmek isterim ki burda bir aile olduğumuzu ve yardım isteyen bir çok üye için canla başla onlara yararlı olabilmek için uğraşan kişileri ve bir çok siteye oranla bu sitede üyelere sağlanan imkanları göz ardı etmemelisiniz.Üyeler için harcanan bunca emek sizce egosuyla hareket eden gizlimabet yönetiminin eserimidir?Sevgiyle kalın...

origanum

Yönetici
Sevgili alin,

Moderatörlere bu ön yargı nereden geliyor? Ya bu öfke? Asıl siz laf sokmuşsunuz onlara. Kedi uzanamadığı ciğere mundar der, sizin de onların yerinde ve bilgisinde olabilme arzusu yüzünden mi ulaşamadığınız mertebeye laf sokup kendini bu şekilde tatmin etme arzunuz var? Bizleri insan bozmaktan zevk alan manyaklar gibi görmenizin ötesinde ne olabilir?
Tek sığınıağımız değildi, sizin sorunlarınızı çözmek çok kolay aslında lakin bunu en başta siz istemezseniz kimsenin size hayrı dokunmaz kaldı ki kendi kendinize bile dokunamıyor görüldüğü üzere ve mademki talebiniz bu yönde ben de üyemizin bu sığınağım olarak görme yüzeyselliğini layık görme dileğini yerine getiriyorum. Asıl siz küçüldünüz. Yazık size.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...