amy lee

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ladyrowena

Kayıtlı Üye
gerçekten merak etiğim bir kaç şey var :
1. amy lee wicca mı? kliplerinde ve giysilerinde bir çok dinsel pagan sombolü var fakat bir hristiyan rock grubu olmadıklarını söylemiş
2. Face te aktif türk wiccan sayfaları var mı?
3. türkiye de wicca dernekleri vb şeyler var mı?
4. Arkadaşlarımı nasıl wiccalığa inandırabilir im

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
1. amy lee wicca mı? kliplerinde ve giysilerinde bir çok dinsel pagan sombolü var fakat bir hristiyan rock grubu olmadıklarını söylemiş

1. Bir şarkıcı için dini inancı şudur demek için onun kliplerine bakmak yeterli değildir. Gösteri dünyasının işleyişi çok farklı. Kendisi böyle bir şey söylemediği sürece bizim yorumlarımız sadece bizim yorumumuz olarak kalır.
2. Bilmiyorum incelemedim. Face yazın varsa görürsünüz. Olsa bile biz buradan face gruplarının linklerini paylaşamıyoruz. Yasak çünkü.
3. Hayır böyle bir dernek yok. Şuan olacağını da sanmıyorum. Bazı resmi olmayan gruplar var. Dışarıya açık olmayan kapalı gruplar.
4. Arkadaşlarını buna inandırmak gibi bir bir misyon edinmenize gerek yok. Merak eden sorar bilginiz doğrultusunda cevap verirsiniz o kadar. Fazlasın gerek yok.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen

Sayın Urum yeterli cevabı aktarmış,sadece 3. soruya ekleme yapacağım. Bir dönem vardı ama artık aktif olarak şu anda yok,sadece Türkiye Pagan Federation İnternational üyeliği aldı 6 sene oldu sanırım aşağı yukarı. Pagan federasyonu Türkiye olarak internette aratın,abonelik yapıp Dünya'da konuyla ilgili neler yapılıyor incelersiniz,hatta imkanınız varsa yapılan toplantı ve kutlamalara bile katılabiliyorsunuz.Bildiğim kadarıyla bir dergi içeren bir de dergisiz üyelik sistemi mevcut,her iki şekilde de ortak dil İngilizce yalnız. Sadece Wicca değil her türlü sistem var kuruluşta ama ağırlıklı olarak Wicca.

Keira

Moderator
Ben son sorunuza yorum yapmadan geçemeyeceğim. Kimseyi Wiccalığa inandırmak zorunda değilsiniz. Hatta inandırmanıza gerek yok. Wiccalığın 13 kuralını yeniden okursanız oradaki maddelerde göreceksiniz, misyonerlik dine çekme vs durumları yasaktır.

focus

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar vermeyince mabud neylesin Mahmut, benim halim bu işte. Wiccaların da durumu bu gibi.
Kimseye bir şey ispat etmeye mecbur olmayın.

ladyrowena

Kayıtlı Üye
inandırmaya mecbur hissetmiyorum yanlış anlamayın ya da bazı cemiyetler gibi misyonerlik te yapmıyorum yalnız kimsenin beni anlamamamaaları bana dinsiz demeleri beni rahatsız ediyor sanırm benim zayıflığım bu. onlara huzur bulduğum gerçek olduğunu düşündüğüm şeyi göstermek istiyorum.

Keira

Moderator
Bu yapıda insanların düşünceleri sizin için önemli olmamalı, ayrıca insanların bir şey görmelerine de gerek yok. Kimseye inancınızı anlatmak zorunda da değilsiniz.. Benim arkadaşlarımın büyük kısmı inancımı bilmez çünkü onların bilmesi ya da bilmemesi benim için önemli değil, ayrıca beni inancım yüzünden yargılayacak insanlarında çevremde işi yok. Siz de böyle düşünmelisiniz..

Keira

Moderator
Bu şekilde düşünüyorsanız kimseye inancınızdan bahsetmeyin.. Kimse de neye inandığınızı bilmez böylece ortamdan dışlanmazsınız..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...